Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupit raději Panasonic 46GT30 nebo 46ST30?

martas666 (69)|10.6.2011 12:19
Ahoj,

zvažuji novou telku a nevím, která je z hlediska obrazu lepší a jestli se vyplatí si připlatit za řadu GT.
Využití: fullhd filmy+Blu-ray přehrávač,sem tam skylink.
Díky všem za rady a postřehy.
Martin
Ladys (1829)|10.6.2011 12:22
Mrkni na recenze obou dvou, nicmene i tak bych si radsi priplatil za VT.

http://www.avforums.com/reviews/index.php?action=query&order_by=dateD
sonny360 (99)|10.6.2011 12:41
GT bude obrazově lepší...ale jestli máš většinu materiálu v HD tak i ST bude bohatě stačit si myslím.
axicom (626)|10.6.2011 12:53
Nejlepsi bude Impreza STI :-)

Co si treba ty TV porovnat http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/2837093/module/general/compare/products/displayResult.html?p=TX-P46GT30&p=TX-P46ST30E

Zasadni rozdil je v tom ze GT ma DVB-S

[quote=sonny360;350734]GT bude obrazově lepší...ale jestli máš většinu materiálu v HD tak i ST bude bohatě stačit si myslím.[/quote]

V cem bude obrazove lepsi?
sonny360 (99)|10.6.2011 12:57
[quote=axicom;350735]Nejlepsi bude Impreza STI :-)[/quote]

ta má ale slabší černou a horší pozorovací úhly :-)
axicom (626)|10.6.2011 13:02
Ale podstatne rychlejsi odezvu.....
martas666 (69)|10.6.2011 14:26
[quote=axicom;350735]Nejlepsi bude Impreza STI :-)

Co si treba ty TV porovnat http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/2837093/module/general/compare/products/displayResult.html?p=TX-P46GT30&p=TX-P46ST30E

Zasadni rozdil je v tom ze GT ma DVB-S



V cem bude obrazove lepsi?[/quote]


DVB-S plánuju koupit zvlášť...Jde mi tedy spíš o obraz.Asi mají ty TV stejnou elektroniku ne?.
v recenzích píšou, že řada GT to nezvládá detekovat nebo co...Nevím o co se jedná.

On the Spears & Munsil Blu-ray and the HQV Blu-ray there is also content using a 2:2 cadence at 30 frames per a second (which I believe is common on US cameras) and neither the ST30 or GT30 could pass these tests.

Whilst it isn't ideal for a TV sold in a 50Hz region to be unable to correctly detect 2:2 cadence, it is an improvement on previous Panasonic displays that couldn't detect any cadence.
martas666 (69)|14.6.2011 10:12
Dík za rady.
Tak nakonec vezmu sice menší uhlopříčku, ale model 42VT30E. Původně jsem chtěl uhlopříčku 46".
Snad budu spokojený.
slart (65)|14.6.2011 10:35
Na začátku jsi psal, jaké využití pro TV budeš mít. Nevidím tam nic o 3D. Takže pokud neplánuješ 3D, tak je úplně zbytečné jít do "T" řady (o dost dražší) a rozmýšlel bych nějakou G30 - obrazově nejlepší 2D řada. Tam jsou úhlopříčky 42, 46 i 50 palců.
martas666 (69)|14.6.2011 21:48
[quote=slart;351503]Na začátku jsi psal, jaké využití pro TV budeš mít. Nevidím tam nic o 3D. Takže pokud neplánuješ 3D, tak je úplně zbytečné jít do "T" řady (o dost dražší) a rozmýšlel bych nějakou G30 - obrazově nejlepší 2D řada. Tam jsou úhlopříčky 42, 46 i 50 palců.[/quote]

Fakt?..a já myslel,že řada gt je o chlup lepší i ve 2d režimu než Gčková a že řada VT je pak nejlepší..

já se furt nemůžu rozhodnout,poradte mi prosím.

oželím tedy 3D obraz..asi zatím stejně nemá cenu..chci TV plasma v poměrtu cena/výkon..uhl.46-50"?..Děkuji

tak předběžně jsem vybral TX-P50G30E ,je za krásnou cenu.
martas666 (69)|15.6.2011 08:52
[quote=Ladys;350729]Mrkni na recenze obou dvou, nicmene i tak bych si radsi priplatil za VT.

http://www.avforums.com/reviews/index.php?action=query&order_by=dateD[/quote]

Proč?,To je ta Gčková řada takovej průser?...zas bych musel u VT volit uhlopříčku 42".
Ryan Giggs (688)|15.6.2011 16:43
[quote=slart;351503]Na začátku jsi psal, jaké využití pro TV budeš mít. Nevidím tam nic o 3D. Takže pokud neplánuješ 3D, tak je úplně zbytečné jít do "T" řady (o dost dražší) a rozmýšlel bych nějakou G30 - obrazově nejlepší 2D řada. Tam jsou úhlopříčky 42, 46 i 50 palců.[/quote]
Lenže tam nejde iba o 3D. VT je obazovo ďalej ako G.
patriot (227)|15.6.2011 17:04
Já bych šel do ST30, pokud nechceš SAT. Obraz úplně stejný jako u GT30 tzn. nádherný. Že nemá THX je jen marketingová finta. A G30 bych, pokud máš peníze na ST30, nevolil, ne kvůli absenci 3D, ale obraz je již kvalitou níž.
slart (65)|15.6.2011 21:03
[quote=Ryan Giggs;351726]Lenže tam nejde iba o 3D. VT je obazovo ďalej ako G.[/quote]
Jo, obrazově je možná dál. Jde o to, jak hodně dál vzhledem k cenovému rozdílu. Z recenzí G30 jsem nikde nevyčetl nějaké zásadní výtky vůči obrazu ve srovnání s GT30 nebo VT30. Ano, po kalibraci dávají GT i VT modely o něco lepší výsledky, ale je to postřehnutelné? To by asi někdo musel vzít všechny tři modely, zkalibrovat je a pak je porovnat přímo vedle sebe.
Nectnosti jsou u všech třech modelových řad více méně stejné.

Pro 2D použití bych proto volil G30 model.

recenze G30
recenze GT30
recenze VT30

[quote=patriot]Já bych šel do ST30, pokud nechceš SAT. Obraz úplně stejný jako u GT30 tzn. nádherný. Že nemá THX je jen marketingová finta. A G30 bych, pokud máš peníze na ST30, nevolil, ne kvůli absenci 3D, ale obraz je již kvalitou níž. [/quote]THX opravdu není marketingová finta. Schopnost TV zobrazovat barvy co nejblíže standardům a mít možnost korekce parametrů barev (aby člověk nekoukal na přepálené nepřirozené barvy, které mají TV většinou nastavené z výroby) je podle mě zásadní. Pro sledování filmů určitě.
patriot (227)|16.6.2011 15:18
To SLART:
No já to bral prakticky. G30 sice vychází v recenzi hezky, rozdíl tam ale je a dle "sloupečků" na papíře se zdá rozdíl malý. Jenže když vedle sebe postavíš panely GT, ST a G tak ti spadne čelist. Obrazově GT a ST k nerozeznání ale obraz G je zcela odlišný.
Taktéž udaná THX. To že ST30 nemá udanou THX neznamená, že nemá obraz jako lusk, lepší než G30, jenž THX má v papírech udaný. To je prostě marketing. Panel u ST se jeví, jak jsem řekl podstatně lepší než u G řady, ale bylo potřeba nabídnout levnou 3D plazmu, tak GT odebrali SAT, použili méně hezký kabátek a protože to bylo málo, tak vzali gumu a vygumovali THX certifikaci ze specifikace produktu. A aby to stvrdili i fyzicky, odebrali ve firmware k ST rozšířené možnosti nastavování obrazu, takže už THX opravdu ani není, byť má asi modernější displej než G řada a v nezkalibrovaném stavu zobrazuje o poznání lépe.
Tož tak - papír toho snese hodně, a recenzenti vždycky Panasonic pochválí, od toho jsou placení. Pouze realita je realná. Takže naštudovat recenze ale pak radím vyrazit očumovat na vlastní bulvy....
Ladys (1829)|16.6.2011 15:24
THX je mnohdy naprosta zbytecnost, sam si to stejne nastavis dle sve potreby a dle vlastnich oci.

U Panasonicu to plati obzvlast, ze sve 3D modely vybavuje lepsimi panely, byt by byly jakkoliv orezane.
Kdybych uz mel volit plazmu, tak jedine vlajkovou lod VT30, tam je opet obrazovy skok oproti GT/ST a zas takovy cenovy rozdil tam neni.
Ryan Giggs (688)|16.6.2011 17:22
[quote=slart;351755]
THX opravdu není marketingová finta. Schopnost TV zobrazovat barvy co nejblíže standardům a mít možnost korekce parametrů barev (aby člověk nekoukal na přepálené nepřirozené barvy, které mají TV většinou nastavené z výroby) je podle mě zásadní. Pro sledování filmů určitě.[/quote]Určite to o marketingu je. Tie farby totiž nastaviš aj bez THX. Ak už nie "odoka" tak kalibraciou určite. Čiže v konečnom dôsledku je to zbytočnosť. I keď samozrejme vyhodou je, že je to prednastavene.

Ohľadom VT a G suhlasim s Patriotom.
slart (65)|17.6.2011 12:16
[quote=patriot;351845]To SLART:
No já to bral prakticky. G30 sice vychází v recenzi hezky, rozdíl tam ale je a dle "sloupečků" na papíře se zdá rozdíl malý. Jenže když vedle sebe postavíš panely GT, ST a G tak ti spadne čelist. Obrazově GT a ST k nerozeznání ale obraz G je zcela odlišný.
Taktéž udaná THX. To že ST30 nemá udanou THX neznamená, že nemá obraz jako lusk, lepší než G30, jenž THX má v papírech udaný. To je prostě marketing. Panel u ST se jeví, jak jsem řekl podstatně lepší než u G řady, ale bylo potřeba nabídnout levnou 3D plazmu, tak GT odebrali SAT, použili méně hezký kabátek a protože to bylo málo, tak vzali gumu a vygumovali THX certifikaci ze specifikace produktu. A aby to stvrdili i fyzicky, odebrali ve firmware k ST rozšířené možnosti nastavování obrazu, takže už THX opravdu ani není, byť má asi modernější displej než G řada a v nezkalibrovaném stavu zobrazuje o poznání lépe.
Tož tak - papír toho snese hodně, a recenzenti vždycky Panasonic pochválí, od toho jsou placení. Pouze realita je realná. Takže naštudovat recenze ale pak radím vyrazit očumovat na vlastní bulvy....[/quote]
Je jasne, ze se nezkalibrovany obraz GT(ST) a G rady bude lisit - maji odlisne panely. Ale ST a G se lisi v moznostech, jak upravit barevne podani - G rada ma vice moznosti vcetne THX rezimu, ze ktereho je asi dobre vychazet a pak si to doladit. Nevim, zda se u S rady daji barvy nastavit tak, aby odpovidaly THX rezimu. Samozrejme kazdy si to naladi dle sebe a pokud nekomu staci moznosti S rady, ok.
Opravdu neznam marketingovou politiku Panasonicu, takze duvody, proc tenhle model ma to a jiny tohle nekomentuju. Co se mi zda jako marketingova finta je spis 3D jako takove, resp. jeho soucasna aktivni varianta. Ale to se rozebira jinde.
Opravdu ma cenu vyrazit a ocumovat TV v kramech, abych zjistil kvalitu obrazu? Tam jsou vzdy jine podminky, nez ma clovek doma, takze nema cenu si tam hrat s nejakym nastavenim obrazu. Ani ten "buzzing" se v krame plnem TV nastavenych vedle sebe neda posoudit. Ma to snad jediny vyznam - omrknout celkovy vzhled, presvedcit se o umisteni konektoru ci vyzkouset moznosti prehravani multimedialnich souboru.
patriot (227)|17.6.2011 13:29
[quote=Ryan Giggs;351862]Určite to o marketingu je. Tie farby totiž nastaviš aj bez THX. Ak už nie "odoka" tak kalibraciou určite. Čiže v konečnom dôsledku je to zbytočnosť. I keď samozrejme vyhodou je, že je to prednastavene.

