Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV2000XP Problémy se zvukem

coltcha (9)|26.12.2005 22:58
Ahoj, kopil jsem tento TV tuner a nejde mi zvuk , obraz je fpohode. ve spravci zarizeni pise ze pro "winfast TV 2000 XP WDM audio capture" nejsou nainstalovany ovladace. pri aktualizaci ovladace zadny nenajde. Pro ostatni zarizeni WDM crossbar, WDM TV Tuner a WDM Video capture to ovladace nainstalovalo vpohode. na cd jsou aktualni ovladace jako na webu.

dekuji za rady
Ivo Mašek (10205)|26.12.2005 23:02
Máš to propojený se zvukovkou?
coltcha (9)|26.12.2005 23:09
asi ted budu vypadat jak lama, ale nevim jak to myslis. zvuk treba u winampu mi normalne jde. v baleni byl jenom koax kabel tuner-antena a kablik k dalkovymu ovladaci. ja mel za to ze audio se taha taky tim koaxem nebo se pletu??
Ivo Mašek (10205)|26.12.2005 23:16
No, pleteš se. Já nevím, jaký máš model. Předpokládám, že Expert. V balení by jsi měl mít audio kablík. Ten musíš zapojit na tv kartě do příslušného konektoru (nelze splést) a druhý konec na motherboard, tam, kde máš audio kablík od CD/DVD mechaniky.
Podívej se když tak na moje web. stránky.
Výsledek sem napiš, buď se ti ozve někdo jiný, nebo já až zítra - já už to tu pro dnešek balím. :-)
coltcha (9)|26.12.2005 23:23
doufam ze Vas jeste sihnu :-) nemam verzi expert, je to pouze TV2000 XP http://www.levi.cz/clanek.php?kod=CBH2002
Ivo Mašek (10205)|26.12.2005 23:30
Takže model Deluxe. Tam to jsi v balení musel mít takový krátký kablík s jacky (he, to je slovo). Jeden strčíš do příslušné zdířky na tv kartě (nesmí jít násilím - necpat do zdířky pro dálkáč) a druhý konec zastrčíš do jednoho z vývodů na motherboardu (Line In) na zadní straně PC.
Pokud kablík nemáš, musíš dokoupit.
veškerý zvuk v PC je prohnán přes zvukovku.
coltcha (9)|27.12.2005 17:21
tak jsem to bohuzel furt nerozchodil i kdyz to mam podle me stejne jak jste doporucil. nafotil jsem to tak se na to pls nekdo mrknete.

http://diplomka.pc.cz/winfast/zapojeni.jpg

zacinam byt tezce nastvanej , ze jsem neprihodil 500KC a nekoupil experta nebo neco jinyho :-(

jinak ten link na verzi byl spatny (je to asi jedno bude to asi stejny, jenom v bulk verzi - tuhle jsem skutecne objednal - http://www.levi.cz/produkt_detail.php?market=&id=23558)


[/img]
krevlit (1)|27.12.2005 17:23
Zdravím všechny,

koupil jsem tuto kartu, nainstaloval (po 10 hodinách práce :-( ) . Nejdřív šlo zhruba vše vpohodě ale pak když jsem stisknul tl. prohlížení kanálu zmizela mi obrazovka po dalším stisknutí se nic nezměnilo až když jsem vše odinstaloval a nainstaloval bylo vše zas ok. Jen člověk nesměl znovu zmáčknout to proklaté tlačítko \/ jinak to bylo zas včudu . Pak se do toho přidal i zvuk u který jen nejde přidat ani ubrat hlasitost a vůbec nefunguje mute.

