Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou LCD TV do 15 tis?

jimmys (49)|11.10.2008 14:55
Zdravím,

rodičům dosluhuje CRT Sony (kolem bílé se tvoří až centimetrový fosforový stín :( ), a já zvažuju, že bych jim pořídil LCD TV. Stávající úhlopříčka je 45cm.

Požadavky
-Dívat se budou asi tak z 2-3 metrů
-Na TV se budou sledovat sportovní přenosy
-Rozlišení bude povětšinou malé (analog TV, dig.satelit), případně z PC DVDRipy (~670x368). Žádné Blue-Ray nehrozí, naopak, požadavek je, aby byly co nejméně vidět "kostičky" a obraz nebyl rozplizlý.

Cena: nejlépe něco kolem 12, 13 tisíc.

Poradíte?
Killerone (23)|12.10.2008 11:11
Take se pridam k teto prosbe. Sam sem volil plazmu od Panasonicu, kterou bych jim take koupil, ale bohuzel se jim nevejde na misto urceni TV. Takze chci volit tim padem nejakou tv LCD a cena 15000.
roman2277 (582)|12.10.2008 12:44
[QUOTE=jimmys;195843]Zdravím,

rodičům dosluhuje CRT Sony (kolem bílé se tvoří až centimetrový fosforový stín :( ), a já zvažuju, že bych jim pořídil LCD TV. Stávající úhlopříčka je 45cm.

Požadavky
-Dívat se budou asi tak z 2-3 metrů
-Na TV se budou sledovat sportovní přenosy
-Rozlišení bude povětšinou malé (analog TV, dig.satelit), případně z PC DVDRipy (~670x368). Žádné Blue-Ray nehrozí, naopak, požadavek je, aby byly co nejméně vidět "kostičky" a obraz nebyl rozplizlý.

Cena: nejlépe něco kolem 12, 13 tisíc.

Poradíte?[/QUOTE] Tak to bych si koupil tu Plazmu z Makra(82cm) za 10000k.(nebo bych přidal 2k a koupil panasonic 37PX8)
mvaldo (76)|12.10.2008 13:31
... a co tak Sharp LC-37D65E :)
Killerone (23)|12.10.2008 15:18
[QUOTE=mvaldo;195964]... a co tak Sharp LC-37D65E :)[/QUOTE]

Potrebuju neco mensiho na jejich stenu (mezi skrine) je mezera jen 85 cm......a tohle i muj panasonic ma pres 90cm.
jimmys (49)|12.10.2008 21:40
No já bych to viděl na max 32, spíš 26.. Přece jen na větších obrazovkách by přece vypadal ten horší signál hrozně ne?

@roman2277: popravdě řečeno jsem o plazmě ani neuvažoval.. Je to pro moje požadavky výhodnější? Vždy si říkám, jestli jsem tak bohatý abych si dovolil nejlevnější věci..

tu plazmu jsem našel do 15 tisíc (http://plazma-tv.hledejceny.cz/panasonic-th-37px8e/) ale ňák se mi tomu nechce věřit...
jarino1978 (8045)|12.10.2008 21:51
v Tvojom prípade by som skôr uvažoval vážne nad financiami... Pridaj...V opačnom prípade len kompromis...Teda ak sa budeš uberať v LCD...

Adekvátne by bolo pre Teba najlepšie využiť ešte čas a zakúpiť znova CRT TV a za ušetrené prašuldy si možno dokúpiť nejaký ten doplnok... Pouvažuj....
jimmys (49)|12.10.2008 21:57
jarino muzes to prosim rozvest? Nad 15tis. opravdu asi ne (nevim, mozna do vanoc ceny spadnou).

Spis by me zajimal nazor na plasma vs LCD, hlavne co se tyce toho rozliseni (ten panasonic je veeelkej, a ja se obavam hnusneho obrazu na rozliseni vyse napsane). Dale take to "vypalovani loga", docela nevesela predstava. Ja mel dodnes za to, ze plasmy jsou vyrazne drazsi jako LCD...

Jsem v tomto oboru laik, je mi jasne ze v teto cenove relaci nebudu mit nic hyper super, ale jde "jen" o domaci pokoukani, nahradit v dnesni dobe co nejlepe mensi CRT obrazovku..


Planuju ze jeste kouknu do nejakeho obchodu, kde mi dovoli vzit notas a prozkouset si, jak TV zobrazuji obraz, pro ktery si dnes asi nikdo TV nekupuje (DVD Ripy), nicmene nez se mi to podari, byl bych rad usmernen na technologii (plasma/lcd), pripadne na jednotlive typy TV..
jimmys (49)|12.10.2008 22:16
Aha.. ja myslel ze uz se CRT vubec nevyrabi / neprodava.. Zkusim se podivat po nejakych kamennych obchodech... Jenom bude asi problém zase s místem, protoze doma se mezi skrine akorat tak napasuje tech 45 cm... LCD by se dalo dat "pred" skrine, ale objemna CRT, nevim nevim..

Takze to uz mam 3 technologie. V mem pripade by asi opravdu byla idealni ta CRT.. Pokud tedy mate nekdo tipy i v tomto skomirajicim sektoru sem s nimi...
jarino1978 (8045)|12.10.2008 22:21
[QUOTE=jimmys;196053]jarino muzes to prosim rozvest? Nad 15tis. opravdu asi ne (nevim, mozna do vanoc ceny spadnou).

Spis by me zajimal nazor na plasma vs LCD, hlavne co se tyce toho rozliseni (ten panasonic je veeelkej, a ja se obavam hnusneho obrazu na rozliseni vyse napsane). Dale take to "vypalovani loga", docela nevesela predstava. Ja mel dodnes za to, ze plasmy jsou vyrazne drazsi jako LCD...

Jsem v tomto oboru laik, je mi jasne ze v teto cenove relaci nebudu mit nic hyper super, ale jde "jen" o domaci pokoukani, nahradit v dnesni dobe co nejlepe mensi CRT obrazovku..


Planuju ze jeste kouknu do nejakeho obchodu, kde mi dovoli vzit notas a prozkouset si, jak TV zobrazuji obraz, pro ktery si dnes asi nikdo TV nekupuje (DVD Ripy), nicmene nez se mi to podari, byl bych rad usmernen na technologii (plasma/lcd), pripadne na jednotlive typy TV..[/QUOTE]

Neviem, možno sa Ti nebude ľúbiť, to, čo Ti odpoviem, ale v Tvojom prípade by som možno videl znova CRT napr. 82 cm 100 Hz 16:9 ( alebo 4:3 ). Určite na 45 cm skle vyzeral aj ten DVD rip pekne, ale uvažuj nad tým, že keď ten istý rip pustíš na 82-106 cm skle, bude to pohroma...Rodičom bude aj tak jedno, či bude Tv CRT ( váha+ rozmery ), ale určite im nebud jedno, že bude obraz iný, čiže horší. Vidieť budeš všetky známky kompresie, ostrosť a iné krasotiny. Na to, aby si na väčšom skle až tak nevidel znaky kompresie ( kockatenie, mazanice a pod. ) nepotrebuješ ani drahý TV, ale potrebuješ dostatočný dátový tok, čiže kvalitného providera ( napr. Skylink ). V tomto prípade Ti nepomôže ani TV za milión !
V Tvojom prípade :
1. CRT TV
2. Plazma ( vypaľovanie už nie je síce problém č. 1 , ale stále je, takže treba rodičov najskôr naučiť, čo áno a čo nie ) max. 32", ak zakrijem všetky oči a ešte aj uši tak max. 37 "
3. LCD max 32 "
jimmys (49)|12.10.2008 22:30
Jak tak koukam, tak se dokonce delaji CRT TV se zabudovanym dig. tunerem.. (http://www.digitalnitelevize.cz/magazin/dvb-t/prijimace/integrovany-digitalni-televizor-ovp-ctv-2292-rf-dvb-t.html) navic s Oravami mam jen dobre zkusenosti.. + dalsi vyrobci (http://www.patro.cz/objects/1074802267.html?group_oid=1057014637)

Plus to co pises potvrzuje moje predchozi uvahy. Navic ty ceny jsou docela dost po 10k. Momentalne jsem tedy "nanecisto" vice rozhodnut pro CRT (a dekuji za nasmerovani).

Docetl jsem se par veci, nevim jestli jsou pravdou..
-Pry tzv. SLIM obrazovky maji problem s geometrii (nerovnost car)?
-Pry na 100hz pri horsim signalu (coz ten nas analogovy je) obraz vypada "2x hur"

Vzhledem k cenove rezerve by sla klidne i ta 82cm coz by byl dost luxus, ale obavam se ze "nebude misto", navic - jak pises, DVD Rip by mohl byt o hodne horsi :(

Co jsem se dival tak je vetsinou 55 ci 72 cm uhlopricka, doma je to fakt natesno, ale jeste chovam nadeji v ten SLIM (pokud nebude problem s tou geometrii), trebu to bude nejake ultraploche ci co ja vim ...
jarino1978 (8045)|12.10.2008 23:01
[QUOTE=jimmys;196061]Jak tak koukam, tak se dokonce delaji CRT TV se zabudovanym dig. tunerem.. (http://www.digitalnitelevize.cz/magazin/dvb-t/prijimace/integrovany-digitalni-televizor-ovp-ctv-2292-rf-dvb-t.html) navic s Oravami mam jen dobre zkusenosti.. + dalsi vyrobci (http://www.patro.cz/objects/1074802267.html?group_oid=1057014637)

Plus to co pises potvrzuje moje predchozi uvahy. Navic ty ceny jsou docela dost po 10k. Momentalne jsem tedy "nanecisto" vice rozhodnut pro CRT (a dekuji za nasmerovani).

Docetl jsem se par veci, nevim jestli jsou pravdou..
-Pry tzv. SLIM obrazovky maji problem s geometrii (nerovnost car)?
-Pry na 100hz pri horsim signalu (coz ten nas analogovy je) obraz vypada "2x hur"

Vzhledem k cenove rezerve by sla klidne i ta 82cm coz by byl dost luxus, ale obavam se ze "nebude misto", navic - jak pises, DVD Rip by mohl byt o hodne horsi :(

Co jsem se dival tak je vetsinou 55 ci 72 cm uhlopricka, doma je to fakt natesno, ale jeste chovam nadeji v ten SLIM (pokud nebude problem s tou geometrii), trebu to bude nejake ultraploche ci co ja vim ...[/QUOTE]

- SLIM - je pravda, že bol problém s geometriou, ale to sa hádam už opravilo... Naviac je rozdiel, či to videlo oko laika , alebo oko profesionála...
- 100 Hz CRT - dobrý model zvládol aj horší obraz, takisto aj podanie pohybov. Ale to môžeš ľahko odskúšať v predajni , stačí kuknúť rotujúce titulky ( CT24, TA3 , poprípade fotbal )...
roman2277 (582)|13.10.2008 13:54
[QUOTE=jimmys;196049]No já bych to viděl na max 32, spíš 26.. Přece jen na větších obrazovkách by přece vypadal ten horší signál hrozně ne?

@roman2277: popravdě řečeno jsem o plazmě ani neuvažoval.. Je to pro moje požadavky výhodnější? Vždy si říkám, jestli jsem tak bohatý abych si dovolil nejlevnější věci..

tu plazmu jsem našel do 15 tisíc (http://plazma-tv.hledejceny.cz/panasonic-th-37px8e/) ale ňák se mi tomu nechce věřit...[/QUOTE] Jak jsem psal.Mít na nákup jen 10k,tak kupuji tu plazmu z Makra.Na LCDčka v této cenové hladině rovnou zapoměň.
jimmys (49)|13.10.2008 19:49
Jak myslíte, že budou vypadat DVDripy a horsi signal na CRT obrazovce 72 cm ?
Mezi 55cm a 72cm bohuzel asi nic neni :(
roman2277 (582)|13.10.2008 21:20
Chvalitebně.
stayman (12393)|13.10.2008 21:25
Zober Oravu 82cm.
jimmys (49)|14.10.2008 09:31
Obávám se, že pro moje potřeby a datové toky je to moc velké..
impaler_bxl (197)|14.10.2008 10:13
jimmys: Obávám se, že nejlepší bude vzít ten notes a někde ho připojit a začít zkoušet. Vaříš hodně z vody, sám to přiznáváš. LCD za patnáct bude slabota, vývoj od hnusu k přijatelnosti jde rychle kupředu, ale ten lepší konec této škály stojí dnes ještě pořád o kus víc. Na sport by to mohlo být důležité, kolik skřítků vevnitř počítá pohyb balónu. :)

Plazma i levnější bude nejspíš super, pokud ji umístíš. Já mám LCD 46 palců a digitální satelit z CS Linku ze tří metrů v pohodě, tak se furt neboj 32 palců...analog netuším. Ale ten dlouho nebude, nezapomeň, a DVB-T se podle všeho satelitu vyrovná, nebo téměř.

CRT určitě taky vyhoví, tak si probůh prohlídni inzeráty na ojeté, bude jich určitě dost i zánovních od těch, co přecházejí na placky. Vyber si dobrou značku, jakou dnes už nekoupíš, třeba Philips, a můžete mít na dost let pokoj. DVD ripy na tom budou vždy vypadat asi dobře, ne? CRT nemá asi víc řádků a slopuců než ten rip, nebo ne o moc, takže je to otázka datového toku a to už je na tobě, co považuješ ještě za přijatelné.

Jenže - nezapomeň, že z notesu to CRT připojíš spíš pouze přes s-video, kdežto placku krásně přes VGA nebo DVI>HDMI. Možná ty ripy hraješ ze standalone plejeru, co my víme...

