Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

USB Sound Blaster Audigy 2 nejde zvuk

petra_hk (8)|6.10.2005 19:01
Prosíím poraďte mi. Po dvou dnech ladění kanálů na upc už nemám sílu dál experimentovat. Mám winfast tv2000 xp expert a po nastavení vše chodilo. Dnes jsem připojila zvukovku USB Sound Blaster Audigy 2 a nejde zvuk. Původně byla zvukovka integrovaná (realtek), tu mám zakazanou v biosu. Zvukovka byla nainstalována bez problémů, všude jinde chodí. Řekla bych, že ve winfastu, jsem zkusila už všechny kombinace a stále ticho.
Předem díky za radu.
Ivo Mašek (10205)|6.10.2005 19:53
Pohrej si v nastavení:
Audio Device, Audio-Out Control Line, Audio Recording Line
příslušné záložky tv karty.
petra_hk (8)|6.10.2005 22:26
Už jsem prokombinovala všechny možnosti a nic. Ale přece když vede kablik z tv karty do aux in, tak když aux zařízení nastavím ve winfastu, tak by to mělo chodit jako u té původní integrované zvukovky. A ještě, když chci ve winfastu přehrát to, co jsem nahrála předtím, tak to funguje i se zvukem.
Ivo Mašek (10205)|7.10.2005 07:13
Tak pokuď je tv karta pro zvuk nastavena dobře, tak potom nastavení zvukovky, nebo se ještě podívej na "repráček" v pravém dolním rohu monitoru. Dvakrát na něj klikni, objeví se ti menu, a podívej se, zda tam nemáš nějakou akci zakázanou.
petra_hk (8)|7.10.2005 10:14
A nemůže být problém práve v tom, že tv karta je připojena na desku přes aux in (a jinak ani nejde zvuk připojit) a ta zvukovka přes usb?
Ivo Mašek (10205)|7.10.2005 10:23
No, já myslel, že ten zvukový kablík z tv karty máš propojený na vnitřní konektor zvukové karty. Pokud tv kartu nemáš spojenu se zvukovou kartou, tak to fungovat nebude. Pokud je zvukovka vně PC, tak to nevím, jak propojit. Jedině si zbastlit kablík TV KARTA - ZVUKOVKA.
Ivo Mašek (10205)|7.10.2005 10:34
Aby jsme si rozuměli:
1) Zvuková karta je uvnitř PC na PCI slotu a má na kartě audiokonektor?
2) Zvuková karta je uvnitř PC na PCI slotu a má pouze vnější audiokonektor (nemá ho na "tišteném spoji") ?
3) Zvuková karta je mimo PC a s PC je propojena přes USB? (pro tvůj případ nejhorší varianta, co se týče modelu TV2000XP-Expert)
petra_hk (8)|7.10.2005 10:52
No mám variantu 3). A právě se mi to rozleželo přes noc v hlavě. Vždyť tam přece nejde signál v případě, že externí zvukovka přes usb nějakým zázrakem nevytáhne zvuk z mb, kam je přiveden z tv karty (aux in). A teď co s tím?
Ivo Mašek (10205)|7.10.2005 11:00
Tam se právě v té záložce tv karty musí určit to propojení na zvukovku. A to samé u zvukovky, respektivě tam přidat info o spojení s tv kartou. Prostě, aby tv karta posílala informace na zvukovku a aby zvukovka brala v úvahu tv kartu. Ale neřeknu ti jak, protože tu zvukovku nemám - neznám její možnosti.
petra_hk (8)|7.10.2005 12:44
Zvukovka na nějaký vstup aux in tvrdě kašle, spíš nějak píchnout ten kablík z tv karty (co má přijít do aux in) do line vstupu.
Ivo Mašek (10205)|7.10.2005 13:09
Ano, jak jsem již uvedl - zbastlit si ten kablík. :-)
petra_hk (8)|7.10.2005 13:12
Když nevím jak. Jinak díky snahu, aspoň mi někdo odpovídá.
Ivo Mašek (10205)|7.10.2005 14:13
Sežeň si kablík s audio konektorem. Použij ten horní konektor. Na kablíku, který z něj povede, si zjisti, kam který vodič vede (L, R, Spol.) To samé si zjisti na druhém konci audio konektoru na kablíku od tv karty (jsou pouze 3 vodiče). Spoj jednotlivé vodiče dohromady tak, aby L od kablíku tv karty vedlo na L od kablíku s jackem, to samé R a Spol.
petra_hk (8)|7.10.2005 14:26
Díky. Prubnu to a dám vědět.
petra_hk (8)|10.10.2005 20:01
Vše funguje OK. Ještě jsem si dovolila upravit tvůj postup o to, že jsem na konec toho interního audio kablíku připájela jack konektor samici, vyvrtala dírku do volné záslepky vzadu v pc a tam konektor malinko povystrčila. Takže jsem externí zvukovku propojila audio kabelem s dvěma jacky (samci).
Ještě jednou díky za čas a rady.
Ivo Mašek (10205)|10.10.2005 20:46
Za málo. :-) Hlavně že to funguje.