Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DSLR s FullHD?

da_noob (8)|6.7.2011 19:25
Praci cest a rukoum klid!

Timto Vas zdravim jako "novacek" do sveta nahravani rozhybanych obrazku :)

Vzhledem k tomu, ze jsem si procetl mistni kamenovani kamer pod 10k (a to i jejich potencionalnich kupcu :D), tak jsem nekde zahlidl zminku o tom pouzivat DSLR i k nahravani FullHD videa. Tuhle debatu jsem rozvedl s mym sefem, ktery je taky "technogeek" a ten mi rekl, ze dokonce nejaka skupinka amateru natacela prave pomoci DSLR a meli za to i nejakou cenu nekde (vzhledem ke vseobecnemu rozhledu nemam pochyby ze na tom je neco pravdy).

Premyslim o "entry" bodu neco jako je Nikon D3100 nebo D5000, na Vimeu jsem nasel hromadu videii kde jsou ruzne testy a na amaterske patlamapatlama to staci. Porad lepsi nez moje prezivajici Sony DCR-TVR140 ci co to mam za tisicilety kram :)

Co by byl Vas favorit kdyz rozmezi investovanych fondu je mezi 10 a 15k? (prosim vynechte "a kdyby sis prihodil xxxx tak mas yyyy", 15k je opravdu max a vic do rozpoctu nenasetrim :D)

Mam jen tri zakladni pozadavky:

1) vymenne objektivy
2) externi audio vstup
3) moznost DO (neni zas tolik treba, ale hodi se ;) )

Dekuji dekuji dekuji predem :) ...
KrocanX (243)|6.7.2011 19:37
dslr je moda posledni doby, toci na to strasne lidi, takze tim urcite neprohloupis..
jen bych osobne radeji zkusil canon.. treba 600D.. proc? vic rezimu videa (pokud uz na to u nikonu nikonu konecne neprisli taky) - 720p50 atd
Pitomec (10211)|6.7.2011 19:41
Že je to móda neznamená, že je to ideální. Kamerou jdou taky (někdy) dělat fotky, ale mnohem lepší jsou z foťáku. Stejně jako video je zase lepší z kamery.
Pitomec (10211)|6.7.2011 19:44
[quote=da_noob;355726]Praci cest a rukoum klid!

Timto Vas zdravim jako "novacek" do sveta nahravani rozhybanych obrazku :)

Vzhledem k tomu, ze jsem si procetl mistni kamenovani kamer pod 10k (a to i jejich potencionalnich kupcu :D), tak jsem nekde zahlidl zminku o tom pouzivat DSLR i k nahravani FullHD videa. Tuhle debatu jsem rozvedl s mym sefem, ktery je taky "technogeek" a ten mi rekl, ze dokonce nejaka skupinka amateru natacela prave pomoci DSLR a meli za to i nejakou cenu nekde (vzhledem ke vseobecnemu rozhledu nemam pochyby ze na tom je neco pravdy).

Premyslim o "entry" bodu neco jako je Nikon D3100 nebo D5000, na Vimeu jsem nasel hromadu videii kde jsou ruzne testy a na amaterske patlamapatlama to staci. Porad lepsi nez moje prezivajici Sony DCR-TVR140 ci co to mam za tisicilety kram :)

Co by byl Vas favorit kdyz [COLOR=red]rozmezi investovanych fondu je mezi 10 a 15k[/COLOR]? (prosim vynechte "a kdyby sis prihodil xxxx tak mas yyyy", 15k je opravdu max a vic do rozpoctu nenasetrim :D)

Mam jen tri zakladni pozadavky:

1) vymenne objektivy
2) externi audio vstup
3) moznost DO (neni zas tolik treba, ale hodi se ;) )

Dekuji dekuji dekuji predem :) ...[/quote]Nokia N8. A ještě si zavoláš, pošleš SMS a MMS, připojíš se k netu a přehraješ mediální soubory. A myslím to má i FM rádio. Kamera a foťák je pak jasná.
da_noob (8)|6.7.2011 20:25
Pitomce (bez urazky!), tak N8 nesplnuje ani jednu z podminek :) ... ale zase to ma hromadu pitomosti navic ;) a vzhledem k tomu co ja potrebuju od mobilniho telefonu, tak mam uz par dni SONIM XP3300 Force :) ...

