Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Overené funkčné kombinácie STB a CI-modulov s ICE/IRDETO

Dagy2 (3153)|6.4.2011 13:26
Otvoril som toto vlákno, pretože začína byť horúco. Jednak ide leto a jednak nielen SkyLink už ústami riaditeľa oznámil že CRW je mŕtve a vymenia karty za každú cenu ale aj CSlink urobil prvé úpravy kodovacieho systému pre Irdeto.
Keďže doteraz tu bola len hromada sťažností a dotazov čo nefunguje, skúsme z druhej strany - čo funguje 100% s osobným overením.

Prosím uvádzajme len skúsenosti s kartami
- "čisté" Irdeto
- ICE v CI-moduloch a čítačkách Irdeto
- ICE v CI-moduloch a čítačkách CRW. Tu by ale bolo dobré počkať tie 2 týždne až nabehnú programy s čistým kodovaním Irdeto (napr. vyzerá že to bude iConcertHD, HBO Comedy a pod).

Moja predstava je uviesť:
STB: Vantage 8000, SW Jeppson
karta: ICE v čítačke
twin-tuner: zdieľanie pre oba tunery funkčné

STB: Ariva 200 HD, SW xyz
karta: Irdeto v CI-module IR Neotion (typ, sw)

STB: TechniSat Digit HD8SX, SW 1106
karta: ICE v CI-module CRW TechniSat Cryptoworks (sw xyz)

Dúfam, že funkčných kombinácií tu nájdeme viac než negatívnych príspevkov o nefunkčných prístrojoch.
jarino1978 (8045)|6.4.2011 17:30
Vantage HD6000, FW Jepssen

- interné čítačky :

- CW modrá : OK - interné zdieľanie karty : OK
- CW biela : OK - interné zdieľanie karty : OK
- ICE ( status emu CW ) : OK - interné zdieľanie karty : OK
- IRDETO : OK - interné zdieľanie karty : OK

- CI modul Neotion :

- ICE - OK - interné zdieľanie karty : OK
- IRDETO - OK - interné zdieľanie karty : OK
panasonic650 (1124)|6.4.2011 17:57
Niekto asi nevie citat... :)
[quote]Prosím uvádzajme len skúsenosti s kartami
- "čisté" Irdeto
- ICE v CI-moduloch a čítačkách Irdeto
- ICE v CI-moduloch a čítačkách CRW.[/quote]
Rybička (89)|6.4.2011 19:34
[quote=panasonic650;338500]Niekto asi nevie citat... :)[/quote]

Ja mám Vantage 7100TS.Používam uničítačku s FW Jepsen,tiež by ma zaujímalo,či ICE karta bude bez problémov fungovať.Tak ako potom samotná karta Irdeto.Logicky keď Jarinovi všetko funguje Na V.HD 6000,tak by s týmto FW malo všetko fungovať i na ostatných Vantagoch.Mýlim sa,Jarino?Ozvite sa majitelia tohto prijímača!
jarino1978 (8045)|7.4.2011 17:30
[quote=Rybička;338514]Mýlim sa,Jarino?![/quote]

nie, je to tak.
Na IRDETO card ale stále odporučím CI modul NEOTION, jedine s ním je garancia na všetky customy Irdeta, ako crypt systému.
miki77 (30)|28.4.2011 20:53
STB: TechniSat Digit HD8SX, fw 1565
karta: ICE v CI-module CAM Cryptoworks Technisat TechniCrypt CW

Vše v pohodě, programy naběhly do minuty, všechny nové také bez problému.
Dagy2 (3153)|28.4.2011 21:02
miki77 -> super správa. Tzn. fičí aj SPORT2 a PAPRIKA a MTVHD atď ktoré sú kodované v čistom Irdeto. ICE karta teda prijíma IRDETO a emuluje CRW pre modul Technicrypt.

Hádanka je teda rozlúsknutá, netreba meniť HW len kartu CRW za ICE.
sirdo (1320)|29.4.2011 10:23
som z toho dost prekvapeny, ale ked je to tak, tak OK...
miki77 (30)|29.4.2011 11:01
[quote=Dagy2;342725]miki77 -> super správa. Tzn. fičí aj SPORT2 a PAPRIKA a MTVHD atď ktoré sú kodované v čistom Irdeto. ICE karta teda prijíma IRDETO a emuluje CRW pre modul Technicrypt.

Hádanka je teda rozlúsknutá, netreba meniť HW len kartu CRW za ICE.[/quote]

Všechny nové programy jsem naladil a běžely naprosto v pohodě, tzn i Sport 2, Paprika, MTVN HD.
Ladil jsem v 17.30 a kolem 24.00 jsem šel spát, vše šlapalo. Nevím tedy jak dlouho půjdou prémiové HBO HD a HBO Comedy, které si neplatím.
miki77 (30)|29.4.2011 17:58
Jen potvrzuji, že vše šlape.
Zigáč (231)|29.4.2011 22:08
[quote=Dagy2;342725]miki77 -> super správa. Tzn. fičí aj SPORT2 a PAPRIKA a MTVHD atď ktoré sú kodované v čistom Irdeto. ICE karta teda prijíma IRDETO a emuluje CRW pre modul Technicrypt.

Hádanka je teda rozlúsknutá, netreba meniť HW len kartu CRW za ICE.[/quote]

já mám v Mascom Cryptoworks ICE kartu a taky OK. Prostě si to umí přeložit ten jazyk :-)
peroutka (21)|2.5.2011 11:21
Mám přijímač TechniSat HD 8, CI modul Mascom Cryptoworks s software 1.23, SKYLINK, což je dost důležité protože jsem minulý týden vyměnil kartu Skylink Crypto za Irdeto ICE. Provoz relativně standartní ale prodloužil se čas náběhu a odkodování po zapnutí přístroje. Pouze na 10 s ale předtím cryptoworks karta náběh okamžitý. Mile mě ale překvapilo přesto že nemám předplacený žádny balíček programů mám nyní celou nabídku Skylinku i s HD programy. Bude to asi nějaká utajená promo akce doufám že vydrží co nejdéle. Trochu mě ale zarazilo tvrzení jednoho renomovaného prodejce SAT techniky o vysoké poruchovosti CI modulu Irdeto Neotion ?! Nevím co je na tom pravdy.....Jaké máte zkušenosti ? Původně jsem ho chtěl koupit ale i soft. úprava mého starého Mascom modulu je funkční atak aspoň jsem ušetřil. Doufám....
Dagy2 (3153)|2.5.2011 11:48
peroutka:
1/ u karty Výmena beží 20 dňové promo tak ako u každej inej SkyLink karty
2/ do 20dní musíš kartu zaregistrovať ako VYMENA -> potom ti zdochne stará CRW karta do 24 hod
3/ Irdeto ICE samozrejme funguje aj v Mascom CRW, takže zrejme ani upgrade SW na CRW/Irdeto nebol potrebný. Kúpa nového modulu nie je potrebná
4/ zaregistrovaním karty získaš "promo kredit" v hodnote 24EUR (neviem či je to 500 alebo 600Kč) ktoré môžeš použiť na nákup plateného balíka myslím do 17.6.2011.
5/ Zaregistrovaním karty sa ešte môže zmeniť tvoja radosť (dúfam že nie) z bezporuchového chodu ICE+Mascom+TS HD8S.

P.S. ešte teda blbý dotaz k tvojmu údivu - dúfam že TechniSat si zaregistroval na http://www.technisat.de ???
peroutka (21)|2.5.2011 12:05
Dagy 2.
Dík za informace. Karta je už registrována na Skylinku a stará deaktivovaná. Mám těch 600 Kč. kredit tak přemýšlím co za to objednat.. Jinak jsem přijímač Technisat kupoval "ojetý" a registrovat na Technisat .de lze do jednoho roku od koupě a předchozí majitel asi neregistroval. Ten Mascom software 1.23 vlastně předělal virtuálně dekodér Cryptoworks na Irdeto. Měl jsem i starší software ale docházelo k mžikovým výpadkům a zmrazení obrazu. Hlavně u HD ale i SD. U této konfigurace doporučuji upgrade na tuto verzi Mascom software dost to pomohlo.
Dagy2 (3153)|2.5.2011 12:21
výborne, díky za dobré info, ohľadne výpadkom ICE+Mascom SW starší ako 1.23.
miki77 (30)|3.5.2011 18:43
STB: Topfield TF7700HSCI v 2.0.8
Karta: ICE v modulu SMIT Cryptoworks

