Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosim o radu pred kupov WinFast TV 2000XP EXPERT

majko_pe (37)|17.11.2006 18:07
Dobry den,
viem, ze je tu o tejto karte popisane viac ako dost, ale chcel by som poprosit o par rad pred jej kupov. Hlavne coho sa mam vyvarovat. Som len laik, preto z toho co som precital mi nie su jasne niektore veci.
1) spravne zapojit kablik do integrovanej zvukovky
2) mam pouzit ovladace z CD alebo mam stiahnut najnovsie z netu? Aku verziu?
3) Taka ista otazka k softwaru...je nejaka preferovana verzia?
4) Najdolezitejsie nastavenia pre spravny chod karty, kedze karta sa bude vyuzivat hlavne ako FM a co sa tyka TV je pre mna len dolezite aby som naladil programy, zoradil ich podla potreby a to je vsetko.

Dakujem velmi pekne za rady.
Ivo Mašek (10205)|17.11.2006 18:17
Pro začátek mrkni sem:
http://masek.webzdarma.cz/tvexpert.html
majko_pe (37)|17.11.2006 18:26
to uz citam asi 4 hodiny...a 2 hodiny jednotlive prispevky. Da sa povedat, ze celkom som to uz pochopil, ale proste potreboval by som to vysvetlit po lopate. Myslim, ze som niekde cital, ze ty tu kartu mas, takze asi si ten spravny clovek pre mna :-D. Kartu nechcem vyuzivat profesionalne...ako som pisal, ide mi len o to, aby som mohol ulozit 10 FM a 22 TV stanic v urcenom poradi a to je v podstate vsetko.
miesto, kam pripojit ten kablik na dosku som uz nasiel....co sa tyka ovladacov - z toho som uplny magor. Mozes poradit nejaku overenu verziu? A nejake zakladne info o nastaveni normy.
Vopred dakujem za rady
Ivo Mašek (10205)|17.11.2006 18:57
Ověřený software:
aplikace: 3.0.10.20
drivery: 5.13.1.3310
Tento software patří k sobě. Nedávat k aplikaci jiný driver a naopak.
U tohoto ovladače nemusíš používat pro přepínání norem PAL_BG / DK tlačítko "A". Ale zvolíš si normu PAL_BK.
Já mám kabelovku - tedy dostatečně silný signál, takže problém nemám. Chytám vše analogové.
majko_pe (37)|17.11.2006 20:19
fantasticke :-) :-)
mozes mi prosim este hodit link, kde by som to mohol stiahnut? Alebo je to dodavane standartne na CD ku karte?
Co sa tyka instalacie, je treba si na nieco davat pozor? Myslim, ci je to standartna instalacia driverov a potom softwaru?
Dik :-)-
Ivo Mašek (10205)|18.11.2006 08:21
[quote]mozes mi prosim este hodit link, kde by som to mohol stiahnut?[/quote]
http://masek.ic.cz
Jinak, je docela možné, že ovladače na přiloženém CD, které jsou mnohem novější, budou také funkční. To ti dopředu nikdo neřekne.

[quote]Co sa tyka instalacie, je treba si na nieco davat pozor? Myslim, ci je to standartna instalacia driverov a potom softwaru? [/quote]
Klasická instalace. Já osobně jsem neodfajfkovával podporu WMP. Jednou jsem to udělal, a měl jsem s tím pouze potíže. Používám PowerDVD.
Dále nedoporučuji mít v PC nainstalované různé druhy CodekPacků. Jsou nevyzpytatelné.
Instalace je idealní na čistý OS.
majko_pe (37)|18.11.2006 08:35
[quote]Ověřený software:
aplikace: 3.0.10.20
drivery: 5.13.1.3310[/quote]