setkal se někdo s něčím podobným ? prosím jak jste to vyřešily

Předem dík všem za návrhy
-Haremheb- (3)|27.12.2005 17:54
Mám problém se zvukem u TV karty Leadtek WinFast 2000XP Expert. Při přepnutí kanálu se mi vypne zvuk (mute). Pokud zvuk opět pustím tak se mi někdy zapne jindy ne (záleží taky na kanálu), ale i ty kanály u který jde zapnout se mění (někdy dokonce stačí pouze přepnout na jiný a hned zpět a už jde zapnout). Vše nastalo po přidání interní zvukové karty (Creative SB Audigy SE), před tím jsem používal interní zv. kartu a vše fungovalo dobře. Dnes jsem dokonce přeinstaloval celý systém a nepomohlo to. Ovladače TV karty mám stažené z internetu i Winfast PVR mám nejnovější. Už jsem zkoušel snad vše pokud s tím někdo máte zkušenosti budu vděčný za každou radu.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2005 18:26
coltcha:
Je to Deluxe, ale ochuzená o nějaké součásti.
Firemní návod na zapojení audio je zde:
http://www.leadtek.com.tw/eng/support/faq/FAQ_How_to_setup_the_audio_of_my_TV2000_XP_Deluxe_111604.pdf
Hlavně si povšimni, co je nastaveno (z roletového menu vybráno) pro položku audio a linka.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2005 18:36
Haremheb:
V záložce, kde jsi měl napsáno CD In, vyber z rolrtového menu Line In. Problém možná ještě bude ve zvukové kartě.
Píšeš, že přes interní zvukovku to fungovalo v pohodě. Problémy nastaly po instalaci externí zvukovky. Tak tam musíš hledat případný problém, pokud nepomůže "přejmenování" na Line In.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2005 18:38
krevlit:
Uninstalem pro Leadtek (je na firmním webu, a nebo na mém webu) odinstaluj dosavadní ovladače a zkus nainstalovat předposlední ovladače z webu http://www.levi.cz
coltcha (9)|27.12.2005 20:22
[quote=Ivo Mašek]coltcha:
Je to Deluxe, ale ochuzená o nějaké součásti.
Firemní návod na zapojení audio je zde:
http://www.leadtek.com.tw/eng/support/faq/FAQ_How_to_setup_the_audio_of_my_TV2000_XP_Deluxe_111604.pdf
Hlavně si povšimni, co je nastaveno (z roletového menu vybráno) pro položku audio a linka.[/quote]


na tohle PDF uz jsem taky narazil ale ten zelenej "audio out" na TV karte proste nemam - http://diplomka.pc.cz/winfast/zapojeni2.jpg
Ivo Mašek (10205)|27.12.2005 20:44
coltcha:
Tak teď konečně vidím, jak vypadá ta karta podrobně. A z obrázku je patrné, že musíš kartu propojit interně. Všimni si toho černého konektoru. Stejný konektor máš i na základní desce, kam ti vede audio kablík od mechaniky CD/DVD.
Tak mezi těmi konektory natáhneš stejný kablík, jaký se dodává k mechanikám CD/DVD.
Do příslušné záložky napíšeš CD In (vybereš z roletového menu) a je vyřízeno.
vše za předpokladu použití interní zvukovky.
Na externí zvukovce se to zapojuje obdobně, ten konektor je umístěný na ní.
Je to vlastně model Deluxe s úpravou zapojení audio.
http://masek.webzdarma.cz/Kodeky/audioExpert.pdf
coltcha (9)|27.12.2005 21:11
dekuji moc, ted uz sem to konecne trochu pochopil a snad to i dam do kupy:-) jeste drobny dotaz, kabel totiz nemam. jedna se o tento kabel?
http://okcomputers.cz/DetailPage.asp?DPG=48856
Doom (2331)|28.12.2005 07:32
tady to vypadá na problém s ovladači a ne s propojením kabelů.
Ivo Mašek (10205)|28.12.2005 08:36
[quote=coltcha]dekuji moc, ted uz sem to konecne trochu pochopil a snad to i dam do kupy:-) jeste drobny dotaz, kabel totiz nemam. jedna se o tento kabel?
http://okcomputers.cz/DetailPage.asp?DPG=48856[/quote]
Ano, je to ten kabel. Pouze oba konce musí být stejné, tak jako ten jeden "černý" konec.
Na té stránce s *pdf, kterou jsem sem dával, je to krásně vidět. Takže tu "bílou" koncovku odstraníš a volné vodiče zapojíš do "černé" koncovky. Takže si budeš muset koupit náhradní audio kabel, aby jsi měl z čeho brát tu koncovku. Pokud do jednoho z konektorů se ti vměstná ta "bílá" koncovka, pak máš ušetřenou práci.
Kdyby jsi byl nucen to předělávat, dodrž polaritu.
Kersten_ce4you (1)|15.1.2006 13:42
Zdravim,

mam obdobny problem sestejnou kartou ktery se tu resil jen s tim rozdilem ze na mem boardu Intel D915PGN ktery NEMA ATABI CD connector :-(

Ma nekdo nejaky napad jak TV kartu propojit se zvukem?

