Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

výběr videokamery

agnus (22)|19.8.2010 08:44
Poraďte mně začátečníkovi s výběrem videokamery, kterou bych chtěl používat pro občasné záznamy rodinných akcí. V prvé řadě jsem zvažoval, jestli si vybrat kameru starého formátu miniDV nebo modernější HDD nebo SD kamery s FULL HD. Poněkud mě zaráží, že na kamery miniDV lze pořídit nekomprimovaný formát AVI, kdežto kamery FULL HD poskytují obraz v komprimovaném MPEG 4. Zajímalo by mě srovnání kvality záznamu u obou systémů. Předpokládám, že záznam v plném AVI by měl být kvalitnější, i když zabere na záznamovém mediu značný prostor.
Poud bych se rozhodl pro výběr videokamery FULL HD, uvažoval jsem vzhledem k finančním možnostem do cca 11 tis. Kč o SD kameře - Panasonicu HDC-SD60EP-K. Je to za dané peníze dobrá volba?
impaler_bxl (197)|19.8.2010 09:04
To bude nějaká dezinformace s tím nekomprimovaným formátem. Pokud to jen trochu jde, šel bych do HD, zkušenost mám s obojím. S tou konkrétní kamerou ne, ale zdá se, že si ji kupují lidé, kterým se nám nepodaří vnutit náš názor, že je třeba si připlatit na Canona nebo Sony. :)

Nic ve zlém, je tady ke čtení pár vláken s podobnými dotazy, je tu myslím i vlákno s ukázkami z toho Panasonica.

MiniDV pouze v případě velmi omezeného rozpočtu a požavku na kvalitní optiku a výbavu kamery, a tedy hledat něco použitého. Současné nejspíš nemá cenu řešit, trh se dávno soustředí na HD.
SlavoF (834)|19.8.2010 11:00
[quote=impaler_bxl;293274]....zdá se, že si ji kupují lidé, kterým se nám nepodaří vnutit náš názor, že je třeba si připlatit na Canona nebo Sony. :)[/quote]
pravda :D , ale ja osobne som spokojný, strčím kartu do TV Panas. a šlape to jak víno, aj SD video aj HD video z tej istej karty (preložil som kartu z sd kamery do hd bez formátovania), ale nemám overené ako by sa správala karta napr. z Canona v tomto TV.
[quote=impaler_bxl;293274]Nic ve zlém, je tady ke čtení pár vláken s podobnými dotazy, je tu myslím i vlákno s ukázkami z toho Panasonica.[/quote]
pozri si vlákno "Pokusy s Panasonic HDC-SD60", sú tam originál nahrávky, ak chceš stiahnúť aj dlhšie tak na konci 3 strany:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23906&page=3

moja posledná skúsenosť: ZOO Bojnice, 8Gb karta zaplnená - 87 záberov /súborov na karte/- cez 1h videa, čiže časté ZAP/VYP a na beterii zostala rezerva 12min :)
na začiatku indikovala bat. vyše 2 hod, ale tým častým zap/vyp sa to samozrejme nedá preniesť na dlžku zaznamenaného videa
čiže vynikajúca výdrž original baterie :-!!!
Pitomec (10211)|20.8.2010 11:04
[quote=agnus;293270]Poraďte mně začátečníkovi s výběrem videokamery, kterou bych chtěl používat pro občasné záznamy rodinných akcí. V prvé řadě jsem zvažoval, jestli si vybrat kameru starého formátu miniDV nebo modernější HDD nebo SD kamery s FULL HD. Poněkud mě zaráží, že na kamery miniDV lze pořídit nekomprimovaný formát AVI, kdežto kamery FULL HD poskytují obraz v komprimovaném MPEG 4. Zajímalo by mě srovnání kvality záznamu u obou systémů. Předpokládám, že záznam v plném AVI by měl být kvalitnější, i když zabere na záznamovém mediu značný prostor.
Poud bych se rozhodl pro výběr videokamery FULL HD, uvažoval jsem vzhledem k finančním možnostem do cca 11 tis. Kč o SD kameře - Panasonicu HDC-SD60EP-K. Je to za dané peníze dobrá volba?[/quote]
DV je samozřejmě kompresní formát (pouze zvuk je ukládán nekomprimovaně). A jestli DV nebo HD je v tvém případě otázkou, protože za 11t.Kč se dá pořídit slabší průměr v DV a nepoužitelný šrot v HD, tj. je to z ho*na do kobylince...
Pavel_tempx2 (829)|20.8.2010 22:08
ale je to v HD a to dnes frčí ;) :D
Pitomec (10211)|20.8.2010 22:23
To pak jo :-!!!
mmmm. (112)|20.8.2010 23:09
..úplně v případě podobných vláken trnu, jak dlouho to vydrží jarino, než do něho vtrhne se svým doporučením jediného možného typu kamery canon, kterýžto typ je úplně nejlepčejší na celém širém světě:-)))))
Ale vážně - agnus, rozhodně hd model, rozdíl mezi standartním a vysokým rozlišením je brutální a netřeba řešit, jaké algoritmy daný způsob záznamu využívá.
Pavel_tempx2 (829)|21.8.2010 11:00
:D no nevím jestli se dá za 11tis. koupit nějaká slušná HD kamera, možná tak někde v bazaru a to i tak musí mít člověk štestí, dneska není problém koupit třeba VX2000 za 10tis. a té se jen tak nějaká HD spotřebka za stejnou cenu v lowlightu nevyrovná, ale je fakt že i zašumněné HD je HD ;) a na home video to bohatě stačí :)

HD už je pouze marketingová značka, stejně jako teď začíná být všechno 3D, zachvilku budeme kupovat i 3D nábytek :D
Valkyrja Entertainment (362)|22.8.2010 01:44
http://aukro.cz/item1196568040_kamera_canon.html

Je to stará, ale poměrně dobra videokamera. Na začátek v regionální TV to stačí (například).

Co se týče HD spotřebních kamer, tak jediný smysl má značka Canon, Sony, nebo Panasonic (zbytek jako Toshiba, Xanyo, Samsung...určitě ne).

Ideální asi něco jako Canon HV30 nebo Sony HC9. Je to malé, má to poměrně slušný obraz a je to na mini-dv.
Každopádně za 11 000kč se toho moc koupit nedá.
Na zákazníka se sice pousmívá http://www.megaobchod.cz/televize-audio-video/panasonic-hdc-tm60ep-k.html?kampan=92#utm_source=seznam.cz&utm_medium=srovnavac ale je šrot s malým čipem a slabým datovým tokem.

Proto bych Vám jako ideální kameru na natáčení dovolených doporučil Canon HF200.
Stojí 14 000kč, je hodně malá (ideální na cestování), slušný datový tok, dobrý čip (na spotřebku) a poměrně dobrý obraz (cena x kvalita).
franta7 (5)|29.11.2010 19:26
někdo tu psal že značku samsung určitě ne.
Tak se ho chci zeptat jestlijeho kamera za 6000Kč bez dph umí taktovéto kousky:
Pitomec (10211)|29.11.2010 20:00
Neumí, stejně jako to neumí ten Samšrot :-)-
MartasKP (710)|29.11.2010 20:33
Franta7 : a co tim chtel pan rici? ze Samsung je super kamera?
jenda-78 (64)|2.12.2010 23:24
[quote=MartasKP;310795]Franta7 : a co tim chtel pan rici? ze Samsung je super kamera?[/quote]

to asi ne, ale zase tak velký šmejd to asi nebude, když to dostalo ocenění
http://www.tipa.com/english/award-details.php?iId=1797&sAward=Best+Entry+Level+Camcorder
karel.karel (16)|3.12.2010 12:35
Ocenění dostávají i mnohem horší výrobky.
KU713 (64)|3.12.2010 17:31
Zdravím. Přidám také svůj názor na výběr videokamery jako nováčka a nakonec půlročního držitele Aiptek AHD H12, taky full hd, taky nízká cena 6.5tis. Chtěl jsem něco lacinýho a přitom dobrýho, taky jsem tady založil téma jakou kameru do 7tis. vybrat a taky jsem nesouhlasil s odrazujícími názory zdejších mazáků. Teď ale po půl roce vím, o čem mluvili a dávám jim zapravdu. Je fakt lepší přežít to napětí, že chcete kameru hned a teď a za málo peněz hodně muziky, ale fakt to není možný. Raději chvíli vydržet a našetřit alespoň 15tis a raděj se spoléhat na osvěčený značky jako Sony, Canon, Panasonic. Tady u těch levnejch kousků je jen lákavá cena, videa co jsou na youtube jsou dost zavádějící, ale zřejmě všechny tyto laciný kousky např. nemají plynulé ovládání zoomu, špatně se vyrovnávaní s protisvětlem, při rychlých pohybech se video seká, stabilizace jako kdyby nebyla atd atd. Dnes už vím, že jsem měl počkat a k těm 6.5 tácům bych za toho půlroku měl dnes už na něco za 15tis. a vybíral bych jen kvalitní značky a vykašlal bych se na experimentování kvůli lákavý nizký ceně. Takže vydržet a vrazit do toho víc peněz, pokuď ale chcete nějaký ty laciný šmejdy jako jsem koupil já, tak si ji prostě kupte a vůbec se tady neznažte o tom diskutovat, že vám to rozhodnutí bude někdo chválit.
arkij (540)|3.12.2010 18:20
[quote=KU713;311876].... Takže vydržet a vrazit do toho víc peněz, pokuď ale chcete nějaký ty laciný šmejdy jako jsem koupil já, tak si ji prostě kupte a vůbec se tady neznažte o tom diskutovat, že vám to rozhodnutí bude někdo chválit.[/quote]

Vlastní zkušenost holt bývá někdy "drahá" ale jediná, která je přesvědčivá.

Jinak nevím zda ta Sony HC9 je ještě někde k sehnání, já ji mám už rok a půl a při vědomí si jejich chyb jsem s ní spokojenej.
josefíka (651)|3.12.2010 18:36
Komu není RADY, tomu není POMOCI.

Je to pořád omýlané dokola, ale nevěřících Tomášů je pořád hodně. Já osobně jsem na doporučování kvalitních amatérských kamer rezignoval a dotazujícímu raději potvrdím jeho výběr. Mám již třetí za posledních 18 let a tak již neváhám utratit trochu více (25k-30k).
jenda-78 (64)|14.12.2010 23:48
Tak dneska jsem si půjčil na zkoušku Samsung HMX-H200. Běžná cena v obchodech cca10000,- ,
na netu asi od 6500,-.

Natáčel jsem dětské vánoční vystoupení v MŠ .
Pro rodinné záběry dětí bych řekl naprosto dostačující kamerka.
Při zhasnutých světlech (šero), když hořely pouze svíčky, je v obraze vidět šum. Ale po rozvícení je obraz velice slušný i s patřičnými detaily. Za cenu cca 7000,- je to velice slušná rodinná HD kamerka, která se nemá za co stydět. Tuto kamerku bych se odvážil s klidem doporučit nanáročným a začínajícím filmařům.

To ocenení TIPA si asi zaslouží. Ve své kategorii velmi slušná.

PS: kamery za 20000,- budou určitě lepší (to pro rejsnili)
MartasKP (710)|15.12.2010 00:11
[quote=jenda-78;315131]Tuto kamerku bych se odvážil s klidem doporučit nanáročným a začínajícím filmařům. [/quote]

Stejne jako kosmodisk :D ... ja nejsem sice narocny,ale narocnejsi a zrcite bych si ji nekoupil
KU713 (64)|15.12.2010 01:04
Tak takhle přesně jsem byl po prvních záběrech s Aiptekem taky nadšenej, ale časem to nadšení vyprchá a uvidíš...že si měl počkat a koupit něco za 15000,-
jenda-78 (64)|15.12.2010 19:44
[quote=KU713;315140]Tak takhle přesně jsem byl po prvních záběrech s Aiptekem taky nadšenej, ale časem to nadšení vyprchá a uvidíš...že si měl počkat a koupit něco za 15000,-[/quote]

Ano to je přesně ten případ: Fabie za 250 000,- je pro nenáročné lidi. Náročnější si přihodí další 150 000,- a koupí Octavii, a ti nároční přihodí na 700 000 a koupí Superba.

Rozdíl v autech je velký, jako v kamerách. Všechny auta vás dovezou do cíle, a všechny kamery natočí video. Dál je to jenom o penězích, komfortu, obrazu (vzhledu), atd.....

Pokud jsem omezen finanční stránkou, nebudu si kupovat Superba , když s ním budu jezdit jednou za týden do Globusu na nákup.
MartasKP (710)|15.12.2010 20:14
Ono je to vec nazoru a samozrejme prostredku. Nicmene ja bych si koupil za cenu te tve Fabky 2-3 roky starou Oktavu nebo 5 let staryho Suprba. A pokud bych potreboval jezdit do Globusu,pak mi Fabka za 250 prijde,jako predrazena taska :D
S tema kamerama je to podobne.Nez kameru za 3k,tak radeji koupim nejakej kompakt,kterej umi natacet video a mam 2v1 :D ... ale jak rikam,je to vec nazoru