Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

Google TV začne podporovat profily s personalizovaným obsahem

, , aktualita
Uživatelské rozhraní Google TV, které nahrazuje aktuální Android TV, by měla po dětských profilech obdržet další vylepšení. Nově bude možné používat více uživatelských profilů, každý s vlastní personalizovanou obrazovkou.

Vloni bylo společně s novým Chromecastem představeno uživatelské rozhraní Google TV, které sice staví na základech Android TV, ale přináší nové možnosti doporučování obsahu. Google přidává také další funkce, které původní Android TV neumí. Před pár měsíci byly oznámeny dětské profily, které rodičům usnadní kontrolu nad tím, jaký obsah jejich potomci na televizi sledují a jaké aplikace používají. Nyní by ovšem Google měl připravovat také plnohodnotné uživatelské profily, mezi kterými by si mohli přepínat jednotliví členové domácnosti. V současné době se sice může k jednomu zařízení Google TV přihlásit více uživatelských účtů, ale domovská obrazovka i doporučení nadále odpovídají primárnímu účtu.
 
 
Tuto novinku sice americký gigant zatím veřejně neoznámil, ale náznaky byly objeveny při rozboru aplikace Google TV Home. V nejnovější verzi 1.0.370, která je aktuálně dostupná prostřednictvím Obchodu Play, se nacházejí části kódu týkající se plnohodnotných uživatelských profilů, jako např. následující oznámení: „K tomuto zařízení můžete přidat další účet, abyste měli vlastní přizpůsobené prostředí Google TV. Stávající účty můžete spravovat v Nastavení a poté v Účty a přihlášení.“ Ani po aktualizaci ovšem uvedené možnosti nelze v operačním systému najít. Vývojáři totiž novou funkci stále ještě připravují a mohla by se proto objevit v některé z budoucích verzí aplikace.
 
Kromě vytvoření uživatelských profilů s personalizovaným obsahem by mělo být připravováno také vylepšení již zmíněné funkce dětských profilů. V kódu výše uvedené aplikace byly objeveny náznaky toho, že uživatelé by měli získat možnost před dítětem skrývat konkrétní filmy a seriály. Tato možnost bude k dispozici po dlouhém stisknutí náhledu vybraného pořadu a následným vybráním volby „Skrýt“. Není jasné, kdy budou objevené novinky zpřístupněny uživatelům. Připomeňme, že kromě loňského Chromecastu běží uživatelské rozhraní Google TV např. na letošních televizorech Sony. V budoucnu by se mělo objevit také na modelech od Philipsu nebo TCL.
 


reklama
reklama