Ohľadom VT a G suhlasim s Patriotom.[/quote]

Úplně tak jednoduché to bohužel taky není - Panasonic u modelů s THX certifikací poskytuje bohatší menu pro nastavení obrazu, takže modely bez THX jsou tímto UMĚLE handikapovány. Někdy (viděl jsem to u LG) lze toto omezení odstranit "vloupáním se" do servisního menu, co má konkrétně Panasonic v servisním menu u těchto modelů, nevím.
Ryan Giggs (688)|17.6.2011 16:55
Ano jasne, ale otazka je, ako veľmi to človek potrebuje. Skalibruje resp. nastavi to celkom slušne aj bez tych "expertnych" maožnosti nastavenia.
martas666 (69)|18.6.2011 09:42
Děkuji za rady -).Tak mam vzít řadu ST nebo G?.Na 3D netrvám,ale preferuji kvalitní 2D obraz.Má řada ST lepší obraz i ve 2D režimu než řada G?
Ryan Giggs (688)|18.6.2011 19:51
Trochu možno ano. Ale zasadna otazka znie, oplati sa priplacať toľko peňazi za ten obrazovy rozdiel?
slart (65)|19.6.2011 12:01
[quote=martas666;352087]Děkuji za rady -).Tak mam vzít řadu ST nebo G?.Na 3D netrvám,ale preferuji kvalitní 2D obraz.Má řada ST lepší obraz i ve 2D režimu než řada G?[/quote]
To se asi bude těžko teoreticky porovnávat. Přece bude vždy velmi záležet na tom, jak bude TV nastavená. Takže tohle dilema lze vyřešit snad jedině nalezením takového obchodu, kde budou ochotni ti tyto dva modely dát vedle sebe, pustí do nich obraz ze stejného zdroje a dovolí ti, aby sis mohl na obou TV upravovat nastavení. Pak bys měl zjistit, kterou TV lze nastavit tak, aby ti obraz vyhovoval. Pokud to bude u obou, tak je peněžně výhodnější G model a pokud ti bude vyhovovat jen jedna, vezmeš tu. Je to akorát blbý v tom, že v obchodě prostě nebudou okolní podmínky shodné s těmi doma.
Jestli jsi ze středních Čech, tak bys možná mohl zkusit kamenný obchod v Říčanech (mají také e-shop) - ten je uváděn jako autorizovaný prodejce Panasonic.
sonny360 (99)|20.6.2011 08:16
martas666

jen tak mimo...o vikendu sem se ocitnul v EW a tak sem zase prosel TV a musim rict ze nej obraz tam mel panak GT30, VT tam nebyl, a ST byl hned na druhem miste spolecne s Geckem, koukal sem tam na samostatne vysici samsung D8000 a teda myslel jsem ze bude lepsi...ale tam to maj prd naladeny zase...ale takhle na prvni pohled tam davaly vsechny plazmy od panaka vsemu okolo na prdel no :-) jo a slusna byla LG LE8500... ja bych vzal GTecko 30 :-)
Ladys (1829)|20.6.2011 08:21
I kdyz to vetsinou neni v techto kamennych obchodech nastavene, tak i ja jsem odesel s pocitem, ze pouze VT30 a LE8500 podaly naprosto bezkonkurencni obraz.
sonny360 (99)|20.6.2011 08:33
jako vybirat si ty TV ciste dle prvniho dojmu v tom krame tak mam jasno behem 5 minut :-)
patriot (227)|20.6.2011 13:38
[quote=martas666;352087]Děkuji za rady -).Tak mam vzít řadu ST nebo G?.Na 3D netrvám,ale preferuji kvalitní 2D obraz.Má řada ST lepší obraz i ve 2D režimu než řada G?[/quote]

Pokud váháš mezi G a ST, já osobně Ti radím jít do ST. Rozdíl v kvalitě obrazu je dle mých očí natolik výrazný (je vidět hned, i při zběžném pohledu), že bych ty 3000,- obětoval.
Navíc, ve vypnutém stavu je ST (a GT) obrazovka černá jako uhel - skoro se dá splést s LED TV. Nižší řady jsou jen šedivé. Opět opakuji, že vrcholnou obrazovku Panasonicu 2011 mají jen modely VT, GT a ST.
Harris23 (180)|20.6.2011 22:10
[quote=patriot;352408]Pokud váháš mezi G a ST, já osobně Ti radím jít do ST.[/quote]
To vážne? Je tu viacero ludí s takýmto názorom? Už už som bol rozhodnutý pre G30 ale teraz normálne váham. Ide mi čiste o 2D. Aj podľa viacerých recenzíí, je pri ST (podľa všetkého umelo) blokované obšírnejšie nadstavenie obrazu.
Vyladená ST30tka má kvalitnejší obraz ako vyladená G30?
Ladys (1829)|21.6.2011 07:12
ceny 3D Panasonic v 50":
ST od 26tis
GT od 32tis
VT od 42tis

Ty ceny nejsou rozdilne pro srandu kralikum a i dle testu dopadly celkem rozdilne.

http://www.avforums.com/reviews/index.php?action=query&order_by=dateD

Do G30 bych urcite nesel, spousty lidi si stezovalo na nazelenaly obraz a bzuceni.Nehledo na to, ze oproti 3D modelum obrazove dost zaostava.

Vlajkova lod VT30 uz ma v sade bryle, coz nizsi rady nemaji a stalo by te to nemaly priplatek.Obrazove je to zrejme to nejlepsi co je na trhu.

Za me jednoznacne VT30, kdyz uz to tedy ma byt plazma.
patriot (227)|21.6.2011 11:39
Ladys:
No jo, 3D Panasoniky znovu klesly, takže kduž se vrátím k původnímu dotazu G vs. ST:
50G30: od 25.200,-
50ST30: od 26.200

ST je jednoznačná volba !
martas666 (69)|22.6.2011 08:55
[quote=Harris23;352546]To vážne? Je tu viacero ludí s takýmto názorom? Už už som bol rozhodnutý pre G30 ale teraz normálne váham. Ide mi čiste o 2D. Aj podľa viacerých recenzíí, je pri ST (podľa všetkého umelo) blokované obšírnejšie nadstavenie obrazu.
Vyladená ST30tka má kvalitnejší obraz ako vyladená G30?[/quote]

Tohle by mě taky zajímalo...
martas666 (69)|22.6.2011 08:59
[quote=slart;352263]To se asi bude těžko teoreticky porovnávat. Přece bude vždy velmi záležet na tom, jak bude TV nastavená. Takže tohle dilema lze vyřešit snad jedině nalezením takového obchodu, kde budou ochotni ti tyto dva modely dát vedle sebe, pustí do nich obraz ze stejného zdroje a dovolí ti, aby sis mohl na obou TV upravovat nastavení. Pak bys měl zjistit, kterou TV lze nastavit tak, aby ti obraz vyhovoval. Pokud to bude u obou, tak je peněžně výhodnější G model a pokud ti bude vyhovovat jen jedna, vezmeš tu. Je to akorát blbý v tom, že v obchodě prostě nebudou okolní podmínky shodné s těmi doma.
Jestli jsi ze středních Čech, tak bys možná mohl zkusit kamenný obchod v Říčanech (mají také e-shop) - ten je uváděn jako autorizovaný prodejce Panasonic.[/quote]

