Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Vegas - chcem renderovať do MKV

MarekD (6)|6.10.2008 11:53
dobrý deň, chcem sa spýtať do čoho mám renderovať vo vegasi? Chcem renderovať do .avi (XviD), ale ten mi vyhodí chybu, a do .mkv formátu renderovať nemôžem :(
chcel by som televízne vysielanie v mpeg2 zmenšiť do niečoho normálneho
308ll3p.jpg
Foolproof (2713)|6.10.2008 13:01
Trochu ti uniká rozdíl mezi kontejnerem a způsobem komprese, to jsou 2 velmi rozdílné pojmy.
Ale nic ti přece nebrání, abys na timeline vybral třeba minutu videa a vyrenderoval si vzorky odshora dolů v sortimentu, co Vegas nabízí a hned máš jasno.
Kontejner AVI - mraky druhů komprese, místo xvid vyber divx (Vegas má vlastní), výsledek je stejný
Atd.
MarekD (6)|6.10.2008 14:15
keď chcem xvid alebo divx, tak mi vypíše chybu pri otváraní kodeku :(
takže mkv je len kontajner a kodek je x264/avi?
avi.JPG
Foolproof (2713)|6.10.2008 14:34
Ano, pokud to uděláš v x.264 jako avi, předělat do MKV lze bez rekomprese.

Osobně bych to dělal tak, (když tedy používáš Vegas), že bych to nechal v MPEG2 z toho Vegasu a snažil se výstup nastavit bez rekomprese a převedl až potom nějakým konvertorem.

Na MPEG2 pro vystříhání reklam a pod. je určitě lepší WombleMPEGVideoWizard. Udělá to bez rekomprese, tedy zhoršení kvality vždy a dobře.
MarekD (6)|6.10.2008 15:41
no ja by som to chcel dať do x264 priamo z vegasu, len tam ten kodek nemôžem dostať a keby som chcel z vegasu dať do mpeg2, tak by sa už zhoršila kvalita (mám tam aj nejaké fadey).
môžeš poradiť nejaký program na konvert mpg>x.264>mkv?
Foolproof (2713)|6.10.2008 15:58
Ne, máš to popletené.

Originál je MPEG2, toto umí Vegas po editaci renderovat bez rekomrese. Jak se toho dá dosáhnout je mimo rozsah tohoto příspěvku. Kvalita se tedy nezmění. Předělá jen ty fade.

Do X.264 nebo h.264 (obje je AVC) lze i přímo ve Vegasu. Příklad je na obrázku.

Potom stačí mít nainstalováno FFDShow, protože jiný H.264 VfW dekoder není a soubor AVI načíst do VirtualDubMod a uložit jako MKV, to je pouze změna kontejneru, nic se nemění.

Lze i jinak, pouze muxer je MKVMerge načte se avi, vyleze MKV.
MarekD (6)|6.10.2008 16:20
díky, stiahol som si ten x264vfw codec, ale keď som chcel renderovať tiež to vypísalo:
An error occured while creating the media file....
An error occured while opening a codec.

Aha, zistil som že to robí audio kodek LAME, ale čím mám kódovať zvuk, keď MP3 môžem len slabú kvalitu?
používam LAME ACM Codec 3.98, iný som nenašiel
lame.JPG
Foolproof (2713)|6.10.2008 16:43
Jsou 2 možnosti

AAC

MP3

Jestli jede Lame pod Vegasem zpaměti neumím. Podle mě ano.
Slabá nabídka pro MP3 je dána zřejmě tím, že máš nainstalovám Fraunhofer kodek současně s Windows, nainstaluje se pouze verze Advanced, plný rozsah má verze Pro.

Na obrázku je ten špatný, ale já myslím, že ten Lame jede, to jej máš asi dodrbaný a to bude i ta hláška při pokusu do Xvid.
Vegas má hlášky naprosto neidentifikovatelné.
MarekD (6)|6.10.2008 20:29
skúšal som rôzne verzia, ale Lame mi nejde...
našiel som thread s rovnakým problémom:
http://forum.videohelp.com/topic338013.html
Foolproof (2713)|6.10.2008 20:59
Tak si nainstaluj Fraunhofer, verzi Pro, ten Lame fakt ve Vegasu nefunguje.

http://www.sosej.cz/Audio-A-Video/Kodeky/Fraunhofer-Mp-Codec-Profesional-V.html

Zkoušel jsem nyní, toto jede, viz obrázky
MarekD (6)|9.10.2008 20:56
moc díky, už mi to ide, stiahol som si fraunhofer pro, nastavil najvyššiu prioritu a už to renderuje
mohol by si mi ešte poradiť vhodné nastavenie x264 encodera? pre videoklipy(z TV/mpeg2)... (aké pixel aspect ratio,field order, 1-pass/2-pass, nechať default nastavenie?)
a ešte by som rád vedel, prečo sa to avi dáva do kontajneru mkv...(pretože používa kodek x264?)
stayman (12393)|10.10.2008 00:08
[QUOTE=MarekD;194902]dobrý deň, chcem sa spýtať do čoho mám renderovať vo vegasi? Chcem renderovať do .avi (XviD), ale ten mi vyhodí chybu, a do .mkv formátu renderovať nemôžem :(
chcel by som televízne vysielanie v mpeg2 zmenšiť do niečoho normálneho[/QUOTE]

urob si DVD.
Foolproof (2713)|10.10.2008 12:41
[quote=MarekD;195623]moc díky, už mi to ide, stiahol som si fraunhofer pro, nastavil najvyššiu prioritu a už to renderuje
mohol by si mi ešte poradiť vhodné nastavenie x264 encodera? pre videoklipy(z TV/mpeg2)... (aké pixel aspect ratio,field order, 1-pass/2-pass, nechať default nastavenie?)
a ešte by som rád vedel, prečo sa to avi dáva do kontajneru mkv...(pretože používa kodek x264?)[/quote]

Žádné avi se do žádného mkv nedává - to je budˇa nebo. MPEG4 AVC je způsob komprimace, kterého lze dosáhnou pomocí i X.264 enkoderu a je úplně jedno z hlediska kvality, jestli je kontejner avi nebo mkv.
Kontejner MKV má určité výhody a to zejména 2:
Lze do něj namuxovat více streamů zvuku, titulky, kapitoly.
Zvuky mohou pocházet z filmů, u kterých není fps shodné se základním videem, player to přesto dokáže hrát synchronně.
artam (1147)|10.10.2008 13:50
[QUOTE=Foolproof;195707]...Zvuky mohou pocházet z filmů, u kterých není fps shodné se základním videem, player to přesto dokáže hrát synchronně.[/QUOTE]

Ano, ale vacsinou len na PC. Rozne krabicky typu Popcorn, Tvix a podobne s maju niekedy zasadny problem so zvukom s rozdielnym fps nez obraz.
Foolproof (2713)|10.10.2008 14:31
[quote=artam;195721]Ano, ale vacsinou len na PC. Rozne krabicky typu Popcorn, Tvix a podobne s maju niekedy zasadny problem so zvukom s rozdielnym fps nez obraz.[/quote]

Bohužel to píšeš tak, jakoby to byla chyba matrosky.:) Už VirtualDub před 15 lety uměl (a umí dodnes) bez rekomprese upravit fps videa tak, aby to pasovalo na zvuk.
To se poddá, první MPEG4 ASF playery taky drhly při GMC a pod.