Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 37lh4000

OldaRiha (7)|1.4.2009 12:37
Chtěl bych se blíže informovat na LCD TV značky LG modelové řady 37LH4000.

První věc, která by mě zajímala, je jestli má výše uvedená TV DVB-C tuner?

Dle specifikací zde: http://uk.lge.com/products/model/detail/lcdtv_37lh4000.jhtml# tuner DVB-C MÁ!

Dále by mě zajimalo využití mpeg 4 tuneru, je už vysílání v plném HD i přes DVB-T? Popřípadě, bude to časem standart?

Výše uvedenou TV obdržím během dnešního dne, nejopzději zítra, přesto by mě zajímalo jaký obraz má přes analogovou kabelovou TV, a posléze jak to je s kvalitou obrazu přes DVB-T tuner.
tomas.helisek (80)|1.4.2009 13:28
ok, napiš pak jak jsi spokojen??? a napiš jak ti na tom jede analog,to mne celkem dost zajímá......
2plazboz (55)|2.4.2009 08:40
Tak jak probehlo prvni testovani? Doufam, ze uz je tv aspon z krabice venku :)
Nejake poznatky a prvni dojmy by nebyly?
tomas.helisek (80)|3.4.2009 12:39
tak jak teda?? myslím, že nejen já je zvědavý....
2plazboz (55)|3.4.2009 13:00
Asi se od toho nemuze odtrhnout jak je to super :) Ja jsem si uz objednal 42LH3000, ma dorazit nekdy v utery, tak dam taky vedet co a jak...uz se mi nechtelo dyl cekat :)
tomas.helisek (80)|3.4.2009 13:25
[QUOTE=2plazboz;221977]Asi se od toho nemuze odtrhnout jak je to super :) Ja jsem si uz objednal 42LH3000, ma dorazit nekdy v utery, tak dam taky vedet co a jak...uz se mi nechtelo dyl cekat :)[/QUOTE]

nj asi kouká na ní od rána do večera......mno já si na tu 37LH4000 budu muset tak měsíc počkat - než mi příjde vrácení daně z finančáku..:-D a POZOR, dnes mi psali z OKAY, že k nim dnes dorazili LH řady, ale 3000 a 7000, ale jsem celkem zvědav jak se liší cenově oproti netu.....
tomas.helisek (80)|3.4.2009 13:53
tak 37LH7000 mají v OKAY za 27.899,-
to znamená o skoro 4.tisíce dráž než třeba zde http://www.kamennyobchod.cz/televizor-lg-37lh7000-lcd.html
Karton (21)|3.4.2009 18:44
Zdravím, napíšu to v rychlosti, protože odjíždím na víkend pryč :-). Ode dneška jsem šťastným majitelem téhle televize. Design je fakt moc hezký a obraz ještě lepší, jsem s ní fakt spokojený :-) Jak jsem řekl, obraz je fakt výborný, zkoušel jsem i DVD a taky výborné, hrál jsem pár her na Xboxu a taky výborné :-)). Jsem spokojený a nelituju, že jsem do ní šel. Koupil jsem ji za 19 700,- ... http://www.mojelcd.cz - koupil jsem ji zde, ale byl jsem v kamenném obchodě
tomas.helisek (80)|3.4.2009 19:07
a jakéj máš příjem tv??analog??
Karton (21)|3.4.2009 19:46
Jojo, analog. Kazdopadne znamy ma starsi ( asi rok a pul) lcd lg a jeho kvalita digitalu je skoro srovnatelna s analogem na tehle, sice ma digital od DIGI, ale i tak....
kodym (41)|3.4.2009 21:51
Dnes som asi 45 min.študoval-nastavoval v obchode LG 32LH4000 a všimol som si jednu vec, ktorá ma zarazila.Čierna je pekne čierna na to ,že nie je použitá LED technológia,no zanikajú v nej detaily.Jednalo sa o chybný kus,alebo je to u tohto typu normálne?
tomas.helisek (80)|3.4.2009 23:40
chybný?? však to je právě supr, že černá je černou ne??:)))
2plazboz (55)|4.4.2009 07:09
[QUOTE=kodym;222039]Dnes som asi 45 min.študoval-nastavoval v obchode LG 32LH4000 a všimol som si jednu vec, ktorá ma zarazila.Čierna je pekne čierna na to ,že nie je použitá LED technológia,no zanikajú v nej detaily.Jednalo sa o chybný kus,alebo je to u tohto typu normálne?[/QUOTE]