Bydlim na druhý straně,ale zajedu se tam mrknout..díky.
martas666 (69)|22.6.2011 09:16
Tak

bud tedy vezmu 50ST30 nebo 46GT30..Ted jen zajet do kamenny prodejny,kde bych si přibližně porovnal obraz na ten první dojem,jelikož fakt nevím,jestli se vyplatí připlácet za řadu GT..Snad je budou mít v Elektrowordu na Zličíně.
slart (65)|22.6.2011 11:02
Nevím, kde např. Ladys bere, že G30 "obrazově dost zaostává za 3D modely". Nikde jsem se nedočetl, že by obraz po zkalibrování G30 byl výrazně horší než u GT nebo VT. Ano, G30 má v továrním nastavení obraz dozelena. Každá TV je z továrny nastavená podle recenzentů nevhodně - přepálené barvy, nádech do určité barvy - přesně, jak to bývá vidět v obchodech... Jestli si někdo stěžuje na nazelenalý obraz u G30, je jasné, že obraz vůbec nenastavoval. A právě pomocí nastavení se u G30 dá docílit skvělého podání barev a je to ulehčeno tím, že TV má přednastavení THX. U modelu ST je těch nastavení o dost méně a je otázka, zda lze tento model donutit ukazovat pokud možno přirozené barvy nikam "neujeté". Modely GT a VT lze samozřejmě nastavovat bez omezení a po kalibraci dosáhly o něco lepších výsledků než G model. Ale jsou ty rozdíly postřehnutelné okem, aby ospravedlnily ten cenový rozdíl? Ten podle mě dělá 3D, což je v současnosti "tahák" na lidi. Přitom neduhy, které jsou vyčítány (buzzing, kolísání jasu atd.), jsou povětšinou společné jak pro G, GT i VT.
Pro 2D použití bych volil G řadu.
Ladys (1829)|22.6.2011 11:14
Byl ses na ne podivat nekde v obchode ?

Videl jsem G30 a kousek vedle VT30 a i kdyz to zrejme nemeli detailne nastavene, tak rozdil by poznal snad kazdy.
Neni to jen o tom, ze VT30 ma navic 3D.

Pokud se nekdo rozhoduje mezi G30 a ST30, tak tam to asi bude stejne, ale v porovnani s VT30 je to jasna volba pro vlajkovou lod.
patriot (227)|22.6.2011 12:30
[quote=slart;352819]Nevím, kde např. Ladys bere, že G30 "obrazově dost zaostává za 3D modely". Nikde jsem se nedočetl, že by obraz po zkalibrování G30 byl výrazně horší než u GT nebo VT. Ano, G30 má v továrním nastavení obraz dozelena. Každá TV je z továrny nastavená podle recenzentů nevhodně - přepálené barvy, nádech do určité barvy - přesně, jak to bývá vidět v obchodech... Jestli si někdo stěžuje na nazelenalý obraz u G30, je jasné, že obraz vůbec nenastavoval. A právě pomocí nastavení se u G30 dá docílit skvělého podání barev a je to ulehčeno tím, že TV má přednastavení THX. U modelu ST je těch nastavení o dost méně a je otázka, zda lze tento model donutit ukazovat pokud možno přirozené barvy nikam "neujeté". Modely GT a VT lze samozřejmě nastavovat bez omezení a po kalibraci dosáhly o něco lepších výsledků než G model. Ale jsou ty rozdíly postřehnutelné okem, aby ospravedlnily ten cenový rozdíl? Ten podle mě dělá 3D, což je v současnosti "tahák" na lidi. Přitom neduhy, které jsou vyčítány (buzzing, kolísání jasu atd.), jsou povětšinou společné jak pro G, GT i VT.
Pro 2D použití bych volil G řadu.[/quote]