no tak som hladal a nasiel. stiahol som z tvojej stranky tento software:
http://img215.imageshack.us/my.php?image=untitledxn3.jpg
malo by to teda postacovat pre spravny chod karty?
Vdaka
Ivo Mašek (10205)|18.11.2006 08:43
Jo, to je ono.
majko_pe (37)|18.11.2006 09:06
[quote=Ivo Mašek]Jo, to je ono.[/quote]
OK..Vela krat vdaka...uz je objednana...ak budu nejake problemy mozem sem napisat?
Ivo Mašek (10205)|18.11.2006 09:09
Samozřejmě, že můžeš. Pokud budeme vědět, poradíme.
majko_pe (37)|22.11.2006 18:08
Tak konecne mam kartu doma. Instalacia isla celkom hladko. Mam vsak tieto problemy:
1) aj pri maximalnom nastaveni volume v aplikacii PVR je zvuk velmi po tichu.... da sa to niekde nastavit?
2) k PC mam pripojene 5.1 repro, ale pri TV aj FM mi hraju iba predne stereo....nie je mozne volit pre kartu 5.1 zvuk?
3) tlacitko Teletext v hornej casti obrazovky absolutne nereaguje
4) zatial myslim ze mi naslo vsetky programy len pri kombinacii KABEL a CZ (PAL B/D)...je to najoptimalnejsie nastavenie?
Inak drivery aj software som nainstaloval z prilozeneho CD: v5.6 a v3.0.10.98

Velmi pekne dakujem vopred za odpovede....
majko_pe (37)|23.11.2006 15:57
tak trochu som sa vrtal v nastaveniach a zvuk pri pocuvani FM mi ide zo vsetkych repro len ak zapnem tento cudlik:

http://img296.imageshack.us/my.php?image=untitledrs8.jpg

v pripade, ze nastavenia dam potvrdit, znovu sa zvuk prepne do dvoch prednych repro. Neviete mi fakt poradit co s tym?
Ivo Mašek (10205)|23.11.2006 19:09
V roletovém menu toho okénka v té tvé ukázce máš u Audio Mode nastaveno Stereo Mode.
Nemáš tam možnost nastavit 5.1 ?
Já mám jiné menu, než ty, takže to nemohu odzkoušet na sobě.
majko_pe (37)|23.11.2006 19:39
nie, moznost 5.1 tam nie je..... je zaujimave,ze pri tom teste idu vsetky repro a normalne iba predne....vsetko ostatne je zatial OK, iba ten zvuk
ODSakEda (2278)|23.11.2006 20:59
[quote=majko_pe]tak trochu som sa vrtal v nastaveniach a zvuk pri pocuvani FM mi ide zo vsetkych repro len ak zapnem tento cudlik:

http://img296.imageshack.us/my.php?image=untitledrs8.jpg

v pripade, ze nastavenia dam potvrdit, znovu sa zvuk prepne do dvoch prednych repro. Neviete mi fakt poradit co s tym?[/quote]
Navol audio device pro recording i control volume ten vstup (Line In nebo Auxiliary) na který máš napojen audio kablík z TV karty!

A koupil jsi revizi B?! První kusy tohoto výrobku měly nesprávné kondenzátory ve zpětné vazbě v audio části obou kanálů a tedy zvuk bylbez výšek a tím pádem i o dost tišeji!
Saxel (2279)|24.11.2006 08:20
[quote=majko_pe]2) k PC mam pripojene 5.1 repro, ale pri TV aj FM mi hraju iba predne stereo....nie je mozne volit pre kartu 5.1 zvuk?....[/quote]
5.1 zvuk může být pouze součástí streamu digitální TV. Ty přijímáš analogovou TV a tam žádné 5.1 není. Jediná možnost, jak získat z dvoukanálového signálu prostorový je mít dekodér Dolby Prologic a ten pravděpodobně nemáš. Pokud bys chtěl pouze zdublovat zvuk předních stereo beden do zadních, musí to umět tvá zvuková karta, protože TV tuner je s ní propojen jen analogově a to dvoukanálově.
majko_pe (37)|24.11.2006 10:50
[quote]Navol audio device pro recording i control volume ten vstup (Line In nebo Auxiliary) na který máš napojen audio kablík z TV karty![/quote]
audio kablik mam prepojeny z TV karty do CD vsupu na doske. Takze tam mam navoleny CD. Inak skusal som uz vsetky moznosti.

[quote]A koupil jsi revizi B?! První kusy tohoto výrobku měly nesprávné kondenzátory ve zpětné vazbě v audio části obou kanálů a tedy zvuk bylbez výšek a tím pádem i o dost tišeji![/quote]
no to, aku reviziu mam teda neviem. ako by som to mohol zistit? zatial vdaka za odpovede
majko_pe (37)|24.11.2006 11:00
[quote]5.1 zvuk může být pouze součástí streamu digitální TV. Ty přijímáš analogovou TV a tam žádné 5.1 není. [/quote]
no to viem, ale ja sa ani nesnazim o 5.1 zvuk, ale o zvuk zo vsetkych repro. Ked si napriklad pustim cez Operu nejake internetove radio, ide zvuk zo vsetkych repro bez problemov.

[quote]Jediná možnost, jak získat z dvoukanálového signálu prostorový je mít dekodér Dolby Prologic a ten pravděpodobně nemáš. Pokud bys chtěl pouze zdublovat zvuk předních stereo beden do zadních, musí to umět tvá zvuková karta, protože TV tuner je s ní propojen jen analogově a to dvoukanálově[/quote]
no toto je moja doska
http://cz.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=11&l3=307&model=1179&modelmenu=1
toto je software k zvukovke:
http://www.soundmax.com/products/information/soundmax4xl.html
na ktorej je 8.1 zvukova karta a v ovladocovh SoundMax je volba Dolby Prologic, takze doska by mala byt dekoder - skusal som to tiez zapnut, ale zvuk ide stale iba z prednych repro.
Napada ma este jedna vec: prerobit maly kavlik na jednej strane pre JACK a skusit ho napojit do zvukovej karty cez LINE IN. Co vy na to?
Ivo Mašek (10205)|24.11.2006 12:40
[quote]Napada ma este jedna vec: prerobit maly kavlik na jednej strane pre JACK a skusit ho napojit do zvukovej karty cez LINE IN. Co vy na to? [/quote]
Majitelé motherboardů, které nemají audio_CD na desce, to tak bežně dělají.

[quote]no to, aku reviziu mam teda neviem. ako by som to mohol zistit? [/quote]
Tím se neptrap. :-) Ty máš fungl novou kartu a ta bude mít už revizi E, nebo dokonce F. To, co píše Eda, se týkalo várky, dovezené sem na přelomu let 2003-2004.
majko_pe (37)|24.11.2006 13:32
[quote]Majitelé motherboardů, které nemají audio_CD na desce, to tak bežně dělají.[/quote]
takze ma to zmysel vyskusat. aby som zbytocne nestravil cas prerabanim a nakoniec to bude k nicomu. Inak mohol by ten problem byt sposobeny aj niektorou s tychto veci?
- v PC je nainstalovany CodecPack
- pred touto kartou som tam mal nainstalovany externy tuner
- pouzivam Power DVD
Inak, chcem sa ta spytat, co si o tomto probleme myslis ty?
Dakujem velmi pekne
ODSakEda (2278)|24.11.2006 14:03
[quote=Saxel][quote=majko_pe]2) k PC mam pripojene 5.1 repro, ale pri TV aj FM mi hraju iba predne stereo....nie je mozne volit pre kartu 5.1 zvuk?....[/quote]
5.1 zvuk může být pouze součástí streamu digitální TV. Ty přijímáš analogovou TV a tam žádné 5.1 není. Jediná možnost, jak získat z dvoukanálového signálu prostorový je mít dekodér Dolby Prologic a ten pravděpodobně nemáš. Pokud bys chtěl pouze zdublovat zvuk předních stereo beden do zadních, musí to umět tvá zvuková karta, protože TV tuner je s ní propojen jen analogově a to dvoukanálově.[/quote]
Zvukovka SB Live! to umí sqěle! 8-)
majko_pe (37)|24.11.2006 14:52
[quote=ODSakEda]Zvukovka SB Live! to umí sqěle! 8-)[/quote]
no moznost kupi novej zvukovej karty beriem ako posledne riesenie... myslim, ze to musi ist aj s mojou integrovanou a problem bude iba s nastavenim. Alebo sa mylim?
Ak mozes, prosim hod mi sem nejaky link, o ktoru kartu presne ide. Dakujem
Ivo Mašek (10205)|24.11.2006 14:58
[quote]- v PC je nainstalovany CodecPack [/quote]
Ten musí pryč. Tyhlety codek-packy jsou neštěstím pro tv tunery všeobecně. (I když jsou i výjimky)
[quote]- pouzivam Power DVD [/quote]
Též používám PowerDVD. Ono se to má tak. Tv tuner si nainstaluje své potřebné kodeky a i ti to sdělí. Já osobně pouze zakazuji instalaci pro podporu WMP. Mě to potom vždy zlobilo. A protože používám PowerDVD, nikoli WMP, podporu nepotřebuji. Dále ten jmenovaný PowerDVD si také nainstaluje své kodeky - respektivě už do systému "necpe" to, co tam je. Což codekpacky mají tu drzost, že se nacpou i tam, kam není třeba, a dochází ke konfliktu.
Co se týče zvuku, já používám integrovanou zvukovku, která je sice 5.1, ale výstupy mám stereo a používám tuner z roku 2003 - již ale revizi "B".
I to menu mám odlišné, než ty.
Takže co se týče problému zvuku 5.1, to ti musí poradit ti, co tento systém používají.
majko_pe (37)|24.11.2006 16:31
No nic...skusim preinstal OS a uvidime...ak to nepomoze, vyhodim tu kartu z okna!!!
Ivo Mašek (10205)|24.11.2006 17:52
Jenom proto, že ti normálně funguje, pouze místo 5.1 máš "obyčejné" stereo? :-(
majko_pe (37)|24.11.2006 17:52
tak system preinstalovany a zvuk stale iba z dvoch repro...do p..i
ODSakEda (2278)|24.11.2006 19:29
majko_pe -kup si za pětikilo starej dobrej SB Live! 4.1 nebo 5.1 8-)
Je k němu pěkný mixer, recorder a různé efekty včetně korekcí basů a výšek vreálnémčase :-)
majko_pe (37)|25.11.2006 09:41
[quote=ODSakEda]majko_pe -kup si za pětikilo starej dobrej SB Live! 4.1 nebo 5.1 8-)
Je k němu pěkný mixer, recorder a různé efekty včetně korekcí basů a výšek vreálnémčase :-)[/quote]
mohlo by to byt aj nieco taketo?
http://sk.europe.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=205&product=14257&nav=0
asi je nutne potom zastavit integrovanu zvukovku v biose, nie?
Ivo Mašek (10205)|25.11.2006 10:40
[quote]asi je nutne potom zastavit integrovanu zvukovku v biose, nie? [/quote]
Ano, integrovanou vypnout.
majko_pe (37)|31.12.2006 12:01
dobry den,
chcem sa spytat este na jenu vec...a to nahravanie z TV. Moje sucastne nastavenie je:

samozrejme moznosti vystupu je vcelku dost:


viete mi prosim poradit ake je najoptimalnejsie nastavenie pre zachytavanie obrazu? ake pouzivate vy?
Vdaka za odpovede.
ODSakEda (2278)|31.12.2006 13:48
Jak na co?! Doporučuji minimálně MPEG-2 Dorá nebo Optimal. kvalita, mášli rychlé železo (procák alespon P4 2,4GHz a j.!), jde to i do AVI/XviD (Xvid doinszalovat a nastavitdobře samo!) a audio do PCM (WAV 44100/16bit) a pak, krom velmi malých videosouborů, jde video i stříhat (reklamy, začátek-konec a pod.) v přímé kopii bezeztráty a v mžiku, jen jako kopírování dat z HDD na HDD 8-)
To poslední používám už roky já :-D :-E
majko_pe (37)|1.1.2007 08:06
Zelezo je velmi rychle, takze toho sa nebojim. Co sa tyka MPEG-2, nahravka je sice vcelku v pohode, ale zvuk je velmi slaby. Skusal som nastavovat vsetko mozne, ale nepomaha to.
Co sa tyka AVI, nahravany subor ma obrovsku velikost, ale zase zvuk je OK.
Budem musiet vyskusat este nejake ine volby.
Vdaka zatial za rady.
ODSakEda (2278)|2.1.2007 12:07
majko_pe AVI, nahravany subor ma obrovsku velikost??? AVI ještě neznamená nějakou kompriaci, tedy třeba i žádnou a pak je to také třeba 1G za minutu! Neb velkou komprimaco dle použitého klodeku a nastavení komprese a pak třeba jen 10MB/min - to je docela rozsíl o 2 (dva!!!) řáday! Kdoví co jsipoužil a jak nastavil?... :-E