www.tvfreak.cz
>
>
>

Hitachi CP-SX635 a CP-RX80 - projektorové novinky

Hitachi CP-SX635 a CP-RX80 - projektorové novinky
, , aktualita
Společnost Hitachi přišla s tiskovou zprávou o projektorech CP-SX635, jenž je určen pro pevné instalace v rozdílných prostředích a CP-RX80, který je zase označován jako víceúčelový a patřící do základní kategorie. Co tedy tyto dva modely nabízí?
K oblíbeným
reklama
Nejdříve si tedy budeme všímat projektoru Hitachi CP-SX635. Jedná se tedy o nepřenosný model dosahující rozlišení 1400 x 1050 (SXGA+), barvy zpracovává s desetibitovou hloubkou a nabízí také bezúdržbový provoz, což se vzhledem ke způsobu jeho použití bude hodit. Využit je tu hybridní filtr s předpokládanou dobou životnosti kolem 4000 hodin, což je stejná hodnota jako u použité lampy s jasem 4000 ANSI lumenů.Anorganický 3LCD panel s úhlopříčkou 0,8 palce pak slibuje také dlouhou životnost kolem 7000 hodin a vedle ní i nízkou odezvu. Desetibitové zpracování barev znamená schopnost zobrazit jich najednou až 1,07 miliardy a obraz má dále vylepšovat aktivní clona užitečná pro dosažení vysokého kontrastního poměru 1000:1.

Projektor se dá také připojit k síti pomocí RJ-45, ale jinak obsahuje konektor HDMI, D-Sub (vstup a výstup), BNC, USB B a RS232. To však nekončí, protože můžeme pokračovat s kompozitním a komponentním RCA, S-Video a mini jacky pro audio. Co se týče velikosti obrazu, pak projektor zvládne vytvořit ze vzdálenosti 1,2 metru obraz o úhlopříčce až 70 palců (178 cm) a maximální udáváná projekční vzdálenost je 11 metrů.

A co se týče ostatních specifikací, rozměry činí 418 x 139 x 319 mm, hmotnost 7,1 kg, hlučnost v úsporném režimu 29 dB a tu lze "zvýšit" pomocí dvou 4W reproduktorů. Projektor by již nějaký čas měl být dostupný.

Druhým modelem je pak Hitachi CP-RX80 označovaný jako všestranný a víceúčelový LCD projektor. Nabízeno je zde rozlišení XGA, osmibitové zpracování barev, jas 2200 lumenů a kontrastní poměr 500:1.Objektiv s manuálním ostřením a zoomem 1,2x může promítat obraz s úhlopříčkami 30 až 300 palců (76 až 762 cm) a 60palcový obraz můžeme vytvořit již ze vzdálenosti 1,7 metru. Dále projektor nabízí také úsporný režim, v němž jas klesne na 1500 lumenů a životnost lampy se prodlouží na 6000 hodin.

Hlučnost v tichém režimu je tu 29 dB, projektor má rozměry 317 x 98 x 288 mm a hmotnost 3,2 kg. Pro připojení k počítači můžeme využít konektorů D-Sub (vstup a výstup) a video výstup tu je přes konektory RCA (cinch) nebo S-video, zatímco vstup a výstup zvuku zajišťují v obou případech stereo mini jacky.

A potom Hitachi v tomto případě nabízí také řadu funkcí, kam patří třeba pojmenování vstupů pro lepší orientaci, tlačítko My Button s přiřaditelnou funkcí, režimy promítání na bílou i černou tabuli, zobrazení vodicích linek, předvolby rozlišení, atp. Pro zabezpečení pak můžeme upotřebit PIN, zámek tlačítek, otvor pro zámky Kensington, ocelový bezpečnostní třmen a také typový štítek na boku odolný proti poškození či odstranění.

Zdroj: TZ Hitachi
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik