Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

hlučná LG 50PK350

zanelbra (9)|9.12.2010 17:38
Zdravím.
Zakúpil som si tento model plazmy od LG. Po čase som zistil, že pri zníženom zvuku a podotýkam hlavne pri svetlých scénach je veľmí hlučná. Zo zadnej strany vychádza taký bzučivý tón. Samozrejme, že som to reklamoval, ale technik ktorý bol u mňa, robil merania hlučnosti v izbe s neakým mikrofónom. Pri vypnutej telke, bola hlučnosť vyššia, ako pri zapnutej so stiahnutým zvukom. Tomu fakt nerozumiem, ale to ma netrápi. Technik povedal, že je všetko v poriadku a odišiel. Podľa mňa to v poriadku nie je. Nemáte niekto skúsenosti s touto plazmou? Resp. čo by ste mi navrhovali? Ako by som mal postupovať?
Dik.
obor (147)|9.12.2010 19:58
[quote=zanelbra;313753]Zdravím.
Zakúpil som si tento model plazmy od LG. Po čase som zistil, že pri zníženom zvuku a podotýkam hlavne pri svetlých scénach je veľmí hlučná. Zo zadnej strany vychádza taký bzučivý tón. Samozrejme, že som to reklamoval, ale technik ktorý bol u mňa, robil merania hlučnosti v izbe s neakým mikrofónom. Pri vypnutej telke, bola hlučnosť vyššia, ako pri zapnutej so stiahnutým zvukom. Tomu fakt nerozumiem, ale to ma netrápi. Technik povedal, že je všetko v poriadku a odišiel. Podľa mňa to v poriadku nie je. Nemáte niekto skúsenosti s touto plazmou? Resp. čo by ste mi navrhovali? Ako by som mal postupovať?
Dik.[/quote]
Podla mna ked nam tu podla nazorov na fore nehuci 50PK950 tak by nemala ani 350-ka. Bude to len kusova chyba. Otravuj ich s tym nadalej, daj argument ze inym take telky nehucia, popr. najdi v kamennom obchode taky typ pre porovnanie. Viaceri tuna nakoniec si vydupali vymeny kvoli hlucnosti, co som cital hlavne Samsungy sa daria vymenit. Ked Ale LG vymiena panel aj s jednym vadnym bodom, ze vraj vravi reklama, tak preco nie toto?
bavorak (1494)|9.12.2010 20:14
kde to pisu? Lebo to by nolo super vyhoda, vypali sa pixel a mas novu telku
zanelbra (9)|9.12.2010 20:17
No ved práve, že som nič nenašiel ohľadom 350ky. Podľa mňa si technik chcel len vyúčtovať servisný zásah bez roboty. Mimochodom, pri odchode sa preriekol, že má v aute aj pripravené náhradné diely na výmenu. Už som písal do LG, že nesúhlasím so záverom technika a žiadam ďalšie prešetrenie. Ak sa mi neozvú v priebehu budúceho týždňa, tak ho odnesiem do kameňáku reklamovať. Zajtra sa chystám aj tak do obchodu. Dúfam, že bude vystavená a zapojená taká ako mám ja.
Karel129 (503)|10.12.2010 13:18
[quote=zanelbra;313753]Zdravím.
Zakúpil som si tento model plazmy od LG. Po čase som zistil, že pri zníženom zvuku a podotýkam hlavne pri svetlých scénach je veľmí hlučná. Zo zadnej strany vychádza taký bzučivý tón. Samozrejme, že som to reklamoval, ale technik ktorý bol u mňa, robil merania hlučnosti v izbe s neakým mikrofónom. Pri vypnutej telke, bola hlučnosť vyššia, ako pri zapnutej so stiahnutým zvukom. Tomu fakt nerozumiem, ale to ma netrápi. Technik povedal, že je všetko v poriadku a odišiel. Podľa mňa to v poriadku nie je. Nemáte niekto skúsenosti s touto plazmou? Resp. čo by ste mi navrhovali? Ako by som mal postupovať?
Dik.[/quote]
Kdy jsi to zjistil,bzuci od zacatku,nebo po urcite dobe?Pokud te to rusi pri sledovani tv poradu, tak to asi je duvod reklamace.Kolik ten technik nameril?
zanelbra (9)|10.12.2010 14:32
[quote=Karel129;313906]Kdy jsi to zjistil,bzuci od zacatku,nebo po urcite dobe?Pokud te to rusi pri sledovani tv poradu, tak to asi je duvod reklamace.Kolik ten technik nameril?[/quote]

Ahoj. No bohužiaľ som to zistil až cca po dvoch týždňoch a týždeň mi trvalo, kým som sa rozhýbal. Tecnik nameral pri vpnutej TV niečo cez 30 decib. a pri zapnutej (vypnutý zvuk) niečo cez 29 decib. Neviem presné údaje. Papiere mám doma a teraz som v práci. Ak to napomôže k vyriešeniu môjho problému, môžem po ríchode zverejniť merania.
PS: Pozdravujem "pána" STEV.
zanelbra (9)|12.12.2010 11:04
Prosím prosím o radu. Po druhom kontakte na zákazníckom centre som mal telefon z LG, kde mi pán vysvetľoval, prečo je hlučnejšia pri vypnutej obrazovke ako pri zapnutej, ale som mu ešte raz vysvetlil, že môj problém je ten, že pri svetlých scénach bzučí!!! Najhoršie na tom je, že či mi pošlu ešte raz technika, alebo to odnesiem do kamenného obchodu, vždy to skončí u toho istého človeka!!!! Údajne na celé východné slovensko majú jedného servisáka!!!!! Fakt neviem čo mám robiť. Ale asi radšej budem trvať na tom, aby prišiel ešte raz ku mne domov, aby som ho mal pod kontrolou. A asi si ešte pozvem niekoho k tomu.
jameson45 (38)|12.12.2010 13:47
Je to sice trochu offtopic, ale také se přidám.
Mám monitor LG W2353V, kupoval jsem ho minulé vánoce. Bohužel, koupil jsem ho 4.12, ale dal jsem si ho až pod stromeček, takže ve 14-ti denní lhůtě nešel vrátit.
Monitoru ale brutálně prosvítá podsvícení, musím ho mít na max 30%, i tak už jsou vidět na tmavších plochách pěkné světlé pruhy.
Rozhodl jsem se ho tedy reklamovat. Nejdříve jsem napsal do Realtime technologies ( jedinný servos LG v ČR ) , odtud mi odepsal že by takto by monitor podsvícení nemělo prosvítat.
Tak jsem ho tam zaslal v domění, že mi ho třeba vymění, když je cca měsíc starý.
Po cca 5 dnech jsem měl telefonát ze servisu, že podsvícení je naprosto v pořádku a že se reklamace zamítá. Ptal jsem se ho, jestli by mi mohl říct, jak to testovali. Jeho odpověď mě překvapila, prý to testovali jen oni oproti nějakým jiným monitorům, myslel jsem, že se používá na měření nějaké zařízení.
Protože jsem nesouhlasil s rozsudkem, psal jsem reklamaci přímo na LG. Během týdne se mi ozval celkem nepříjemný pán a říkal, že jestli s tím nesouhlasím, můžu to tam poslat znovu ( k ničemu, stejně by to dostal ten samý technik ) . Nedalo mi to a zeptal jsem se ho, jestli je pro změřeníá špatného podsvícení nějaký přístroj, protože v servisu to kontrolovali jen subjektivně. A jeho odpoivěď byla, prý se opravdu na změření podsvícení používají spec. přístroje. Prý nechápe, proč mi technik sdělil něco jiného.
Už jsem se na to vykašlal, protože abych to tam poslal a potom by mi přišla odpověĎ že oni samozdřejmě nepochybyly a musím zaplatit marný servis, to se mi nechce.

Tenhle můj příspěvek berte spíš tak, že s LG servisem je to opravdu neprd, když je tu jedinný v ČR a ikdyž si stěžujete, tak si stejně nepomůžete :( . A ještě Vás vytočí nějaká extrémně příjemná ženská na infolince, které pomalu není rozumět ( podle mě to byla nějaká Polka ), takžese jí člověk musí na jednu věc ptát 10x, než se konečně dobere drozumitelné odpověďi.

