Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ulead video studio 10 mi rozsynchronizuje zvuk!!!

cartas (149)|5.1.2007 13:59
Zdravím všechny a doufám, že mě někdo zachrání. Před Vánocemi jsem tady řešil, proč mám rozhozený video a zvuk a ejhle. Jak ukázalo moje další bádání, posun zvuku vůči videu nedělá zachytávání (tam mám posun cca 0.1sec na 90minutách) ale až editační program - v mém případě "Ulead video studio 10". Přitom v rámci editace ani neodděluji zvukovou stopu od videa, ale věškeré efekty dělám současně (jediné efekty jsou prolínačky).

Kde může být závada? (hlavne mi neříkejte, ať střihám v něčem jiném :))

Ten posun na konci výsledného DVD je fakt brutální, rozhodně jednotky vteřin!!!

PS: v příloze posílám info o mém zdrojovém videu (před střihem), pokud by tam snad někdo objevil něco nekorektního.
pee.tr (1208)|5.1.2007 14:09
cartas
ne že bych Ti dokázal poradit, v tomhle programu jsem nikdy ani nedělal, ale já mám zase občas pocit, že vyrenderovaný zvuk do AC3 pomocí vegasu je lehounce zpožděný vůči MPEG2 videu taky. A v původním zpracovaném AVI to bylo OK. Akorát jsem nikdy nepřišel na to, zda to dělá pouze přehrávač, když ty dvě stopy (m2v + ac3) v PC přehrává a nebo je to skutečně rozhozený.
Ty to rovnou exportuješ z toho Ulead už do DVD struktury?
cartas (149)|5.1.2007 14:15
jojo, přímo z UVS vytvorim DVD struktury
pee.tr (1208)|5.1.2007 15:29
no tak zkus dát ve VobEditu DEMUX a v něčem změřit délky stop (audio a video).
cartas (149)|28.2.2007 08:39
Hola braši, prosím pomozte. Už mi z toho asi hrábne.

Mám hotový projekt v UleadVideoStudiu 10, zdrojové video OK, náhled přes UVS OK, ale po vygenerování DVD-Video struktury je zvuk brutálně posunutý oproti obrazu. Čím to proboha může být????
Alf (888)|28.2.2007 19:37
Zkus to napřed vyrenderovat do normálního MPEG-2 a pak proveď authoring něčím jiným. Zdrojové video máš DV?
cartas (149)|2.3.2007 09:23
Co bys doporučil pro authoring? Nechci od toho nic jineho, nez vytvorit menu s nekolika kapitolami a nasledne zmenseni videa aby se veslo na DVD.

Zdrojove video je grable pres TV kartu z analog. kamery.
Mirda (25)|2.3.2007 09:40
Já dělám sice v UMS 8 Pro, ale myslím,že by jsi měl v časové ose napřed nechat všecho vyrenderovat uložit a následně vytvořit mpeg-2.Pro autoring bych já doporučil od Uleadu DVD Workshop 2.Nebo jednodužší UleadMovieFactory.
cartas (149)|2.3.2007 10:44
[QUOTE=Mirda;136102]Já dělám sice v UMS 8 Pro, ale myslím,že by jsi měl v časové ose napřed nechat všecho vyrenderovat uložit a následně vytvořit mpeg-2.Pro autoring bych já doporučil od Uleadu DVD Workshop 2.Nebo jednodužší UleadMovieFactory.[/QUOTE]

Jak to myslíš s tím renderingem napřed?

Jaký je hlavní rozdíl mezi DVD workshopem a Movie Factorem???
Mirda (25)|2.3.2007 11:54
Když máš sestříhané video v časové ose ,tak to nechej spočítat a uložit (jako projekt DVP ),tím,že si to pustíš bez náhledu,nevím jak ti to přesně laicky popsat prostě v UMS se ti pak nad časovou osou zobrazí červený a zelený proužek. Trvá to stejnou dobu jako je délka projektu,prostě veškéré přechody a titulky a případné změny s videem a audiem se vyrenderují.Pak dáš vytvořít video soubor- mpeg 2.
Jednoduše - DVD Workshop je poloprofi program a MovieFactory je velice jednoduchý program pro tvorbu autoringu.Více na http://www.ulead.com
Nostradam (210)|2.3.2007 13:06
4 Cartas.
Předpokládám, že když to máš z TV karty, tak je to .mpg. Pro editaci použij proto Mpeg Video Wizard DVD, pomocí něhož vytvoříš i DVD s menu a kapitolami.
cartas (149)|2.3.2007 14:17
1) jenže přesně tohle měl umět i Ulead Video Studio...

2) ještě mě napadá, nemůže být nějaký chaos v nainstalovaných kodecích??? Pročítám všechny fóra křížem krážem a někdo měl podobný problém v jiném softu (už nevím jakém). Taky šlo o to, že vstup byl OK, výstup s posunem zvuku a dělala to novější verze programu. Starší verze udělala výstup korektně. Co vy na to?

3) Jo, můžeš nějak porovnat Mpeg Video Wizard a Ulead Video Studio? Nerad bych totiž zase měnil soft, už jsem experimnetnoval strašně dlouho. Nejdřív Pinnacle (ten padal a byl pomalý), pak SonyVegas (ten tu sice všichni chválí, ale pro mě byl moc složitý - fakt potřebuju jen základní střih, prolínačky a menu) no a teď bych měl zase opustit Ulead... Ufff.
Alf (888)|2.3.2007 20:33
[quote=cartas;136137]3) Jo, můžeš nějak porovnat Mpeg Video Wizard a Ulead Video Studio? Nerad bych totiž zase měnil soft, už jsem experimnetnoval strašně dlouho. Nejdřív Pinnacle (ten padal a byl pomalý), pak SonyVegas (ten tu sice všichni chválí, ale pro mě byl moc složitý - fakt potřebuju jen základní střih, prolínačky a menu) no a teď bych měl zase opustit Ulead... Ufff.[/quote]
Základním rozdílem je to, že MVW neprovádí rekompresi pokud je zdrojové video v korektním formátu MPEG-2. Z toho vyplývají dvě věci:
1. Práce s videem je velmi rychlá, pokud se provádí pouze střih a prolínačky
2. Nedochází ke ztrátě kvality

Vegas je špičkový program na zpracování videa, ale je primárně určen na DV. Pokud je zdrojové video v MPEG-2, vždy provádí rekompresi -> ztráta kvality.
UVS10 je program jiné kategorie. V podstatě je podobný PS, ale oproti němu je daleko stabilnější a s lepším kodekem.
Nostradam (210)|2.3.2007 20:52
No právě, Ulead Video Studio je možná lepší jak Pinnacle, ale nemusí korektně provádět střih .mpg na I framy stejně tak, jako Pinnacle. Wizard je jiná káva.
cartas (149)|3.3.2007 14:05
Takže jste mě zase nahlodali a zkusím sehnat Mpeg Video Wizard DVD. Ještě mi řekněte, čemu je práce s tím podobná (z programů, které jsem zkusil - viz výše). Doufám že ne Vegasu, který jsem nějak neměl čas pochopit.

Suma sumárum, pokud mám analogovou kameru, je to Mpeg Video Wizard DVD vaše doporučení?

Ale stejně by mě zajímalo, proč mi to UVS rozhodí synchronizaci. Nějaký další nápad?
StD (8612)|5.3.2007 07:49
WMVW DVD umí vše, co je pro práci s Mpeg2 potřeba, včetně titulkování... Práce s ním je jednoduchá a intuitivní (fuj, to je ale hnusný slovo...). Návod/recenze je tady na Freaku. Jediný co neumí je vynulovat TimeCode v GOPech (u úmyslně poškozených streamů komerční produkce...), ale na to ovšem máme jiné "nádobíčko" (=ReStream). Good Luck! :cool:

https://www.tvfreak.cz/recenze-strih-mpeg-bezeztratove-pak-womble-mpeg-video-wizard/377
cartas (149)|5.3.2007 14:05
Kde je prosím ten Návod/recenze na "Mpeg Video Wizard DVD"? Nějak to v tom zmatku kategorií nemůžu najít.

Dík
StD (8612)|5.3.2007 14:20
Jsi slepý nebo nevidíš ten link v mém předchozím postu? Tak si na něj klikni a máš to... lenochu :eek:
cartas (149)|6.3.2007 07:36
jsem asi slepý a navíc nevidím. Sory, fakt jsem to překouknul. Dík!
StD (8612)|6.3.2007 07:38
:p :cool: :rolleyes:
cartas (149)|6.3.2007 10:05
Tak už jsem nainstaloval Womble a hned mam par rychlodotazku:

1) pri tvorbe menu asi nejde udelat pohyblivy nahled kapitoly, co?
2) jaky mam zvolit format zvuku pro vysledne DVD MPEG2 nebo LinearPCM nebo AC3? a jaky bitrate? (zvuku zas tak nerozumim...)
3) to hlavni: umi Womble automaticky zmensit video pokud jeho velikost presahuje kapacitu DVD?
StD (8612)|6.3.2007 10:58
Ad 1) Menu jsem v MVW ještě nedělal (používám ho především na střih a titulkování), tak to nevím - pokud možno dělám filmy stejně bez menu, a když už musím jednoduché menu (pro díly seriálu) dělat, tak si ho vytvářím ve Scenaristu a Photoshopu.

Ad 2) Záleží na prostoru a typu videa a také co je zdroj - jako standard dělám AC3 224 kbps. Mpeg2 audio vyjde velikostí i bitrate zhruba stejně. U LPCM počítej s cca 5násobnou velikostí audia (u 2hod. filmu cca 1,4 GB)...

Ad 3) NE. Od toho máš snad v případě potřeby Shrink, ne?!
mirekv (7169)|6.3.2007 11:54
cartas: zachytávat z analogové kamery dp MPEG se mi nejeví jako dobrý nápad ale když už, tak zkus kombinaci ProjectX + MPEG2Schnitt, ten PX zajistí synchronizaci i při vypadených snímcích.
cartas (149)|6.3.2007 11:57
ad3) no jo, shrink mam ale zere me ten hotovej projekt v UleadVideoStudiu. Ted z nej udelam mpeg (protoze u DVD-video to jinak rozhodi zvuk), ten pak nactu do Wombla a vysledek jeste pres Shrink... Jen se mi to zda moc komplikovane, zejmena proto, ze jsem chtel puvodne AllInOne produkt :)
cartas (149)|6.3.2007 12:02
mirekv - smarja ja uz toho vyzkousel (pokazde mi to doporucil nekdo z konfery) a ty mi nabizis dalsi produkty. Presto dik za tip, ale uz nejak stracim silu zkouset nove a nove. Vytvorim tak 2 DVD do roka a fakt jsem chtel neco jednoduchyho. Moje vize byla:
1) grabnout z analog kamery pres TV kartu do PC
2) sestrihat, pridat prechody, titulky a udelat DVD menu
3) vypalit a kochat se

bod 2 mel byt realizovan jedinym softem, zatim jsem nenasel sveho viteze a pritom toho snad tolik nechci, ne? ... uf
cartas (149)|6.3.2007 12:04
jo a otazka na vsechny, kdysi tu byla volba, aby mi prislo mejlem upozorneni, ze nekdo odpovedel na muj dotaz. To uz zmizelo nebo zase jenom nevidim?
StD (8612)|6.3.2007 12:23
@cartas: B je správně. Upozornění normálně chodí...

A ještě k těm tvým P.T. představám - abych tě těchto iluzí zbavil, tak tě ujišťuji, že já si produkuji plus minus pět až deset filmů týdně a používám přitom nejméně deset (10) různých programů (podle okolností) a každý je k něčemu dobrý více a druhý méně. Přijde na to, co od toho zrovna chci.
Namátkou uvedu příklad (film Die Flucht, 2 díly 16/9, grabnuto v NE a PO):

[COLOR="DarkRed"]1) zachycení Mpeg2 z DVB-S = Pinnacle PCTV Vision
2) základní střih (začátek/konec = stmívačky plus přeuložení s příznakem 16:9 v hlavičce) = Womble MVW
3) prohnat ProCoderem (ořez dvou bílých synchronisačních řádků nahoře, které mi otravují život, vyostřit na výstupu, demux na m2v a wav pro autorisaci) = to pustím přes noc...
4) případné úpravy (čistění, přidat/ubrat Gain) audia = Adobe Audition
5) výroba AC3 streamu z wavu - SoftEncode nebo následně Scenarist, podle nálady
6) kontrola výsledku puštěním demuxovaných streamů m2v+ac3 = MediaPlayerClassic
7) autorisace DVD-video = Sonic Scenarist
8) pokud je to větší než cílová placka (a nemám na DL), tak = DVDShrink
9) vyrobit image = DVDShrink
10) vypálit = DVDDecrypter nebo ImgBurn
[/COLOR]

Potom se teprve "mohu kochat" svým výtvorem. A to ještě byl ten nejjednodušší způsob. Jindy si ještě zkomplikuji život přidáváním titulků nebo audiostop "odjinud", nebo odstraňování event. závad ve streamech apod. Dále je potřeba vyrobit odpovídající Cover pro placku atd. Je to halt hobby. Jo a aby tahle litanie nebyla OT, tak se mi při tomto způsobu práce nemá kde stát, aby se mi někde rozjelo audio nesynchro k videu. To zajišťuje už na vstupu nastavení mpeg-encoderu AudioLock/VideoLock - to vše (strukturu materiálu) ti dobře ukáže třeba právě ProCoder po načtení a máš jistotu, že nepracuješ s nějakým zmetkem...

[COLOR="darkred"]Tož tak, so ist es! [/COLOR]
cartas (149)|6.3.2007 14:06
no je videt, ze vis co delas a pokud to delas obden, plne chapu tvuj prehled a rozmanitost reseni.

nicmene pro laika jako ja toto vse nema vyznam, potrebuju jednodussi reseni i kdyz vystup nebude tak dokonaly (to zkousnu).

cela tato anabaze vznikla tim, ze to uz vypadalo ze ke sve spokojenosti jsem nasel UVS, ktere by mi plne (no dobre ne tak uplne bez musek) vyhovovalo. A kdyz uz jsem si s tim vyhral a vytvoril komplet projket, neumi korektne spocitat DVD strukturu.

takze diky za odpovedi, i kdyz tu, kterou jsem chtel jsem nedostal (=jak prinutit UVS aby neposunulo zvuk).
cartas (149)|6.3.2007 14:11
jeste doplnim ze mi je trnem v oku hlavne to, ze UVS umi z toho sameho projektu vytvorit AVI s korektni synchronizaci. Proto mi hlava moc nebere, proc nedokaze udelat korektni DVD-strukturu.

Kdyby to rozhodil pokazde, tak je blby program a neresim to, ale takhle mam furt pocit, ze je chyba nekde v kodecich nebo nevim kde...
StD (8612)|6.3.2007 14:12
Já s UVS nedělám, tak nemohu sloužit. Asi by to chtělo důkladnější studium jeho manuálu, jestli tam nemáš něco někde chybně nastavené. Obvykle to bývá nějaká úplná trivialita už ve zdroji... :o
Na Ulead tu býval odborník snad Pitomec.
Alf (888)|6.3.2007 15:06
cartas
Napadla mě ještě jedna možnost. UVS 10 má někde v nabídce opravu DVB-T streamu. Zkus to přes ni protáhnout a pak teprv udělej DVD.
Alf (888)|6.3.2007 15:07
[quote=StD;136438].....Na Ulead tu býval odborník snad Pitomec.[/quote]
Jenže pokud vím, Pitomec dělá v Ulead Media Studio.
Mirda (25)|7.3.2007 11:42
Pitomec dělá v UMS 7, já dělám UMS 8 . UVS je zjednodušená verze UMS už jsem to tu psal pokud si projekt nenecháš vyrenderovat v časové ose a přímo dáš vytvořit mpeg tak se ti to bude rozcházet.Musíš vyrenderovat v časové ose uložit si DVP a následně dát vytvořit mpeg.Jednoduché menu vytvořit Ulead Movie Factory.Pohyblivé menu DVD Woskshop2. Všechno je od Uleadu a perfektně to spolupracuje mezi sebou a není potřeba již jiné SW.
cartas (149)|15.3.2007 09:42
Alf:
co je to "oprava DVB-T streamu"? - v menu to nemuzu najit. Je to urcite v UVS (nezamenujes to s UMS)???

Mirda:
ono je to právě jinak. Pokud dám přímo vytvořit mpeg (jediný mpg soubor) - je to v pohodě. Problém nastává pokud dám vytvořit DVD-strukturu (adresář Video_TS) - tam se mi to rozjede !!!
jobro (235)|15.3.2007 19:23
Od Uleadu jsem utekl, ale matně si vzpomínám, že když neměl uživatel oči na stopkách při tvorbě DVD, byla stále předkládána TV norma NTSC.
I když byl projekt správně nastaven na PAL.
Při přechodu na tvorbu DVD se vždy (!) muselo ručně přepínat na PAL... Ulead si nastavení DVD PAL nikdy nezapamatoval.
A víme, jak to mají amíci s počtem snímků/sec. Není tam zakopaný pes? (Konverze PAL-NTSC)
Alf (888)|15.3.2007 21:44
[quote=cartas;136975]Alf:
co je to "oprava DVB-T streamu"? - v menu to nemuzu najit. Je to urcite v UVS (nezamenujes to s UMS)???[/quote]
Je to v menu Tools a pokud máš češtinu, je to "Zotavit video DVB-T...".
cartas (149)|16.3.2007 14:00
Alf:
vyzkousim, ale predpokladam, ze to stejne nepomuze, kdyz klasicky mpg soubor to vyexportuje v poradku, ze?

Mimochodem co ze to vlastne ta oprava DVB-T znamena? Co to ma udelat?
ahx (13)|20.4.2007 11:29
Někde v odpovědích padla zmínka o pomatených kodekách. Existuje možnost zkusit např. programem MMCompView některé povypínat a sledovat co to udělá, ale je to běh na dlohou trať.
jkl123 (8)|25.6.2007 17:22
Doporučuji ti sehnat si Ulead Video Studio 11 Plus, jede mi bez problémů. Nakonec vyrenderuji do souboru "mpg pro DVD" ze kterého vypálím DVD (případně přidám menu) v Ulead DVD Movie Factory (nová verze je 6), protože se mi zdá, že výsledek je kvalitnější než z UVS. Zkoušel jsem i další programy, jako Pinnacle 9, 10 a 11 (je vychvalovaný, ale je to hrozný krám, padá kde může), Sony Vegas (pro mne složitý a nepřehledný) i Adobe Premiére (složité, málo intuitivní). Uleady si nemohu vynachválit, dělám v nich jiš 5 let - stabilní, jednoduché a srozumitelné! Ahoj.
talirspolevkou (2)|27.6.2007 10:52
chtel bych se zeptat jak mam ve svem ulead vidostudiu 10+ priblizovat a oddalovat fotky(viz. video: , napr.v te telocvicne jak se ta fotka oddaluje...) a dale jak tam mam udelat aby mi text priletl treba z nejake strany proste jak udelat aby se text pohyboval(tez na tomto odkazu treba hned na zacatku jak tam je to 9.A a pod tim rok..... )diky moc a odpovezte pls co nejdriv.muzete klidne odpovidat i na icq 200761623
Alf (888)|27.6.2007 21:18
Vpravo nahoře vedle náhledového okna je rozbalovací menu. Vyber volbu "Video Filter", pak ikonu "Video Pan and Zoom" a přetáhni ji myší na příslušný snímek.
Po vložení titulku musíš zaškrtnout volbu "Samostatný titul" a na záložce "Animace" vybrat styl pohybu titulku.
talirspolevkou (2)|30.6.2007 18:11
hej fakt moc diky
ses fakt MACHR! =]