Vše OK
Paul2081 (9)|5.5.2011 14:09
STB Vantage VT1 modul Mascom CW/I karta Skylink čisté Irdeto velké problémy v HD, dlouhé nabíhání nebo hlášky kodováno. SD běží. Zkouška s CAM Irdeto Neotion ještě horší HD i SD. Co teď? zkusím ještě Irdeto SMITH. Pak nevím.
v.hudak (12)|5.5.2011 19:52
ja mam na Mascom modele este starsi soft 1.12 Cryptoworks ale v skylinku ma ujistili ze to pojde.
Teda objednal som si kartu vymena a vyskusam to buducy tyzden
Na module som skusal upgrade SW ale nedal sa vykonat.
Teda napisal som do mascomu a odpoved bola
Dobry den,
tezko posoudit problem
mozna je duvod ze ten modul ma opravdu hodne fousaty sw. Asi jedina lecba bude pres programator
MASCOM spol. sro
Libor Šlechta
skusal som to cez notebook a nic nelze upgradovat SW .
Dagy2 (3153)|5.5.2011 21:03
[quote=Paul2081;343969]STB Vantage VT1 modul Mascom CW/I karta Skylink čisté Irdeto velké problémy v HD, dlouhé nabíhání nebo hlášky kodováno. SD běží. Zkouška s CAM Irdeto Neotion ještě horší HD i SD. Co teď? zkusím ještě Irdeto SMITH. Pak nevím.[/quote]

Paul, to čo píšeš neznamená že prijímač alebo modul je šit.
1/ ktoré HD programy robia problém? všetky, alebo len transpondér 12109
2/ čo je to Mascom CW/I - toto je modul, v ktorom si updatoval FW aby sa dalo použiť Irdeto? akú verziu si tam nahral?
Fero112 (18)|7.5.2011 13:27
[quote=Zigáč;342901]já mám v Mascom Cryptoworks ICE kartu a taky OK. Prostě si to umí přeložit ten jazyk :-)[/quote]

Mám TX-P50V10E a s CAM modulom SMIT Irdeto CI+ mi nejde na Skylinku Eurosport HD, Sport 2 a Paprika.

Aký modul bude fachčiť na 100 % ???
Dagy2 (3153)|7.5.2011 13:34
Fero:
1/ predpokladám, že máš zaplatený balík v ktorom je Sport2 a Paprika
2/ z pakretu na 12109 ti ide okrem ESP HD všetko ostatné? (FilmboxHD, HistoryHD, TravelHD, SpektrumHD, STV1HD) ?
Fero112 (18)|7.5.2011 19:26
[quote=Dagy2;344324]Fero:
1/ predpokladám, že máš zaplatený balík v ktorom je Sport2 a Paprika
2/ z pakretu na 12109 ti ide okrem ESP HD všetko ostatné? (FilmboxHD, HistoryHD, TravelHD, SpektrumHD, STV1HD) ?[/quote]

Presne, ako píšeš. Kúpil som kartu Výmena, a ako to už u Skylinku býva, je to spojené s malými problémami. HBO Comedy ide tiež ... Takže daný CAM modul nebude ten pravý. Predpokladám, že Eurosport HD rozchodím, keď strčím kartu Skylink do iného stroja, akurát že práve doma nemám na tieto účely nič prichystané :-)
Asi budem musieť skúsiť ten CAM, ktorý odporúča Skylink (cez 40 Eur). Alebo risknem 19 Eur a dám urobiť update starého dobrého Diabla a budem dúfať ...
Paul2081 (9)|8.5.2011 09:41
[quote=Dagy2;344051]Paul, to čo píšeš neznamená že prijímač alebo modul je šit.
1/ ktoré HD programy robia problém? všetky, alebo len transpondér 12109
2/ čo je to Mascom CW/I - toto je modul, v ktorom si updatoval FW aby sa dalo použiť Irdeto? akú verziu si tam nahral?[/quote]

