Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VBV buffer size

moravanka (5)|17.1.2012 21:23
poradte mi prosim nekdo, nahravku z dvb-t tuneru winfast, striham v TMPGEnc editoru a uz 14 dni mi to nejde. Stale to hlasi, ze VBV buffer size je priliz velka na zpracovani. Jinym programem jsem zjistila, ze vsechny predesle nahravky maji VBV 224, ale tyto maji 1660. Da se to nekde nebo necim upravit? Dekuji
StD (8612)|17.1.2012 22:01
To bych řekl vypadá na drop-outy - hlásí to, že je tam moc a ve skutečnosti jsou tam nuly (00) v bitrate i quantizaci. Demuxni ten zdroj a zanalyzuj ten m2v soubor. BitRateViewer i GSpot ti do detailu graficky přesně ukážou, kde jsou chyby.
Pokud tomu tak bude, budeme vymýšlet co s tím dál.
moravanka (5)|18.1.2012 12:02
GSpod mi nic zavratnyho nerekne :-( Pouzila jsem PVAStrumento a vypsalo mi to:
VIDEO #1
Resolution 720 x 576 (full D1)
Aspect ratio is 16:9
Frame rate 25.00 fps
Nominal bitrate 15000000 bps
VBV size 1666 kB
First PTS: 00:00:00.460
MPEG AUDIO #1
MPEG1, Layer 2
stereo, sampled at 48.0 kHz.
Bitrate 192 kbps
Each frame contains 24.0 ms audio (576 bytes)
First PTS: 00:00:00.220
moravanka (5)|18.1.2012 12:07
prilis velkou buffer size mi to udela jen na nahravce z tv nova na ostatnich to nedela. Muzu to jen primo enkodovat ve virtualdubmod, ale nastrihat a ponechat to v originale mpg-2 mi to neumozni. Zvuk demuxnu v poho, ale m2v nevytvorim take.
StD (8612)|18.1.2012 12:22
Tak za
A) GSpot ti to ukáže do detailu i na číslo framu a graficky červenými čárečkami, když zmáčkneš po načtení tlačítko VGS. Viz obr. je to kousek nad tou šipkou (ta tam byla z jiného důvodu)

B) Používej na editaci Womble Mpeg Video Wizard (i pro demux) a nebudeš mít problemy. Naopak PVAStrumento ti může přemazat chybové flagy ve streamu a synchro audia už nedá nikdo nikdy dohromady... \\/

C) Údaje hlavičky lze snadno a bezbolestně poupravit na správné v ReStreamu (žádný 15000 datový tok tam není ani náhodou - opět už doporučovaný BitrateViewer ti to změří naprosto přesně, a také na čísla framů, takže tam ty "černé díry" najdeš).
GSpot_analyza_streamu.jpg
StD (8612)|18.1.2012 12:46
Jinak s tou velikostí VBV bufferu stejně nic neuděláš - ten v DVB-T/-S/-C určuje broadcaster. Tvůj problem je, že v daném místě data prostě chybí (0) a dochází k podtékání bufferu (buffer underrun).
ReStrean_VBV buffersize.jpg
moravanka (5)|18.1.2012 16:14
jj diky moc, jsem laik takze cerny diry asi hledat nebudu, koukla jsem na ten program MVWD jak jsi psal a kousek z nahravky jsem vystrihla v pohode se ulozil real se stejnymi hodnotami. Takze vim, ze to nem nastriham, jen jsem se v nem trosku zamotala (je slozitejsi), musim si ho osvojit. Jen jsem chtela rict k tomu memu problemu, ze vetsi VBV se mi skutecne objevuje jen na programu NOVA nikde jinde na zadnem z dvb-t programu a dela to nova i na kabelovce teda dvb-c. Ale fakt diky moc jsi mi pomohl. P.S. strihani v TMP bylo pohodovejsi :-(
StD (8612)|18.1.2012 16:48
Já s Womblem dělám už léta a není nic jednoduššího - určit začátek a konec, přetáhnout myší na TimeLine, vyexportovat a uložit. Pokud by *.TS dělal problemy, možno též přeuložit na Program Stream (PS) a vybrat libovolné audio atd. Vše v jednom.
moravanka (5)|19.1.2012 00:28
Prece mi to neda se jeste zeptat ...ja prave nejaky ten rok striham v TMP a ver mi, ze tam to je o 100% jednoduzsi nez ve Womblu. Stahla jsem si i ceskej manual a podle nej jsem zkousela vystrinout reklamy v *.mpg a nejak mi to nefunguje, proste nemohu nikde najit ty nuzky na strih ani v rolete. Jak jsem psala, ze jsem kousek zkusila, tak to byl jen ustrizenej zacatek a konec a nasledne ulozeno v *.mpg dokonce jsem i nastavila mensi bitrate zvuku a AC3. Ale ta nahravka je chybova (v TMP umim opravit, tady ne) a rozjel se mi zvuk. Presne tak jak jsi popisoval PVAStrumento. Nevim jestli je mozne se o tom tady bavit, myslis, ze bys mne mohl jeste nejak poradit?
StD (8612)|19.1.2012 00:55
Vedle v sekci Mpeg1/Mpeg2 je řada témat, kde se o WMVW píše, projeď si to.
https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/19-mpeg-1-2

Jinak vystřihávání reklam dělám přesně obráceně a bez nůžek - nasadím začátek a konec prvního klipu a přetáhnu vybrané myší z horní timeline náhledového okna na hlavní timeline dole. To opakuji postupně pro všechny klipy, až jsou v timeline za sebou - obvykle 3 až 5x. To celé pak vyexportuji a zatím až na jeden nedávný případ, ve kterém bylo dropů více, nikdy nebyl problem se synchrem. Dál se s tím pracuje jako s jedním souborem. Výhodu to má nesmírnou přesnost na frame při současném dopočítáváním GOPů bez rekomprese a vnitřní struktura streamu (ony flagy...) zůstane zachována.
Na to audio bych zrovna tam moc nesahal - já si tam audiostopy vždy pouze demultiplexuji a použiji je buďto jak jsou (je-li AC3), nebo m2a audio konvertuji na DD jinde a jinak. =Síla zvyku.