Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
reklama

3D obraz a duchy

zool-b (30)|7.2.2012 21:48
Měl bych prosbu - teďka jsem poprvé zkoušel 3d obraz brýle lg ag-s250 a plazmu lg50pz250 a úplně jsem se zhrozil - mám staženo 7 filmů každý cca 14gb a všechny dělají duchy, zkoušel jsem nastavit všechno možné na tv (teda krom hloubky 3d to mám zašedlé) a stále se nic nedaří. Kde může být chyba? Mám tv propojenou hdmi 1.4 s pc. Zkoušel jsem i jiné přehrávače, ale stejný výsledek. V datartu jsem koukal na panasonic plazmy a lg ledku a nikde žádný problém, ale v tom jejich prostředí se zářivkama toho asi moc poznat nepůjde.
Kamil-os (62)|8.2.2012 07:46
Ahoj, neco mas spatne, tak jako ja ! Tohle se mi stava kdyz prehravam video pres power dvd 11. Tak vysledny obraz byl jak popisujes, duchy a celkove rozjety. Grafiku mam NVIDIA 430 3D HDMI 1.4 nerni nijak vykonna, ale do HTPC vystacujici. Neprisel jsem proc tomu tak je. Vykaslal jsem se na cele HTPC a poustim 3D filmy v telce pres LAN a mam klidek. Zadne duchy, zadny mazly obraz. Tak te muzu uklidnit, filmem ani telkou to nebude jo a jeste cyber dvd nebo tak nejak uplne to stejne.
zool-b (30)|8.2.2012 09:46
Takže to bude kabelem teoreticky? ještě můžu zkusit propojit tv a pc d-sub vga kabelem jestli tam bude nějaký rozdíl. Na přehrávači to snad závislé není, zkoušel jsem km player a power dvd, oboje stejné. Ještě vlastně můžu zkusit přehrát 3d film přímo přes usb. To jsem teda zvědavej.
erik555 (776)|8.2.2012 09:58
[quote=zool-b;396142]Měl bych prosbu - teďka jsem poprvé zkoušel 3d obraz brýle lg ag-s250 a plazmu lg50pz250 a úplně jsem se zhrozil - mám staženo 7 filmů každý cca 14gb a všechny dělají duchy, zkoušel jsem nastavit všechno možné na tv (teda krom hloubky 3d to mám zašedlé) [/quote]
Ta moznost hlbky 3D obrazu nie je iba pri konverzii 2D na 3D?
Kamil-os (62)|8.2.2012 10:48
Hloubka je jen z 2D na 3D. A perspektiva je pouze u 3D. Tak to mam na PS59D6900. U LG to bude asi stejne. Kabelem to byt nemuze. Dle me bude pricina v ovladach graficke karty. Vcera jsem vymenil grafiku za ati z jineho pc tak uvidim, ma taky HDMI. Myslim si, ze u me probiha jakoby dvojite 3d a na okrajich mam sede pruhledne pruhy a tim je to cele posunute. Pak dam info, jestli pomohla zmena grafiky. Pres usb problem nebude. Dnes budu testovat XBMC Live beta 11. Tohle vypada jako skvely programek pro HTPC. Tak uvidim z verze 10 jsem uplne uneseny ( byl jsem zastancem woken, ale tohle me fakt dostalo). Zadne Windows zadne zdlouhave instalovani. Proste jedno CD se nacte v mechanice, behem chvilky nabotuje a pak se provede instal na disk ma to jen 413 Mb, je to neuveritelne rychle. Pridavam odkaz, kdyby nahodou mel nekdo zajem http://xbmc.org/download/
zool-b (30)|8.2.2012 12:32
tak zkusim jeste updatovat driver, koukal jsem na specifikace ty grafiky a 3d by měla v pohodě zvládat (přestože je to low-end) HD6450

AMD HD3D technology4
Stereoscopic 3D display/glasses support
Blu-ray 3D support
Stereoscopic 3D gaming
3rd party Stereoscopic 3D middleware software support
HDMI 1.4a with Stereoscopic 3D Frame Packing Format, Deep Color, xvYCC wide gamut support, and high bit-rate audio
Krayzie (325)|8.2.2012 15:41
[quote=Kamil-os;396196]Vcera jsem vymenil grafiku za ati z jineho pc ... na okrajich mam sede pruhledne pruhy a tim je to cele posunute[/quote]
Len tak strelim od brucha, kedze si menil grafiku (a neviem aku si mal predtym), tak si pre istotu skontroluj aj overscan, AMD to ma defaultne zapnute.
sanchez13 (1071)|8.2.2012 15:58
[quote=Krayzie;396250]Len tak strelim od brucha, kedze si menil grafiku (a neviem aku si mal predtym), tak si pre istotu skontroluj aj overscan, AMD to ma defaultne zapnute.[/quote]

skontroluj si toto:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=393704&postcount=468
musis dosiahnut aby si mal pri rpozliseni 1920x1080 uplne vyplneny obraz a potom by ti malo 3D SBS slapat OK...
zool-b (30)|8.2.2012 19:30
Tak při zapojení hdd do tv mi to píše: tento soubor je neplatný. Co to kur*a je za dementní televizi, špatněj zvuk, špatnej 3d obraz, nejde přehrát 3d filmy z hdd přes usb (mkv format). O víkendu ji du vrátit. Už fakt nevim co si mám koupit, když panasonicy maj zelenorůžový fleky a bzučej jim trafa a moje první zkušenost s lg stojí taky za ho..... Zbejvá už jen zkusit samsung
jarino1978 (8045)|8.2.2012 19:51
na prehrávanie videa sa kupujú prehrávače a nie TV.
KamilZ (10277)|8.2.2012 19:54
Je to jednoduché, kup MMC.
zool-b (30)|8.2.2012 20:29
[quote=jarino1978;396294]na prehrávanie videa sa kupujú prehrávače a nie TV.[/quote]

Já to taky pouštím přes PC. Ale jak jsem psal předtím, tak mi to dělá duchy ve 3d, takže jsem to chtěl zkusit přehrát přes tv, abych moh troubleshootovat kde je problém. Přes pc jsem zkusil asi 6 přehrávačů, výsledek stejný, mám poslední ovladače, ati hd 6450 plně 3d kompatibilní a hdmi 1.4. Tak je asi problém v tv, nebo už nevim. To, že nejde přehrát film přes usb na tv už je jen třešnička na dortu (nebylo to primární funkcionalitou, kterou bych požadoval).

Co se týče MMC, tak mezi tím a pc není moc rozdíl, teda krom toho, že moje sestava je cca 2x výkonější, než aktuálně prodavané mmc:)
Karel72 (428)|8.2.2012 20:33
Já si myslel že obraz z pc a nebo mmc musí být stejný ale když sem připojil mmc tak obraz z něho je daleko lepší navíc jednoduchost ovládání a pohodička při ovládání dálkovým ovladačem je k nezaplacení :-)
sanchez13 (1071)|8.2.2012 20:52
[quote=zool-b;396306]Já to taky pouštím přes PC. Ale jak jsem psal předtím, tak mi to dělá duchy ve 3d, takže jsem to chtěl zkusit přehrát přes tv, abych moh troubleshootovat kde je problém. Přes pc jsem zkusil asi 6 přehrávačů, výsledek stejný, mám poslední ovladače, ati hd 6450 plně 3d kompatibilní a hdmi 1.4. Tak je asi problém v tv, nebo už nevim. To, že nejde přehrát film přes usb na tv už je jen třešnička na dortu (nebylo to primární funkcionalitou, kterou bych požadoval).

Co se týče MMC, tak mezi tím a pc není moc rozdíl, teda krom toho, že moje sestava je cca 2x výkonější, než aktuálně prodavané mmc:)[/quote]

A skúšal si nájsť na PC (v Catalyst Control Center) to nastavenie na ktore som dával linku v poste #8 ? Tiež sa jednalo o ATI kartu a po nastavení 3D slapalo tak ako má...
Priamo v TV ti to neprehralo zrejme koli vyššiemu profilu mkv(tuším max ktore prehra je 4.1), alebo vysokému bitrate, alebo niečomu podobnemu...
Ladys (1829)|9.2.2012 06:53
Proc se asi delaji MMC, ze by k vareni kafe ?

To je takovy problem vyhodit 2tis za nejakou krabicku a mit po problemech ?
Krayzie (325)|9.2.2012 07:16
[quote=Ladys;396375]Proc se asi delaji MMC, ze by k vareni kafe ?[/quote]
Dobra otazka, odpoved nepoznam, kedze som este nenasiel MMC, ktore by mi splnalo 2 zakladne poziadavky (prehravanie akychkolvek formatov zo zdielanych sietovych ulozisk a Movie Jukebox s automatickou aktualizaciou obsahu, t.j. bez dalsieho SW v PC). Hlavne, ze do MMC pchaju YouTube, Android a hociake ine hovadiny, ale zakladne veci to nesplna (alebo iba ja nechapem ako niekto moze prehravat filmy cez file manager).
Kamil-os (62)|9.2.2012 08:11
Myslim, ze te bude zajimat DS 110, 111,212 nebo levnejsi braska Synology USB Station 2 cena kolem 1700 kc. Vice na http://www.synology.com Hlavne ne Zyxel NSA210, kopirovani na tuhle krabicku, bude vecnost a celkove nic moc.

TO zool-b kup Samsung a mas klid.
zool-b (30)|9.2.2012 10:30
[quote=Ladys;396375]Proc se asi delaji MMC, ze by k vareni kafe ?

To je takovy problem vyhodit 2tis za nejakou krabicku a mit po problemech ?[/quote]

Ano je to problém, tv má umět zobrazit 3d kvalitně a ne aby k tomu byla nutnost dokupovat externí zařízení. Krom toho mmc umí polovinu toho co pc, kde si můžeš nainstalovat jakýkoliv přehrávač a kodeky, které ti vyhovují, případně hrát přes pc-tv gamesy atd atd.. Rád bych to vyřešil nějakým nastavením sw/fw atd. Řešit problémy investicí do dalších zařízení mi nepřijde zrovna dobrý nápad. To tu tv radši vrátím a porozhlédnu se po lepším modelu. Pokud teda něco takového najdu, jelikož v panasonic servisu mi potvrdili, že celá řada st,gt,vt má problémy se zeleným nádechem a řešení je jakýsi pofidérní firmware, který ne u každého zafunguje. Tak nevím jestli zkusit lg 50pz950 anebo nějaký samsung odpovídající... teď babo raď :)
zool-b (30)|9.2.2012 10:33
[quote=sanchez13;396312]A skúšal si nájsť na PC (v Catalyst Control Center) to nastavenie na ktore som dával linku v poste #8 ? Tiež sa jednalo o ATI kartu a po nastavení 3D slapalo tak ako má...
Priamo v TV ti to neprehralo zrejme koli vyššiemu profilu mkv(tuším max ktore prehra je 4.1), alebo vysokému bitrate, alebo niečomu podobnemu...[/quote]

čau, ty catalysty mám nastavení správně, ale to nastavení co postuješ řeší jen poměr obrazu (tzn. černé okraje), ale asi ne duchy ve 3d zobrazení. S catalystama jsem laboroval, ale nic se nezlepšilo. Je to smutné
Ladys (1829)|9.2.2012 10:43
[quote=zool-b;396417]Ano je to problém, tv má umět zobrazit 3d kvalitně a ne aby k tomu byla nutnost dokupovat externí zařízení. [/quote]

Dana TV ti zobrazi 3D kvalitne, samozrejme za predpokladu pouziti 3D BD playeru, pak muzes ocekavat 100% vysledek.
Spolehat se na nejake usb v TV nebo cekat ze z PC pozenes do TV nejake ripy s buhvi jakym nastaveni, na to se fakt spolehat nemuzes.

Za tohle opravdu nemuze TV, bo ver ze to same budes resti s jinou TV.

Spousta lidi ti tady potvrdi, ze pres MMC nemaji s 3D SBS zadny problem.
zool-b (30)|9.2.2012 11:07
Díky za rady, ale mezi mmc a pc podle mě není rozdíl. MMC, nebo chcete-li HTPC je složené ze stejných dílů jako např. desktopové pc, akorát v menším provedení. Liší se v podstatě použitým softwarem na výstupu. Pokud si pustím 3d film z pc, tak věřím, že to bude úplně stejné, jako při použití mmc. Nebo v čem je tedy ten zázrak/rozdíl funkčnosti mmc oproti pc při přehrání stejného filmu?

Jinak s tím usb mi to tady nemusíte stále dokola omlacovat o hlavu:) Chtěl jsem jen zkusit zda to sama tv přehraje líp. Neberu to jako hlavní funkci tv. Je mi jasný, že v sobě nemá žádný extra sw a kodeky, aby zvládla všechny možný obsahy kontejneru mkv.

Myslíš teda, že problém je pouze ve staženém 3d filmu? Dělají mi to všechny. Pokud bych vrazil originál blueray disk (což si nikdy pořizovat nebudu) do mechaniky u pc, tak si myslíš, že to přehraje bez duchů, čili je problém kdesi v kompresi staženého mkv filmu?
Ladys (1829)|9.2.2012 11:20
Pokud jsi stahoval 3D film odnekud z osvedcenych webu a od osvedcenych skupin, tak bych problem videl spise v sw primo v PC nebo nekde na trase.

Proto jsem uvadel, ze MMC s tim nema problem a nemusis nic nastavovat/doladovat atd.A jak vidis, tak evidentne je problem v PC, kdyz ti neprehraje 3D film v mkv.

Ja mam doma take hafo 3D filmu, format SBS a pres MMC pomoci HDMI 1.3 pres AV receiver bezi tak jak maji.

PS: My ti nechcem to USB v TV omlacovat o hlavu, to jsou jen reakce na tve vyjadreni o tom ze dana TV je kram a pujdes ji vratit, pritom TV za to nemuze kdyz k tomu neni primarne urcena.
Drake89 (293)|9.2.2012 13:05
[quote=Ladys;396428]
Ja mam doma take hafo 3D filmu, format SBS a pres MMC pomoci HDMI 1.3 pres AV receiver bezi tak jak maji.
[/quote]
3D filmy v SBS jdou pres MMC v pohode poustet v i pres HDMI 1.3 vystup? Ja do tedka mel za to, ze
3Dcko jde vzdycky jen z 1.4 :D Diky za pouceni :)
Ladys (1829)|9.2.2012 13:13
Pro FULL 3D je zapotrebi HDMI 1.4, pro 3D SBS staci HDMI 1.3.
Drake89 (293)|9.2.2012 13:49
Diky za vysvetleni a kdyz uz o tom mluvime, tak Full 3D je co?
SBS vim- dva obrazy vedle sebe, ktere se spoji v jeden..
Pak me jeste napada jaky je rozdil mezi Full 3D, SBS a konverzi obycejneho fullHD filmu z 2D do 3D v TV?
Mozna blbe otazky, ale 3D bryle budu teprve kupovat, takze to je pro me zatim neznama oblast.. :)
Ladys (1829)|9.2.2012 14:21
Ve zkratce, FULL 3D je plnohodnote 3D v plnem rozliseni (orig 3D BD, ISO format), Half SBS je polovicni rozliseni pro kazde oko (vyuziti v klasickem MKV).
SBS - side-by side neboli dva obrazy vedle sebe, kde jeden je vuci druhemu mirne posunuty
HALF SBS - polovicni rozliseni (staci HDMI 1.3+MMC)
FULL SBS - plne rozliseni (pro vyssi objem dat je zapotrebi HDMI 1.4 a tudiz BDplayer, PS3 atd)

Konverze z 2D do 3D je spise paskvil, ktery je v urcitych pripadech mene ci vice efektni.
zool-b (30)|9.2.2012 14:38
[quote=Ladys;396428]Pokud jsi stahoval 3D film odnekud z osvedcenych webu a od osvedcenych skupin, tak bych problem videl spise v sw primo v PC nebo nekde na trase.

Proto jsem uvadel, ze MMC s tim nema problem a nemusis nic nastavovat/doladovat atd.A jak vidis, tak evidentne je problem v PC, kdyz ti neprehraje 3D film v mkv.

Ja mam doma take hafo 3D filmu, format SBS a pres MMC pomoci HDMI 1.3 pres AV receiver bezi tak jak maji.

