www.tvfreak.cz
>
>
>

Google TV začne podporovat profily s personalizovaným obsahem

Google TV začne podporovat profily s personalizovaným obsahem
, , aktualita
Uživatelské rozhraní Google TV, které nahrazuje aktuální Android TV, by měla po dětských profilech obdržet další vylepšení. Nově bude možné používat více uživatelských profilů, každý s vlastní personalizovanou obrazovkou.
K oblíbeným
reklama
Vloni bylo společně s novým Chromecastem představeno uživatelské rozhraní Google TV, které sice staví na základech Android TV, ale přináší nové možnosti doporučování obsahu. Google přidává také další funkce, které původní Android TV neumí. Před pár měsíci byly oznámeny dětské profily, které rodičům usnadní kontrolu nad tím, jaký obsah jejich potomci na televizi sledují a jaké aplikace používají. Nyní by ovšem Google měl připravovat také plnohodnotné uživatelské profily, mezi kterými by si mohli přepínat jednotliví členové domácnosti. V současné době se sice může k jednomu zařízení Google TV přihlásit více uživatelských účtů, ale domovská obrazovka i doporučení nadále odpovídají primárnímu účtu.
 
 
Tuto novinku sice americký gigant zatím veřejně neoznámil, ale náznaky byly objeveny při rozboru aplikace Google TV Home. V nejnovější verzi 1.0.370, která je aktuálně dostupná prostřednictvím Obchodu Play, se nacházejí části kódu týkající se plnohodnotných uživatelských profilů, jako např. následující oznámení: „K tomuto zařízení můžete přidat další účet, abyste měli vlastní přizpůsobené prostředí Google TV. Stávající účty můžete spravovat v Nastavení a poté v Účty a přihlášení.“ Ani po aktualizaci ovšem uvedené možnosti nelze v operačním systému najít. Vývojáři totiž novou funkci stále ještě připravují a mohla by se proto objevit v některé z budoucích verzí aplikace.
 
Kromě vytvoření uživatelských profilů s personalizovaným obsahem by mělo být připravováno také vylepšení již zmíněné funkce dětských profilů. V kódu výše uvedené aplikace byly objeveny náznaky toho, že uživatelé by měli získat možnost před dítětem skrývat konkrétní filmy a seriály. Tato možnost bude k dispozici po dlouhém stisknutí náhledu vybraného pořadu a následným vybráním volby „Skrýt“. Není jasné, kdy budou objevené novinky zpřístupněny uživatelům. Připomeňme, že kromě loňského Chromecastu běží uživatelské rozhraní Google TV např. na letošních televizorech Sony. V budoucnu by se mělo objevit také na modelech od Philipsu nebo TCL.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik