Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX - P42GT30 vs TX - P46ST30

Fucimi (7)|26.8.2011 09:24
Čauky prosím o radu
Chci si jít koupit novou tv a rozhoduji se mezi těmihle modely. Na tv se koukám zhruba ze 2,5m a proto by mě zajímalo zda je velikost 42“ dostačující a nebo jestli je lepší jít do té druhé varianty 46“
Pak by mě zajímalo jaké jsou rozdíly mezi těmito modely. Když tedy nepočítám satelitní tuner,nahrávání na hdd, certifikaci THX. Nemyslím si že bych tyhle drobnosti využil. Ale je nějaký rozdíl v kvalitě obrazu 2D i 3D? A předpokládám že Viera Connect mají oba modely.
Předem diky za rady
SlavoF (834)|26.8.2011 12:30
Viera Connect áno, ale DLNA iba GT
je tu toho už hodne o tom popísané, treba trocha viac počítať, nech sa to tu 100krát neopakuje
aj tutok pozri:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29272
Fucimi (7)|26.8.2011 19:01
Ano je tady toho psané hodně ale co se týká porovnání těhle dvou modelů tak nic moc.
Z toho co jsem tady pročetl jsem pochopil že co se týká obrazu tak jsou obě tv stejné. A co ta pozorovací vzdálenost? Nebude ta tv ve 46 moc velká na 2,5m? Převážně sleduji hd ale i sd filmy a pořady. No ale jestli na sd nebude ten obraz škaredý na tuhle vzdálenost. A nebylo by lepší ji vzít ve 42.
SlavoF (834)|26.8.2011 19:15
[quote=Fucimi;363834].....co se týká obrazu tak jsou obě tv stejné.....[/quote]
v podstate, GT má väčšie možnosti nastavenia obrazu, ale možno pre teba nevyužitelné
[quote=Fucimi;363834].....A co ta pozorovací vzdálenost? Nebude ta tv ve 46 moc velká na 2,5m? Převážně sleduji hd ale i sd filmy a pořady. No ale jestli na sd nebude ten obraz škaredý na tuhle vzdálenost.....[/quote]
na HD určite nie, a na 3D už duplom
mám 42G20 a na SD v pohode aj na 1,5m
čo sa týka SD tak pri plazmách Panas netreba mať žiadne obavy
geronimoh (2327)|26.8.2011 19:24
Těžko radit s úhlopříčkou. Každý to vnímá jinak. Pro někoho je při pozorovací vzdálenosti 2,5m úhlopříčka 42" moc, pro někoho ideál, pro někoho málo. Dřív jsem se díval na projekční televizor 50" z 2,7m a bylo to hraně únosnosti. Větší už bych z 2,7m asi nepřekousnul, ale pro sledování (kino)filmů s poměrem stran 21:9 je lepší spíš větší úhlopříčka.
Obrazově by měly být ST30 a GT30 hodně podobné. GT30 má hlavně větší výbavu a možnosti nastavení obrazu.