Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Tykáte si s HDTV?

Jiří Piškula (30)|16.4.2010 12:12
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši Víkendovou diskuzi s tématem:

Tykáte si s HDTV?

Vysílání ve vysokém rozlišení už dávno není jen výplodem fantazie futuristů a vizionářů. Stále více lidí v ČR má doma přijímač schopný zvládnout obraz ve větším než SD rozlišení. Půl milionu domácností v okolí Prahy, Brna a Ostravy si může naladit HD kanály v testovacím DVB-T Multiplexu 4. Jinde je možné spolehnout se na satelit, kde lze kromě volně přístupných HD kanálů přijímat i bezpočet těch placených.

Přijímáte doma HDTV kanály nebo se chystáte?
Koupíte si kvůli HDTV satelitní přijímač?
Jaké nativní rozlišení má Váš televizní přijímač?

Napište nám své názory a zkušenosti, zapojte se s ostatními do diskuze!
Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko „Odpověď“, které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
panasonic650 (1124)|16.4.2010 13:20
Přijímáte doma HDTV kanály nebo se chystáte? : Chytam. SkyLink....

Koupíte si kvůli HDTV satelitní přijímač? : Kupil som.... dlho som cakal a teraz sa mi zda ze uz to ma zmysel.

Jaké nativní rozlišení má Váš televizní přijímač? : Full HD a musim pravdu povedat tak som uneseny z toho ako to vyzera ked je aj vysielanie Full HD. A nie len to ale aj ked SD ma dobry stream tak je to parada tiez. Ked som povedzme 5r dozadu videl na LCD HD TV pozemne vysielanie, som si povedal ze si to nikdy nekupim lebo sa na to neda pozerat. Vdaka SkyLink a kvalite v akej to je som bol nesmierne prekvapeny aj z SD. Samozrejme ked je "vysielane" uz na prd tak sa na to pozera na prd. :)
Ivo Mašek (10205)|16.4.2010 13:22
HDTV (snad ne "falešný") po kabelu přijímám. Ovšem je mi k ničemu, neb můj STB to neumí zvládnout a platit každý měsíc za pronájem vyšší řady se mi dvakrát nechce.
Neregistrovaný (0)|16.4.2010 18:59
Jen dotaz - proč bylo zrušeno HDTV vysílání v Plzni - vysílač Košutka?
Několik měsíců běžel celkem dobře jen s občasnými problémy. J.D.
Neregistrovaný (0)|16.4.2010 19:56
Zdravím všechny, už sem to nemohl vydržet, mít hd plazmu a nemít v roce 2010 hd signál a pořídil jsem si právě novej STB Porte DTT-6720. Cena už rozumně klesla, 1770 v solidnim kšeftu je super, hlavně když si vemu, že sem v říjnu 08 kupoval obyč STB Technisat Digipal 2 TX za 1600. Chytám v Brně MUX 4, mám plazmu Panasonic HD, desatou generaci, 94cm. Kvalita vysílání je o dost lepší i v případě obyč pořadů, při porovnání novy a novy hd je hdcko o dost ostřejší, lepší datový tok je znát, působí to na mě jako takovej meziskok mezi sd a hd (neberte to jako dogma, platí v případě mého STB Porte). V porovnání s původním STB mi přišlo SD vysíláni na Technisatu o něco lepší. Když ale sleduju nativní hd pořad (tv noviny) tak je to fakt paráda ale protože už jsem měl možnost předtím vidět full hd tak mě to tak na zadek neposadilo jako u kamoša na full hd 102cm lcd, njn dnes, po třech letech, už bych měl za stejnou cenu 106cm neo pdp plazmu ale to by jsme si nikdy nemohli nic koupit, a právě proto techničtí nadšenci na nic nečekejte a jděte do mpeg4 hned! Jsem spokojenej, teď jenom více nativních hd pořadů a rozšíření vysílání do dalších regionů (ještě by stálo za úvahu zvýšení vysílacího výkonu, 2kW stačí v Brně pro příjem na pokojovou antenu jen tak tak). Tak se mějte, přeju pěkný víkend.
spyko (39)|17.4.2010 15:24
TV mám jen HDready/panák.42px80/cirka 2 roky,donedávna krmenou mascomem 1110,ale v únoru kvůli olympiádě jsem pořídil HD Optibox aligátor s dvb-s i dvb-t tunerem ,oba přijímají HD,pochopitelně nemám plné HD,neb to tv nedovoluje,ale i tak jsem s obrazem velmi spokojen!!!
interfernet422 (1575)|17.4.2010 17:28
Po zakoupení 50" FullHD plazmy byla parabola po zděšení - co to z Thoru přijímám za hnus - přetočena na 23,5°, zakoupena karta Skylink a přijímač Azbox Elite HD. Teprve pak bylo pokoukání odpovídající velikosti obrazovky. Na ostravsku je možno chytat i mux 4, subjektivně vypadá obraz lépe ze satelitu, než z pozemního vysílače a to všechny programy.
U známého jsem viděl UPC na nějaké 82cm HD ready LG a obraz byl hrozný akvarel. To bych doma nesnesl. Jak je na tom UPC dnes nevím, jejich nabídka a cena mě neoslovuje.
Neregistrovaný (0)|18.4.2010 10:28
Astra 23°E:

z českých programů:

CT HD
Nova HD
HBO HD
Filmbox HD
History HD
Eurosport HD
Nova Sport HD

1920x1080i
bitrate 5-12Mbit na kanál...
Pave1 (4279)|18.4.2010 10:54
Chytám jen pozemní HD mux v Praze, ale kombinace 42" velké plazmy Panasonic (levná za 17k) a kvalitního zvuku přes dvě velké bedny se blíží domácímu kinu, u filmů perfektní.