Diky

Kersten
Ivo Mašek (10205)|15.1.2006 14:16
Pokud nemáš na boardu konektor audio pro CD, tak potom do externí zvukovky, pokud tu nemáš, tak upravit jednu koncovku audio kablíku pro jack a ten zasunout do LineIn na výstupu interní zvukovky.
Allkor (16)|21.1.2006 12:50
Nejdřív bych ráda poděkovala, protože tohle vlákno mi pomohlo pochopit, jak ten zvuk vlastně funguje :)

Jediný problém, který mě teď trápí je, že zvuk nejde u kanálů Nova, ČT1 a ČT2. Ozývá se jen šumění, všechny ostatní kanály jdou v pohodě. Nějaký nápad na řešení?
Ivo Mašek (10205)|21.1.2006 12:51
Zmáčkni tl "A" na PC klávesnici.
Allkor (16)|21.1.2006 13:00
No co je tohle za kouzla :-D Já jsem fakt lama :) Tak dík
Ivo Mašek (10205)|21.1.2006 13:14
Ještě jedno "kouzlo":
Tl."S" si u pořadů, které to podporují, můžeš navolit originál jazyk, nebo český dabing, nebo obojí. :-)
Allkor (16)|21.1.2006 13:23
"S" jako super? :-)-
Akorát jsem teď zjistila, že když ten program (WinFast PVR) vypnu a pak zas zapnu, tak je všechno rozladěný. Jak tomu zabrátnit? Snad bych na to časem přišla, ale nejspíš bude rychlejší se zeptat. Ach jo, my začátečníci :-I
Ivo Mašek (10205)|21.1.2006 13:33
Zafajfkovat naladěný program.
Pokud by to zlobilo, tak potom použít drivery verzi 5.13.1.3310 a aplikaci verzi 3.0.10.20
Doporučuji se mrknout na mé webové stránky. Je tam návod na zprovoznění karty + další "kouzla".
MiroS (6)|1.2.2006 15:00
[quote=-Haremheb-]Mám problém se zvukem u TV karty Leadtek WinFast 2000XP Expert. Při přepnutí kanálu se mi vypne zvuk (mute). Pokud zvuk opět pustím tak se mi někdy zapne jindy ne (záleží taky na kanálu), ale i ty kanály u který jde zapnout se mění (někdy dokonce stačí pouze přepnout na jiný a hned zpět a už jde zapnout). Vše nastalo po přidání interní zvukové karty (Creative SB Audigy SE), před tím jsem používal interní zv. kartu a vše fungovalo dobře. Dnes jsem dokonce přeinstaloval celý systém a nepomohlo to. Ovladače TV karty mám stažené z internetu i Winfast PVR mám nejnovější. Už jsem zkoušel snad vše pokud s tím někdo máte zkušenosti budu vděčný za každou radu.[/quote]

Mám ten istý problém s tými istými kartami. Pri SBLive 5.1 Platinum som mal vsetko OK. Problém sa objavil po výmene tejto zvukovky za Audigy SE 7.1. PVR aj drivery od tv karty som nechal povodné tj. 3.0.10.20 resp.3310. Vstup na zvuku mám aux,zvukovka ma len jeden interný aux-vstup. Na skúšku som potom preinštaloval len samotný driver zvukovky bez sprievodného software. Preinstaloval som aj PVR a driver za 3.0.10.76 resp.3314 a je to rovnaké. Vyrobil som si aj káblik z výstupu tv karty na jack ext.vstupu zvukovky. Menil som potom v PVR vstupy na mic, line in,atď a to isté. Systém mám XP HE SK SP2, MB mam Microstar SIS 745. Dal som preč aj codec all in 1, iný codec pack nemám nainstalovaný. Ostatné veci cez zvukovku fungujú-hry, hudba, zvuk z filmov z CD resp.DVD. Ďakujem dopredu za vsetky rady.
vladoc (456)|1.2.2006 15:50
Tu nájdete odpovede na Vaše problémy:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2092
Keď Vám to nepomôže, tak Vám pomôže len reinštalácia OS.
MiroS (6)|2.2.2006 21:35
[quote=vladoc]Tu nájdete odpovede na Vaše problémy:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2092
Keď Vám to nepomôže, tak Vám pomôže len reinštalácia OS.[/quote]