Krocane, tak ty ses zase mimo rozpocet :D ...
MartasKP (710)|6.7.2011 20:25
[quote=Pitomec;355731]Nokia N8. A ještě si zavoláš, pošleš SMS a MMS, připojíš se k netu a přehraješ mediální soubory. A myslím to má i FM rádio. Kamera a foťák je pak jasná.[/quote]

Pitomec nikdy nezklame :) ... ja bych to jen rozvedl dal ... za 15k se ani nahodou nedostanes na tvoje åpzadavky.Za tuto cenu mas fotak se zakladnim objektivem 18-55,delsi sklo je uz za dalsich par penez.
Osobne jsem s fotakem netocil,je to dobra vec a toco s tim i profici,nicmene pro zacatecniky si troufnu rict,ze se jedna o narocnejsi vecicku. Samozrejme,jsou lidi ucici se rychle a z tohoto duvodu nemuzu rict NEDOPORUCUJU,ale mozna je to na zvazeni kazdeho.

[quote=da_noob;355742]Krocane, tak ty ses zase mimo rozpocet :D ...[/quote]

Nic ve zlem,ale ty jsi taky mimo rozpocet :)
vivid.sk (11472)|6.7.2011 20:28
Nejde o to cim tocit ale CO tocit. A prave vyhoda DSLR pri fotke je velka nevyhoda pri natacani beznych veci (rodine zabery). Ano, pisem o DOF.

Takze pokial chces tocit to, co bezny smrtelnik (rodina, deti, dovolenky) a nemas chut venovat sa kreativnym zaberom, zvol radsej beznu kameru alebo mozno aj lacny fotak za 350e (ktory ofc nesplnuje ani jedno z tvojich kriterii)

vid:
[video=vimeo;25088008]http://vimeo.com/25088008[/video]

Canon 600D vs Sony HX9
[video=vimeo;24747873]http://vimeo.com/24747873[/video]

[video=vimeo;24747873]http://vimeo.com/24747873[/video]
MartasKP (710)|6.7.2011 20:33
Tady bych si s tebou dovolil nesouhlasit ... prave tu DOFku bych zde povazoval za vyhodu ... pokud s ni umis a neco o ni vis.
Pitomec (10211)|6.7.2011 20:41
[quote=MartasKP;355743]Pitomec nikdy nezklame :) ... ja bych to jen rozvedl dal ... za 15k se ani nahodou nedostanes na tvoje åpzadavky.[COLOR=red]Za tuto cenu mas fotak se zakladnim objektivem 18-55,delsi sklo je uz za dalsich par penez.[/COLOR]
Osobne jsem s fotakem netocil,je to dobra vec a toco s tim i profici,nicmene pro zacatecniky si troufnu rict,ze se jedna o narocnejsi vecicku. Samozrejme,jsou lidi ucici se rychle a z tohoto duvodu nemuzu rict NEDOPORUCUJU,ale mozna je to na zvazeni kazdeho.[/quote]A to ještě nepočítal cenu externího mikrofonu, světla a nejspíš i stativu (aby ty záběry nebyly jak od Alzheimera).
MartasKP (710)|6.7.2011 20:48
[quote=Pitomec;355751]A to ještě nepočítal cenu externího mikrofonu, světla a nejspíš i stativu (aby ty záběry nebyly jak od Alzheimera).[/quote]

Nevim,jak jsi na tom ty,ale ja mam vcelku pevnou ruku :-E ... ale vazne ... bez toho stativu a svetla se da vydrzet,ale ten mikrofon,na ten jsem zapomel ten je vcelku nezbytnost.
Pitomec (10211)|6.7.2011 20:52
Bez světla vydržíš do šera nebo tmy, pak je to celkem o ničem a pevnou ruku má člověk stěží s kamerou na rameno, natož s něčím v ruce 8-)
da_noob (8)|6.7.2011 20:55
a proc musim pocitat cenu veci ktery uz mam doma?

tak jestli by Vam to nevadilo, vratime se k puvodnimu dotazu,stale doufam ze dostanu od Vas jakousi uzitecnou radu, popripade tip, zatim mi tu nekdo radi fotak co nic nesplnuje, fotak co je pres rozpocet a nebo mobil ....

Chci si koupit DSLR za max 15k s pozadavkem na externi vstup, DO a vymenne objektivy ... ma nekdo nejaky navrh popripade zkusenosti s Nikon 3100?
MartasKP (710)|6.7.2011 20:59
To ze mas doma zakladni i dlouhy sklo na NIKON si nikde nenapsal,ze mas mikrofon taky ne. Nebo jsem se prehlidl?
Jarda.Bar (1238)|6.7.2011 21:15
Za ty uváděné peníze kup Canon 550D, dokud se ještě prodává. Pokud máš rád experimenty :), existuje pro něj i neoriginální firmware, se kterým se natáčí o mnoho lépe.
vivid.sk (11472)|6.7.2011 21:25
[quote=MartasKP;355746]... prave tu DOFku bych zde povazoval za vyhodu ... [/quote]

...skus natacat decka behajuce po izbe tak, aby boli perfektne zaostrene... Ja mam problem aj s fotkami pri zrkadlovke a nieto este pri videu.
Ale mozno to sikovny ludia zvladaju lepsie...
da_noob (8)|6.7.2011 21:44
Martas .. ne nenapsal protoze to neni soucasti dotazu. Kdyby to bylo tak bych jsem A) to napsal, B) nejsem blbec abych sem ocekaval tohle vse (tj i okolni aparaturu) za 15k ...

nadobicka mam docela dost a vzhledem k tomu, ze nepotrebuju natacet veci vzdaleny pul kilometru, tak "sklo" mi staci to co prijde v "kitu", vetsinu podpurny aparatury jsem si postavil (jo jo, sem bastlir :D ) uz pred lety a mikforonu mam taky par za ty leta posbiranejch ... v pripade dalsi investice mi nedela problem koupit si "skla" za urcity obnos penez

Jarda.Bar - diky, poohlidnu se po nem, ale koukam ze za 12k je jenom telo >> uvidime co dokazou sehnat mistni kontakty :D
vivid.sk - to mas pravdu, vsml sem si ze videa brany tou 3100 maj docela problem rychle zaostrovat, ale to lecjaka kamera pod 10k taky - tohle je problem kterej si musim v hlave nejak poresit, zda to je limitni pro moje ucely nebo ne - reseni je objednat, odzkouset, vratit :D ...
MartasKP (710)|6.7.2011 21:56
[quote=vivid.sk;355768]...skus natacat decka behajuce po izbe tak, aby boli perfektne zaostrene... Ja mam problem aj s fotkami pri zrkadlovke a nieto este pri videu.
Ale mozno to sikovny ludia zvladaju lepsie...[/quote]

Tak ted nevim,jestli jsme se nepochopili a nemluvime kazdej o necem jinym.
Co maji spolecnyho decka pobihajici po pokoji s DOF? pokud bych tocil decka pobihajici po pokoji,pak bych asi detail resil minimalne,spis bych to asi tocil jako celek. Souhlasim s tebou,ze zaostrovat manualne se zrcadlovkou takovyhle sceny je nerealny. Ale to plati jak pro foceni,tak i pro toceni se zrcadlovkou. U toho foceni ti pomuze rychlej AF a moznost nepovedenou fotku vyhodit. U toceni je to horsi. Ale to si musi kazdej uvedomit.
MartasKP (710)|6.7.2011 22:17
[quote=da_noob;355771]Martas .. ne nenapsal protoze to neni soucasti dotazu. Kdyby to bylo tak bych jsem A) to napsal, B) nejsem blbec abych sem ocekaval tohle vse (tj i okolni aparaturu) za 15k ...

nadobicka mam docela dost a vzhledem k tomu, ze nepotrebuju natacet veci vzdaleny pul kilometru, tak "sklo" mi staci to co prijde v "kitu", vetsinu podpurny aparatury jsem si postavil (jo jo, sem bastlir :D ) uz pred lety a mikforonu mam taky par za ty leta posbiranejch ... v pripade dalsi investice mi nedela problem koupit si "skla" za urcity obnos penez

Jarda.Bar - diky, poohlidnu se po nem, ale koukam ze za 12k je jenom telo >> uvidime co dokazou sehnat mistni kontakty :D
vivid.sk - to mas pravdu, vsml sem si ze videa brany tou 3100 maj docela problem rychle zaostrovat, ale to lecjaka kamera pod 10k taky - tohle je problem kterej si musim v hlave nejak poresit, zda to je limitni pro moje ucely nebo ne - reseni je objednat, odzkouset, vratit :D ...[/quote]

Ze si blbec bych si ani nedovolil rict,ale chodi sem ruzni lidi :),ale k veci ... to delsi sklo poznas,ze budes potrebovat,ne na toceni pul kilaku vzdaleny veci,ale uz jen 15-20m vzdaleny veci,protoze ta 55ka ti moc nepriblizi. Vetsinou si s ni vystacim,ale obcas musim pouzit 70-300. Pak ten zakladak ma pomalej AF,coz je mozna ten problem pomaleho ostreni. pro rychlejsi ostreni asi budes potrebovat lepsi sklo s rychlym AF. neni to problem Nikonu,je to problem skla.
joeh (1358)|6.7.2011 22:19
da_noob : ak sa ti podarí video zastabilizovať a zaostriť,
čo je v prípade zrkadlovky dosť náhoda, je u 3100 ešte problém v sn. frekvencii 25 /30/ za sec.
vivid.sk (11472)|6.7.2011 23:11
[quote=MartasKP;355773]
Co maji spolecnyho decka pobihajici po pokoji s DOF?[/quote]

Vela. Pri klasickej kamere nie je defacto ziadny, takze je ostre vsetko (aj zaostrene vsetko). Pri fotaku ostre vsetko nieje a je problem spravne a rychlo zaostrit. Obzvlast ak chces tocit detail hybajuceho sa cloveka.

Souhlasim s tebou,ze zaostrovat manualne se zrcadlovkou takovyhle sceny je nerealny.
U toceni je to horsi. Ale to si musi kazdej uvedomit

Ano, len to som tym chcel naznacit. Nic viac. Naopak, je 1000 inch veci, ktore sa daju s DSLR krasne natocit, takze ide len o to, co sa bude natacat. Treba si to zvazit pred kupou a urcit priority.
MartasKP (710)|6.7.2011 23:33
[quote=vivid.sk;355786]Vela. Pri klasickej kamere nie je defacto ziadny, takze je ostre vsetko (aj zaostrene vsetko). [COLOR=red]Pri fotaku ostre vsetko nieje a je problem spravne a rychlo zaostrit[/COLOR].[/quote]