Na HD spíš než filmy (které z 3m vypadají velmi dobře i v SD) oceňuju dokumenty, dobré koncerty (těch je pomálu), speciálně věci o přírodě vypadají opravdu skvěle. Cena celé sestavy je velmi přijatelná a požitek z velkého screenu je opravdu hodně výrazný, proti dřívější klasické CRT TV.
Satelit zatím neřeším, na TV se tolik zase nekoukám (navíc věci, co ojediněle chci opravdu vidět, často ani TV nevysílají, skutečně dobrý film nevadí ani z DVD či netu, marketinkové "pecky" se do téhle kategorie spíš nepočítají .-) ).
Pitomec (10211)|18.4.2010 13:48
[quote=interfernet422;277763]Po zakoupení 50" FullHD plazmy byla parabola po zděšení - co to z Thoru přijímám za hnus - přetočena na 23,5°, zakoupena karta Skylink a přijímač Azbox Elite HD. Teprve pak bylo pokoukání odpovídající velikosti obrazovky. Na ostravsku je možno chytat i mux 4, subjektivně vypadá obraz lépe ze satelitu, než z pozemního vysílače a to všechny programy.
U známého jsem viděl UPC na nějaké 82cm HD ready LG a obraz byl hrozný akvarel. To bych doma nesnesl. Jak je na tom UPC dnes nevím, jejich nabídka a cena mě neoslovuje.[/quote]
Když se podívám na některé programy toho tvého úchvatného Skylinku (třeba Kino CS), tak se mně chce zvracet naprosto stejně jako u Digi nebo UPC Direct. Je to prostě stejná mazanice :-k

Pokud HD, tak z originálek na BR, ale určitě ne z televizního vysílání v podání CZ stanic...
Neregistrovaný (0)|18.4.2010 15:01
HD řetězec jsem si poctivě pořídil jako blbec kompletně celej včetně full HD LCD 94cm a můžu k tomu říct jediný. Je to jen marketing, zlatej PAL. Vzhledem k tomu, že v SD moje televize zvládá progressive scan, tak to při datovym toku 9 Mbit považuju za kvalitnější řešení, než Novácký řešení se slovy jedeme 7MBit HD a stále je to dobrý. Upřímně řečeno - není to dobrý. Filmy z DVD při 9Mbit jsou prostě lepší ačkoliv je to SD.A full HD prokládanej obraz prostě při posunech problikává. V tomhle kontextu se mi jeví lepší řešení 720p s datovym tokem 12Mbit který se používá na německých satelitech.
vivid.sk (11472)|18.4.2010 15:07
Filmy z DVD při 9Mbit jsou prostě lepší

A kde take filmy s tymto datovym tokom predavaju ?

A full HD prokládanej obraz prostě při posunech problikává
po odsledovani celej olympiady v HD (50i) musim tvrdit, ze mas je problem niekde u teba .... o ziadnom preblikavani nemoze byt ani reci.


a nakoniec ..... preco proste porovnavas nejakych 9Mbit (v SD MPEG2 z disku DVD) so 7Mbit v HD (H264 z DVB-T) .... bud porovnavaj to co chytas (teda DVB-T SD s DVB-T HD) alebo potom nosice (DVD vs BD). Inak to je miesanie jablk s hruskami. Alebo si myslis ze HD je o tych 7Mbitoch? (len pre porovnanie CT HD vysiela cez satelit nejakych 10-12Mbit/s a na BD je to ulozene v nasobkoch tohto cisla)
Neregistrovaný (0)|18.4.2010 17:04
co se týká 756p vs. 1080i, tak to Syk link testoval a lidi to nějako vypískali, že to nechtějí...

Nahoďte (nejlíp link), jakou koupit HD TV (asi plazmu?) s dobrým poměrem cena/výkon... 3D nechci, to je předražené a jen v LED (zajímá mě sice i srovnání PS vs LED, ale ...)

Zdroj sig. převážně 1920x1080i DVB-S2.
Seneka (4)|18.4.2010 17:10
Zdravím.
Sleduji pokud možno HDTV-S a 720 není nic moc i když...
Bohužel programy třeba HBO HD nejsou většinou v HD za absolutně neodpovídající cenu.
Zajímá mne, jaké máte zkušenosti se zatím zkušebním vysíláním HDTV-T v Praze a z jakého vysílače
jdou. Jsem z Bílé hory a nic moc tu nejde. Kdy bude teoreticky HD normálně vysílat?
Prosím o zatímní možnosti příjmu stanic v této oblasti.
Děkuji PFL429803H
Pitomec (10211)|18.4.2010 20:16
[quote=Seneka;277866]Zdravím.
Sleduji pokud možno HDTV-S a 720 není nic moc i když...
Bohužel programy třeba HBO HD nejsou většinou v HD za absolutně neodpovídající cenu.
Zajímá mne, jaké máte zkušenosti se zatím zkušebním vysíláním HDTV-T v Praze a z jakého vysílače
jdou. Jsem z Bílé hory a nic moc tu nejde. Kdy bude teoreticky HD normálně vysílat?
Prosím o zatímní možnosti příjmu stanic v této oblasti.
Děkuji PFL429803H[/quote]
Nedávno jsem sehnal Novoroční koncert vysílaný na ORF2 HD (720p) a to je skutečně paráda. Tam se nějaký výše vychvalovaný Skylink s jakousi Novou HD (1080i) apod. může jít akorát vyfotit.
Neregistrovaný (0)|18.4.2010 21:33
[quote=vivid.sk;277857]Filmy z DVD při 9Mbit jsou prostě lepší

A kde take filmy s tymto datovym tokom predavaju ?