Ripama bych se neřídil, spíš to televizí digitální dnes ze satelitu, za rok za dva za tři ze vzduchu. Hledal bych levnou plazmu s DVB-T a rozlišením 1024*768. Ripy budou asi přijatelné, televize dnes krásná. Nebo kup 72 CRT z druhé ruky a máš taky klid za půl peněz nebo já nevím za kolik vlastně. Nebude to horší než dosavadní a bude to levnější.
jimmys (49)|14.10.2008 12:57
tak jsem zjistil další problém, možná nebude možné rozšířit stávající mezeru na šířku (54cm). A do té se žádná rozumná TV nevleze. Možná se mi podaří ještě mámu zlomit, ale jsem nucen uvažovat i o variantě něčeho plochého "před stěnu". Ještě to bude předmětem diskuze, nicméně co si myslíte o http://hdmag.cz/clanek/lg-32pc51-prvni-32-plazma-na-svete-od-lg-electronics ?

Resp. hledal jsem nějakou menší plazmu (dle rady jarino1978 a mé vlastní logiky) a zjistil jsem, že ani není moc z čeho vybírat :(
stayman (12393)|14.10.2008 13:01
Si sa zblaznil nie? plazma a rozlisenie jak telefon.
jimmys (49)|15.10.2008 01:03
[QUOTE=impaler_bxl;196315]jimmys: Obávám se, že nejlepší bude vzít ten notes a někde ho připojit a začít zkoušet. Vaříš hodně z vody, sám to přiznáváš. LCD za patnáct bude slabota, vývoj od hnusu k přijatelnosti jde rychle kupředu, ale ten lepší konec této škály stojí dnes ještě pořád o kus víc. Na sport by to mohlo být důležité, kolik skřítků vevnitř počítá pohyb balónu. :)

Plazma i levnější bude nejspíš super, pokud ji umístíš. Já mám LCD 46 palců a digitální satelit z CS Linku ze tří metrů v pohodě, tak se furt neboj 32 palců...analog netuším. Ale ten dlouho nebude, nezapomeň, a DVB-T se podle všeho satelitu vyrovná, nebo téměř.

CRT určitě taky vyhoví, tak si probůh prohlídni inzeráty na ojeté, bude jich určitě dost i zánovních od těch, co přecházejí na placky. Vyber si dobrou značku, jakou dnes už nekoupíš, třeba Philips, a můžete mít na dost let pokoj. DVD ripy na tom budou vždy vypadat asi dobře, ne? CRT nemá asi víc řádků a slopuců než ten rip, nebo ne o moc, takže je to otázka datového toku a to už je na tobě, co považuješ ještě za přijatelné.

Jenže - nezapomeň, že z notesu to CRT připojíš spíš pouze přes s-video, kdežto placku krásně přes VGA nebo DVI>HDMI. Možná ty ripy hraješ ze standalone plejeru, co my víme...

Ripama bych se neřídil, spíš to televizí digitální dnes ze satelitu, za rok za dva za tři ze vzduchu. Hledal bych levnou plazmu s DVB-T a rozlišením 1024*768. Ripy budou asi přijatelné, televize dnes krásná. Nebo kup 72 CRT z druhé ruky a máš taky klid za půl peněz nebo já nevím za kolik vlastně. Nebude to horší než dosavadní a bude to levnější.[/QUOTE]

Souhlasím. Jenom moc nemám rád koupi použitého zboží, nikdy nevíš co se kdy kde posere. Ta naše Sony začala blbnout po 10 letech. Je pravda, ze CRT nic nezkazím, a o plasmě taky přemýšlím, ale tam se zase nedělají menší úhlopříčky :(

Co se týče signálu, jde to z PC.. Kdyby doma chytali už teď digitalni signal, tak by to bylo + třeba pro tu plasmu, ale naši jsou na olomoucku a tam se ten signál dostane dost pozdě, a to co chytaj dnes je celkem bída...

Dneska jsem procházel obchody elektro, ale CRT už prakticky výběr žádný, a nejmenší plasmu na kterou jsem narazil (a zároveň levnou) je ta 37 od Panasonicu :( Ještě se chystám na průzkum hypermarketů, ale podobně jako k použitému zboží mám trochu despekt k "TESCO (noname) výrobkům"..

Jak se dostanu domů, tak ještě s našima budu muset probrat ten prostor. Ten totiž fakt není (ani pro 55cm CRT), takže tam "placka" možná bude hrát roli. Je to prostě zapeklitej výběr TV, předpokládám, že obvykle lidé při výběru zohledňují uplně jiné parametry...
jimmys (49)|23.10.2008 09:32
Tak jsem byl zkoušet Panasonic 37 s notesem, a musím říct, že s DVDRipy si poradil výborně... I z 1,5m nebyly žádné závažnější vady, z 2,5-3m se mi zdál obraz vyloženě uspokojivý...

Takže bych do toho panase sel, jenom co vyresim rozvod (mam v PC AGP grafiku, která nemá DVI výstup, a bohužel potřebuju low profile), takže jakmile seženu tohle a pak 15m HDMI kabel tak do toho jdu.