Například je obrazovka ST oproti G lepší v tom, když trváš na papírovém ohodnocení, že používá lepší obrazový filtr, což je důležitá část obrazovky. Ví o tom své každý majitel zrcadlovky či každý slepýš, jako jsem já, který potřebuje nosit dioptrické brýle. Proto vím, že antireflex sklo do brýlí za 800,- neposkytne ani náhodou takový obrazový vjem, jako antireflexní sklo za 2000,-. Ten filtr nemá jen antireflexní schopnost, má i další vlastnosti - i třeba parazitní, negativní. Takže antireflexní filtr má spoustu atributů, nedá se vystihnout jediným parametrem řekněme "potlačení odrazů světla".
Zpět k věci. Řada VT se pak odlišuje tím, že má filtr "High Contrast Filter PRO", zatímco řada GT, ST a G mají pouze "High Contrast Filter".
Ačkoliv všechny zmiňované řady mají kontrastní poměr 5.000.000:1, pouze řada VT, GT a ST používá konstrukci/filtr typu "Infinite Black PRO", kdežto, G řada jen "Infinite Black".
Ale marná sláva všechny tyto teorie, jsou lidi co se nedají přesvědčit. Nejlépe je zajít se podívat na TV sám. Jinak je to házení hrachu na zeď.
Harris23 (180)|23.6.2011 21:25
[quote=patriot;352836]Například je obrazovka ST oproti G lepší v tom, když trváš na papírovém ohodnocení, že používá lepší obrazový filtr, což je důležitá část obrazovky. Ví o tom své každý majitel zrcadlovky či každý slepýš, jako jsem já, který potřebuje nosit dioptrické brýle. Proto vím, že antireflex sklo do brýlí za 800,- neposkytne ani náhodou takový obrazový vjem, jako antireflexní sklo za 2000,-. Ten filtr nemá jen antireflexní schopnost, má i další vlastnosti - i třeba parazitní, negativní. Takže antireflexní filtr má spoustu atributů, nedá se vystihnout jediným parametrem řekněme "potlačení odrazů světla".
Zpět k věci. Řada VT se pak odlišuje tím, že má filtr "High Contrast Filter PRO", zatímco řada GT, ST a G mají pouze "High Contrast Filter".
Ačkoliv všechny zmiňované řady mají kontrastní poměr 5.000.000:1, pouze řada VT, GT a ST používá konstrukci/filtr typu "Infinite Black PRO", kdežto, G řada jen "Infinite Black".
Ale marná sláva všechny tyto teorie, jsou lidi co se nedají přesvědčit. Nejlépe je zajít se podívat na TV sám. Jinak je to házení hrachu na zeď.[/quote]

OK, a teraz veci, ktoré Géčko má a ST nie :)
- DLNA
- Nahrávanie na USB HDD
- THX mod
- ISF mod
- extra rozlíšenie (neviem čo tým myslia)
- ST má 4 ventilátory (nie že by mi to vadilo)
- krajší dizajn, STčko má taký nejaký nasivastý rám, čierny lesklý s tým že do stredu rámu "zosivieva"


Inak keď sa človek zahľadí do špecifikácií, nemože ho napadnúť nič iné, len že ST je umelo-naschvál degradované GTčko aby bola i 3d plazma za lacný peniaz pre masy, pričom kto chce mať aj tie funkcie naviac, toho skásneme GTčkom.

PS: Osobne sa zatiaľ tiež prikláňam k ST ale žeby to bolo jednoznačné? Skôr je to len na základe nejakej nádeje, že problémy Géčka sa zázrakom nebudú týkať STčka (kolísanie jasu - vraj silná doména Géčka ale i GTčka!!, zelený nádych - toto Ti beriem, mal som doma 46G30 a bola fakt dozelena a moc sa mi to nepáčilo, buzzing)
jarino1978 (8045)|23.6.2011 21:29
rozdiel medzi nim nie je žiaden.