Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

YAKUMO QuickStick DVB-T -zkušenosti?

reifik (11)|15.12.2005 04:14
Zdravím,má někdo zkušenosti s tímto externím zařízením:
YAKUMO QuickStick DVB-T
Chtěl bych si ho koupit,ale zajímali by mne také poznatky ostatních.
ego42 (76)|15.12.2005 09:55
před týdnem jsem si ho pořídil a zatím neměl moc čas s ním laborovat. nicméně dobrá zpráva je, že pro něj na webu výrobce existují BDA ovladače (důrazně doporučuju instalovat rovnou je, pokud nejdřív nainstaluješ ovladače z cd, můžeš pak mít s instalací BDA dost problém), a funguje tak s poslední verzí DVBVieweru a spoustou dalších softů s podporou BDA.
je to stejný zařízení jako DVB stick od hamy a dalších výrobců, jak říkám, zatím jsem moc netestoval, ale na žádný zásadní problém jsem ještě nenarazil. konkrétní dotazy můžu zodpovědět..
kmarty (81)|5.1.2006 01:00
Taky prispeju troskou do mlyna a sice ze s timhle zarizenim, Yakumo QuickStick DVB-T, neni zadny problem v OS GNU/Linux (jadro rady 2.6). Podpora (cti. ovladace) je primo ve standardnim jadre. Proste "Plug and Play" :-)
Ted to "Play":
Pro prehravani jsem zatim pouzival mplayer a kaffeine. Mplayer jsem zkusil pro prvni pokus (cca 2 minuty po prvnim pripojeni zarizeni do notebooku :-) ), ale pak jsem zacal hledat neco co je pro DVB preci jen komfortnejsi :-) A tak jsem nasel kaffeine (melo by byt standardni soucasti KDE desktopu).
Par screenshotu je mozne videt na homepage tohohle univerzalniho prehravace:
DVB
OSD
EPG
Nahravani(TS,PS,PES) a to jak podle EPG, tak pro "spozdene prehrani" pripadne pro archivaci a to vcetne moznosti nahravat nekolik programu najednou ze stejneho multiplexu je samozrejmosti.
S cim ale zatim zapasim jsou ceske znaky v EPG :-(. Pry je to ale problem na strane vysilacu (zda se ze v CR existuje vic interpretaci jak ma vypadat ta "defaultni" kodova stranka)

No, snad to nekomu nejak pomuze.
jaudak (176)|5.1.2006 16:28
[quote=ego42]před týdnem jsem si ho pořídil a zatím neměl moc čas s ním laborovat. nicméně dobrá zpráva je, že pro něj na webu výrobce existují BDA ovladače (důrazně doporučuju instalovat rovnou je, pokud nejdřív nainstaluješ ovladače z cd, můžeš pak mít s instalací BDA dost problém), a funguje tak s poslední verzí DVBVieweru a spoustou dalších softů s podporou BDA.
je to stejný zařízení jako DVB stick od hamy a dalších výrobců, jak říkám, zatím jsem moc netestoval, ale na žádný zásadní problém jsem ještě nenarazil. konkrétní dotazy můžu zodpovědět..[/quote]

Já mám Yakumo DVB-T mobile USB a zajímalo by mě, jestli existují BDA ovladače i pro toto zařízení, nejsou stejné jako pro YAKUMO QuickStick DVB-T ? Na stránkách http://www.yakumo.com jsem našel jen jedny ovladače a o BDA ani zmínka. Jde mi samozřejmě o použití DVBVieweru s tímto modulem. Jestli je šance na rozchození této kombinace, tak mě prosím nakopněte správným směrem. díky J.
ego42 (76)|5.1.2006 16:36
[quote=jaudak]
Já mám Yakumo DVB-T mobile USB a zajímalo by mě, jestli existují BDA ovladače i pro toto zařízení, nejsou stejné jako pro YAKUMO QuickStick DVB-T ? Na stránkách http://www.yakumo.com jsem našel jen jedny ovladače a o BDA ani zmínka. Jde mi samozřejmě o použití DVBVieweru s tímto modulem. Jestli je šance na rozchození této kombinace, tak mě prosím nakopněte správným směrem. díky J.[/quote]

to se obavam, ze ovladace pro quickstick nebudou s mobile usb pouzitelne, protoze jde o jine zelezo, naopak vzajemne pouzitelne by mely byt ovladace pro quickstick a dalsi podobne "dvb-t klicenky" (hama, gecube, prolink..), ktere asi maji prakticky stejny vnitrek (bez zaruky!). zkusil bych se podivat po dalsich vyrobcich, kteri vyrabeji neco jako usb mobile, je tam slusna sance, ze hw bude shodny a ev. bda ovladace od jednoho budou fungovat i s druhym. chce to zkouset..
kmarty (81)|5.1.2006 22:54
Tyhle prijimace by mely byt shodne, podobne ci plne kompatibilni:
Yakumo DVB-T mobile USB
Yuan DVB2GO UB300
Hama DVB-T Box
TYPHOON USB2.0 DVB-T BOX
TYPHOON DVB-T USB DRIVE (old rev.)
WideView USB2.0 DVB-T Receiver
WideView Pentype DVB-T-Receiver (WT-220U)
Freecom DVB-T USB Stick
V-Gear PocketDTV USB2.0 DVB-T TVBox
dnt EuroStick USB-Stick DVB-T Receiver

V podstate vse co je zalozeno na WideView WT-200U nebo WT-220U majici frontend(demodulator) Zarlink MT352
ego42 (76)|6.1.2006 16:00
@kmarty: hmm, respect, sikula, presne tohle jsem mel na mysli :) nemel bys taky odkud vytahnout obdobnej seznam pro Yakumo Quickstick? docela rad bych se podival, jestli k tomu nekdo nedela jeste jine bda ovladace, i kdyz o tom dost pochybuju
kmarty (81)|6.1.2006 17:21
No pockej, prave ten seznam jsem psal ohledne Yakumo QuickStick. O tehle potvurce

Nebo existuje jeste jiny QuickStick od Yakuma? DVB QuickStick? Aby nedoslo k mylce, protoze je jeste jiny produkt s nazvem Yakumo QuickStick :-)
ego42 (76)|6.1.2006 17:29
tak to ale pozor, Yakumo QuickStick DVB-T a Yakumo DVB-T mobile USB jsou dva ruzny produkty, ke kterejm vyrobce dava jiny ovladace, viz http://www.yakumo.com/produkte/index.php?pid=1&ag=DVB-T
ale samozrejme je mozny, je to to samy jenom v jinejch krabicich a na webu maj trochu chaos v driverech, kompatibilitu jsem nezkousel a streva neznam
kmarty (81)|6.1.2006 17:37
OK, tak to jeste upresnim:
Produkty zalozene na zakladu WT-200U:
Yakumo DVB-T mobile USB
Yuan DVB2GO UB300
Hama DVB-T Box
TYPHOON USB2.0 DVB-T BOX
WideView USB2.0 DVB-T Receiver
V-Gear PocketDTV USB2.0 DVB-T TVBox

a produkty zalozene na zakladu WT-220U:
Yakumo QuickStick DVB-T USB
TYPHOON DVB-T USB DRIVE (old rev.)
WideView Pentype DVB-T-Receiver (WT-220U)
Freecom DVB-T USB Stick
dnt EuroStick USB-Stick DVB-T Receiver

Ale jestli koukam dobre, tak jedina vyznamna odlisnost je v nahravanem firmwaru (ten je nutne nahrat pri kazdem zapojeni prijimace - resi to ovladac ktery ale je/muze byt shodny pro obe verze).

EDIT: Aha, uz vidim kde vznikla chyba. Nejak jsem prehledl ze jsme se prestehovali od "QuickStick DVB-T" k "DVB-T mobile USB" :-) Toz to pardon, netusim kde mi to vypadlo. Celou dobu jsem bral ze to je topic jenom o QuickSticku.
ego42 (76)|6.1.2006 17:40
super, ted uz mi to dava plne smysl, diky!
jaudak by tim padem mohl zkusit treba tyhle ovladace pro HAMA DVB-T USB 2.0 BOX http://www.hama.de/webresources/drivers/00062/62776_winxp_2k_mce2005.exe
jaudak (176)|8.1.2006 22:37
[quote=ego42]super, ted uz mi to dava plne smysl, diky!
jaudak by tim padem mohl zkusit treba tyhle ovladace pro HAMA DVB-T USB 2.0 BOX http://www.hama.de/webresources/drivers/00062/62776_winxp_2k_mce2005.exe[/quote]

Tak jsem zatím moc nepochodil. Nainstaloval jsem tyhle ovladače http://www.hama.de/webresources/drivers/00062/62776_winxp_2k_mce2005.exe a zařízení se tváří že je vše OK, ale v DVBVieweru vidím jen SATELITNÍ vysílače. V seznamu kánálů mám jen SAT a nemužu tedy přepnout na pozemku. Ňáké rady by nebyly ? Verze 3.2.1 (dvbviewer)
AlBi_tvf (67)|9.1.2006 14:06
Ahoj,
Chtěl bych se zeptat, jestli DVB Viewer TE běží s tímto zařízením, nebo až placená verze.
Dík za odpověď,
Aleš.
PS: Mám nainstalované BDA drivery.
ego42 (76)|9.1.2006 14:14
[quote=AlBi]Ahoj,
Chtěl bych se zeptat, jestli DVB Viewer TE běží s tímto zařízením, nebo až placená verze.
Dík za odpověď,
Aleš.
PS: Mám nainstalované BDA drivery.[/quote]

ne, jenom placena (je to na webu: http://www.dvbviewer.com/en/index.php?page=features )
AlBi_tvf (67)|9.1.2006 14:51
Díky za info.
Aleš
Invin (34)|17.1.2006 17:55
Jak je to s vytizenim CPU pri sledovani TV, pripadne nahravani TS ?

Mam zatim PC Duron 1.1GHz/512MB/GF2TI 64MB, ale celkem brzo se chystam na nejake P-M nebo Tuiona, takze tam problem ebude...ale ted se bojim ;) Bude to zvladat ?
AlBi_tvf (67)|18.1.2006 08:57
Ahoj,
já mám P4 na 2.8GHz a zatížení se pohybuje v průměru kolem 25%. Při nahrávání jednoho programu asi +2%. Zátím používám orig. viewer, ale čekám na DVB Viewer, tak jsem zvědav :-)

Zde jsou systémové požadavky z příručky:

IBM or IBM compatible computer
OS : Windows 2000 (SP4)/ XP (SP1)
CPU : P3 800 MHz or above
Memory : 128 MB or more
Sound card
Microsoft DirectX 9.0 or above
Microsoft Media Player 7.0 or above
sCrew (5)|27.1.2006 09:23
Zdravim, poridil jsem si Pro verzi DVB Vieweru a jake bylo moje zklamani, kdyz jsem nebyl schopny prepnout na DVB-T. GE verze funguje ok, ale to jsem pak nemusel platit 15Euro. Nemate nekdo zkusenosti, jak to rozbehnout?
Mam Yakumo QuickStick s BDA ovladaci.
a1bert (40)|27.1.2006 09:32
[quote=kmarty]Taky prispeju troskou do mlyna a sice ze s timhle zarizenim, Yakumo QuickStick DVB-T, neni zadny problem v OS GNU/Linux (jadro rady 2.6). Podpora (cti. ovladace) je primo ve standardnim jadre. Proste "Plug and Play" :-)
Ted to "Play":
Pro prehravani jsem zatim pouzival mplayer a kaffeine. Mplayer jsem zkusil pro prvni pokus (cca 2 minuty po prvnim pripojeni zarizeni do notebooku :-) ), ale pak jsem zacal hledat neco co je pro DVB preci jen komfortnejsi :-) A tak jsem nasel kaffeine (melo by byt standardni soucasti KDE desktopu).
Par screenshotu je mozne videt na homepage tohohle univerzalniho prehravace:
DVB
OSD
EPG
Nahravani(TS,PS,PES) a to jak podle EPG, tak pro "spozdene prehrani" pripadne pro archivaci a to vcetne moznosti nahravat nekolik programu najednou ze stejneho multiplexu je samozrejmosti.
[/quote]

Pozor tahle karta podle vseho neumi v linuxu (a asi ani ve windows) posilat celej TS, pouze jednotlive programy ma HW pid filter ktery linuxovy driver neumi vypnout viz:

http://linuxtv.org/wiki/index.php/DVB_USB#WideView.2FYakumo.2FHama.2FTyphoon.2FYuan_Boxes_and_Pe ns

http://www.pvrguide.no-ip.com/bbs-old/viewtopic.php?t=35137
Nasty_tvf (568)|27.1.2006 09:55
[quote=sCrew]Zdravim, poridil jsem si Pro verzi DVB Vieweru a jake bylo moje zklamani, kdyz jsem nebyl schopny prepnout na DVB-T. GE verze funguje ok, ale to jsem pak nemusel platit 15Euro. Nemate nekdo zkusenosti, jak to rozbehnout?
Mam Yakumo QuickStick s BDA ovladaci.[/quote]
GE verzi bys přece taky neměl, kdybys nezaplatil těch 15 EUR :-)
Ale jinak, v některé verzi PRO si pamatuju, že to taky nějak blbnulo, teď už se mi to zdá v pohodě. Na kartě ladění v záložce Channel Scan kdekoli v prostoru kliknout pravým tlačítkem a zvolit způsob vysílání jsi zkoušel? Takhle se to mění, a jak říkám, taky jsem s tím měl v jisté verzi potíže, ale teď se to zdá OK
sCrew (5)|27.1.2006 10:02
[quote=Nasty]GE verzi bys přece taky neměl, kdybys nezaplatil těch 15 EUR :-)
Ale jinak, v některé verzi PRO si pamatuju, že to taky nějak blbnulo, teď už se mi to zdá v pohodě. Na kartě ladění v záložce Channel Scan kdekoli v prostoru kliknout pravým tlačítkem a zvolit způsob vysílání jsi zkoušel? Takhle se to mění, a jak říkám, taky jsem s tím měl v jisté verzi potíže, ale teď se to zdá OK[/quote]

To prepnuti na DVB-T jsem prave uz nekde ve foru nasel, ale nereaguje to. Sice se vzhled toho okna trochu zmeni, nicmene porad zustava zaskrtnute Satellite. Ani kdyz to zavru a znova otevru, tak mam porad jen a jen Satellite, ani na zadnou jinou moznost to nejde prepnout.
Na foru DVBVieweru jsem nasel usery se stejnym problemem, ale zadne reseni... :(
Nasty_tvf (568)|27.1.2006 10:16
Hm, vím přesně, o čem mluvíš, ale nevím jak z toho ven. Poslední verze mi to dělat přestala, tak jsem to dál neřešil. :-(
AlBi_tvf (67)|27.1.2006 10:20
Ahoj,
mě to chodí úplně v pohodě. Používám obě verze Pro i GE. Je fakt, že verze Pro se trochu bránila. Bohužel budu doma až po víkendu, takže ti teď neporadím. Jinak jsem velice spokojen s oběmi verzemi, ikdyž malinko blíž mám k verzi GE (až na to EPG). Jinak jsem s tímto tunerem velice spokojen. Možná neumí tolik, kolik AirStar2, ale mě absolutně vyhovuje :-)
Zatížení procesoru nepřesáhne 15% na P4 2.8 GHz. Pokud to bude ještě v pondělí aktuální, rád poradím
:-!!!
sCrew (5)|27.1.2006 11:43
[quote=Nasty]Hm, vím přesně, o čem mluvíš, ale nevím jak z toho ven. Poslední verze mi to dělat přestala, tak jsem to dál neřešil. :-([/quote]

Vyreseno.
Restartoval sem PC, otevrel znova DVBViewer a v Options, pod DirectX jsem vybral ten muj RychlejKlacek a uz to jede. Tak dlouho jsem hledal po vsech moznych forech, az jsem nasel voditko... Blby DirectX potrebuje restart, aby si uvedomilo, ze pribylo nove zarizeni.
clive (22)|17.2.2006 10:54
Mam jen dva dotazy...
Chodi to na USB 1.0?
Kdyz chci dat scan programu tak mam tlacitko start sedive a nefunkcni. Stalo se to nekomu?
Dneska jsem objednal PCI USB 2.0 tak bych prvni problem asi mel vyresenej, ale vyresi se tim i druhej?
V praci na W2K mi to na usb 2.0 chodi bez problemu.
Doma XP, Athlon XP1700+ tusim na 1,4Ghz , 64mb graf, 512MB

Diky za jakoukoliv radu.

na duhym PC Asus deska P3 1000Ghz/32mb gr /256mb ten samy problem.
AlBi_tvf (67)|17.2.2006 13:01
Jakej používáš soft?
V DVB Vieweru je volba USB1.1, ale budou tam asi omezené možnosti. U orig softu pro BDA ovladače a v DVB V jsem tento problém neměl.
clive (22)|17.2.2006 15:29
[quote=AlBi]Jakej používáš soft?
V DVB Vieweru je volba USB1.1, ale budou tam asi omezené možnosti. U orig softu pro BDA ovladače a v DVB V jsem tento problém neměl.[/quote]