Ale rozhodně Vám držím palce, abyste dopadl lépe než já :) .
Operator237 (256)|12.12.2010 14:17
[quote=jameson45;314447]Je to sice trochu offtopic, ale také se přidám.
Mám monitor LG W2353V, kupoval jsem ho minulé vánoce. Bohužel, koupil jsem ho 4.12, ale dal jsem si ho až pod stromeček, takže ve 14-ti denní lhůtě nešel vrátit.
Monitoru ale brutálně prosvítá podsvícení, musím ho mít na max 30%, i tak už jsou vidět na tmavších plochách pěkné světlé pruhy.
Rozhodl jsem se ho tedy reklamovat. Nejdříve jsem napsal do Realtime technologies ( jedinný servos LG v ČR ) , odtud mi odepsal že by takto by monitor podsvícení nemělo prosvítat.
Tak jsem ho tam zaslal v domění, že mi ho třeba vymění, když je cca měsíc starý.
Po cca 5 dnech jsem měl telefonát ze servisu, že podsvícení je naprosto v pořádku a že se reklamace zamítá. Ptal jsem se ho, jestli by mi mohl říct, jak to testovali. Jeho odpověď mě překvapila, prý to testovali jen oni oproti nějakým jiným monitorům, myslel jsem, že se používá na měření nějaké zařízení.
Protože jsem nesouhlasil s rozsudkem, psal jsem reklamaci přímo na LG. Během týdne se mi ozval celkem nepříjemný pán a říkal, že jestli s tím nesouhlasím, můžu to tam poslat znovu ( k ničemu, stejně by to dostal ten samý technik ) . Nedalo mi to a zeptal jsem se ho, jestli je pro změřeníá špatného podsvícení nějaký přístroj, protože v servisu to kontrolovali jen subjektivně. A jeho odpoivěď byla, prý se opravdu na změření podsvícení používají spec. přístroje. Prý nechápe, proč mi technik sdělil něco jiného.
Už jsem se na to vykašlal, protože abych to tam poslal a potom by mi přišla odpověĎ že oni samozdřejmě nepochybyly a musím zaplatit marný servis, to se mi nechce.

Tenhle můj příspěvek berte spíš tak, že s LG servisem je to opravdu neprd, když je tu jedinný v ČR a ikdyž si stěžujete, tak si stejně nepomůžete :( . A ještě Vás vytočí nějaká extrémně příjemná ženská na infolince, které pomalu není rozumět ( podle mě to byla nějaká Polka ), takžese jí člověk musí na jednu věc ptát 10x, než se konečně dobere drozumitelné odpověďi.

Ale rozhodně Vám držím palce, abyste dopadl lépe než já :) .[/quote]

ahoj tak myslím že LG nedelá servis vždy je to externí firma co ma smlouvu s danou značkou. pro opravy...asi bych napsal stižnost na LG at s tim servisem udelaji pořadek........
jameson45 (38)|12.12.2010 14:24
[quote=Operator237;314454]ahoj tak myslím že LG nedelá servis vždy je to externí firma co ma smlouvu s danou značkou. pro opravy...asi bych napsal stižnost na LG at s tim servisem udelaji pořadek........[/quote]

Ano, ale jedinný servis LG pro českou republiku je Realtime technologies.
zanelbra (9)|12.12.2010 16:35
Tak to som som si myslel, že iba u nás je LG SERVICE MONOPOL. Komu to dať reklamovať? Keď aj tak to skončí u jedného a toho istého servisáka?? A ten si už chybu neprizná!!!!
jameson45 (38)|12.12.2010 16:46
Tady podle stránek lg.com.sk mi to vyhodilo více servisů, ketré opravují na Slovensku Televizory viz. : http://www.lg.com/sk/support/repair/support-repair-provider-lookup.jsp , tak zkus třeba nějaký, třeba pochodíš :)
Operator237 (256)|12.12.2010 17:16
[quote=zanelbra;314489]Tak to som som si myslel, že iba u nás je LG SERVICE MONOPOL. Komu to dať reklamovať? Keď aj tak to skončí u jedného a toho istého servisáka?? A ten si už chybu neprizná!!!![/quote]

tak jasně. tak jak reklmace LG a samsung mobily se posílají do stejnyho servisu např. v Kladně Britex. tak samotny servis není Notebook asus u nas jen firma co opravuje . vždy jde 5% z prodeje na učet servisu aby nejak vyžily.jinak oprava tel za 2500,- je po zaruce i 150% dražšší než je mobil samotny. stači se podivat na fakturace oprav.[/QUOTE]
zanelbra (9)|12.12.2010 19:05
[quote=jameson45;314494]Tady podle stránek lg.com.sk mi to vyhodilo více servisů, ketré opravují na Slovensku Televizory viz. : http://www.lg.com/sk/support/repair/support-repair-provider-lookup.jsp , tak zkus třeba nějaký, třeba pochodíš :)[/quote]