A full HD prokládanej obraz prostě při posunech problikává
po odsledovani celej olympiady v HD (50i) musim tvrdit, ze mas je problem niekde u teba .... o ziadnom preblikavani nemoze byt ani reci.


a nakoniec ..... preco proste porovnavas nejakych 9Mbit (v SD MPEG2 z disku DVD) so 7Mbit v HD (H264 z DVB-T) .... bud porovnavaj to co chytas (teda DVB-T SD s DVB-T HD) alebo potom nosice (DVD vs BD). Inak to je miesanie jablk s hruskami. Alebo si myslis ze HD je o tych 7Mbitoch? (len pre porovnanie CT HD vysiela cez satelit nejakych 10-12Mbit/s a na BD je to ulozene v nasobkoch tohto cisla)[/quote]

No abych pravdu řekl, kde ty filmy prodávají to opravdu nevim. Jenom vim, že než si film stáhnu přes torrent, tak si napřed kontroluju bitrate. Sice teoreticky by měl bejt rozdil mezi mpeg2 a mpeg4 tj., bitrate by měl stačit pro mpeg4 nižší, prakticky ale nikdo nikdy nestanovil o kolik. Já sám si myslím že rozdíl bude tak 10-15%. To už tady jednou byl s Div-x tam se taky řikalo, že 700mb CD má kvalitu DVD. No, tak to platilo dokud uhlopříčka displeje nepřekročila 15palců, pak byl rozdíl brutální. Já prostě se kloním k moudru, že datový tok ničim nenahradíš a výsledky rádoby HD obrazu z Novy HD mě v tom utvrzují. Proč asi je na BD disku v mpeg4 datový tok 30Mbit když machři z Novy to uměji na 7Mbit? Ta kvalita je prostě odvyslá od datovýho toku.
A rozdíl mezi 25 nebo 50 snímků, to je sakra rozdíl. Vidět to je ale spíš při příčném pohybu kamery na svislých linkách, nebo pohyb po rastru.Běžně si toho člověk nevšimne, akorát dříve začnou bolet oči při dlouhém sledování.
jarino1978 (8045)|18.4.2010 21:36
[quote=Pitomec;277902]Nedávno jsem sehnal Novoroční koncert vysílaný na ORF2 HD (720p) a to je skutečně paráda. Tam se nějaký výše vychvalovaný Skylink s jakousi Novou HD (1080i) apod. může jít akorát vyfotit.[/quote]

tak to si trafil úplne do čierneho. Skylink pokiaľ si neprenajme ešte jeden DVB-S2, tak bude ešte veľa ľudí znechutených. Myslím balík HD, kde to už je tak napratané, že už mávam občas pocit, že sledujem len upscalované SD. :-k

A budú musieť s tým niečo spraviť, pretože už dosť ľudí sa omrkáva po UPC direct, čiže po službe, ktorú by som si možno pred časom nevedel predstaviť ani v tom najhoršom sne ( teda až pod DIGI TV... ) :-E
Napr. History HD si to pradie z 1W na 16 Mbit/s, oproti Skylink, kde to lezie 7 Mbit/s. 9-)
spyko (39)|18.4.2010 21:47
Mám takový dojem,že některé problémy budou mezi přístroji a gaučem,mám možnost porovnat dvb-s,dvb-t i analog náš,i polský/mpeg2/,obraz je v pohodě,jediné co je u mne idealní -vyhled na vysilače/analog+dvb-t/,HD z satelitu v poho taky/kromě zmršení na straně vysilatele/,pokud jde o přístroje- LCD do 20000 bych nekoupil narozdíl od plazmy,i mnohem dražší LCD mají někdy problém !
geronimoh (2327)|18.4.2010 21:51
Před více než třemi lety jsem si pořídil první HD Ready televizor a od té doby jsem se snažil zajistit i videosoubory ve vysokém rozlišení. Od prvních demo souborů po filmy v HD stažené z internetu. Později jsem si pořídil HD satelitní přijímač a časem dokoupil i Skylink kartu. I když kvalita ČT HD a NOVA HD není ideální, je to velký krok dopředu. Když zavzpomínám jaká mazanice byly třeba zprávy v 19:30 na NOVA TV před spuštěním zpravodajství v HD, nebo jak špatnou kvalitu měly některé vysílané filmy, tak jsem dnes spokojen. Vysoké rozlišení už beru jako samozřejmost. U některých filmů je zážitek z HD filmu neporovnatelný s SD - detaily, barvy atd. Kvalitní DVD ovšem nezavrhuji.
vsp (704)|19.4.2010 01:44
[quote=Neregistrovaný;277929]No abych pravdu řekl, kde ty filmy prodávají to opravdu nevim. Jenom vim, že než si film stáhnu přes torrent, tak si napřed kontroluju bitrate. Sice teoreticky by měl bejt rozdil mezi mpeg2 a mpeg4 tj., bitrate by měl stačit pro mpeg4 nižší, prakticky ale nikdo nikdy nestanovil o kolik. Já sám si myslím že rozdíl bude tak 10-15%. To už tady jednou byl s Div-x tam se taky řikalo, že 700mb CD má kvalitu DVD. No, tak to platilo dokud uhlopříčka displeje nepřekročila 15palců, pak byl rozdíl brutální. Já prostě se kloním k moudru, že datový tok ničim nenahradíš a výsledky rádoby HD obrazu z Novy HD mě v tom utvrzují. Proč asi je na BD disku v mpeg4 datový tok 30Mbit když machři z Novy to uměji na 7Mbit? Ta kvalita je prostě odvyslá od datovýho toku.
A rozdíl mezi 25 nebo 50 snímků, to je sakra rozdíl. Vidět to je ale spíš při příčném pohybu kamery na svislých linkách, nebo pohyb po rastru.Běžně si toho člověk nevšimne, akorát dříve začnou bolet oči při dlouhém sledování.[/quote]

Nova HD na skylinku ma statistickou kompresi az 11Mb, prumerne 8Mb, na CSLinku to ma mene. Kdyz se ti to nelibi, tak se koukej na BD :-) Jestli vis o komercni stanici, co jede trvale v 30Mbit tak mi to prozrad. Stejne tak 1080p - to neumi ani zadne boxy :-)

A take, kdyz si to chci nahrat, tak je rozdil, jestli mi jeden film zavere 8GB nebo 30GB (v HD), ze?