Pouzivam ten standartni z prilozeneho cd.
jeanval (3)|8.3.2006 18:19
mam problem s yakumo dvb-t usb 2.0 po instalaci driveru dodavanych na cd prehravac neukazuje zadnou silu signalu. Nejde provest scan. Na samotnem tuneru sviti zluta Ledka. Notebook hp xe4100(celer1200 s tusim s3twister grafikou) s usb 2.0 radicem kouwell 2002-2 do pcmcia II. -to bude asi kamen urazu

Po instalaci do stolniho kompu je vse v poradku vsE funguje jak ma.
Zradu tedy tusim v usb radici od kouwellu. (jina usb 2.0 zarizeni jako wifi jedou na radici kouwell 2002-2 v pohode)

Zkousel jsem I alternativni ovladace yakumo dvb a yakumo dvb prehravac nenajde tuner tim padem nic nehraje.

ted jsem tu ve foru nasel odkaz na nejaky jiny ovladac tak ho testnu.
Pokud nekdo poradi budu mu velmi vdecny.
j.


Takze kombinace yakumo -> usb 2.0 to pcmcia radic kouwell a notebook hp omnibook xe4100 se mi nepodarilo zprovoznit.

kouwell podle me nacita blbej ovladac na dekstopu mam na usb 2.0 portu ovladac VIA USB 2.0 Enhanced Host Controller nezto na pcmcia radici v notbuku mam jen VIA USB Enhanced Host Controller to bude asi kamen urazu.

nekdo nakej napad?
j.

j.
sw. Lubomír (25)|6.4.2006 17:39
Zakoupil jsem YAKUMO QuickStick DVB-T, a mám s tím velký problém.
Problém je v tom, že systém W XP SP2 nenajde ovladače a vůbec je nevidí a
nemohu tudíž ani zadat cestu k nim.
Po připojení tuneru k notebooku (nebo i stolnímu PC) je nové zařízení
rozpoznáno, chce instalačky, a tím to končí.
Mám plnou verzi softu DVB VIEWER, a tak jsem se snažil tam dostat i ty BDA
OVLADAČE a též nic.
Zkopíroval (z nouze) jsem tedy obsah složky DTV driver z CD do WINDOWS/SYSTEM32/DRIVERS a poté jsem dal - ovl.panely/přídat hardware/.... nevyhledávat-zvolit ovladač k instalaci/zobrazit všechna zařízení/z diskety a zadám místo - a to jde. nainstaluje se do ŘADIČE ZVUKU A VIDEA...
- USB Digital tv reciever. ok. ( přibylo i nové sítové rozhraní, které jsem povolil)
Ale stále mám ve správě počítače jedno neznámé zařízení - USB Device a to už tam za žádnou cenu nedostanu.
Používá někdo z vás toto zařízení, a jak mu šla instalace?
Mohl by mi někdo poskytnout radu i obecně co v případě, že nové zařízení nevidí ovladače?
Už jsem z nouze nahodil nový systém do compu, ale situace je stejná. domnívám se, že je tunýrek vadný.
Jěště dotaz pro ty ktěří mají tento tuner, to na těle tuneru je ledka - mě nesvítí, nebo čidlo na dálkový ovladač?
jeanval (3)|6.4.2006 18:01
Je to ledka.Pokud mas signal a vse bezi jak ma tak sviti zelene. Pokud prepinas pomoci dalkoveho ovladani tak si blikne. Pokud se ti to nepodarilo naistalovat pod winXP, tusil bych ze mas vadny kus, nebo nesplnujes pozadavky usb 2.0 a graf karta co podporuje DX9.0
j.
p.s.
Ja to na notebook instaloval nekolik bezesnych noci(nepovedlo se a vzdal jsem). A do stolniho pocitace jsem to mel na 5 min.. vsepodle navodu...
sw. Lubomír (25)|6.4.2006 18:08
Dík za reakci, mám grafiku podporující dx 9.0, GF5200, USB 2.0, ale hlavně jsem to zkoušel na pěti compech. Prostě ovladač nekomunikuje při instalaci s tunýrkem, asi je fakt vadný.
Čidlo na dálku je kde?
tonda009 (19)|7.4.2006 11:16
Tu kartu mám právě dva týdny. Používám ji v Brně Králově poli a to jak na notebooku HP nx6125 (Turion) tak i na normálním PC.
Nejdříve jsem nainstaloval originál ovladače a Sw z CD vše jelo OK. Led svítí oranžově pokud je karta zapojena od PC a pokud jde TV tak svítí zeleně. Při přepínání ovladačem zabliká oranžově.
Pak jsem zkusil BDA a nastal problém nejdříve je nutné je vnutit Windowsům. Při instalaci vše provést ručně myslím že je to poslední položka při výběru zdroje ovladače a dát to jako řadič zvuku a videa nebo tak nějak. pak se to podaří. (ale chce to čistý windowsy jinak se to pere se starým ovladačem. :o(). Běží mi to s tím Yakumo TV z http://www.yakumodriver.wz.cz a i s ProgDVB. Jinak čekám na DVBviewer. Pokud se ti to nepodaří tak to vyzkoušej reklamovat a uvidíš co se bude dít. Jo jinak jedu to na USB 2.0 WinXp 32 (SP2)
sw. Lubomír (25)|7.4.2006 11:26
Díky. Jelikož jak pomalu zjištuji, zde i na jiných forech (ledka by měla něco dělat a nedělá) budu to reklamovat.
jeanval (3)|9.4.2006 07:36
[quote=sw. Lubomír]
Čidlo na dálku je kde?[/quote]