To: DAGI2
Byla to 12109. Modul SMITH nedoporučuji vůbec nešel.Ale už jsem to vyřešil, nahrál jsem poslední fw. 1.23/3.23 Mascomu z ORF 19,2.Nastavení modulu je na stránkách Mascomu, jsou tam některá důležitá nastavení,které je nutno provést.Teď vše funguje na Vantage O.K.
standawrc (172)|8.5.2011 22:53
Chci se zeptat na Panasonic s vestavěným satelitem zdali ho má někdo ( i třeba jiný typ ) a modul Mascom AlphaCrypt CI Modul ( http://www.t-cz.com/modul-irdeto-cryptoworks-mascom_d5481.html ) . Jedná se jak se chovají nový výměný karty Skylink ICE v tomhle modulu u panasonicu vestavěným satelitem . Zdali mu tam chodí nový FW 1.23 a jak . Má to hlášky nebo ne na zakodované programy atd. , nebo doba přepínání , v jaký kvalitě a zda všechny programy na frekvenci 12109 HD programy .
Dagy2 (3153)|8.5.2011 23:05
STANDAWRC - v Panasonicu je tu vo vlákne (len čítať) potvrdená takáto kombinácia:
Panasonic TX-P50V20E (2010) fw 2506, CAM Mascom fw 1.20, Skylink ICE - balíček MultiHD

Inak pokiaľ tu čítam Panasonicy, tak je to veľmi individuálne. Zjavne TV tejto značky u SkyLinku pracuje totálne na hrane svojho HW, pretože jeden z TV pracuje OK, iný v tej istej konfigurácii blbne. Zrejme tam teda nie je absolútne žiadna rezerva a ak je jedna súčiastka "slabšia" tak celý reťazec sa rozsype.
Viď tiež vlákno "vysoký dátový tok.."
Paul2081 (9)|9.5.2011 14:50
[quote=Fero112;344323]Mám TX-P50V10E a s CAM modulom SMIT Irdeto CI+ mi nejde na Skylinku Eurosport HD, Sport 2 a Paprika.

Aký modul bude fachčiť na 100 % ???[/quote]

Zkusit Mascom CW/Irdeto, pracuje v Irdetu fw. 1.23 pro všechny karty SL,CL.UPC.
fw.nahrát s Astra 23,5 kanál ORF1 je kodovaný ale stažení to nevadí.
SlavoF (834)|9.5.2011 15:20
[quote=Paul2081;344682]Zkusit Mascom CW/Irdeto, pracuje v Irdetu fw. 1.23 pro všechny karty SL,CL.UPC.
fw.nahrát s Astra 23,5 kanál ORF1 je kodovaný ale stažení to nevadí.[/quote]
choď radšej na Astra 19,2 , na Astra 23,5 to nenájdeš :D
tu je k tomu aj video:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27178-zapisy-emm-cez-originalny-cryptoworks-cam-modul-na-windows
Paul2081 (9)|10.5.2011 08:13
Sorry moje chyba samo 19,2 ORF1
standawrc (172)|10.5.2011 21:53
[quote=Dagy2;344570]STANDAWRC - v Panasonicu je tu vo vlákne (len čítať) potvrdená takáto kombinácia:
Panasonic TX-P50V20E (2010) fw 2506, CAM Mascom fw 1.20, Skylink ICE - balíček MultiHD