PS: My ti nechcem to USB v TV omlacovat o hlavu, to jsou jen reakce na tve vyjadreni o tom ze dana TV je kram a pujdes ji vratit, pritom TV za to nemuze kdyz k tomu neni primarne urcena.[/quote]

Pc film přehraje a tv ho v pohodě zobrazí ve 3d jen ty duchové mi tam vaděj. Teďka jsem četl na zahr. foru, že je to tzv. crosstalking a u lg plazem je tento efekt občas patrný... tak nevím, každopádně mi stejně drnčej repráčky při hlasitosti 10 (ze 100), takže ji vyměnim a uvidim co ta jiná tv. Ještě to můžu zkusit propojit přes d-sub, ale pochybuju, že to přenese 3d film. Pokud to bude dělat i nová tv, tak koupím blueray přehrávač s usb a zkusím to přes to, pokud bude 3d obraz bez duchů, tak poznám, že je chyba někde mezi pc a tv a budu koumat další možnosti. Zakoupený bd přehrávač samozřejmě vrátím ve 14ti denní lhůtě:)
Ladys (1829)|9.2.2012 14:46
Aha, ty mas ny mysli tyhle duchy, v tom pripade to nema nic spolecneho s PC. Pokud mas problem s crosstalkem, tak tady plati jednoducha rovnice.
Cim vetsi low-end 3D TV, tim vetsi crosstalk.Zkus vybrat lepsi model, tim ziskas lepsi 3D.
Hlavne aktivni technologie timto vice trpi.

Tvuj model LG 50PZ250 opravdu nebude zrovna pro 3D idealni, aneb za malo penez nemuzes chtit hodne muziky :)
Drake89 (293)|9.2.2012 15:07
Diky za vysvetleni :) O tom rozdilu v rozliseni vim, slo mi spis jen o to, jestli jsou rozdily mezi 3D efektem mezi tim SBS, full3D a konverzi 2D na 3D.. Ale diky :)
sanchez13 (1071)|9.2.2012 15:39
ta konverzia, to je len taky wau efekt :) keby bolo totiz tak jednoduche skonvertovat 2D do 3D, tak by nemuseli natacat take drahe filmy a kupovat na to take drahe kamery.....
Drake89 (293)|9.2.2012 16:43
to je vlastne pravda :D diky :)
zool-b (30)|9.2.2012 16:45
[quote=Ladys;396463]Aha, ty mas ny mysli tyhle duchy, v tom pripade to nema nic spolecneho s PC. Pokud mas problem s crosstalkem, tak tady plati jednoducha rovnice.
Cim vetsi low-end 3D TV, tim vetsi crosstalk.Zkus vybrat lepsi model, tim ziskas lepsi 3D.
Hlavne aktivni technologie timto vice trpi.

Tvuj model LG 50PZ250 opravdu nebude zrovna pro 3D idealni, aneb za malo penez nemuzes chtit hodne muziky :)[/quote]

Tak tak:) Koumám teda na LG 50PZ950 s true black filtrem, což by měla bejt podstatně lepší tv, ale ta nevyšla z recenze moc pěkně http://www.avforums.com/reviews/LG-50PZ950-3D-Plasma-Review_207/Review.html

The PZ950 scores reasonably well, for the most part, when it comes to realising 3D images but there's quite a lot of crosstalk - particularly to the foreground...

Tak už nvm, koukám, že je to o tom vybrat si to nejmenší zlo.. Skoro bych nejradši risknul panasonica a modlil se, abych tam neměl ty zelený fleky (což mi v servis lince panas. potvrdili, že ten problém opravdu je a není to jen internetový mýtus,což mne přivádí k otázce - Jaktože si toho nevšimnul nikdo v oficiálních recenzích?:D). U samsungu budu zas riskovat bzučení trafa, jelikož v tom má prvenství. U LG koukám, že 3d obraz je vážně nic moc, navíc ty brejle strašně bzučej přímo u spánku a přijde mi, že se v nich i ta tv jakoby reflektuje.

Nějaká rada kolem 20ti tis lg/pan/sam? Skoro začínám litovat, že jsem prodal svýho starýho panasonica 42", páč ty nový placatý tv to je jen o tom vybrat si tu s chybama, který mi nejmíň vaděj:D
Drake89 (293)|9.2.2012 16:58
50ST30e, pokud netrefis nahodou na spatnej kus, tak budes spokojenej az do boha.. :) Ja se na tu TV furt repim jak malej :)
KamilZ (10277)|9.2.2012 17:39
[quote=zool-b;396460]Teďka jsem četl na zahr. foru, že je to tzv. crosstalking a u lg plazem je tento efekt občas patrný...[/quote]
To je docela smůla, crosstalk se týká většinou jen LCD, u plazem bývá minimální. Tady to zrovna řeší pro Tvoji TV, bohužel německy: http://www.hifi-forum.de/viewthread-141-2510.html
KamilZ (10277)|9.2.2012 17:56
[quote=Ladys;396455]Ve zkratce, FULL 3D je plnohodnote 3D v plnem rozliseni (orig 3D BD, ISO format), Half SBS je polovicni rozliseni pro kazde oko (vyuziti v klasickem MKV).
SBS - side-by side neboli dva obrazy vedle sebe, kde jeden je vuci druhemu mirne posunuty
HALF SBS - polovicni rozliseni (staci HDMI 1.3+MMC)
FULL SBS - plne rozliseni (pro vyssi objem dat je zapotrebi HDMI 1.4 a tudiz BDplayer, PS3 atd)
[/quote]
Jen malé upřesnění:
- SBS - obrazy nejsou "mírně posunuty", jsou prostě posunuty o svoji celou svou šířku (která je u HALF poloviční, 960px)
- Pro FULL SBS nutně nepotřebuješ nutně HDMI 1.4a, přenosová kapacita HDMI 1.3 a 1.4a se neliší (tohle je častý omyl)

Rozdíl mezi HDMI 1.3 a 1.4a je (samozřejmě mimo jiné) v definovaných formátech. Někteří výrobci podporují potřebné rozlišení i u HDMI 1.3, takže se dá narazit (umí to např. některé SONY) na kombinaci BR/MMC (prostě zdroj) a TV, obojí s HDMI 1.3 a zvládající FULL SBS 3D (důležité je to SBS). Další problémem může být výkon zařízení, které už nemusí stíhat. HDMI 1.4a je potřeba pro přenos Frame Packaging formátu, který se většinou používá v souvislosti s FULL 3D BR ISO a je samozřejmě sázka na jistotu.

Jinak jako zdroj ohledně 3D doporučuji tohle: http://www.best-3dtvs.com/guides/
zool-b (30)|9.2.2012 19:04
[quote=KamilZ;396506]To je docela smůla, crosstalk se týká většinou jen LCD, u plazem bývá minimální. Tady to zrovna řeší pro Tvoji TV, bohužel německy: http://www.hifi-forum.de/viewthread-141-2510.html[/quote]

Díky za ten německej link, nějak jsem to přelouskal, v podstatě tam píšou o tom, že si nejdříve mysleli, že to je brejlema - zkusili to na jinejch typech a pořád to samý. Pak ten člověk tv reklamoval a přišla mu opravená s novym panelem a ghosting to ale nevyřešilo. Další tam píše, že to samé viděl u PZ950, kterou maj dva známí a problém mají taky. Takže LG plazmu na 3d obraz asi nebude moc dobrej nápad.
Karel72 (428)|9.2.2012 19:11
Plasma je pro 3D dobrá jen vybrat kvalitní tv já jsem se svou VT30tkou naprosto spokojený.
Ladys (1829)|9.2.2012 19:13
Prave Sony patri k tem, kteri HDMI 1.4 pro prenos FULL 3D vyzaduji.V podstate kvuli tomu jsem byl nucen dokoupit HDMI 1.4 pro funkcnost PS3.

Mohl bys mi tohle blize objasnit ?
"SBS - obrazy nejsou "mírně posunuty", jsou prostě posunuty o svoji celou svou šířku (která je u HALF poloviční, 960px)"

Neznam presna technicka data toho posunuti, ale dle realneho obrazu SBS je dane posunuti opravdu nepatrne.To ze je rozliseni polovicni je jasne, ale to posunuti mi nejak nejde do hlavy :)
KamilZ (10277)|9.2.2012 19:34
[quote=Ladys;396525]Prave Sony patri k tem, kteri HDMI 1.4 pro prenos FULL 3D vyzaduji.V podstate kvuli tomu jsem byl nucen dokoupit HDMI 1.4 pro funkcnost PS3.

Mohl bys mi tohle blize objasnit ? "SBS - obrazy nejsou "mírně posunuty", jsou prostě posunuty o svoji celou svou šířku (která je u HALF poloviční, 960px)"
[/quote]
Však píšu některé... http://hd.engadget.com/2010/02/16/sonys-blu-ray-players-do-3d-in-1080p-even-with-hdmi-1-3/. Problém je v tom, že to není žádný standard...