Podle me je ten plast polopruhlednej a cidlo blika krz ten plast. Jinak to dalkove ovladani je tak nejak zpomalene....

j.
sw. Lubomír (25)|9.4.2006 11:13
Tak mám nový hardware - YAKUMO QuickStick DVB-T a je funkční.
Pro zájemce mám další zkušenosti s testováním.
Srovnávám to s interní PCI kartou Technisat airstar 2 dvb-t se softwarem full dvbviewer GE.
Nainstaloval jsem dodávaný software a celkem to fungovalo, až na dálku kde fungovala jen tlačítka 1-9 pro přepínání kanálů. Funkce nic moc a tak jsem ani dál nelaboroval a smáznul to. Další zkoušky jsem prováděl na systémy WXP MCE s BDA ovladači. Systém kartu zná, je tudíž podporována. Ladění byl oříšek, ale vybaven informacemi z jiného příspěvku a zaměněním dll. souboru se to povedlo. Nicméně to trvalo 2 hodiny a nekorektně jsem to nakonec po zakousnutí musel ukončit tvrdým resetem. Po náběhu to celkem slušně funguje, hlavně prodleva při přepíníní stanic je celkem rychlá - cca 0,5s, což např. u dvbvieweru trvá mnohem déle. Jinak je MCE dost chudý příbuzný vůdči dvbvieweru.
MCE budu i dále zkoušet ale jelikož se mi u něj nepodařílo zprovoznit výstup s-video, zatím jsem s ním skončil.
Dvbviewer GE je skvělý soft a funkčně se s ním YAKUMO QuickStick DVB-T jako AS 2.
zkoušel jsem nahrávat 3 kanály najednou a přepínat čtvrtý - bez problémů. Co se obrazu týče (srovnání s AS 2), žádný velký rozdíl v kvalitě nevidím, asi jen trocha nedůvěry k tam malé věcičce .Technologie holt pokročila.
Doporučuji.
Dotaz. funguje někomu u WXP MCE S-VIDEO výstup?
Bsplayer, windvd a mp10 jsou v pohodě a závisí na nastavení grafické karty. MCE na to vůbec nereaguje a v nastavení má jen primární monitor. Chtěl tuto aplikaci používat na pozadí a využívat počítač na něco jiného.
sw.Lubomír
tonda009 (19)|12.4.2006 20:48
Zdravím, chtěl bych se zeptat jaké používáte kodeky nastavené ve DVBVieweru + karta Yakumo QuickStick. Já to mám nastaveno takto Video: NVIDIA_PureVideo_Decoder Audio ffdshow, ale zdá se mi že se obraz občas trochu zasekne :o(. A to to mám s BDA ovladačem na úplně nově nainstalovanejch WinXP. Zkuste poradit co po užíváte. Díky
sw. Lubomír (25)|12.4.2006 21:14
Já používám InterVideo Video Decoder a ffdshow pro audio.
Při NVIDIA_PureVideo se mi to sekalo, stejně tak při ffdshow pro video. Nemám ze sekáním problém, jen někdy když se sejdou dvě letadla ve vzduchu, ale to je o něčem jiném - bydlím 50 kilometrů daleko od Prahy
tonda009 (19)|12.4.2006 21:31
To sw.Lubomír Který ffdshow používáš (stahuji z sourceforge.net ffdshow nedo ffdshow-alpha. ja zkoušel to alpha a bez nej se mi to zda vizuálně lepší. Jinak díky a zítra zkusím InterVideo
sw. Lubomír (25)|15.4.2006 09:44
Používám přímo toto: http://sourceforge.net/projects/ffdshow
Taky se mi to seká ale jen při přepínání předvoleb, zkoušel jsem snad všechno ale nedaří se,
Na třech strojích co mám doma ale bohužel mají téměř stejné programové vybavení.
Řeším to rychlým přepínáním o více předvoleb a vrácením na předvolbu kterou jsem ve skutečnosti chtěl. Tak to funguje.
Ale stejně se mi to chová i na kartě air star 2, takže není problém s YAKUMO QuickStick DVB-T.
Uvítám ii další zkušenosti a postřehy.
libora (24)|12.5.2006 21:53
Nevíte někdo, v čem se liší verze BASIC. Na stránkách výrobce je prakticky shodný popis kromě AUDIO, kde BASIC umí Audio AC3, ale zase na stránkách nejsou ke ztažení žádné ovladače.
haf_tvf (10)|19.8.2006 20:07
Uvazuji nad koupi YAKUMO QuickStick DVB-T nebo Technisat AirStar2.
sw. Lubomír pise, ze tyhle karty jsou srovnatelne kvalitou obrazu atd (viz pripevek nekde vyse).