To bude asi tim vyborny dynamickym kontrastem 80000:1...uz to tu u nejakeho modelu LCD zminovali...myslim, ze slo o Philips nebo Samsung...tj. ze cerna je maximalne cerna a nektere kresby nevyniknou...
Ja tu LH4000 jeste nevidel,nepamatujes si, jestli je ram leskly nebo matny? Z obrazku to moc zrejme neni...jde mi o srovnani s LH3000, ktera ho ma leskly...Taky me zajima ten spodni modry prouzek co je videt na obr...to nejak sviti ci co?
Karton (21)|4.4.2009 09:39
Ten ram je leskly a modry lem neni modry, je pruhledny, sice trosku namodraly, ale nejde to skoro ani videt.
tomas.helisek (80)|4.4.2009 10:34
a co znamená to "pulsující světlo".....?
Karton (21)|4.4.2009 10:50
Tim je asi mysleny indikator zapnuti/vypnuti vpravo dole. Kdyz se televize zapne, tak indikator se zmeni z cervene na modry takovym efektnim proudem techle dvou barev - vypada to fakt hezky
tomas.helisek (80)|4.4.2009 11:04
mno už se nemůžu dočkat....:)) zatím slyším samé hezké věci......
tomas.helisek (80)|4.4.2009 11:06
joo jde vypnout 100Hz??? někde jsem se tady dočetl, že tu dělá neplechu a že to lidi nepoužívájí
tomas.helisek (80)|4.4.2009 11:14
to Karton: nechtěl bys nafotit nějaké fotky?? rád bych viděl jak vypadá-ono na promo fotkách je to přece jen jiné.a klidně tam nech něco zaplého:))
Karton (21)|4.4.2009 11:55
Rad nafotim, ale musis pockat do zitrka, nejsem doma a chodim tu jenom pres mobil :-) Jinak tech 100 Hz jde vypnout a jde to nastavit jak na nizke tak i vysoke vyuziti
tomas.helisek (80)|4.4.2009 12:13
[QUOTE=Karton;222065]Rad nafotim, ale musis pockat do zitrka, nejsem doma a chodim tu jenom pres mobil :-) Jinak tech 100 Hz jde vypnout a jde to nastavit jak na nizke tak i vysoke vyuziti[/QUOTE]

ok, dikes!!!
kodym (41)|4.4.2009 13:52
[QUOTE=tomas.helisek;222047]chybný?? však to je právě supr, že černá je černou ne??:)))[/QUOTE]

No osobne to až tak zasuprové nepovažujem,nakoľko dnes 70-80% filmov je v tme a to v tom filme potom nie je nič vidieť.Chcelo by to tú čiernu trochu prisvetliť,alebo zjemniť.Ale ako som si dnes všimol,trpia tým aj Samsungy a iné značky,čo majú veľké dynamické kontrasty v LCD.
Karton (21)|5.4.2009 18:58
Zdravím, tak tady jsou ty fotky, které jsem slíbil, že tady dám ... Mám bohužel jenom foťáka na mobilu, takže fotky nejsou moc kvalitní, ale i tak snad něco vypoví o kvalitě :-)

Každé jsou popsané, jsou tam fotky z:
DVD - to mám připojené přes HDMI
Analogu - přes kabelovku, UPC
Digitálu - z nějakého důvodu mí DVB-Tčko v místnosti nejde, vedle v pokoji jde, asi blbý signál nebo co, každopádně jsem si zapojil set-top box od poskytovaltele internetu a z tohohle je signál NOVY HD, bohužel ještě nemám HDMI kabel, takže kvalita je pouze přes Scart
Xboxu - ten mám připojený přes HDMI

Jako bonus jsem dal video natočené z mobilu, jak to vypadá, když se TV zapíná :-)

Snad Vám fotky alespoň trošku pomůžou :-)
tomas.helisek (80)|5.4.2009 20:09
super, díííííky:)) moc si mi pomohl;-)
Karton (21)|5.4.2009 20:36
Tak to jsem rád, není zač :-)
Karton (21)|5.4.2009 20:49
Jinak jsem si ještě všiml, že pozorovací úhly jsou fakt výborné. I z fakt z boku obraz neztrácí na kvalitě
mpullmann (2)|7.4.2009 11:04
Info o tejto telke najdete aj na (eng):

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/04/06/LG-32LH4000-32in-LCD-TV/p1


Nasiel niekto test alebo recenziu na tuto seriu LH4000 v sk alebo cz?
2plazboz (55)|8.4.2009 11:43
[QUOTE=Karton;222195]Zdravím, tak tady jsou ty fotky, které jsem slíbil, že tady dám ... Mám bohužel jenom foťáka na mobilu, takže fotky nejsou moc kvalitní, ale i tak snad něco vypoví o kvalitě :-)

[/QUOTE]

Tak uz mi taky dorazila ta moje 42LH3000, vcera jsem ji v ramci moznosti otestoval a zatim jsem moc spokojeny, dneska to jeste proklepnu dukladneji a pak sem napisu sve postrehy.

To: OldaRiha.
Mel jsi v krabici zarucni list pro CR? Ja tam neco jako zarucni list mam (na obalu je napsano x-krat zaruka v ruznych jazycich - vcetne ceskeho ZARUKA, ale ve vyctu zemi CR tam neni vyjmenovana a je tam veticka na obalce, ze v pripade jine zemem mam kontaktovat sveho dealera. Kdyz jsem si prosel zarucak, tak tam zadna stranka neni - podle mne - pro cesky trh. Nevim, jestli to tak ma byt, podle mne by tam mel byt extra cesky zarucak. Jak je to u tebe? Mas to taky tak? Pripadne pokud mas nejaky zarucak, muzes mi poslat do mailu nebo sem lipnout fotku, abych videl jak to ma vypadat?
Krome toho je tam zkraceny manual - takova bichle, ta obsahuje i cestinu a pak CD s plnym manualem vcetne CZ.
Predem diky za info.
2plazboz (55)|8.4.2009 11:44
Ta reakce vyse je pro uzivatele KARTON, spatne jsem napsal nick OLDARIHA.
Karton (21)|8.4.2009 14:04
[QUOTE=2plazboz;222486] Mel jsi v krabici zarucni list pro CR? Ja tam neco jako zarucni list mam (na obalu je napsano x-krat zaruka v ruznych jazycich - vcetne ceskeho ZARUKA, ale ve vyctu zemi CR tam neni vyjmenovana a je tam veticka na obalce, ze v pripade jine zemem mam kontaktovat sveho dealera. Kdyz jsem si prosel zarucak, tak tam zadna stranka neni - podle mne - pro cesky trh. Nevim, jestli to tak ma byt, podle mne by tam mel byt extra cesky zarucak. Jak je to u tebe? Mas to taky tak? Pripadne pokud mas nejaky zarucak, muzes mi poslat do mailu nebo sem lipnout fotku, abych videl jak to ma vypadat?
Krome toho je tam zkraceny manual - takova bichle, ta obsahuje i cestinu a pak CD s plnym manualem vcetne CZ.
Predem diky za info.[/QUOTE]

Zdravím, kupoval jsem ji v normálně kamenném obchodě a tam mi přímo dali ten extra český záručák, jak říkáš, ale podle toho, co popisuješ, tak máš asi něco jiného. Tady je odkaz na ten můj:
http://img12.imageshack.us/img12/2359/zarucak.jpg
tomas.helisek (80)|8.4.2009 14:16
mno... včera jsem zjistil, že na netu nějak stouply ceny:(
měl jsem vybranou 37LH4000 tady http://www.kamennyobchod.cz/televizor-lg-37lh4000-lcd.html , a včera zjistím že je tisícovku dražší už než cca před týdnem....a to mi borec z euronicsu minulý týden nabízel tuto tv za 20 990,- a já mu napsal, že na netu je o litr levnější :-D no ale uvidíme jak se to ještě vyvrbí do konce dubna/začátek května.....snad už to nestoupne, no
2plazboz (55)|8.4.2009 21:21
[QUOTE=Karton;222504]Zdravím, kupoval jsem ji v normálně kamenném obchodě a tam mi přímo dali ten extra český záručák, jak říkáš, ale podle toho, co popisuješ, tak máš asi něco jiného. Tady je odkaz na ten můj:
http://img12.imageshack.us/img12/2359/zarucak.jpg[/QUOTE]

Diky moc za rychlou reakci i za kopii zarucaku - takovy tam opravdu nemam. Hned jsem zaurgoval dodavatele - puvodne se dusoval, ze tam ma cesky zarucak byt, tak uvidime...pokud by to byl nejakej dovoz, zajimalo by me, jestli by autorizovanej servis tady v CR zaruku uznal...v nejhorsim se uplatni u prodejce, ale sichr je sichr
2plazboz (55)|8.4.2009 21:24
[QUOTE=tomas.helisek;222508]mno... včera jsem zjistil, že na netu nějak stouply ceny:(
měl jsem vybranou 37LH4000 tady http://www.kamennyobchod.cz/televizor-lg-37lh4000-lcd.html , a včera zjistím že je tisícovku dražší už než cca před týdnem....a to mi borec z euronicsu minulý týden nabízel tuto tv za 20 990,- a já mu napsal, že na netu je o litr levnější :-D no ale uvidíme jak se to ještě vyvrbí do konce dubna/začátek května.....snad už to nestoupne, no[/QUOTE]

No, taky jsem koukal, ze tak cca o litr je to vic...jsem chytil jeste prvni vlnu :)
Jinak mam tu svoji 42LH3000 prave z http://www.kamennyobchod.cz . Nakup probehl v poradku, rychle dodani, perfektni sledovani stavu objednavky na jejich webu i pak behem prepravy u PPL. Akorat mi nedodali ceskej zarucak, tak jsem to zaurgoval a uvidim, jak se k tomu postavi....puvodne totiz na muj dotaz uvadeli, ze ho maji..
Karton (21)|8.4.2009 21:29
[QUOTE=2plazboz;222571]Diky moc za rychlou reakci i za kopii zarucaku - takovy tam opravdu nemam. Hned jsem zaurgoval dodavatele - puvodne se dusoval, ze tam ma cesky zarucak byt, tak uvidime...pokud by to byl nejakej dovoz, zajimalo by me, jestli by autorizovanej servis tady v CR zaruku uznal...v nejhorsim se uplatni u prodejce, ale sichr je sichr[/QUOTE]

Nemáš vůbec zač. Tak budu držet palce, ať je všechno v pořádku :-)
tomas.helisek (80)|8.4.2009 23:04
[QUOTE=2plazboz;222572]No, taky jsem koukal, ze tak cca o litr je to vic...jsem chytil jeste prvni vlnu :)
Jinak mam tu svoji 42LH3000 prave z http://www.kamennyobchod.cz . Nakup probehl v poradku, rychle dodani, perfektni sledovani stavu objednavky na jejich webu i pak behem prepravy u PPL. Akorat mi nedodali ceskej zarucak, tak jsem to zaurgoval a uvidim, jak se k tomu postavi....puvodne totiz na muj dotaz uvadeli, ze ho maji..[/QUOTE]


mno já mám z tohohle obchodu mikrosystém samsung a taky spokojenost...Teď si mi ale vtloukl do hlavy brouka, jestli mám vůbec cz záručák:-D se musím juknout...ale jinak se mi ten shop zdá docela spolehlivý:))
2plazboz (55)|9.4.2009 09:19
[QUOTE=tomas.helisek;222582]mno já mám z tohohle obchodu mikrosystém samsung a taky spokojenost...Teď si mi ale vtloukl do hlavy brouka, jestli mám vůbec cz záručák:-D se musím juknout...ale jinak se mi ten shop zdá docela spolehlivý:))[/QUOTE]

Tak už se mi ozvali, že pry ať jim pošlu číslo faktury a seriové číslo, že osloví výrobce, aby záručák dodal - to se mi zdá jako velmi solidní jednání. Vypadá to na opravdu kvalitní obchod, určitě bych si tam koupil něco i v budoucnu...teda až jak to dopadne :)
Uvidíme....jinak se nemůžu tý telky nabažit a líbí se mi čím dál víc :)
tomas.helisek (80)|9.4.2009 10:12
[QUOTE=2plazboz;222595]....Uvidíme....jinak se nemůžu tý telky nabažit a líbí se mi čím dál víc :)[/QUOTE]
nedělej chutě... :-D
Karton (21)|9.4.2009 15:17
[QUOTE=tomas.helisek;222597]nedělej chutě... :-D[/QUOTE]

Tome, kéž by jsi tak viděl všechno v pohybu, ten nádherný obraz, ty nádherné barvy, jéééé, asi si půjdu něco pustit a sledovat ten KRÁSNÝ obraz :-P .... Škoda jen, že ji ještě nemáš :-P :-D
tomas.helisek (80)|9.4.2009 16:40
[QUOTE=Karton;222622]Tome, kéž by jsi tak viděl všechno v pohybu, ten nádherný obraz, ty nádherné barvy, jéééé, asi si půjdu něco pustit a sledovat ten KRÁSNÝ obraz :-P .... Škoda jen, že ji ještě nemáš :-P :-D[/QUOTE]



Ha ha ha ha ha ha.... :-D však počkejte:P o víkendu jdu koupit aspoň TV stolek:-D
ogar49 (11)|10.4.2009 22:26
dotaz pro majitele této novinky od LG. Má řada LH i DVB-C tuner? dík
2plazboz (55)|11.4.2009 07:15
Ja mam jen model 42LH3000, ten ho mit nema, ale model 4000 by mel mit, ale nevim, jestli to bude kompatibilni s nasi UPC ci Karneval...
tomas.helisek (80)|16.4.2009 12:37
Tak snad se brzy dočkám...:)
včera jsem byl tu 37LH4000 objednat v euronics! Zřejmě kvůli velké poptávce jí ale nemají na hlavním skladě, tak mi ji objednali přímo ze skladů LG..Do dvou týdnu bude doma, tak se těším jak děcko na bonbón...:-D
A co vy chlapi?? Pořád 100% spokojenost??:))
kodym (41)|16.4.2009 16:17
Tak chlapi,hoďte aspoň krátku recenziu.Najviac ma zaujíma,ako je to s čiernou v tieni,nakoľko mne sa to nepodarilo nastaviť v obchode tak,aby v tieni nezanikali detaily.
grinch82 (20)|19.4.2009 18:08
Umí tato LCD přehrávat divx??
tomas.helisek (80)|20.4.2009 23:59
jakože z usb??? myslím, že ne - že z usb jen mp3 a jpg...divx umí LH7000
grinch82 (20)|22.4.2009 14:58
Už jsem to taky našel jsou to jen řady 5000 a 7000 LH.
2plazboz (55)|22.4.2009 19:33
[QUOTE=Karton;222054]Ten ram je leskly a modry lem neni modry, je pruhledny, sice trosku namodraly, ale nejde to skoro ani videt.[/QUOTE]

Ahoj, na tomto vlaknu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/19883-staci-na-dobry-kvalitni-prijem-tv-programu-nizsi-rady-lcd-lg-2009
jsem napsal svoje postrehy na TV 42LH3000.
Rad bych, abys na to mrknul a porovnal svuj model LH4000, jde o to, jestli se ti take projevuje u tahlych scen - hlavne krajinou skubani nebo rozmazavani...?

Rad bych pripadne apeloval na vyrobce jestli se da vada odstranit novym firmwarem...

Diky za tve postrehy :)
tomas.helisek (80)|23.4.2009 09:08
Hurá hurá hurá.....!!!
Tak včera jsem si dovezl telku!!! Měl jsem velký strach jak na tom pojede obyč analog a byl jsem velice příjemně překvapen - obraz supr! samozřejmě není to jako film v divx přes hdmi, ale jsem spokojen..myslím, že je kvalita stejná (ne li lepší) s LG nízkých řad se satelitním signálem..
jinak jí otestuju dnes...tovární nastavení obrazu a barev mi vyhovuje, takže asi do toho nebudu moc zasahovat...Inteligentní senzor a úsporu mám zaplou, menu je přehledné, super je že lze vypnout indikatory napájení...

to 2plazboz: koukal jsem dnes na panorama na čt2 - jak je tam počasí a kamera na horách a jede to krajinou...a ničeho jsem si nevšiml, tak nevím...
kdyžtak hoď někde ukázku videa ke stáhnutín s krajinou kde ti to dělá a uvidíme....
2plazboz (55)|23.4.2009 09:20
[QUOTE=tomas.helisek;224555]Hurá hurá hurá.....!!!
Tak včera jsem si dovezl telku!!! Měl jsem velký strach jak na tom pojede obyč analog a byl jsem velice příjemně překvapen - obraz supr! samozřejmě není to jako film v divx přes hdmi, ale jsem spokojen..myslím, že je kvalita stejná (ne li lepší) s LG nízkých řad se satelitním signálem..
jinak jí otestuju dnes...tovární nastavení obrazu a barev mi vyhovuje, takže asi do toho nebudu moc zasahovat...Inteligentní senzor a úsporu mám zaplou, menu je přehledné, super je že lze vypnout indikatory napájení...

to 2plazboz: koukal jsem dnes na panorama na čt2 - jak je tam počasí a kamera na horách a jede to krajinou...a ničeho jsem si nevšiml, tak nevím...
kdyžtak hoď někde ukázku videa ke stáhnutín s krajinou kde ti to dělá a uvidíme....[/QUOTE]

Tak to gratuluju k nove hracce :) Doufam, ze ti telka bude dobre slouzit...kazdopadne bych rad vedel nejaky rozdil oproti me LH3000, pry je cerna hodne cerna, ze zanikaji detaily...zamer se na to a poreferuj...
Tusim ze u panorama to nedela, opravdu zalezi na urcite rychlosti posuvu sceny, ted koukam na Prison Break 1 serii a pri ty uvodni znelce je ten "efekt" videt kdyz je tam zaber zvenku na veznici...Az se dostanu domu,tak to natocim a hodim link ke skouknuti...
tomas.helisek (80)|23.4.2009 14:21
k té černé - já to asi úplně neposoudím, protože mít lcd kde je černá fakt černá byla pro mně klíčová vlastnost...asi to záleží na vkusu! zatáím jsem shlédl dva filmy v divx a vůbec se mi nezdálo že by něco zanikalo...tak podle mne prostě ve tmavém prostředí je logické že je tma:)) mně se totiž hrozně nelíbí když místo černé jsou na obrazovce šedé "místa".
jinak mám pocit, že dynamický kontrast a tyhle věci ohledně černé jdou různě nastavit v pokročilém nastavení obrazu...

jinak akorát úplně nevyužiju ten inteligentní sensor, protože je telka kousek od okna takže přes den je to na nějakých 100% když se ukáže úspora energie..večer pak na nějakých 25%..pokud jsem teda dobře pochopil, že čím menší % tím větší úspora?:)

jinak jsem teda max. spokojen... sice lesklý povrch není úplně praktický(dost se práší a kocour teď líná), ale jsem už zvyklý, protože mám dost lesklý notebook od toshiby..

zkusil jsem něco málo vyfotit, ale je to nic moc..ale aspoň něco

joo jinak k modrému rámu - fakt to nejde vidět, jen na světle a hodně zblízka jde vidět nádech..takže promo fotky výrobce jsou jiné noo:)) ale u samsungu 656 je to podobné...
DSCF6111.JPG DSCF6112.JPG DSCF6115.JPG DSCF6118.JPG