Je mi to ľúto ale odpoveď som v týchto odkazoch nenašiel. S reinštaláciou nepochodil ani Haremheb,viď jeho problém. Skúsim pátrať ešte aj na iných fórach. Ak na nieco prídem, hodím to aj sem. Čo som listoval v diskusiách na tvfreak, tak som asi tretí alebo štvrtý, čo má tento problém. Nemá ešte niekto túto kombináciu kariet?(Audigy SE 7.1 vs Winfast 2000 XP Expert)
Ivo Mašek (10205)|2.2.2006 21:49
Mrkni se ještě na oficialní server Leadteku, jestli neřeší problém zvukovky Audigy. Pokud ne, je problém na straně výrobce Audigy a on by to měl řešit.
vladoc (456)|2.2.2006 23:22
MiroS
Skontroluj ešte toto:
"START"-"Nastavení"-"ovládací panely"-"zvuky a zvuková zařízení"
"Hlasitosť"-tu v "Hlasitost zařízení" vyber "upresniť"
Uvidíš okno "Ovládaní hlasitosti" predvolených zariadení.
Dôkladne si pozri, či je tam aj ten vstup, kde si pripojil káblik od TV karty.
Nesmie byť zaškrtnuté "Stlmiť"
Ak tam nie je vstup Tvojho zariadenia, tak ho tam doplň cez "možnosti"-"vlastnosti". Zo zoznamu si vyber odfajknutím to zariadenie, ktoré chceš používať. Ak nevieš, kde si to pripojil, tak vyber všetky. Daj ich hlasitosť naplno ( bez utlmenia!).
Ak som trafil do čierneho, tak daj vedieť.
MiroS (6)|3.2.2006 08:35
[quote=vladoc]MiroS
Skontroluj ešte toto:
"START"-"Nastavení"-"ovládací panely"-"zvuky a zvuková zařízení"
"Hlasitosť"-tu v "Hlasitost zařízení" vyber "upresniť"
Uvidíš okno "Ovládaní hlasitosti" predvolených zariadení.
Dôkladne si pozri, či je tam aj ten vstup, kde si pripojil káblik od TV karty.
Nesmie byť zaškrtnuté "Stlmiť"
Ak tam nie je vstup Tvojho zariadenia, tak ho tam doplň cez "možnosti"-"vlastnosti". Zo zoznamu si vyber odfajknutím to zariadenie, ktoré chceš používať. Ak nevieš, kde si to pripojil, tak vyber všetky. Daj ich hlasitosť naplno ( bez utlmenia!).
Ak som trafil do čierneho, tak daj vedieť.[/quote]

Mimo terča (nič v zlom).To som spravil ako prvé. Pri Audigy máš na paneli úloh inú ikonku nie štandart windovs(ako so mal pri SBLive). Keď tam klikneš pravým tlačidlom myši, rozbali sa ponuka a jednou je sourond mixer a tam sú ponuky vstupov. Principiálne je to to iste ako "zvuky a zvukové zariadenia" v ovládacích paneloch. Káblik mam v aux. Keď prepnem na tv karte program, vstup aux sa zaškrtne červeným krížikom, resp sa zafajkne utlmenie vstupu vo zvukoch a zvuk.zar. v ovl.paneloch a rozsvieti sa mute na monitore. Keď do cca 2sec.stlačím mute na DO alebo myšou v PVR, zvuk nabehne, ak neskor,mute zmizne tiez,ale zvuk nenabehne. Ako som už písal,nepomohlo ani pripojenie cez ext.vstup zvukovky a nasledne zmeny vstupov. Robilo to aj vtedy, keď som mal nainstalovaný len samotný driver Audigy bez software, ktorý má cca 200Mb. Večer skúsim dat naspat SBLive(este ze som ju kolegovi zabudol vziat ) a este raz to otestovat s nou.
-Haremheb- (3)|3.2.2006 09:05
tady popisuji celou moji anabázi se zvukovkou SB Audigy SE a TV kartou WinfastXP 2000 Expert:

