Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD na MPEG-2 bez recodingu?

Petr_z_Ujezda (28)|10.8.2005 22:15
Pokud to dobře chápu, tak DVD je vpodstatě MPEG-2. Tedy mělo by být možno DVD převést na MPEG-2 bez jakéhokoliv recodingu. Každý recoding samozřejmě zhoršuje kvalitu původní informace, takže moje otázka je: Existuje nějaká aplikace (freeware?) která umí vzít DVD a vextrahovat z něj MPEG-2 soubor bez recodingu? Např. NERO Recode umí veyxportovat MPEG-2, ale domnívám se, že to recoduje.
stayman (12393)|10.8.2005 22:40
To sa vola DEMUX, pretoze VOB atd su iba nositelmi tych audio, video a titulkovych streamov. Takze ten demux zvladne napriklad WombleVCR, VobEdit, TMPGEnc atd.
vlada (3470)|11.8.2005 06:43
Petr_J
Žádný MPEG-2 soubor neexistuje, takže ho nemůžeš vyextrahovat. Pravděpodobně chceš získat MPEG-2 video stream (.m2v). Nebo chceš i zvuk (ac3, dts atd.)? A nebo chceš Zvuk i obraz v MPEG kontejneru? Napiš spíš, co s tim chceš dál dělat.
Kromě programů, který doporučuje StayMan, zkus ještě třeba DGMPGDec.
Petr_z_Ujezda (28)|11.8.2005 22:31
Cílově chci mít originální film v nějakém smysluplném souboru, tedy jak bylo odborně uvedeno, video a audio stream. A to bez recodování. Zmultipexovat to už umím, např. pomocí TMPGEnc.
Takže správný dotaz je, jak vytáhnout z DVD tyto 2 streamy. Díval jsem se na VOBEdit, ale to není zrovna nejpříjemnější - člověk musí vědět, co je v kterém VOBu. Existuje něco jako DVDShrink? Tedy takový uživatelský interface?
stayman (12393)|11.8.2005 22:35
Sak ked mas TMPGEnc, tak ten vie jak MUX (co pises, ze umis) tak aj DEMUX (druha zalozka :-D ) \/
Petr_z_Ujezda (28)|11.8.2005 23:01
Díky, už jsem použil TMPGenc. Mylně jsem se domníval, že když nabízí na demux masku *.mpg a podobně, tak s *vob neumí pracovat. Umí! Skvělé. Sicve člověk nevidí, kterou videoscénu zpracovává (není náhled), ale hlavní film se odhadne. Už to tedy funguje.
stayman (12393)|11.8.2005 23:02
sprav si v Shrinku iba jeden velky VOB a ten demuxni
Kiko (20)|13.8.2005 20:25
Pripadne skus PgcDemux
http://jsoto.posunplugged.com/index.htm[/url]
Whitejoker (616)|14.8.2005 22:24
TMPGEnc DVD Author, DVD Lab, a mnoho dalších DVD authoringových programů ti nabídnou při načtení zdroje ve VOBech, převedení na MPEG-2 stream.
A samozřejmě demux v TMPGEnc. je (skoro) zadara :-E