Inak pokiaľ tu čítam Panasonicy, tak je to veľmi individuálne. Zjavne TV tejto značky u SkyLinku pracuje totálne na hrane svojho HW, pretože jeden z TV pracuje OK, iný v tej istej konfigurácii blbne. Zrejme tam teda nie je absolútne žiadna rezerva a ak je jedna súčiastka "slabšia" tak celý reťazec sa rozsype.
Viď tiež vlákno "vysoký dátový tok.."[/quote]

Vše už chodí na Panasonicu s vest. satelitem bez problémů - model 2009 i frekvence 12109 . Děkuji Paul2081 . Jen sem se bál , že něco umažu při přehrávání FW a mých znalostech . Hlášky to nedává jde to jako před tím .
slamape (62)|12.5.2011 10:06
[quote=jarino1978;338495]Vantage HD6000, FW Jepssen

- interné čítačky :

- CW modrá : OK - interné zdieľanie karty : OK
- CW biela : OK - interné zdieľanie karty : OK
- ICE ( status emu CW ) : OK - interné zdieľanie karty : OK
- IRDETO : OK - interné zdieľanie karty : OK

- CI modul Neotion :

- ICE - OK - interné zdieľanie karty : OK
- IRDETO - OK - interné zdieľanie karty : OK[/quote]
To Jarino
V tej Vante (mam 8000S) pre chod karty SkyLink StandartHD (IR) treba mat FW Jepssen alebo mozem ist aj na FW 25802 (25202)-vid tvoj 2.príspevok na tomto vlákne
jarino1978 (8045)|12.5.2011 16:42
FW 24401,24402 alebo Jepssen
slamape (62)|12.5.2011 19:36
cize aj pre Vantu 8000S neist do vyssich verzii FW. Nebudem ochudobnený starsou verziou FW ?
Kvalita obrazu,sekanie nahravky.....atd. Akosi nemam odvahu ist do jepssena po citani vlakien. Tie vseljake navratove FW a pod.
jarino1978 (8045)|12.5.2011 19:55
na výber máš asi 100 FW. Síce nechcem, aby si tých 100 FW nahrával, ale treba vyskúšať overenú funkčnú kombináciu. Tak či tak sa CI modulu v budúcnosti aj tak nevyhneš, byť tebou, kúpim ho hneď, pokiaľ máš IRDETO kartu ( nie ICE ).
slamape (62)|13.5.2011 09:09
A ako to bude potom s vnutornym zdielanim karty na dva tunery? budu treba dve karty aj s CAM ? Potom uz citacky budu na nic ? Aky modul odporucas? Zacina to byt cele domrvene a neprehladne.
Co sa ma udiat po spusteni (neviem ci je spravny vyraz) "trierd".
jarino1978 (8045)|13.5.2011 16:30
si myslel asi surflock. Aj preto radšej ak máš clear IRDETO, kúp radšej CI modul, mne ide dobre aj NEOTION, ale vhdoná kombinácia je aj Mascom FW 1.22.
slamape (62)|13.5.2011 19:27
čiže, aj keď si to priamo nespomenul pri neofico FW interné zdielanie platí aj pre CAM s vloženou IR.
To asi znamená 1ks CAM+1ks karta IRDETO a bežia obidva tunery.
Je to OK ?
Nehnevaj sa na moje lamácke otázky ale táto by ma už úplne nasmerovala k zdarnému koncu, no vidíš čo narobí predajca samovolným rozhodnutím.
Príjemný večer
jarino1978 (8045)|13.5.2011 22:03
interné zdieľanie teraz neviem, či ide, nemám to tento týždeň odskúšané. Ak by išlo, stačí ti jedna karta. To ale platí len pre internú čítačku. Ak budeš mať CI modul, zdieľanie 1 karty už nepôjde.
Dagy2 (3153)|14.5.2011 12:08
včera večer SkyLink VYMENA do TechniSat HDS2X, modul TechniSat MultiCrypt CRW+CX.
- Načítanie karty cca 20 sekund. Samozrejme že karta sa hlási pre modul ako cryptoworks.
Všetky programy komplet bez problémov. Žiadne problémy s Sport2 a Paprika ako bolo niekde písané.
- Jediný program ktorý prístroj nenaskenoval sám bol EurosportHD - naskenoval len verzie DUT a BG(?) ktoré nejdú pre SkyLink. Musel som naladiť pomocou PID a APID pre angličtinu, inak prístroj skončil hľadanie textom že nenašiel takýto program. Po naladení cez PID a APID ENG v poriadku.
- dual decrypt v CI-module funkčný, t.j možnosť naraz sledovať a nahrávať s jednou kartou programy jedného TP tak ako doteraz