Srovnavat hrusky a jablka, to umi kazdy.
Pitomec (10211)|19.4.2010 20:07
Jestli 8GB nebo 30GB je úplně jedno - HDD 1,5TB je za 1.900Kč bez DPH (http://www.softcom.cz/produkt/wd-caviar-green-15ears-15tb-hdd-sata/300-intellipower-64mb-cache-aft/?flist=1) 8-)
jarino1978 (8045)|19.4.2010 20:12
[quote=vsp;277951]Nova HD na skylinku ma statistickou kompresi az 11Mb, prumerne 8Mb, na CSLinku to ma mene. Kdyz se ti to nelibi, tak se koukej na BD :-) Jestli vis o komercni stanici, co jede trvale v 30Mbit tak mi to prozrad. Stejne tak 1080p - to neumi ani zadne boxy :-)

A take, kdyz si to chci nahrat, tak je rozdil, jestli mi jeden film zavere 8GB nebo 30GB (v HD), ze?

Srovnavat hrusky a jablka, to umi kazdy.[/quote]

- pre poriadok...
- NOVA HD - Skylink - 6,5 - 7 Mbit/s VBR
- NOVA HD - Cslink - 7 Mbit/s CBR
- 1080p - Azbox Hd , Dreambox 8000, Vantage VT-1
- radšej nech Hd film zaberie 50 GB, ale dá sa na to aj dívať, ako keď zabere 5 GB a je mi z toho na
:-k
tesla15 (505)|19.4.2010 23:55
[QUOTE=Jiří Piškula;277651]Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši Víkendovou diskuzi s tématem:

Tykáte si s HDTV?

Vysílání ve vysokém rozlišení už dávno není jen výplodem fantazie futuristů a vizionářů. Stále více lidí v ČR má doma přijímač schopný zvládnout obraz ve větším než SD rozlišení. Půl milionu domácností v okolí Prahy, Brna a Ostravy si může naladit HD kanály v testovacím DVB-T Multiplexu 4. Jinde je možné spolehnout se na satelit, kde lze kromě volně přístupných HD kanálů přijímat i bezpočet těch placených.

Přijímáte doma HDTV kanály nebo se chystáte?
Koupíte si kvůli HDTV satelitní přijímač?
Jaké nativní rozlišení má Váš televizní přijímač?[/QUOTE]

HDTV vysílání přijímám cca 4 roky.V současnosti na přístroj je REEL ( plné ohodnocení v časopise STEREO/VIDEO 11 číslo 2009 ). Nahrává v plné kvalitě, bez převodníku.Osazuje se jako počítač na přání zákazníka.Až 6 kanálových voličů,CD, DVD, volitelný HARDisc,lze ovládat počítačem,výstup HDMi, do dalších místností datovým kabelem přenést jakýkoliv program atd,atd. K tomu nejlépe profesionální MONITOR,samozřejmě PLAZMU.Kvalitní HDMi kabel.Pro mne MUSÍ plazma jít v 6ti barvách doseřizovat, výsledkem je a) černobílý kontrast b) správné barevné podání c pěkná pleťová barva.Zde mne mrzí, že toto většina mužů nevyžaduje.Omluvou jim je snížený barvocit.Muži maji barevné problémy mezi ČERVENOU a ZELENOU.Proto jim stačí LCD, které právě v těchto barvách z podstaty na PLAZMU nestačí.Mezi nejhůře ohodnocení při SOUČASNÉM pozorování dopadá LED,nejen barvy, žádná hloubka obrazu. Mou pravdu potvrzuje přicházející barevné podáni v RGBY. Již víte proč k základním barvám přichází žlutá?? m.d.
Pave1 (4279)|20.4.2010 00:32
http://www.reel-multimedia.com/en/reelbox_avantgarde_uebersicht.html

1300 EUR

Zajímává škatule, ale trochu drahá.
Neregistrovaný (0)|20.4.2010 15:22
[quote=Pave1;278176]http://www.reel-multimedia.com/en/reelbox_avantgarde_uebersicht.html

1300 EUR

Zajímává škatule, ale trochu drahá.[/quote]

Je to věc názoru a o způsobu žití.Morální životnost nynějších výrobků považuji na nějakých 8 let, t.j. cca 3 000 dnů. Před 8 lety video JVC SVHS stálo 32 000 Kč. Nyní průměrný plat je vyšší.Tudíž,přístroj REEL BOX vychází nějakých 10-11 Kč na den. Nemusím kupovat drahé S VHS kazety, kvalita výrazně lepší,navíc umí prakticky vše. ( krabička cigaret cca 70 Kč.) Celé zařízení sloužící rodině vychází na den 30 Kč. Litr benzinu je dražší.Návštěva kina celá rodina ??? Dnešní domácí zařízení mi splní úlohu dom. kina, přírodu, sport,koncerty atd. Doporučuji plazmu min. 50" na 2,5m. ( né jakoukoliv ) vítězil PIONEER, žel již se nevyrábí. Takže za nějakých 30 Kč na den spokojenost pro celou rodinu. Nikomu svůj názor nevnucuji, vím o čem mluvím, v oboru pracuji od 55 roku minulého století.
Pitomec (10211)|20.4.2010 17:54
[quote=Neregistrovaný;278246]Je to věc názoru a o způsobu žití.[COLOR=red]Morální životnost nynějších výrobků považuji na nějakých 8 let[/COLOR], t.j. cca 3 000 dnů. Před 8 lety video JVC SVHS stálo 32 000 Kč. Nyní průměrný plat je vyšší.Tudíž,přístroj REEL BOX vychází nějakých 10-11 Kč na den. Nemusím kupovat drahé S VHS kazety, kvalita výrazně lepší,navíc umí prakticky vše. ( krabička cigaret cca 70 Kč.) Celé zařízení sloužící rodině vychází na den 30 Kč. Litr benzinu je dražší.Návštěva kina celá rodina ??? Dnešní domácí zařízení mi splní úlohu dom. kina, přírodu, sport,koncerty atd. Doporučuji plazmu min. 50" na 2,5m. ( né jakoukoliv ) vítězil PIONEER, žel již se nevyrábí. Takže za nějakých 30 Kč na den spokojenost pro celou rodinu. Nikomu svůj názor nevnucuji, vím o čem mluvím, v oboru pracuji od 55 roku minulého století.[/quote]
Morální životnost dnešní výrobků v dané kategorii je ani ne polovina. A to už pak ten krám za 1.300€ není žádný terno...
Pave1 (4279)|20.4.2010 20:39
Pro většinu lidí je ta cena dost vysoká, zvlášť v součtu s ostatním vybavením (jedna nebo dvě TV, reprobedny, zesilovač pro zvuk). Pro nahrávání HD by tu měl být i spolehlivý přístroj nižší stření třídy, s cenou do 12k.

Pak si vybere jistě každý .-) .
tesla15 (505)|20.4.2010 22:09
[quote=Pave1;278291]Pro většinu lidí je ta cena dost vysoká, zvlášť v součtu s ostatním vybavením (jedna nebo dvě TV, reprobedny, zesilovač pro zvuk). Pro nahrávání HD by tu měl být i spolehlivý přístroj nižší stření třídy, s cenou do 12k.

Pak si vybere jistě každý .-) .[/quote]
Znovu opakuji, je to věc názoru. Kdybych měl dát Vám zapravdu,potom takový výrobek je neprodejný. Naštěstí mám zcela opačné zkušenosti. Reel jde s dobou, lze kdykoli doplnit o novinky ( např. BLUEray ) atd. Výrobce nestačí vyrábět, je to diametrálně jiná firma, žádná seriovka. Auta vyšší cenové skupiny mají též dostatek zájemců, na některá se čeká. REEL je na tom obdobně, sestavuje se na přání zákazníka. Mám zkušenosti např. s repro CABASSE za 3 500 000 Kč. ( v ceně není překlep! ).
Pave1 (4279)|21.4.2010 12:11
Chápu :-) .

Ale pro masové rozšíření HDTV je třeba zpřístupnit i přístroje nižší střední třídy (pro jednoduché nahrávání HD), takže si dovolím zůstat u již řečeného, že "pak si KAŽDÝ (nejen ten náročný .-) ) divák vybere". Díky za tip na zajímavý přístroj, obecně si ale myslím, že pro široké zpřístupnění HDTV by měla být nabídka možnosti nahrávání HDTV širší. Aneb drahých aut se taky neprodá tolik, jako vozů nižší střední třídy, o to jde.
Antonín (732)|21.4.2010 15:44
Používám HD video už několik let ve všech jeho podobách.
Postupem doby už kolem mne není nikdo, kdo by nepoužíval HD jako hlavní rozlišení, neuměl ho nahrávat, pouštět si ze satelitu, přehrávat, nebo měl kamery v SD rozlišení.
HD je prostě normální.
Není to pražádný luxus.

Pár poznámek:
HD v českém podání není o mnoho horší, než v tom rakouském. Akorát je pravda, že pro hodně levných přístrojů je přehrání 720p snadnější, než 1080i. A že tedy výsledek práce se 720p je výhodnější. Svoje filmečky pro masovku exportuji taky v 720p. Protože přehrávání prokládaných věcí není nikdy všude úplně bez problémů, protože rozeznat 720p od 1080i prakticky okem nejde. Jenom pro sebe a pár vybraných si uchovávám 1080p.
Samozřejmě je i na HD stanicích dost upscalovaných materiálů, a to zejména na NOVA HD a NOVA Sport HD, to pak není žádné HD.
Zobrazení na LCD je možné stejně dobré jako na Kuro. Ale ne na levném LCD. Levná plazma je o něco lepší.
Nekupujte si do běžných místností menší televize než 42". Spíše volte 50" a pokud netrpíte nedostatkem, tak klidně i větší. Ale čím větší, tím větší nárok na kvalitu.
Laikové dejte pozor na propojování HD přístrojů. SCART nepřenese přes video CVBR ani těch SD 720x576, ne tak HD. Už jsem viděl několik majitelů satelitní TV, kteří si stěžovali, že to HD není nic moc, že novým přijímačem se signál oproti SD moc nezlepšil, a zjistilo se, že prostě přijímač připojili tam, co ho měli doposavad, stejným SCARTem, jako předtím. Ono to hraje, ale logicky blbě.
Přístroje dnes propojujte výhradně digitálně přes HDMI nebo DVI, plus k tomu koukněte, jak ty vstupy a výstupy máte nastavené...protože jsou satelitní HD přijímače, kde je zřejmě defaultní hodnota 576i na HDMI...tam tedy moc HD taky neuvidíte...
Pokud náhodou máte problém s HDMI, pak jediná analogová varianta přípustná pro HD je RGB nebo YUV, tedy tři dráty...nebo skutečně dobrý SCART kabel, který ty tří dráty má samostatně stíněné.

Samozřejmě, že kvalitní HD ze satelitu moc zdarma není. Ale třeba FTA+HD Skylink+HD SkyAT/DE, což se dá sehnat nebo seřídit nabízí už dnes poměrně dost dobré možnosti koukání.

Blbá je na HD jedna jediná věc:
Jak si na to jednou zvyknete, nejde se už prakticky dívat na SD.
Je to podobné jako kdysi s televizí.
Dokud nebyla doma barevná, nikomu nepřišlo na čb něco tak dramaticky nepoužitelného. Jedna barevná televize doma a nakonec došlo na výměnu všech...bez ohledu na to jestli ještě hrály, Tehdy to byla otázka shánění a peněz. Dneska už jenom peněz.
DM8000 je například velmi dobrý přístroj.

U HD jde hodně o komplexní řešení - vyřešit si úložište, přehrávání a příjem takovým způsobem, aby to na sebe vidělo a slušně a snadno se to ovládalo.

Sám DM8000 nemám, jenom jedna se okolo mne plácá, ale kdybych neměl schopnost ovládat komplikovanější systémy, možná bych na tu DM8000 i vsadil. Zvládá toho fakt hodně a je dobrá šance, že to tak i zůstane. Všechna ostatní řešení mají svoje mouchy a nejsou v konečném důsledku zase o tolik levnější...co jsem nezkoušel, jsou BD na DM8000, ta, co ji mám ve vzdálené péči, mechaniku BD nemá a nebude mít.
Možná by stačil i DM800, ale msylím, že pro obecné použití jako úložiště a všeplayer je DM8000 vhodnější. Zavisí ovšem na každém, co potřebuje a očekává.
Pitomec (10211)|21.4.2010 15:54
[quote=tesla15;278311]Znovu opakuji, je to věc názoru. Kdybych měl dát Vám zapravdu,potom takový výrobek je neprodejný. Naštěstí mám zcela opačné zkušenosti. Reel jde s dobou, lze kdykoli doplnit o novinky ( např. BLUEray ) atd. Výrobce nestačí vyrábět, je to diametrálně jiná firma, žádná seriovka. Auta vyšší cenové skupiny mají též dostatek zájemců, na některá se čeká. REEL je na tom obdobně, sestavuje se na přání zákazníka. Mám zkušenosti např. s repro CABASSE za 3 500 000 Kč. ( v ceně není překlep! ).[/quote]
Ta firma jestli vydrží rok, možná dva, tak si může blahopřát - dneska každého zajímá jenom cena a proto taky celá řada kdysi no.1 výrobců je dávno v trapu a v obchodech se to jenom hemží čínským šrotem...
tesla15 (505)|30.4.2010 16:02
[QUOTE=Pitomec;278396]Ta firma jestli vydrží rok, možná dva, tak si může blahopřát - dneska každého zajímá jenom cena a proto taky celá řada kdysi no.1 výrobců je dávno v trapu a v obchodech se to jenom hemží čínským šrotem...[/QUOT
Milý pane. Firma REEL zajisté Vám bude vděčna za jasnovidnost a nemalou odměnou Vás ohodnotí. Ale,,, za kterou firmu pokud se stálostí na trhu můžete dát ruku do ohně.??? Souhlasím, NEJLEPŠÍ firmy končí první ( viz PIONEER plazmy, německý GRUNDIG, LOEWE s plazmou atd. Žel, čím dál méně lidí ohodnotí kvalitu. Na " takovýchto taky kupujících " lepší firmy nestaví. Jsou však i když v menší míře fandové kteří nesledují přednostně cenu. S pozdravem M.D.
Pitomec (10211)|30.4.2010 16:49
Ti fandové to nevytrhnou, dneska se uživí jenom ten, kdo prodává masám lidí a ne pár fanšmejkrům. Sorry, ale je to prostě tak.
Ivo Mašek (10205)|30.4.2010 18:57
[quote]Jsou však i když v menší míře fandové kteří nesledují přednostně cenu.[/quote]
Většinou právě fandové, kteří tomu rozumí a dovedou to ocenit, na to nemají. Ty cenové relace se vesměs dotýkají lidí, kteří tomu moc nerozumí, ale mají na to a ve společnosti podobných se tím chlubí. Chlubí se značkou, ale už ne tím, co to zařízení umí a dovede. O tom totiž nic neví. Pár takových znám, a mám dojem, že jeden z nich chodí i sem (ze slušnosti ho nejmenuji, ale je tu už i přes své krátké působení zde dost "známý")
Já mám rád kvalitní elektroniku (a znalci se určitě nebudou divit tomu, že se vesměs jedná o lampová zařízení), dovedu to ocenit, ale chybí mi ta "nepodstatná" maličkost k tomu, si to dopřát.
mirekv (7169)|1.5.2010 09:56
Ivo souhlas, i když si lampovou LCD TV nějak neumím představit! :D
Ivo Mašek (10205)|1.5.2010 18:56
Ale špičkový lampový zesilovač (žádnou vykopávku, ale nový výrobek) jsi zajisté už viděl.:)
Ivo Mašek (10205)|1.5.2010 19:26
Příloha 1,2,3 (Ta aparatura není moje)
Příloha 4 (Kultube je lampový kompresor s velkým množstvím nastavitelných parametrů. Od použití u stereo mixážních aplikací při práci v MIDI STUDIU po surround mastering při zapojení do řetězce mnoha přístrojů, všechna práce je odvedena v nejvyšší možné audio kvalitě. Můžete si například vybrat mezi soft nebo hard charakteristikou a insertem externího zdroje přes vstup Side-chain. Obsahuje také jedinečný Progressive Time Control pro Atack a Release, přičemž časové konstanty mohu být optimalizovány unikátními obvody, které reagují jak na vstupní signál, tak na uživatelská nastavení-např., rychlé impulsy jsou zpracovány rychlostí 20 ms. V master/slave módu je možné ovládat jednou master jednotkou jakékoliv množství dalších jednotek. Nastavitelná lampová saturace na výstupu kombinovaná s automatickým nastavením hladiny výstupního signálu může vytvořit efekty lampového zvuku, které zahrnují zvuky od velmi jemných až po chraptivé, zatímco jedinečný dekompresní mód je schopen znovu oživit přehuštěný (overcompressed) materiál (jako např. samply).
bedna6.jpg GM70f.jpg GM70e.jpg kultube-1271-2.jpg
jarino1978 (8045)|1.5.2010 22:00
cena ? :-)
Ivo Mašek (10205)|1.5.2010 22:21
Není uvedena. Alespoň jsem to nikde nenašel. Vyrábí se to na zakázku, takže vážnému zájemci se cena sdělí (předpokládá se, že takový zájemce ví, v jakém řádu se to bude u těchto výrobků pohybovat)
vivid.sk (11472)|1.5.2010 22:23
Ivo> slovo "kompresor" audiofilovia nemaji moc v laske, hlavne pri dnesnej produkcii, ktora je natlacana tak, ze by clovek grcal.... A taktiez sa najde mnoho %, ktori zvuk lampy nemusia, hlavne koli jej typickemu skresleniu, ktore produkuje (i ked povedzme si, teply lampovy zvuk nemusi byt zrovna neprijemny). Iste nepochybne oslovi mnozstvo ludi, ale hifi je prodovsetkym VERNOST ZVUKU.
Ivo Mašek (10205)|2.5.2010 08:00
Jenomže kytaristé, kteří to myslí vážně a mají ke hře na kytaru cit, tak ti preferují lampové zesilovače. Oni říkají, že ty zvuky z dnešních aparatur zní moc bakelitově. Kdežto ta lampa umí "velký rozsah" a není problém vyloudit zvuk, kterými zněl rock n roll z 50-tých až 60-tých let.
Pak se dají sehnat i domácí zesilovače do věží v obýváku, které jsou lampové. Nejsou běžně na krámech, musíš si ho u prodejce objednat. Ty samozřejmě nemusí být lampové, ale je to opravdu pak už jen pro fajnšmejkry.
Lampa také vydrží více (mnohem více a větší zatížení), než polovodič.
Lampová technika není prostě pro každého. Je to takový Bently mezi ostatními auty světa.
[quote]hlavne pri dnesnej produkcii, ktora je natlacana tak, ze by clovek grcal[/quote]
Ano, to je pravda. Dneska už "hudební umělec" nemusí umět zpívat, ani hrát na hudební nástroj. Stačí, když text oddrmolí a "muziku" vyloudí zpoza hlasivek. Mládež z toho šílí ........... a já také.
panasonic650 (1124)|2.5.2010 16:27
ehmm.... HDTV je tema ? Ci ?
mirekv (7169)|3.5.2010 10:50
Je. Ber to tak, že co chceš diskutovat na 3 stránkách? Já osobně HDTV mám akorát ČT HD a kromě občasného sportu tam v HD nic není.
Antonín (732)|6.5.2010 15:22
Stavěl jsem pentodové zesilovače pro kytary v době, kdy mnozí možná ani nebyli na světě, protože jinak to s výkonem 100W prostě tehdy nešlo. (Teda ten první měl 50W, ale pak už jsem vždycky byl na 100W a více.)
To s těmi lampami a věrným zvukem je taková stará pověra, která vznikla někdy v šedesátých/sedmdesátých letech, kdy se začaly dělat pushpullové verze tranzistrových koncových stupňů, které obsahovaly jedině tehdy dostupné výkonové bipolární tranzistory. Tam se nedalo úplně dokonale vykompenzovat zkreslení při přechodu. I když o dvacet let později s příchodem operačních zesilovačů se ta křivka dala udělat hodně lineární, na pořádnou pentodu to nemělo nikdy (stále mluvím o větších výkonech než 100W). navíc ty používáné výkonové tranzistory byly původně vyráběny jako spínací, kde se na nějakou linearitu při otevírání moc nehrálo.
Jenže tohle se úplně změnilo příchodem výkonových FET tranzistorů někdy v osmdesátých letech (těžko k mání, pašování, případně Budapešť a šmelení s korunami na Keleti Pu - pokud tu je nějaký pamětník :-), které jsou lineárnější, než jakákoliv pentoda, a navíc šumí o několik řádů méně.
Nelze postavit přesnější a méně šumící zesilovač s pentodou, než s moderním MOSFET, které navíc od doby svého počátku dostupnosti pro amatéry před cca dvaceti a cosi lety udělaly ohromný krok vpřed.
O předzesilovačích s elektronkami ani nemluvím.
Už je to pouhý marketing, nic více.
Jsou ovšem na pentodách věci, které nejsou tak úplně věrně zvukové, ale mohou být někdy přijemné, nebo žádoucí. Například žádný tranzistor neudělá mikrofonický efekt...a je i pár dalších věcí, které jsou jedině s elektronkami. Ale věrný zvuk ve smyslu toho, že výstup bude dokonale odpovídat vstupu, určitě jde lépe dosáhnout s FETovým tranzistorem.
Každý levný a ošizený zesilovač má "bakelitový" zvuk. Bylo to tak vždycky. Ani pentoda není jako pentoda. Ani zdroj 400V, který nedýchá ani při doběru 1A a nebrumí, není stejný ve všech variantách. Prostě jednoduché levné řešení je blbé, a bylo vždycky. Mimochodem problém těch zdrojů a velkých výstupních napětí byla jedna ze základních příčin, proč se tranzistorovalo...ale zase to přineslo jiné problémy a otázky.

BTW: Úzké místo, jak technicky, tak zejména cenově, jsou akustické měniče, tedy reproduktory. Nikoliv koncové stupně zesilovače.
mirekv (7169)|6.5.2010 17:58
Antonín: souhlas.
Další debata je, jesli jsou lepší vinyly, nebo CD, podle mě to záleží na zdroji.
Antonín (732)|7.5.2010 10:52
Ne, ne.
Debata o vinylu a CD je zásadně jiný problém, než pentoda/mosfet.
Pentoda/mosfet v koncovém stupni funguje v zesilovači na víceméně stejném principu - moderuje se výstupní proud vstupním napětím a činí se tak spojitě. Není tedy žádných pochyb o některých faktech.
Vinylová deska je principiálně odlišná od CD. Vinylová deska je analogová - tedy prostá veškerých důsledků digitalního signálu.
Takže vinyl/CD jsou prostě dvě různé věci, které mají každá svoje výhody a nevýhody, a ty nevýhody lze účinnými prostředky zmenšovat.
Srovnání pentoda/mosfet je srovnání dvou jablek, kde lze závěr vyslovit naprosto jednoznačně. Srovnání vinyl/CD je srovnání jabka s hruškou, to už se tak jednoduše porovnat nedá.

Teoreticky by šlo například jistě udělat vždy kvalitnější vinyl, než CD. Třeba kdyby se použil přesnější materiál na výlisek, lepší matrice, místo jehly optická čtečka, tak lze udělat dokonalý záznam od 0Hz do třeba 30kHz...Dokonalý ve smyslu zkreslení nižšího, než jakákoliv číselná hodnota určená předem.
Digitalizace jistým způsobem záznam vždy zasáhne a zhorší, prostě dojde ke zkreslení.
Jde jenom o to, co je slyšet, a případně, kdy je to slyšet.

Osobně (a testovací kolegové) poznám na svém zařízení vinyl od digitální nahrávky. Hráli jsme si s testy, a ty digitály jsme elektricky "zapraskali", aby to nebylo možné poznat podle prachu. Opatřili jsem si CD ze stejnými vstupními koncerty, ke kterým jsme měli i vinyl. Toto prostě to poznat je, když zkušenému posluchači (který ví, co má hledat), pustíte jedno a pak hnedle druhé.
Ale nejde to poznat jenom z mosta doprosta bez srovnávacího vzorku. Ani pro super velmi zkušené ucho, pokud nezná přesně, jak je v daném místnosti s danou aparaturou co slyšet, jak přesně vypadá ten záznam, a jak přesně má znít ta nahrávka.

Zkoušeli jsme totéž i s mp3 (a ogg ...), CD už přece jenom jsou trochu out. Naše pozorování je ais toto: necvičené ucho nepozná už ani 192kb/s. Cvičené ucho u specifických věcí (některé sólové party houslí, klavíru, prostě čisté sinusoidy s jednou silnou harmonickou), je schopno slyšet 192kb/s jako horší, než CD. Ale 256kb/s a více už žádný slyšitelný rozdíl není ani pro velmi dobré ucho.
Ještě by to chtělo udělat test přes věkové skupiny ... u nás se za mladé účastnil můj skoro padesátiletý syn :-)

Na běžné populární hudbě není slyšet skoro nic. Jen cvičení trochu poznají u něčeho 192kb/s od CD. Ne vždycky, závisí na tom, oč jde. Necvičení si skoro nevšimnou dost jasného rozdílu mezi 128kb/s a CD.

Zásadní pro rozeznávací test je totálně jiná úspěšnost pořio testech, kdy sjou puštěny dva vzorky a srovnáváno, nebo jenom jeden vzorek toho nebo onoho typu. Cvičené uši při prvních typech testů ještě hodně věcí "uhodnou", ale při druhých už ty omyly jsou skoro takové, že statisticky nahodilé.

No a drobnost pro vinyl/CD na závěr.
Asi tak dvacet let (?) jsou už nahrávky ve studiu zaznamenávány digitálně.
Takže vinyl je už k ničemu...i kdyby byl jaký chtěl.

(Jenže to je důsledek praxe, teoreticky by skutečně mohl být lepší, narozdíl od pentody, která teoreticky lepší být nemůže).
vivid.sk (11472)|7.5.2010 11:32
Další debata je, jesli jsou lepší vinyly, nebo CD, podle mě to záleží na zdroji.

O tejto teme sa da debatovat aj 3 mesiace, kedze kazdy z vyslednych zvukov je iny.
Bavme sa skor o tom, ze z akeho zdroja signalu je ten vynil v dnesnych digitalnych dobach vyrobeny.Urcite kazdy vie, kam tym mierim, a odpovedat si moze kazdy za seba.
(ups, nevsimol som si Antoninov prispevok na dalsej strane, ktory ma predbehol).
mirekv (7169)|7.5.2010 14:58
Přesně tak!
interfernet422 (1575)|9.5.2010 23:32
[quote=Pitomec;277840]Když se podívám na některé programy toho tvého úchvatného Skylinku (třeba Kino CS), tak se mně chce zvracet naprosto stejně jako u Digi nebo UPC Direct. Je to prostě stejná mazanice :-k

Pokud HD, tak z originálek na BR, ale určitě ne z televizního vysílání v podání CZ stanic...[/quote]

Pitomče, s tím se nedá než souhlasit. úroveň všech programů od Skylinku není stejná. Měl jsem na mysli hlavně programy, co jsou dostupné i v rámci DVB-T, a to vychází stejné programy ve Skylinku kvalitativně (subjektivně) lépe. Apropo Skylink není můj (bohužel, to bych tu nediskutoval...)

Originálky BR jsou jistě určitě TOP kvalita, na filmy samozřejmě jo, ale už jsi viděl, aby na BR vyšel fotbalový, nebo hokejový zápas? Nebo F1? To bys čekal, až vyjde mistrovství světa v hokeji na BR, aby ses na to podíval v super HD kvalitě na BR?
Pitomec (10211)|9.5.2010 23:40
MS v hokeji? Hmm, ale na to se v HD nepodívám asi nikde...