www.tvfreak.cz
>
>
>

Google TV začne podporovat profily s personalizovaným obsahem

Google TV začne podporovat profily s personalizovaným obsahem
, , aktualita
Uživatelské rozhraní Google TV, které nahrazuje aktuální Android TV, by měla po dětských profilech obdržet další vylepšení. Nově bude možné používat více uživatelských profilů, každý s vlastní personalizovanou obrazovkou.
K oblíbeným
reklama
Vloni bylo společně s novým Chromecastem představeno uživatelské rozhraní Google TV, které sice staví na základech Android TV, ale přináší nové možnosti doporučování obsahu. Google přidává také další funkce, které původní Android TV neumí. Před pár měsíci byly oznámeny dětské profily, které rodičům usnadní kontrolu nad tím, jaký obsah jejich potomci na televizi sledují a jaké aplikace používají. Nyní by ovšem Google měl připravovat také plnohodnotné uživatelské profily, mezi kterými by si mohli přepínat jednotliví členové domácnosti. V současné době se sice může k jednomu zařízení Google TV přihlásit více uživatelských účtů, ale domovská obrazovka i doporučení nadále odpovídají primárnímu účtu.
 
 
Tuto novinku sice americký gigant zatím veřejně neoznámil, ale náznaky byly objeveny při rozboru aplikace Google TV Home. V nejnovější verzi 1.0.370, která je aktuálně dostupná prostřednictvím Obchodu Play, se nacházejí části kódu týkající se plnohodnotných uživatelských profilů, jako např. následující oznámení: „K tomuto zařízení můžete přidat další účet, abyste měli vlastní přizpůsobené prostředí Google TV. Stávající účty můžete spravovat v Nastavení a poté v Účty a přihlášení.“ Ani po aktualizaci ovšem uvedené možnosti nelze v operačním systému najít. Vývojáři totiž novou funkci stále ještě připravují a mohla by se proto objevit v některé z budoucích verzí aplikace.
 
Kromě vytvoření uživatelských profilů s personalizovaným obsahem by mělo být připravováno také vylepšení již zmíněné funkce dětských profilů. V kódu výše uvedené aplikace byly objeveny náznaky toho, že uživatelé by měli získat možnost před dítětem skrývat konkrétní filmy a seriály. Tato možnost bude k dispozici po dlouhém stisknutí náhledu vybraného pořadu a následným vybráním volby „Skrýt“. Není jasné, kdy budou objevené novinky zpřístupněny uživatelům. Připomeňme, že kromě loňského Chromecastu běží uživatelské rozhraní Google TV např. na letošních televizorech Sony. V budoucnu by se mělo objevit také na modelech od Philipsu nebo TCL.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala