Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosim o radu aky hardware potrebujem na zachytavanie z VHS

imported_KISS (66)|29.11.2004 04:12
Doteraz som strihal a spracovaval svoje videa natocene z kamery klasicky, video - titulkovac - video. Kedze pokrok a poziadavky idu dopredu, rozhodol som sa pre spracovanie videa v PC. Potrebujem vediet aky hardware si potrebujem kupit aby som to mohol dostat do PC. Takisto by som chcel vediet co treba Wardwarovo spracovat a co staci spracovat sofwarovo.
Moje poziadavky:
- zachytit analogove video z vidorekorderu / kamery VHS/SVHS do PC
- v PC spracovat (asi zdigitalizovat) - strih, titulky, ozvucenie, atd...
- spracovane video znova nahrat na videorekorder VHS/SVHS
- spracovane video aj napalit na CD / DVD
Moja PC zostava:
P4- celeron 2,4 GHz, DDRAM 256 Mb, VGA GeForce 2 MX400 tvOut, HDD 120Gb.
Co treba??
- kupit lepsiu VGA s VIVO ??? aku??
- kupit TVkartu s video IN/OUT ?? aka je najlepsia pre tento ucel??
- alebo treba drahu kartu od Canopus, Pinnacle, a pod.???
Teda aky HW.??? a aky SW.??? :-?
clee (6592)|29.11.2004 04:55
pro tebe je idealne prevodnik, advc-100 protoze je obousmernej tzn budes to moct nakopirovat zpatky na vhs beze ztraty kvality, na prevod v obou stranach si vystacis s freeware softem (napr windv). softwarove budes jen strihat a komprimovat do prislusnejch formatu (mpeg2 pro dvd, mpeg4 pravdepodovne na cd) tzn strhat ve vegasu nebo premiere (event. ulead) a komprese idealne v procoderu, pokud to ovsem vsechno chces mit legal, tak si priprav poradnej balik
Stano_tvf (504)|29.11.2004 08:00
Jednoznacne ziadna VIVO karta.
Pinnacle Studio 9 AV/DV, Canopus ADVC-100 - interne karty, alebo
Pinnacle Studio 9 Movie Box DV, Canopus ADVC-110 - externe boxy.
Opalmultimedia, Syntex.
Karty Pinnacle su so softom Studio 9, Canopus iba HW.
Stano_tvf (504)|29.11.2004 08:01
Jednoznacne ziadna VIVO karta.
Pinnacle Studio 9 AV/DV, Canopus ADVC-100 - interne karty, alebo
Pinnacle Studio 9 Movie Box DV, Canopus ADVC-110 - externe boxy.
Opalmultimedia, Syntex.
Karty Pinnacle su so softom Studio 9, Canopus iba HW.
Stano_tvf (504)|29.11.2004 08:05
Teraz som si vsimol - PC s Celeronom. Podla mna v prvom rade vymenit CPU, ak to Tvoja MB umoznuje. Celeron je pre spracovanie videa nevhodny, P4 ma na to zvlastne instrukcie. Orientacne - skusal som nejaky klip robit sucasne na P4/2GHz a na Celerone 2,6GHz. Na Celerone to islo asi 3-4x pomalsie. :-(
mercenary (105)|29.11.2004 09:06
Stano: máte nějakou zkušenost s tím Studio 9 AV/DV ?
Dělám tady takový soukromý test karet a ještě bych si půjčil tohoto Pinnacla, teď budu mít půjčeného Hauppauge WinTV PVR250, mám tu půjčeného AVerMedia DVD EZMaker PRO PCI (aktuálně: pěkný obraz, ale problémy se zachytáváním - asi pak ke všem napíšu článeček).

Pro zvědavce pár obrázků:






Jinak výsledné video není úplně v relaci s obrázky, ale to asi popíšu po testu těch zbylých karet.
pee.tr (1208)|29.11.2004 14:42
tohle těžko porovnávat, když to logo má každý jinej podklad.
Stano_tvf (504)|29.11.2004 15:48
Kazdopadne vsak vidno, ze VIVO stoji za ...., bez ohladu na podklad. :-)
mercenary (105)|29.11.2004 17:11
Na druhou stranu grab na VIVu, do DVD a na TV - dá se na to koukat. Což se nedá říci o jiných, na první pohled lepších. No opravdu vyčkejte, napíšu po testu dalších karet nějaký souhrnný blábol zaměřený spíše na levnější karty.
stayman (12393)|29.11.2004 17:15
Ja to vzdy vravim, HW AD/DA prevodnik na kamere, nic ine v amaterskych podmienkach nepouzivat !!!... zbytocne, hnusne, trapne, klamlive, a neviem co este :-D
mercenary (105)|29.11.2004 17:26
StayMan: musím souhlasit, zatím tomu všechno nasvědčuje, ten AVer má sice možná o fous ostřejší obraz, ale nestabilní ovladače a sklony brát rušení, kekameře jediné nemám zatím jedinou připomínku ... zase to není zrovna levné řešení.
clee (6592)|29.11.2004 17:32
je to levny reseni pokud ji pouzivas i jako kameru, kupovat ji ciste jako prevodnik je blbost
Joe-Joe (593)|29.11.2004 18:39
Osobne vlastnim prevodnik DVC150. Ma jednu nevyhodu grabuje len vo formate mpg1-2. Radsej by som avi. Inak som s nim spokojny uz par klasickych video z neho vyslo.
Z analogovej kamery Sony Hi8 to grabuje v pohode, z klasickeho videa moze pri filmoch niekedy nastat problem zo zvukom (treba pouzit tracking)
K DVC150 som dostal PS8 SE, z moznostou upgrade na plnu verziu. Teraz frcim v PS9+ a uz som sa mu prisiel na chut. Treba mat s nim trpazlivost. Dokonca sa mi zda (neoverene stopkami, ze rendovanie a naslednu kompilaciu do DVD robi rychlejsie ako Vegas.
Export priamo na pasku videa bol vzdy bez problemov.
Prevodnik podporuju na grab len dva softy ten druhy je MovieStar. Je to nieco ako Ulead.
Vyhodou softu je komplet grab, strih a export vratane DVD menu v jednom.
imported_jozo (82)|30.11.2004 11:52
Citujem
"Dělám tady takový soukromý test karet a ještě bych si půjčil tohoto Pinnacla, teď budu mít půjčeného Hauppauge WinTV PVR250, mám tu půjčeného AVerMedia DVD EZMaker PRO PCI (aktuálně: pěkný obraz, ale problémy se zachytáváním - asi pak ke všem napíšu článeček)."
Uz si to puplikoval??? a v AVerMedia si robil zachytavanie s original softom???
mercenary (105)|30.11.2004 16:13
Nee, ještě čekám na tu Hauppauge. Originál soft k AVerMedia je UleadVideoStudio7SE a DVD MovieFactory2SE a v tom je ten problém - pořád mi to při zachytávání padá (někdy hned, jindy po 10ti minutách). Zatím jsem nenašel nic jiného, v čem by to fungovalo. Zachytává v MPEG2, na některých stanicích vidím trochu rušení, obraz je ale jinak dost dobrý (viz ukázky výše, celek působí dost slušně). ALE - problém se softem a nulová podpora výrobce (podívejte se na jejich stránky).
ODSakEda (2278)|30.11.2004 18:56
Neupravený výřez zachyceného snímku (v plném PAL, jak já říkám této velikosti rozlišení-768x576, neb PAL zná jinak jen řádky, ale digitál potřebuje pixely v asách XxY) 768x576 z analogového pozemního vysílání a příjmu anténou z PCI TV karty: WinFast TV 2000 XP Expert.

Má i dobrý A/D převodník i z externího zdroje je pěkný obraz jak přes Composit (z VHS recorderů či analog. kamer) tak především, o poznání leší, S-video IN (z S-VHS recorderů, ev. z dig. kamer pro rychlou presentaci především vynikající na velkém a rychlém LCD monitoru, či jako alternativní záznam a to přímo do nějakého kodeku v reálném čase (dle výkonu PC nebo i posledním modelem TV karty, WinFast TV PVR co má vlastní čip na komprimaci do MPEG-2 i na slabších strojích (procesorech) a věru není okem moc viditelný rozdíl oproti čistě digitální cestě z dig. kamery přes FireWire!!! (odzkoušeno a on ani PAL (720x576) z dig. kamer není buhví co...)

screenshot:

[/url]
Alf (888)|30.11.2004 22:58
Takže pánové, aby to tady nebylo tak fádní, nabízím Vám tady svoje záznamy. Je to v podstatě stejný způsob záznamu, jak uvádí ODSakEda. Schválně jsem udělal dva různé snímky s rozdílným nastavením korekcí, aby bylo vidět jak se nastavení projeví v zobrazení (upozorňuju, že se jedná o nastavení videokarty a ne o následnou korekci nasnímaného obrázku).


Záznam je proveden kartou AIW 9800 SE přes TV tuner. Přes vstup Video IN (tedy v podstatě stejný jako u karty VIVO) je záznam v absolutně stejné kvalitě (pro zájemce je srovnání zde http://www.mybox.cz/alf/video1.jpg a http://www.mybox.cz/alf/video1komp.jpg)
To mercenary: nevím o jakou kartu Radeon VIVO se jedná, ale ten Tvůj záznam je o dost horší než můj, takže k objektivnímu náhledu o kvalitě karet ATI mu asi dost chybí.
imported_KISS (66)|1.12.2004 02:34
Teda som bol pozriet na stranky Canopus. ADVC-100 je podla popisu a obrazku externy box ako aj ADVC-110. :-? teda obidva sa napajaju do PC cez FireWire (tento vstup na PC nemam, teda budem asi musiet dokupit este rozsirovaciu PCI kartu.??!!) ADVC-100/110 je na strankach aj rovnaka cena 11990 sk. 9-)
Nenajde sa cenovo rozumnejsie riesenie mojho problemu, napr nejaka TV karta ktora by mala analog IN/OUT ???
clee (6592)|1.12.2004 02:52
ACEDVio je prakticky advc-100 v podobe PCI karty, ale je o litr drazsi ne advc100, cenove rozumejsi je treba tohle http://www.czechcomputer.cz/product_doc-8E670C2F143C136DC1256E36005F63EF.html
imported_KISS (66)|1.12.2004 05:34
To: clee
Bol som to teraz pozriet, no je to uz rozumnejsia cena, len by ma zaujimalo aky je rozdiel, ci uz v kvalite, alebo vybave alebo moznostiach medzi Pinnacle Studio AV/DV version 9 CZ a ADVC-100 ?
Este by som sa chcel spytat, keby som k tymto kartam napojil videorekorder (nefunkcna mechanika, ale tuner dobry, chcel som to vyhodit :-)- ) dalo by sa to pouzit na sledovanie TV a zachytavanie vysielania do PC? Je to lepsia, alebo horsia varianta ako kupit TVkartu ? :-?
Pitomec (10211)|1.12.2004 06:38
KISS: Jestli nepotřebuješ analogový výstup, tak si kup ADVC-1394, což je PCI karta DV IN/OUT + analog IN. Rozhodně ale nekupuj žádný shitoidní TV karty, o VIVO sra*kách nemluvě!
clee (6592)|1.12.2004 10:36
ten pinnacle na tom bude podle me lip nez obyc tv karty, ale to zarizeni neznam, takze bych prolit diskuze jestli uz se to tu neresilo, myslim ze nekde jo...
imported_jozo (82)|1.12.2004 11:30
S padanim u AVerMedia je to zaujimave, nieco podobne som mal este za cias MMX233 s HWkatrou Matrox220 RR do mjepegu, cely problem nakoniec pozostaval z pretaktovaneho procesora , ked bol na original zbernic 66 bolo vsetko OK a chovalo sa to presne tak isto v nepredvidanom okamziku to padlo 1min, 10 min , alebo aj 1 hod, Nemas nahodov pretaktovany procesor????. teraz mam Matrox G450TV a grabujem cez Ulead a ta AVerMedia ma zaujime len preto, ze je tam HW kodek s TBC filtrom, neviem ale ci to nebude len vyhodenych 4000Skk tj . vysledok bude rovnaky , chcelo by to odskusat, ale to mi nik neda, preto ma zaujima tvoje hodnotenie. Ospravedlnujem sa za interpunkciu
imported_jozo (82)|1.12.2004 12:07
No skusil som si aj ja obrazec s Matrox G450TV, ani ho nejdem publikovat , skoncil som na poslednom mieste, tie vase oproti mojmu su ako z digitalnej televizie, no darmo karta ma aspon 5 rokov
mercenary (105)|1.12.2004 13:03
Přetaktované není nic, všechno je korektní a je to první karta co mi to dělá - já bych řekl, že to je nějaká chyba ovladačů. Podpora u výrobce žádná. Ještě jsem asi špatně zmínil to, že to padá, ať grabuji či jenom koukám.
Snažím se nenapsat žádnou definitivní větu, kterou bych to odsoudil, tak to tak chápejte, moje Windows2000 už jsou nainstalované pár let a to do nich neustále peru různý hardware a ovladače (věci mých zákazníků, kdy testuji funkčnost /nefunkčnost), třeba je to důvod padání ?
Co se TBC týká: výrobce to uvádí ve specifikaci, ale jinak nikde nic, žádná možnost zapnout/vypnout, žádná nastavení .... ale přiznám se, že moc nevím, jak zjistit, zda to TBC má (no, krev nevykašlává, takže na TBC bych to neviděl :-D ). Zkusím tu kartu ještě na jiných kompech, možná i přeinstaluji Windowsy. Dám vědět.
imported_jozo (82)|1.12.2004 14:19
A padne cely Windows , alebo len Ulead, ale tam su prilozene dva uleady a oboma by malo ist zachytavat a padaju oba ??? Trochu ma to stve, lebo kartu mam odlozenu a pozicat ju nechcu a 4000Sk sa mi nechce zaplatit za problem a potom nahanat SOI. A co mas Intel celeron -alebo plny, alebo AMD
mercenary (105)|1.12.2004 14:54
Padne JENOM soft Ulead, některé jiné softy viděly alespoň náhled, ještě přišel známej kterej má Vegas 5, tak jsme to zkusili (docela těžké pro mne něco zkoušet, když mám jen legální soft - tedy co nedaj ke kartě, případně není levné či free, to nemám) a Vegas nepadá, ale grabuje jen do AVI (asi z náhledového pinu) a audio musí jít přes zvukovku. Mám Athlona XP 2600+ Barton (333MHz), desku MSI K7N2Delta-L, naprosto stabilní za všech okolností, 1GB pamětí, všechno běží jak má, žádný přetakt ani o ň.
Ten soft Ulead (tedy oba) padnou jenom v režimu Capture, ať již zachytávám či ne, pokud v něm stříhám a tak, tak nepadne nikdy. Tedy já normálně stříhám ve VirtualDubu, to ostatní vždy jen tak jako testnu, abych to mohl odsoudit :-E .
Stano_tvf (504)|1.12.2004 17:03
Kiss, Pinnacle Studio 9 AV/DV (6800.-Sk s DPH - ceny Opalmultimedia)) je aj v drahsom prevedeni ( s externym boxom). ADVC-100/110 asi 11700.- bez DPH, teda cca 14.000.-s DPH. Ku Canopusom nie je ziade SW, k Pinnacle je tam Studio 9 CZ.
K tomu videu - staci ak Ti na nom ide kompozitny vystup. Skus ho prepojit (scart, resp. RCA) s videovstupom na TVP.
imported_jozo (82)|1.12.2004 17:50
Trochu si ma zaskocil, ze si spominaj, ze nato nie je ziadna podpora.Tu je podpora pre AVerMedia pro PCI:
http://www.aver.com/support/faq_digitalvideomaker_pro.shtml#Q1
A myslim, ze je to len pre Intel, Poziadavky pre PC su na domovskej stranke jasne formulovane, Skus tieto ovladace , mozno uz pojde aj AMD.[color=blue][/color]. Zaujimave, teraz som stiahol manual a tam je uvedeny aj AMD
mercenary (105)|1.12.2004 21:05
Hmmm, mě ty odkazy nefungují, byl jsem na té stránce asi 10x a vždy vyskočí "Nemáte oprávnění", případně "Server nelze najít", což pro mne znamená "Žádná podpora" :-((( .
imported_jozo (82)|1.12.2004 21:24
Opravnenie nemas preto , ze mas IE nastaveny proti utokom, instaluj Operu a pojde, alebo prestav IE. A hadam by bolo rychlejsie komunikovat cez ICQ
imported_KISS (66)|1.12.2004 21:50
[quote=Pitomec]KISS: Jestli nepotřebuješ analogový výstup, tak si kup ADVC-1394, což je PCI karta DV IN/OUT + analog IN. Rozhodně ale nekupuj žádný shitoidní TV karty, o VIVO sra*kách nemluvě![/quote]

No cely moj problem mam napisany v prvom prispevku tohoto fora. Praveze potrebujem analogovy vstup aj vystup z karty.
1. videorec. VHS/SVHS - PC
2. PC - spracovat
3. PC - CD/DVD napalit
4. PC - videorec. VHS/SVHS

Moje PC nema 1394 FireWire, \/ preto potrebujem kartu do do PCI alebo USB. (alebo dokupit kartu PCI - FireWire, cize dalsia investicia)
mercenary (105)|1.12.2004 21:58
Zkusil jsem Mozillu a na té stránce stejně ty odkazy nefungují, hlásí to "Stránka odstraněna nebo přejmenována". Opravdu se někomu podažilo stáhnout nové ovladače nebo manuál ?
imported_KISS (66)|1.12.2004 22:24
[quote=Stano]Kiss, Pinnacle Studio 9 AV/DV (6800.-Sk s DPH - ceny Opalmultimedia)) je aj v drahsom prevedeni ( s externym boxom). ADVC-100/110 asi 11700.- bez DPH, teda cca 14.000.-s DPH. Ku Canopusom nie je ziade SW, k Pinnacle je tam Studio 9 CZ.
K tomu videu - staci ak Ti na nom ide kompozitny vystup. Skus ho prepojit (scart, resp. RCA) s videovstupom na TVP.[/quote]

Stano, tie ceny som pozeral,myslim ze ADVC 100 som videl za 11990 s DPH ale aj tak Pinnacle vychadza lacnejsia
(+) pre pinnacle - /lepsia cena/PCI slot/prilozeny soft/
( -) pre Canopus -/vyssia cena/ 1394 vstup nemam/ bez softu/

Potreboval by som vediet v com je Canopus lepsi od Pinnacle, ked je raz tak drahsi ako Pinnacle (lepsie spracovanie? rychlejsie? podpora lepsich formatov? :-? ??? vie niekto? ma niekto skusenost o obidvomi???

Stano ten pokazeny videorec. som chcel pouzit namiesto TVkarty k monitoru a nie v TVP.
Ak by som kupil napr. Pinnacle Studio 9 AV/DV ( pripadne ADVC-100) ci by som mohol VHSvideorekorder( ma funkcny tuner!) pripojit k tejto karte
a ci by to fungovalo ako nahrada TVkarty v PC. Myslim aj zachytavanie TV programu na HDD. Jasne ze memory a prepinanie kanalov by bolo riesene s DO od videa. Naco kupovat TVkartu na sledovanie TV programov v PC, ked mam nepotrebny videorekorder (vadna kazetova mechanika, ale tuner OK.) BUde to fungovat???
mercenary (105)|1.12.2004 23:16
Fungovat to bude a tuner ve videu bude určitě lepší (citlivější, spolehlivější, odolnější rušení). Výhody ADVC: bezproblémové připojení přes FireWire, nizké zatížení kompu, schopnost zpracovat bez vypadlých snímků i video z VHS s mizerným záznamem (rozpadlá synchronizace), naprosto nulové problémy s ovladači. Nevýhody: vysoká cena, není příliš vhodný pro sledování televize (i to se však dá), já osobně mám nedobré zkušenosti s kvalitou obrazu u modelu ADVC-50 (přeostřený šum, kompresní fragmenty), ale zdá se, že naprostá většina ostatních uživatelů tyto problémy nemá a nemohou si kvalitu vynachválit.
To Studio 9 AV/DV jsem neměl v ruce, obával bych se jedině snad možných problémů s kompatibilitou/konflikty/ovladači a případně průniku rušení z PC, kvalita asi nebude příliš horší (tuším, že kvalita obrazu bude obdobná tomu AVeru, co jsem zmiňoval výše - posuzuji dle podobné ceny = asi podobné řešení)
Joe-Joe (593)|2.12.2004 05:45
[quote=KISS][quote=Pitomec]KISS: Jestli nepotřebuješ analogový výstup, tak si kup ADVC-1394, což je PCI karta DV IN/OUT + analog IN. Rozhodně ale nekupuj žádný shitoidní TV karty, o VIVO sra*kách nemluvě![/quote]

No cely moj problem mam napisany v prvom prispevku tohoto fora. Praveze potrebujem analogovy vstup aj vystup z karty.
1. videorec. VHS/SVHS - PC
2. PC - spracovat
3. PC - CD/DVD napalit
4. PC - videorec. VHS/SVHS

Moje PC nema 1394 FireWire, \/ preto potrebujem kartu do do PCI alebo USB. (alebo dokupit kartu PCI - FireWire, cize dalsia investicia)[/quote]


DVC150
imported_jozo (82)|2.12.2004 08:46
Ja som tie ovladace AVerMedia Operou normalne stiahol, je tam driver a opravy zvuku do oboch programov Ulead a manual v pdf na instalaciu
imported_jozo (82)|2.12.2004 08:47
Ja som tie ovladace AVerMedia Operou normalne stiahol, je tam driver a opravy zvuku do oboch programov Ulead a manual v pdf na instalaciu celkom 6,6Mb
mercenary (105)|2.12.2004 08:59
To je divné, ať dělám co dělám, stáhnout mi to nejde. A že by se mi chtělo kvůli tomu instalovat Operu .... kdy to šlo stahnout, včera ? Mě se spíše zdá, jako by tam ty dokumenty nebyly. Nestáhne mi to ani GetRight.
Ty dva patche pro softy ULead stahnout jdou.

Zkuste na tohle kliknout někdo další, jestli se rozjede stahování pls.:
http://www.aver.com/software/dvdezmakerpropci/driver.zip
imported_jozo (82)|2.12.2004 09:50
Teraz som klikol na tvoj odkaz a stiahol som to bez problemov a z ineho kompu , ale Operou. ALE AJ TAK MAM DILEMU Machri poradte , ale rychlo, Mam Matrox G450TV t.z ze ma aj TV tuner vstup vystup, je to ako strizna, ale len soft kodek mpg2 cez Ulead media studio ide nahlad na TV a ta AverMedia ma svrbi len pre HW kodek mpg2 a TBC inak v PC chcem mat obe karty, pred dvoma rokmi som mal nieco podobne doma co doniesli zpoza mora,jednoduche ale len NTSC nedalo sa to prepnut na PAL, ale to TBC fungovalo fantasticky Obraz z VHS bol ozaj dobry, tak co ma to niekto<<<<<<
Devaster (477)|2.12.2004 10:07
ide dolu mozilou a aj nettransportom ...
mercenary (105)|2.12.2004 10:57
Tak jsem z toho daněk .. nebo jelen.

Mě to stahnout nejde, pořád hláška "403 forbidden", že by to neprošlo přes HW firewall ? To je fakt divné, něco takového se mi ještě nestalo ?!
Jozo: máš-li rychlé připojení a má to pod 10MB, zkus to prosím nacpat do [email]mercenary@iol.cz[/email], já to zkusím a dám vědět, zda to na nové ovladače jede líp.
Stano_tvf (504)|2.12.2004 11:30
KISS, samozrejme, pripojenie k TVP som uviedol iba ako test ci na tom videu idu videovystupy (scart). :-)
Ak Ti pojde TVP, tak mozes vystup z videa dat na videovstup karty (analogovy, napr. u Pinnacle) s mas kvalitnu "VIVO" kartu. :-E
P.S. Tie ceny som videl v cenniku Opalmultimedia, mam to v BB a nie v BA.
mercenary (105)|3.12.2004 12:05
Díky za ovladače v mailu, je to ale stejně k ničemu - jsou starší, než ty, co byly ke kartě a stejně to padá. Jestli to stihnu, tak zkusím jiný komp.
mercenary (105)|3.12.2004 21:59
Tak jsem nainstaloval Hauppauge PVR250 a první dojmy: instalace na první pokus, žádné sklony k rušení, trochu krkolomější nastavení softu, dosti pěkný obraz (zatím nehodnotím, k tomu se dostanu za pár dnů), pohodová komprese do MPEG2.
Zatím jsem narazil na jediný problém a to na "ozvěnový" zvuk při nižším bitrate zvuku - ale to může být nějaká finta, něco můžu dělat špatně ... pak poreferuji.
imported_jozo (82)|9.3.2005 18:13
Mercenary, tak mas nieco nove s kartou AverMedia pro PCI mpg2-HW, ci si to zahodil????
Alf (888)|12.3.2005 00:05
Pro ty, které to zajímá a neprosazují vehementně předražené HW převodníky jsem udělal záznam několika snímků, kde zdrojem signálu byl výstup ze stolního příjmače DVB-S.
Dva snímky jsou pomocí AIW 9800SE a MMC od ATI přes vstupy S-Video a kompozit. Třetí snímek je pořízený z výstupu kompozit sat. příjmače přes kameru Canon MVX10i (čili obdoba HW převodníku) a UVS-8. Na snímcích nebyly provedeny žádné korekce, mimo změny velikosti snímku pořízeného přes MVX10i na 768x576 (samozřejmě bez korekcí).
Zde jsou loga:



Celé snímky jsou tady:
http://www.mybox.cz/alf/logo/obr_1.jpg, http://www.mybox.cz/alf/logo/obr_2.jpg, http://www.mybox.cz/alf/logo/obr_3.jpg.
Myslíte, že je mezi nimi takový rozdíl?
mirekv (7169)|12.3.2005 04:53
Alf
Podobný test jsem dělal s AIW7500 a kamerou Canon MV750i - s podobnými výsledky. Problém není ani tak v ostrosti, ale ve vzniku barevných artefaktů na ostrých přechodech. Nutno podotknout, že po vypálení DVD tyto vady na TV ani nevidíš.
Jo, to logo mělo být na světlém pozadí, tam je to líp vidět.
Alf (888)|12.3.2005 08:50
OK, už jsem to tam přidal.
Ještě jsem zapoměl dodat, že pořadí snímků není takové, v jakém pořadí popisuji jejich vytvoření. Zkusí si někdo tipnout, který je který?
Pitomec (10211)|12.3.2005 09:12
Já bych si tak tipl, že ty tvoje žvásty o předražených HW převodnících a zázračných Wondrovkách, už nikoho nezajímají... :-I