- po vložení druhej karty CRW (balík Multi) do ďalšieho modulu Multicrypt všetky funkcie zostali zachované bez problémov -> nahrávanie, 2x time shift a pod. Bez hlášok, bez sekaní.

Karta ešte nie je zaregistrovaná.
slamape (62)|14.5.2011 21:49
to Jarino:
Doporučuješ ponechať si IR a dokupiť CAM-vporiadku ale to bude pre jeden tuner a čo s tým druhým,aké mám varianty ked tvrdíš že s neofico FW sa CAM interne nezdielajú. To musím dokúpiť aj druhú CAM a kartu? To potom mozem potom asi bezat aj s oficialnym FW, tak to som si teda pomohol s tou Vantou. Alebo mám ešte inú variantu?
Už ma to trocha štve. Asi som sa unáhlil ale chcel som nahrávat a iné pozerat a doporucili mi Vantu. Do linuxu sa mi nechcelo a Technisat zasa nemal interné zdielanie a teraz ho aj tak nemám.
Tak to bola trefa !!!!
Dakujem za skorú odpoved
Peter
palomik (26)|18.5.2011 08:58
Pridam svoje niekolkodnove skusenosti s kartou Skylink ICE vymena

Sony BRAVIA KDL-32W5800
HW 7.2.16
SW 1.720SA

CA-modul SMIT CW
SW CW-STD-3.9.11
HW 2.2.1

nefunguju: MTVN HD, iConcerts, National Geographic Wild HD

Paprika ide iba zvuk, ale Sport 2 ide OK

Musica CS niekedy nabehne a niekedy nie (asi tak 70/30), ale Kino CS a Doku CS je bez problemov

Ostatne progr. su OK
peroutka (21)|18.5.2011 14:28
Po krátkém čase mám pár poznatků. Můj Technisat HD- 8 se přestal kamarádit s CI modulem Mascom cryptoworks/irdeto. Dal jsem tam poslední SW 1.23 ale moje karta Skylink ICE má ráda něco jiného. Testuji proto CI modul SMIT Irdeto secure plus HD a naprosto v pohodě ! Pořád mám promo nabídku Skylink a skoro vše funguje jak má . Rychlost přepínání, HD, SD programy atd. Bohužel se mi rozpadá MTVN HD a samozřejmě I Concerts. Naladěno , zvuk běží ale po asi 10s se začíná trhat obraz......Prosil bych nějakou radu co s tím ?!
Dagy2 (3153)|18.5.2011 16:45
slamape:
môžeš byť úplne kľudný. Keď bude fungovať surflock naplno tak mám pocit že zdieľanie nepôjde ani na linuxe (?)
takže normálne to vlož do čítačky, nahraj FW ktorý ti Jarino poradí a vyskúšaj či ide zdieľanie.
Keď to nepôjde alebo v budúcnosti nepôjde (SkyLink tvrdí že to teraz deaktivovali) tak si objednáš kartu NEXT a je to!
A keď nepôjdu čítačky tak ťa to bude stáť ešte 2x CI modul.

Ale to by bolo rovnaké u každého prijímača.

Palomik:
myslím, že tie programy čo ti nejdú, tak nejdú z dôvôdu, že máš buď naladenú verziu označenú CZ alebo naopak "bez CZ". Skontroluj podľa kingofsat a PID ktoré TV naladil čo to je za "verzia".
Potom, ak môžeš v TV zadať PID pri ladení, tak zadaj PID pre verziu ktorú teraz nemáš naladenú.
Mne takto prijímač naladil u ESP HD len verzie DUt a BG. Tie boli obe kodované. Pre naladenie SkyLink verzie som musel zadať PID originálneho programu a APID pre angličtinu.