V té době co jsem napsal ten příspěvek v tomto fóru jsem s tímto problémem strávil asi 3 dny bez výsledku. Zkoušel jsem snad úplně vše (nové ovladače TV karty, zvukové karty, program Chris TV, reinstal Windows) nic z toho nepomohlo, tak jsem zvukovku šel reklamovat. Reklamaci mi neuznali, protože jim to jelo bez problémů. Tak jsem tu zvukovku vzal a vyzkoušel u dědečka (má stejnou sestavu jako já včetně stejné TV karty) a i u něj se projevil stejný problém. Byl jsem už zoufalý, tak jsem zkontaktoval kamaráda který pracuje v obchodě kde jsem zvukovku koupil a ten mi zařídil výměnu této zvukovky. Tím to ovšem nekončí, protože když jsem přišel domů a nainstaloval zvukovku, spustil jsem TV v programu Chris TV (program co je u TV karty se nechtěl po mých pokusech ani rozjet) a vše jelo bez problémů. Byl jsem nadšen, přeinstaloval jsem Windows abych zase mohl používat program co je u TV karty, ale v tom to opět nejelo. Musel jsem se vrátit k programu Chris TV. V tom mi to jede tak jak má, ale je to pouze nouzové řešení, protože Chris TV nepodporuje dálkový ovladač k této TV kartě. Takže to je na 99% problém softwarový a teď čekám na novou verzi WinfastPVR (nebo nové ovladače zvukové karty), který snad toho závadu odstraní.
MiroS (6)|3.2.2006 09:52
Ak som Ta dobre pochopil, tak reklamácia zvukovky asi nepomoze. Plánoval som totiž dohodnúť sa v predajni a vymenit ju za nejaku bulk Audigy2 alebo4, odskúsat to s nimi a ak by to neslo, tak sa vratit k SB Live5.1. Horšie by to bolo asi s peniazmi, nakolko zvuk. karta je vlastne funkčná,len sw si nerozumie s touto tv. kartou. Najlepšie by bolo,keby sa este niekto ozval, co ma tiež Audigy SE 7.1 a tv kartu napr. Aver, MSI, ako to funguje u nich. Chris vyskusam.
-Haremheb- (3)|3.2.2006 11:09
[quote=MiroS]Ak som Ta dobre pochopil, tak reklamácia zvukovky asi nepomoze. Plánoval som totiž dohodnúť sa v predajni a vymenit ju za nejaku bulk Audigy2 alebo4, odskúsat to s nimi a ak by to neslo, tak sa vratit k SB Live5.1. Horšie by to bolo asi s peniazmi, nakolko zvuk. karta je vlastne funkčná,len sw si nerozumie s touto tv. kartou. Najlepšie by bolo,keby sa este niekto ozval, co ma tiež Audigy SE 7.1 a tv kartu napr. Aver, MSI, ako to funguje u nich. Chris vyskusam.[/quote]

Reklamace typu kus za kus ti asi opravdu nepomůže, ale pokud by se ti podařilo se dohodnout na tom, že by sis připlatil a oni ti dali lepší (nebo prostě jinou) tak to by snad mohlo pomoci, ale odzkoušené to nemám (vlastně mám, zkoušel jsem na svém počítači kamarádovu zvukovku SB Audigy ES (starší verze té naší) a jelo mi vše jak mělo)
MiroS (6)|3.2.2006 12:16
Ďakujem Ti za odpoveď, aspoň si mi ušetril prácu. Počítam, že so starou SBLive5.1 by to aj tak všetko fungovalo. A ked v orig.XP OEM veľa meníš hardware tak ta to poženie na opatovnú aktivaciu. Ja som to zažil po výmene grafiky, DVD mechaník, pamate a dodaní sietovky, aj keď som to nemenil naraz.
Ow3n (3)|6.2.2006 22:16
Mam kartu WinFast Tv 2000 XP Deluxe a Sound Blaster Audigy LS 7.1

