Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové verze PX a GK

exTNT (1421)|1.4.2005 22:09
Pokud někdo postupujete při zpracování svých nahrávek způsobem popsaným v mých návodech, tj. demux a střih v ProjectX a konverze do MPEG4 v GordianKnot, pak by vás mohlo zajímat, že 22. února vyšla nová verze 0.35.0 GK RipPacku (t.j. uživatelského rozhraní, CodecPack zatím zůstává ve verzi 1.9) a včera vyšla nová verze 0.82.1.00 ProjectX. Najdete je tady:
http://sourceforge.net/projects/gordianknot/
http://sourceforge.net/projects/project-x
Na GK jsem žádné výrazné změny nenašel, PX zatím také ne. Kdybyste někdo na něco narazil, dejte vědět.
exTNT (1421)|22.4.2005 00:47
Nová záplata na PX (0.82.1.01, 18.04.2005) je tady:
http://sourceforge.net/tracker/?atid=670053&group_id=115063&func=browse
exTNT (1421)|11.5.2005 19:34
Nová záplata na PX (0.82.1.02, 07.05.2005) je tady:
http://sourceforge.net/tracker/index.php?func=detail&aid=1197707&group_id=115063&atid=670053

Podle popisu obsahuje docela příjemné vylepšení: pokud extrahujete titulky z TXT do formátu *.sup, lze nastavit obrys písmen v pixelech a font písma, dále obsahuje opravu ve zpracování CLI a v demuxu vícenásobných audio stop. Zatím jsem to nezkoušel, kdyžtak dám vědět.
exTNT (1421)|16.9.2005 17:41
Na adresách, uvedených v prvním příspěvku jsou nějaké novinky.

U GK je od 3. září ke stažení upravená verze RipPacku (0.35.0 - pack 2), ale po prvním prozkoumání se zdá, že jediná změna spočívá v odstranění DVD Decrypteru z instalačního balíku. Nicméně v nastaveních se dá opět k DVDD nastavit cesta, takže pak funguje tak, jako dřív.

Výraznějších změn doznal PX, který je nyní ke stažení ve verzi 0.90pre. Už k této verzi existují tři záplaty, z nichž poslední z 15. září obsahuje i obě předchozí a je ke stažení z přílohy prvního příspěvku v tomto vlákně na forum.dvbtechnics.info, kde jsou průběžně záplaty aktualizovány (případně si třetí záplatu můžete stáhnout ode mne).
Pro ty, kdo nevládnou německy, upozorňuji, že se v tom příspěvku také píše, že protože se jedná o naprosto novou verzi, autor doporučuje používat jí prozatím souběžně se stávající stabilní verzí 082.1 - to je ta podtržená větička hned na začátku.
Já jsem si verzi 090pre zkompiloval včera a demuxoval jsem s ní už několik filmů bez nejmenších problémů, zkoušel jsem i export sestříhaného TS do mpg a opět v pohodě. Kdybyste se do toho někdo chtěli pustit a nevěděli, jak to zkompilovat, dejte vědět, můžu napsat pár nejčastějších problémů... :-E
A ještě jedno drobné upozornění: protože je tato verze skutečně dost odlišná od přechozí a některá nastavení se provádějí úplně jinde, než dřív, nelze na rozdíl od minulosti použít inicializační soubor X.ini, alebrž je třeba vše znovu nastavit - ale aspoň si to připomenete, tak jako já včera... :-)

Pro zvědavé dva obrázky - hlavní okno teď rovnou obsahuje i "střižnu" a vypadá takhle:


a po spuštění demuxu (případně jiné operace) se okno s podrobnostmi o jeho průběhu otevře zvlášť a vypadá takhle:


Zajímavá drobnost - vpravo nahoře je průběžně aktualizovaná informace o rychlosti demuxu v kBps a ve fps - tedy se nenechte zmást, těch 16822 kB/s není BR videa, ale BR demuxu. V tomhle konkrétním případě je vidět, že video je demuxováno rychlostí 504 fps, což je cca 20ti násobek reálný rychlosti, takže minuta videa je demuxována za cca 3 vteřiny. Těch 16822 kBps pak zřejmě bude kompletní datový tok transport streamu, který je demuxován - v tomhle případě to měl PX trochu těžší, protože je to demux ze včerejší nahrávky zpráv a modří už vědí, že díky DVBV nahrávám souběžně zprávy z ČT1 a Novy. Hezký, ne?

Tak ať slouží!!! :BB:

[color=olive]Mám přepsat návod?[/color] :-?
exTNT (1421)|4.10.2005 00:19
Na konci prvního příspěvku v tomhle vlákně http://forum.dvbtechnics.info/showthread.php?t=2020 je [color=red]pátá[/color] záplata na PX 0.90.
exTNT (1421)|5.10.2005 23:51
Nová verze (0.90.1) je zde: http://sourceforge.net/projects/project-x
Radeq (277)|6.10.2005 11:31
Vypada to zajimave. Mozna jsem trochu slepej (nenasel jsem) a urcite dost pohodlnej (nechce se mi stahovat Java SDK), ale nebyla by nekde ke stazeni i prelozena verze (ProjectX.jar)? :-)
exTNT (1421)|6.10.2005 12:35
Byla - třeba moje kompilace. Sosej zde, nechal jsem tam i svůj ini soubor s nastaveníma, pokud se Ti z nějakého důvodu nebude líbit, bez obav ho smaž. :-)
Samuraj (36)|7.11.2005 14:52
K dispozici nová verze ProjectX 0.90.02.00

Změny

Download
exTNT (1421)|7.11.2005 17:41
Samuraj
Zkoušels jí? Mně to nechce ve střihovým okně plynule posouvat posuvník, poskakuje za myší, moc se mi to nechce líbit, proto jsem ho zatím nelinkoval...
Tobě to chodí v pohodě?
Samuraj (36)|7.11.2005 19:13
Posuvník mi sice taky poskakuje za myší, ale uplně stejně jako u kterékoli starší verze. Zkoučel jsem teď ještě schválně 0.90.1 a 0.82 a zdá se mi to stejný. Každopádně na kartě Options je změněná přednastavená velikost Preview Buffer, tak si s tím zkus pohrát.

BTW, nezkoušel si měnit velikosti bufferů a jejich vliv na rychlost demuxu? Případně nevíš jaký jsou optimální velikosti vzhledem k velikosti RAM?
exTNT (1421)|7.11.2005 21:25
Tak to máš blbý - mně to takhle u žádný předchozí verze neskáče, včetně 0.90.1.
Co se týká velikosti bufferu, myslím, že to na tuhle konkrétní věc nemá vliv - pokud se nepletu, jedná se o to, kolik dat si PX načítá dopředu pro demux, čím víc jich načte, tím líp dokáže eliminovat některé problémy, ale tím je zase pomalejší, takže já nechávám výchozí hodnoty, protože s nima mi to žádný problémy nedělá - přece jenom u našeho DVB-T je délka GOPu jenom 12 frejmů. Jediný, kde by to možná stálo za to, je demux VOBů u některejch DVD, ale zatím jsem to nepotřeboval měnit.
Každopádně jsem to pro jistotu ve verzi 0.90.2 zkusil nastavit shodně s 0.90.1 a pořád posuvník "neudržím" myší, zatímco u 0.90.1 v pohodě.
Jsem s 0.90.1 spokojenej, takže halt počkám na další patche pro 0.90.2, dokud se to nevyřeší - stejně tak pro demux nahrávek s více programy z jednoho muxu pořád používám 0.81.9 Halloween Edition, protože mi v žádné novější verzi nefunguje náhled jednotlivých programů pro střih (po zadání jejich PIDů) - sice je o kousek pomalejší, ale zase se s náhledem kapku líp střihá... 8-)
exTNT (1421)|9.11.2005 11:06
Pro případné zájemce o vytvoření vlastní kompilace ProjectX (třeba pokud vám nechodí stažená kompilovaná verze):
1. Stáhněte si od javy JDK (Java Development Kit), současnou verzi najdete tady, a nainstalujte. Pokud si chcete přečíst instalační instrukce (ja tam pár zajímavejch věcí, ale není to nezbytný), tak tady.
2. Rozbalte si stažený archiv ProjectX (aktuálně ProjectX_Source_0.90.2.00.zip, raději přímo ze SourceForge). Pokud byste chtěli vyzkoušet nějakou předchozí verzi, napište mi, mám jich celkem dost... :-E
3. V textovém editoru (postačí Notepad) si otevřte soubor "build.bat" a změňte si na pátém řádku adresu JAVA_HOME tak, aby odpovídala umístění JDK na vašem počítači - výchozí podoba řádku je [color=blue]"set JAVA_HOME=C:programmejdk150"[/color], v mém případě je upravená na [color=blue]"set JAVA_HOME=C:Progra~1Javajdk1.5.0_05"[/color]. Soubor uložte, zkontrolujte si, zda má nadále příponu .bat (pokud ne, změňte jí).
4. Upravený soubor "build.bat" dvakrát klikněte a proběhne kompilace.
5. Vaše vlastní kompilace (ProjectX.jar) je nyní v adresáři, kam jste rozbalili původní archiv. Pro používání PX stačí samotný soubor ProjectX.jar a k němu adresář "lib", při prvním spuštění se v adresáři vytvoří ještě ProjectX.ini.
Osobně si tyto tři kopíruji do adresáře ProjectX, který mám v Program Files a k ProjectX.jar si pak vytvořím zástupce na ploše. Pro první spuštění bývá obvykle třeba kliknout na zástupce ProjectX.jar pravým tlačítkem a z roletky vybrat Otevřít v programu (Open With) a úplně dole dát Vybrat program (Choose Program). Poté je třeba nalistovat cestu k souboru javaw.exe, který nejspíš bude v "C:Program FilesJavajre (Java Runtime Environment, bude tam ještě číslo verze, já mám 1.5.0_5)in". Ale tohle je už popsaný v návodu.
Tak ať slouží!
:BB:
Miuvek (858)|9.11.2005 23:01
Já bych jenom doplnil ke kompilaci ProjectX drobnůstku:

Při editaci souboru build.bat je třeba uvést do cesty k JDK Progra~1 jak je uvedeno v návodu a ne jako odvykle v plné délce názvu Program files

(Předpokládám, že většina uživatelů má Javu nainstalovanou defaultně v Program files a že si taky někdo jako já z pohodlnosti přenese cestu k JDK do build.bat přes schránku a pak obdrží chybovou hlášku při kompilaci. :-I )
exTNT (1421)|9.11.2005 23:18
Miuvek
Jj, proto jsem to zvýraznil modrou barvou - samozřejmě jsem to poprvý udělal stejně jako Ty a koukal jsem jak puk proč mi to nejde... :-E :BB:
mirekv (7169)|10.11.2005 08:02
exTNT
Jo to je na demux obecně, já myslel že jen na DVB-T. Dík za návod.
exTNT (1421)|10.11.2005 09:12
:BB:
lite-on_dvdrw_shw-16h5s_ls06_4x_kprobe_190.png
mirekv (7169)|14.11.2005 11:42
Program chodí, ale demux je hrozně pomalý. Mám dojem, že jsem to tu někde četl, ale zaboha to nemůžu najít.
clee (6592)|14.11.2005 11:45
preinstaluj si JRE (1.5.0)
amonre (32)|5.1.2006 18:43
Ted se mi nekolikrat stalo, ze z projectX vylezl ?chybny? zvukovy soubor. Kdyz ho nactu do VirtualDUbu, tak hlasi, ze neni konstantni tok. Kdyz to pres Gordian Knot prevedu do DivXu, tak se misty zvuk u vysledneho souboru rozjizdi s videem a pak se zase chytne. Je to nejake nastaveni v PX?
melman (3)|11.2.2006 15:28
Zdravim.

Pouzival jsem ProjectX 0.82.1.02 a GordianKnot 0.28.8. Vse fungovalo OK.

Dneska jsem nainstaloval ProjectX 0.90.2 a GordianKnot 0.35.0 a uz mi nejde otevrit soubor *.d2v z ProjectX v GordianKnotu 0.35.0. Pise to hlasku "File is not a valid d2v project, avi or avs file!". Zda se mi, ze vse je nastaveno tak jak bylo. Uz jsem hledal vsude mozne, ale nikde jsem nic nenasel.

Mate nekdo poneti, kde je chyba ???

Predem dekuji.

S pozdravem

Melman
Miuvek (858)|11.2.2006 20:20
melman
asi tam bude opravdu v tom d2v nějaká chyba. Už je PX 0.90.3, tak ho zkus, třeba to bude lepší.
dv2 jde ale vygenerovat až dodatečně, pokud mě paměť neklamě (s GK teď moc nedělám), takže to PX nemusí vůbec řešit
ka1ra (120)|11.2.2006 23:18
Bohužel mám stejnou zkušenost. Obcházím to tak, že v GordianKnot necham d2v vytvořit znovu.
melman (3)|12.2.2006 12:29
Zdravim.

Tak jsem to "ocural" timto zpusobem:
Z minule verze DVD2AVI jsem vzal soubor MPEG2Dec3dg.dll a nahral ho k nynejsi verzi programu DGMPGDec pod nazvem DGDecode.dll.

Je to sice asi desny reseni, lec zatim me to funguje.

to ka1ra: Ano souhlasim, ale to trosku zdrzuje a uz to neni takove elegantni. :-)

S pozdravem

Melman

P.S.: Tak jsem to vzdal a nainstaloval jsem opet verzi Gordian Knot 0.28.8 a jsem na vysost spokojeny. :-D :-D :-D