Posunutí. Bavíme se o přenášemém formátu, ne o způsobu zobrazení, to je něco jiného. To, že na aktivním 3D vidíš bez brýlí "mírně posunuté obrazy" nemá s formátem nic společného - je jedno, jestli je to HALF/FULL SBS, TOP/BOTTOM, FHD3D....
Karel72 (428)|9.2.2012 19:48
Něco pro otestování 3d na těchto stránkách http://www.hdplus.cz/ najdete krátké 3d videa třeba křižíkovu fontánu,království železnic,muzeum mhd..
Ladys (1829)|9.2.2012 20:17
Tak to jsme si nerozumeli, ja prave myslel to mirne posunuti v realnem obraze bez bryli :)
zool-b (30)|9.2.2012 23:36
Hmm tak po přečtení zhruba 90ti stránek na avforums.com a rozhovorem s callcenterem panasonicu do žádné st/vt/gt nejdu ani náhodou. Nejhorší na tom je, že člověk nemá vyhráno, ani když tv rozbalí a žádný zelený fleky tam nemá, jelikož se to objevuje třeba i až po 900ti hodinách provozu a dýl..

Takže nějaká lg/samsung kolem 20ti tis. Poradíte někdo? LG 50PZ570 (což bude tipuju ale stejný panel jako pz250 jen nějaká funkce navíc,ale obraz bude asi stejný že?) nebo LG 50PZ950 / Samsung PS51D570 ?
Ladys (1829)|10.2.2012 06:56
Pokud nechces riskovat zelenou loterii v podobe Panasonicu, tak v dane cenove relaci prichazi v uvahu uz jen LG 50PZ570/950 nebo Samsung PS51D570 / PS51D6900.

Tva LG 50PZ250 nema vuci vyssim modelum THX a ruzne nadstavby typu DLNA a net funkce.Jeste loni LG odlisovalo vyssi rady od nizsich jinym typem panelu, dnes tomu tak uz zrejme neni.Crosstalk a vetsi nachylnost k IR vzdy zdobily modely LG.Samsungy zase vice vrci, ale zalezi model od modelu.

Ty Samsungy dopadly v testech celkem dobre a je to rozhodne lepsi volba nez tvuj stavajici model.

Zkus se mrknout na ten Samsung PS51D550/570:
http://www.avforums.com/reviews/Samsung-D550-PS-51D550-59D550-FULL-HD-3D-Plasma-Television-Review_240/Review.html
bavorak (1494)|10.2.2012 10:08
LG mali aj vlani rovnake panely, len najvyssi mal true balck filter.
Samsungy mozno bzucia, ale tiez asi iba nahodne, lebo moj nebzuci vobec ani zblizka.
Lenze za 20000 asi nejaky vyssi model nebude .......
Ladys (1829)|10.2.2012 11:21
Ja to rikam porad, za malo penez nemuze chtit nekdo hodne muziky :)
Kamil-os (62)|10.2.2012 11:43
TO Ladys --> Crosstalk a vetsi nachylnost k IR. Muzes mi prosim objasnit co je tp ten Crosstalk ? Naschylnost k IR asi myslis, ze to zabiji nektere ovladace? Mam doma plazmu PS50B550 a kdyz jsem chtel ovladacem ovladat HTPC tak to bylo nemozne, bedna vzdy zabila iR. Ted co mam PS59D6900 temito neduhy netrpi :-)
Ladys (1829)|10.2.2012 11:53
Crosstalk je "zdvojovani obrazu vytvareji duchy", samozrejme tyka se 3D.
Pouzij youtube pro nazornou ukazku.

IR - docasne vypaleni cehokoliv na obrazovce plasmy.
Kamil-os (62)|10.2.2012 11:56
Aha diky za info, tak to s tim ovladacem bylo neco jinemo, myslel jsem ir jako infra.
KamilZ (10277)|10.2.2012 12:08
[quote=Kamil-os;396637]co je tp ten Crosstalk ?[/quote]
Včera jsem sem dával odkaz na hezký popis.
lerby (906)|10.2.2012 12:13
Uroven presluchov mezi L|R obrazmi si moze testnut pomocou tohoto obrazca:

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=319436&postcount=14