Peroutka:
- čo je to "přestal kamarádit s CI modulem" - mrzne, nedekoduje, alebo čo?
- MTVN HD a iConcert sú tiež na TP s kodovanim 8PSK takže keď sa to rozpadá po chvíli možno by pomohlo doladenie antény. Nepíšeš čo je to za parabola, osadenie LNB atď
V?clav608 (9)|18.5.2011 20:22
Zdravím satelitní nadšence a odborníky a prosím o radu (začínám a německy, anglicky čtu jen se slovníkem).
Vážně uvažuji o pořízení soupravy s přístrojem Technisat DigiCorder HD S2 Plus 500 GB (ještě také zvažuji DigiCorder ISIO S nebo nějaký Vantage) pro FTA + Skylink na pozicích 19,2 oE a 23,5 oE.. Dle recenzí má přístroj HD S2 Plus 1x čtečku CONAX a 2x CI.

K maximálnímu využití všech vlastností přístroje při sledování a nahrávání programů se dle diskuzi (pokud tomu rozumím správně) doporučuje 2x CA modul s interním sdílením (Dual Decrypt) a možností vypnutí chybových hlášek + karta Skylink ICE + karta Skylink NEXT. Jako modul se doporučuje Technisat TechniCrypt CW, ale technisat v podpoře na omko.cz-FAQ u něj avizuje, že se již nevyrábí a že je vhodný jen modul s firmwarem 3.9.12 – někde je však dosud na skladě a bylo by ho možno asi ještě pořídit. Moje prosby zní:

a) je možný na tento modul firmware dodatečně uživatelsky nahrát (i přes PC?) a kde (nenašel jsem update pro moduly na technisat.de a prosím o link a nejvhodnější FW) nebo zda je nutno tuto specifikaci modulu přímo požadovat na prodejci (e-shopu) a pokud není, tak nebrat? (mně se to na netu nepodařilo nikde najít)

b) nebo by byl vhodnější modul Technisat Multicrypt (Crypto- works + Conax)?

c) Dayg2 v příspěvku ze dne 27.1.2011 uvádí, že „Jedna karta pre viac transpondérov funguje len v čítačke (vraj) a tie sú obe Conax“ – jak se to s optimálním fungováním karet s Dual Decrypt ve čtečkách a ve vkládaných CA modulech u Technisatů? Nebo něco pletu?.

d) přineslo by nějaké další výhody použití modulů twin, tj. pro dvě karty?

e) nebo jsou vhodnější moduly MASCON Cryptoworks/Irdeto nebo AlphyCrypt a který z nich?

Děkuji moc předem, snad se mi pak vše ujasní a podaří objednat správné.
panasonic650 (1124)|18.5.2011 23:13
Nech sa vyjadry autor temy ale ja by som navrhoval zostat pri povodnej myslienke a dotazy nechat na ine vlakna.

[quote=Dagy2;338454]Keďže doteraz tu bola len hromada sťažností a dotazov čo nefunguje, skúsme z druhej strany - čo funguje 100% s osobným overením.[/quote]
peroutka (21)|19.5.2011 06:52
pro Dagy2 :
Problém s rozpadem MTVN HD se "vyřešil" sám, protože dnes ráno mě vypršela 20 denní promo akce Skylink a zatím si nechci předplácet HD balíčky. Bohužel máme v domě společný SAT rozvod, jedna parabola a konvertor, nasměrováno na satelit Astra 23,5.
Ten druhý problém : Prodloužilo se dekodování po zapnutí přístroje, na to jsem si zvykl. Bohužel při přepínání mezi kanály a je jedno zda jde o volné nebo kodované nebo HD či SD ze nepravidelně objevuje hláška Kódováno Cryptoworks a Irdeto, obraz vypadne a asi 10s trvá než znovu najede. Samotný modul mám nastavený o.k podle Mascom návodu. U nového CI modulu SMIT Irdeto secure plus HD vše o.k. Rychlost dekodování, přepínání , kvalita obrazu bez problému. Tak asi u něj zůstanu a starý Mascom si nechám jako záložní.
Poznámka na závěr. Po konzultaci s místním prodejcem SAT techniky mě byl doporučen tento CI modul (CI+ SMIT Irdeto secure HD) pro můj přijímač Technisat HD -8. Zkoušeli jsme i licencovaný Skylink NEOTION ale výsledek byl ještě horší než u Mascomu.
palomik (26)|19.5.2011 09:25
pre Dagy2 :
prijimac mi naladil verziu CZ aj bez CZ a nejde ani jedna.