Par otazecek:
1) Jak je to s citlivosti na horsi signal? Tj. ktera karta bude lepsi pri horsim signalu?
2) Jak je to jeste s DO u YACUMO? Budou fungovat vsechny tlacitka s DVBViweverem nebo jen v original aplikaci?
3) Umi YAKUMO nahravat i pri uspanem pocitaci? (AS2 umi).

Docela u me vyhrava tahle USB karticka YAKUMO, a to i cenou (1200 s dani v alzaci), AS2 stoji v cekcomputeru 1600.
Btw, libi se mi princip BDA ovladacu a univerzalniho software. Existuji jeste nejake dalsi pouzitelne karty na tomto principu? Cenove prijatelne...

Kdo mi jeste podpori nebo vyvrati volbu? Pristi tyden bych to objednal...
sw. Lubomír (25)|19.8.2006 20:56
Jak jsem již psal, citlivost je na signál je stejná, možná o trochu lepší (s dvbviewerem).
Pozor na verzi yakumo basic, ten nemá (neměl) BDA ovladače .
Dálkáč funguje jen s dodaným softem a asi tak do max 2 metrú.
Já mám dálkáč koupený z czechcomputeru k airstar kartě a ten s softem DVBViewer funguje super /přes čidlo v com portu).
Bohužel ve verzi DVBViewerGE, kterou používám nejdou nějak přeprogramovat povely, ale třebas budeš úspěšnější (to s hardware Yakumo nesouvisí).
YAKUMO QuickStick DVB-T se už ale asi neprodává.
Každopádně doporučuji po zkušenostech něco do USB portu.
A pozor pro použití s alternativními programy to musí mít možnost použít BDA ovladače.
Nasty_tvf (568)|19.8.2006 20:59
[quote=haf]
sw. Lubomír pise, ze tyhle karty jsou srovnatelne kvalitou obrazu atd
[/quote]
qualita obrazu je samozřejmě u jakékoli "karty", která dokáže přijmout DVB-T signál naprosto stejná a na "kartě" nezávisející :-) - tam pak závisí jen a pouze na signálu (aby nebylu výpadky) a na zobrazovači - mpeg dekodéru, který je pro zobrazování použit. Může tam být rozdíl samozřejmě v citlivosti tuneru, schopnosti používat konkrétní soft, ovladačích, jestli se to kouše celé atd. Ale to už se tu jistě párkrát přemílalo.
Jinak je to asi jedno, pokud má kvikstyk USB 2.0, mělo by to dostačovat i pro ukládání více programů současně, což nebylo donedávna asi samozřejmostí třeba u některých Technisatových externích zařízení.
Ale jestli nemáš jiný důvod (ušetřit 300,- na něco jinýho, není volný slot, nutně potřebuješ používat na více počítačích atd.), koupil bych AS2, jak už bylo řečeno tady různě mockrát :BB:
sw. Lubomír (25)|19.8.2006 21:47
[quote=Nasty][quote=haf]
sw. Lubomír pise, ze tyhle karty jsou srovnatelne kvalitou obrazu atd
[/quote]

Ale jestli nemáš jiný důvod (ušetřit 300,- na něco jinýho, není volný slot, nutně potřebuješ používat na více počítačích atd.), koupil bych AS2, jak už bylo řečeno tady různě mockrát :BB:[/quote]