- Při "vypadnutí" zvuku přisledování TV, kliknu TimeShifting a následně na Quit TimeShifting a zvuk opět jede.
- Při prvním zapojení karty mě zvuk nešel téměř vůbec, respektive při přepnutí na na jiný program (např. z CT1 na Novu apod.) mě automaticky WinFast PVR hodil mute. Pár krát sem to přenul na TimeShifting anejak se to ulozilo ci co a nyní to funguje super.
- Akorát u FM rádia, když jej zapnu, zvuk vypadne a musím jít do nastavení a tam v položce "Audio Recording Line" potvrdit nastavení "Line-In" ( mám to tam vidět přednastavené automaticky, ale musim na to kliknout a pote je zvuk slyšet)

Kdyby jste chtěl někdo napsat přesné mé nastavení ovladačů a pod., aby zvuk "šel" jako mě mohu to na požádání komukoliv napsat.
mironto (7)|7.2.2006 11:49
Myslim ze problem je v samotnej karte SB Audigy SE (ta co ma len jeden vstup, ktory sa pouziva sucasne ako line-in, mic-in a este prepojenie na digital I/O modul od SB). Mam tuto kartu a k tomu LifeView FlyTV Prime 30 a pouzivam Fly200TV 2.38 RC2.
Po nastartovani systemu a zapnuti Fly2000TV z reproduktorov len slabucko bzuci a chrci (podla aktivity disku, len nejake rusenie). Musim ist do nastaveni Fly2000TV a v audio prepnut vstup pre zvuk (povedzme na mic alebo aux a potom spat na line-in) a vsetko ide ako ma az do najblizsieho vypnutia PC.
Myslim ze bud SW alebo HW v tento zvukovke mespravne detekuje signal na vstupe a nezapne prislusne obvody alebo co 9-)
Predtym som mal SB Live 1024 a vsetko islo ako ma bez problemov, takze som si isty, ze problem je vo zvukovke. Este skusim prepojit vystup z TV karty do toho konektoru co sa pouziva na prepojenie audio vystupu z CD-ROM aj ked to tu uz tusim niekto spominal, ze nepomohlo.

Keby ste niekto na nieco prisli, co s touto nepodarenou zv. kartou, dajte vediet :-R
MiroS (6)|5.4.2006 08:52
Aj ja som to prevadzkoval do 4.3.2006 sposobom ako Ow3n. Fungovalo to ale bolo to trochu nepohodlne. S ovladacmi Audigy a Leadtek som nerobil nic, OS a HW ten isty a rezignovane cakal na novu verziu PVR. Nainstaloval som najnovsiu verziu PVR - 3.0.10.85 z 30.3.2006-je na webovej stranke Leadteku a cuduj sa svete, chodi to uz bez problemov. Takze vyzera to tak, ze az od verzie PVR 3.0.10.85 zacina byt spolupraca Leadtek Winfast vs. Audigy SE 7.1 bezproblemova. Zeby predsa len bola chyba u Leadteku? :-?
Ivo Mašek (10205)|5.4.2006 10:18
Pokud se dvě firmy nedohodnou, těžko hledat u někoho konkrétního chybu. Pokud výrobce Audigy odmítal Leadteku poslat příslušnou dokumentaci, těžko mohl Leadtek (a každý jiný) něco dělat.
Saxel (2279)|5.4.2006 21:23
Kdepak, nebyla to chyba Audigy, ale chyba ve WinFast PVR. Dostala se mi do ruky taky SB Audigy SE (model 0570) a o chybě v umlčení zvuku jsem napsal přímo tvůrci WF PVR, nickovi tw1965 na TV-Cards.com fóru (koho to zajímá, je to tady ). On po mě chtěl poslat nějaké diagnostické info a v poslední verzi je už chyba opravená. Bohužel popsanou chybu neopravili v modulu WinFast FM, ale to už jsem mu taky napsal.
Je fajn, že se software pro tyto skvělé karty Leadtek pořád vyvíjí. Jednou bude určitě bezchybný. Doufejme.