Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Google rozjel vlastní licenční aktivity pro WebM (MPEG LA navzdory)

, , aktualita
Google rozjel vlastní licenční aktivity pro WebM (MPEG LA navzdory)
V únoru začala komerční licenční firma MPEG LA volat po patentech k otevřenému formátu WebM, aby je mohla poskytovat v jednom balíku. To se Googlu moc nelíbilo a tak přišels vlastní iniciativou WebM Community Cross-License (CCL).
Google rozjel vlastní licenční aktivity pro WebM (MPEG LA navzdory)
O tom, jak vše začalo jsme již informovali, když MPEG LA začala spekulovat o s kodekem H.264, na což reagoval Google vlastním formátem webového videa WebM, který je otevřený a dočkal se i široké podpory webových prohlížečů (včetně nejrozšířenějších prohlížečů Firefox, Opera, Chrome a Internet Explorer). MPEG LA přispěchala s dalším krokem, když chtěla začít poskytovat patenty na WebM v jednom balíku, aby firmy měly jistotu, že nebudou porušovat žádné patenty používáním WebM.

Jenže WebM je otevřený formát a tak jeho navázání na komerční firmu se nelíbilo společnosti Google. Proto vytvořil vlastní iniciativu WebM Community Cross-License (CCL), ke které se připojilo celkem 17 zakládajících firem."Členové CCL se připojili k této iniciativě, protože si jsou vědomi skutečnosti, že celý webový ekosystém - uživatelé, vývojáři, vydavatelé a výrobci zařízení - mají prospěch z velmi kvalitního otevřeného formátu, vyvíjeného komunitami lidí z celého světa," napsal Matt Frost, Senior Business Product Manager projektu WebM na svém blogu. "Těšíme se na práci s členy CCL a komunitou kolem webových standardů k posunutí role WebM jako videa formátu HTML 5."

Zdroj: CDRinfo