AS je klasika, mám ji též ale už bych si jí nekoupil. A to proto že je nepřenosná.
Nebuďme konzervativní.
Nasty_tvf (568)|19.8.2006 22:17
No vidíš, a já si jí po roce koupil druhou, když první odešla do křemíkového nebe. :-((
Přenášet jsem jí tedy zatím nepotřeboval, jednou za čas to samozřejmě problém není :-) , ale na cestování s notebookem ve vlaku, jak si lidi občas představují, to asi jen tak nehrozí - už kvůli pokrytí signálem/nutností slušné antény
haf_tvf (10)|20.8.2006 18:53
Jak je to jeste s tim nahravanim i pri uspanem pocitaci u YAKUMO? AS2 to umi.
Zatim jsem teda uz vice pro AS2 - asi hlavne kvuli funkcnimu DO v DVBVieweru. Preci jen lezet na posteli a prepinat (muzu protoze zivim) je pohoda :)

[quote=sw. Lubomír]
Já mám dálkáč koupený z czechcomputeru k airstar kartě a ten s softem DVBViewer funguje super /přes čidlo v com portu).
Bohužel ve verzi DVBViewerGE, kterou používám nejdou nějak přeprogramovat povely, ale třebas budeš úspěšnější[/quote]
Tvuj dalkac je ten dodavany s AS2? (v diskusi v cekcomp se pise, ze nejake DO k tomu dodavaji)
Problem s povely mas jen v GE verzi? Co PRO verze?
midlander (18)|13.9.2006 11:03
Mam dotaz - nevím, zda se mi správně nainstalovaly BDA ovladače. Jel jsem s WDM ovladači (a dodávaným softem), nyní mi přišlo heslo na DVB Viewer, takže jsem měnil na BDA (kua to byla fuška). Jsem pod w2k, ve správci zařízení mám 1 složené usb zařízení, 1 zařízení standardu HID a 1 usb digital tv receiver (nebo tak nějak). Co mě zaráží, že wokna používají pouze ovladač BDA_Capture_220.inf, nikoliv BDA_Loader_220.inf. Ten druhý prostě při instalaci nechtěly. Je to OK? K čemu slouží ten druhej ovladač? Jo, DVB Viewer sem eště nepouštěl, na to se chystám neska.
maly_paklic (1)|4.11.2006 09:53
Ahoj, muzete mi prosim poradit? Mam Yakumo quick stick DVB-T, nainstaloval jsem ovladace z cd,vsechno mi po spusteni slape, ale po par minutach mi vypadne zvuk, obraz bezi stale v pohode. Kdyz zkusim takto neco nahrat, na zaznamu zvuk funguje, muzete mi poradit co s tim? Kodeky mam :-((
midlander (18)|6.11.2006 09:31
Zkoušel jste někdo rozchodit "rychlý klacík" pod 64-bit xpéčkama? Yakumo drivery nenabízí, nevím jestli by nešlo použít ovladače nějakého jiného výrobce...
Druhá věc: jak řešíte ten malej konektorek (mezikus) kterym se připojuje anténa? Mně to furt vypadávalo, tak jsem zbastlil jakýsi držák, ale stačí málo a hned to ztrácí kontakt.
A poznámka na závěr k dálkovýmu ovládání: sice funguje, ale jeho citlivost je prachmizerná. Raději jsem ovládání vyřešil přes zbastlené IR čidlo do COM portu a Girderem. Ačkoliv mam počítač pod stolem a čidlo zezadu, není problém z nějakých 3-4 metrů ovládat. A ty 4 megabajty paměti co Girder zabere mě nezabijou.
MrPep (26)|15.11.2006 16:05
Chtel jsem se optat jake jsou aktualni informace o verzi s a bez privlastku BASIC? Docetl jsem se, ze verze bez privlastku je starsi a ze k ni jsou k dispozici BDA ovladace a ze k verzi BASIC naopak BDA ovladace nejsou a ze navic umi AC3, ovsem kdyz se podivam na web vyrobce http://www.yakumo.com/drivers/dvb-t/1040984 , tak tam vidim MCE_BDA_Treiber_BASIC.zip (2.03 MB). To vypada na BDA ovladace pro verzi BASIC, nebo ne? Tim padem je tato verze asi lepsi, nebo se mylim? Chci tento tuner pouzit s DVBViewerem, takze je to pro me dulezita informace.