no jasné že na SK je ich viac. ale vyslovene pre východ slovenska je vraj iba jeden. ale pozeral som tie strediská tak je tam ešte jeden v Prešove, čo by pripadal do môjho regionu. skúsim sa mu ozvať.
marco.polo (43)|13.12.2010 09:07
ja mám PK250 a mám tam dva vadné pixely,som to reklamoval,prišiel technik a dal zápis že to nie je na výmenu panelu,že keby sa mal meniť panel musí byť vadných 10 pixelov aby sa menil panel!!!!!!
Inak zo servisom LG som mimoriadne nespokojný,bol u nás technik z Nitry,firma Dexter.Už len kvôli servisu si nekúpim nabudúce LG.......mám doma ešte lcd Sony,ale to je iná káva:-)
zanelbra (9)|13.12.2010 12:00
[quote=marco.polo;314671]ja mám PK250 a mám tam dva vadné pixely,som to reklamoval,prišiel technik a dal zápis že to nie je na výmenu panelu,že keby sa mal meniť panel musí byť vadných 10 pixelov aby sa menil panel!!!!!!
Inak zo servisom LG som mimoriadne nespokojný,bol u nás technik z Nitry,firma Dexter.Už len kvôli servisu si nekúpim nabudúce LG.......mám doma ešte lcd Sony,ale to je iná káva:-)[/quote]

Prvý krát v živote som sa nechal presvedčiť čo sa týka techniky. Vždy som kupoval SONY aj s tým, že som vedel že za značku sa platí. Mám doma 99% techniky od SONY. Prvý krát som kúpil niečo od iného výrobcu a ako to skončilo? LG mám mikru, tá šľape už 10 rokov, ale plazma? Momentálne som v štádiu, že si musím zase objednať technika, ale nechcem toho čo bol už riešiť reklamáciu. Musím zavolať iného a som zvedavý ako to skončí.
marco.polo (43)|13.12.2010 13:15
[quote=zanelbra;314700]Prvý krát v živote som sa nechal presvedčiť čo sa týka techniky. Vždy som kupoval SONY aj s tým, že som vedel že za značku sa platí. Mám doma 99% techniky od SONY. Prvý krát som kúpil niečo od iného výrobcu a ako to skončilo? LG mám mikru, tá šľape už 10 rokov, ale plazma? Momentálne som v štádiu, že si musím zase objednať technika, ale nechcem toho čo bol už riešiť reklamáciu. Musím zavolať iného a som zvedavý ako to skončí.[/quote]
Mne priešiel ten istý servisák ked som závadu opatovne urgoval na zákaznickej linke,som si žiadal iného,na linke mi povedali že spadám do regionu servisáka z Nitry/fy,Dexter/ a že mám smolu ak ho nepustím domov.Keby som TV zaniesol do obchodu kde som to kúpil,skončí to konieckoncov zase u neho:-)......takže servis LG,a spokojnost zákazníka :-(
zanelbra (9)|13.12.2010 20:59
Dnes ma kontaktoval pán z LG, ktorý mi oznámil, že na moje naliehanie poslal vyjadrenie aj "pán" technik a to v znení, že on robil merania pri výrazne svetlých scénach!! (to sa týka mojej reklamácie). Tak bud som ja už blbý a slepý a nie len ja, lebo v dobe merania bola v izbe prítomná aj moja manželka. tej ked som povedal aké vyjadrenie poslal technik, tak skoro dostala infarkt. Ten pán strávil pri telke asi 10 min!! (aj s rozložením svojich kufríkov). ale to je jedno. Absurdita je, že ked som zaslal požiadavku na reklamáciu s PSČ (ako mi to bolo dnes vysvetlené) môjho bydliska, tak mi prišiel technik z iného okresu.Dôvod? Bohužiaľ bývam asi tak na polceste medzi dvoma krajskými mestami.Ale najsmutnejšie na tom je, že ten ktorý bol u mňa robí servis priamo u zákazníka. Volal som inému z iného mesta (aj ked to ma tak isto daleko ako ten prvý), tak ten mi povedal, že ku mne domov nepríde a ak chcem, tak nech TV donesiem k ním do firmy a samozrejme ma odporučil na servis, ktorý príde aj domov ku zákazníkovi. Ten istý, ktorý už u mna bol.
Záver? Asi si dám tu námahu a odnesiem TV do iného servisu a uvidím ako to dopadne. Ale jedno je isté! LG prvý a posledný krát.