napr pri Discovery HD Showcase, Brava HDTV mi prijimac tiez naladil CZ aj bez CZ a idu vsetky 4 stanice, iba pri CZ mi nejde EPG (nedostupne informacie)

vcera poobede sa mi podarilo spojit s technikom Skylinku a povedal ze o danom probleme Sony+Cam_SMIT_CW+MTVN HD, iConcerts, National Geographic Wild HD vedia a snazia sa to riesit. Jedine co mi moze poradit je zapozicat si modul Skylink NEOTION a vyskusat ako to bude fungovat v tejto kombinacii.
Udajne sa stalo: TV a dva CAM Mascom (podla info o module rovnake FW a HW) TV+CAM1 vsetky programi OK a kombinacia TV+CAM2 niektore prg nesli
Dagy2 (3153)|19.5.2011 12:52
to peroutka: keďže by som tu koncom mája urobil krátky sumár prístrojov a modulov poprosím ešte doplň typ STB (totiž HD -8 určite neexistuje. Môže to byť HDBS, HD8SX, HD8+), aktuálny FW v prijímači, presný typ CI modulu a jeho FW.

to palomik: na inom fore je odpoved od Panasonicu, že im nejde na telkach Sport2 a Paprika. A rieši to vraj SkyLink nejakou zmenou niečoho (?).
čím viacej "security" je kod v prijímači a vo vysielaní tým viac problémov. STB ktoré nerieši nejaké ochrany väčšinou tým pádom nemá asi problémy.
peroutka (21)|19.5.2011 13:44
pro dagy2 : Technisat DIGIT HD8- S, SW: 2.40.0.12.-1509e ( poslední dostupná verze)
CI modul SMIT Irdeto CI+ secure plus HD SW IRD 4.2.1 HW 4.0.3
zatím nelze přes OTA aktualizovat
Dagy2 (3153)|19.5.2011 21:06
peroutka: tipoval by som, že tvoj problém tkvie v software 2.40.0.12, ktorý implementuje do CAM rozhrania CI+ funkcionalitu a Mascom je CI. Možno sa mýlim, osobne s tým nemám skúsenosti ale skúsil by som vrátiť FW o jedno dozadu.
palomik (26)|26.5.2011 09:03
Podarilo sa mi zohnat CAM Irdeto Neotion CI+, ale vysledok je rovnaky ako pri CA-modul SMIT CW

Zhrnutie:

karta Skylink ICE vymena

Sony BRAVIA KDL-32W5800
HW 7.2.16
SW 1.720SA

CA-modul Irdeto Neotion
SW 01.00.07(03.r1489)
DAL 02.01.01(r1410)
HW 1.0
SDK r21537

CA-modul SMIT CW
SW CW-STD-3.9.11
HW 2.2.1

nefunguju: MTVN HD, iConcerts, National Geographic Wild HD

Paprika ide iba zvuk, ale Sport 2 ide OK

Poznamka: po vymene modulu za NEOTION sa TV zapina dlhsie a na obrazovke preblikne 2 az 3 razy nejaky oznam (v tej rychlosti to nieje mozne precitat), ale po nabehu tv je prepinanie programov podla mna o trochu rychlejsie ako pri SMIT. Velmi sa vsak zrychlila odozva pri nastavovani modulu a citani informacii z modulu.