Ale v tomhle nemas absolutne pravdu. U fataku a nevim,jestli je to mozne u dobrych kamer (tim nemyslim spotrebky) si DOF nastavujes ty. Muzes fotit s DOF i bez. Nevim,jak je to v rezimu videaokamera,jestli tam neni pevne nastavena clona a hotovo,coz by nebylo dobre a pak nevim,jak se ta zrcadlovka chova pri kratkych casech expozice,ale co se fotorezimu tyce,tak muzes fotit s i bez DOF,coz pokud by bylo zachovane je velke plus DSLR.Jde tam jen o nastaveni parametru.
doppetrspetla (40)|6.7.2011 23:57
HDSLR není vhodné na domácí točení =) A kdo to nechápe, toho to většinou "vytrestá" a výrobek pak skončí na aukru.
Proč některá videa na internetu natočená na HDSLR vypadají skvělé? Autor věděl co dělal, nebyl to dovolenkář (tzn. člověk co je zvyklý zařízení zapnout, mačkat record a neustále pomáčkávat posuvník W-T), ale profesionální kameraman (fotograf).
Pytkin (7947)|7.7.2011 00:10
15.000 je velmi malo na DSLR .. nezabudaj ze na video potrebujes viac objektivov .. a je to skorej na umelecne zabery , nez na dovolenku ..
da_noob (8)|7.7.2011 03:07
Tak 15k je docela dostacujici jak na kombinaci Nikon D3100 + 18-55 a 55-200 ... stejne jako na kombinaci Canon EOS550D 18-55 a 55-250 .... dokonce k obema prihodej 16GB pametovku a nejaky serepeticky (kdyz se prehoupnu k 16k, tak dostanu jeste sirokouhlej a UV filtr) ... a jeste mi zbyde na susenku :) ...

Diky moc za tipy, zaridim se podle toho...
4pepe (96)|7.7.2011 07:00
Z tých dvoch zober canon 550d mám ho aj ja, mal som tú česť aj s nikonom 3100 (3100vka má hrozný display na manuálne ostrenie úplne nevhodný) a aj 7000, video má najlepšie riešené canon, možno by nebolo na škodu pouvažovať o 600d má výklopný display čo by sa ti niekedy pri točení videa mohlo hodiť. Po nahratí magiclatern firmwaru http://magiclantern.wikia.com/wiki/Magic_Lantern_Firmware_Wiki sa z tých foťákou stane super nástroj.
Samozrejme pri oboch musíš zabudnúť pri videu na automatiku, ale to ti je asi jasné. Ďalšia vec na ktorú netreba zabúdať treba mať aj dosť víkonný komp na prehrávanie a spracovanie videa zo zrkadlovky, aby ti to stíhalo prehrávať. Tie setové objektívy nie sú moc vhodné na točenie, dosť blbo sa s nimi ostrí, ideálne sú aj staršie pevné sklá cez redukcie, na ktorých si môžeš nastavovať clonu. Zo setových lacnejše tamron 17-50, prípadne sigma 17-70.
da_noob (8)|7.7.2011 07:29
Servus Pepe!

diky moc za porovnani obou fotaku :) a o vykonosti meho kalkulatoru nepochybuju >> pretaktovany sestijadro od AMD, 16GB RAM, system bezi na SSD, disky na praci sou 4x RAID 5 SAS 15k a GK je 2x ATI5750 v CF :) (Ale chystam se jit do nejaky sestkovy rady)

ohledne custom FW, jaka sance ze to bricknu a hlavne jaka je uspesnost unbricknuti? Koukam totiz, ze sice popisujou jak evropskou verzi (EOS550D) tak i americkou (T2i) ale na japonskou (Kiss X4) se nejak netvarej
Pytkin (7947)|7.7.2011 09:00
zrovna sme skusali v novom finalcute video z canon 550 a bez problemov to na notebooku lieta jak z praku ..
4pepe (96)|7.7.2011 09:15
Predpokladám že pôjdeš do európskej verzie, myslím že pokiaľ pôjdeš podľa návodu nič sa nemôže stať, akurát tam musia niečo napísať nech sa bránia nech ich nikto nežaluje(v amerike sa na žalobách celkom dobre zarába). Čo sa týka bricknutia a un- viac pre info skús na magiclatern fóre. Tu myslím že to nikto neriešil, teda aspoň sa nepochválil.

Pytkin: záleží aký notes na atome bi to asi nefrčalo a aj staršie s integrovanou grafikou by sa asi zapotili

da_noob: mašinka by mala stačiť, pokiaľ máš rozbehané prehrávanie cez dxva2 s prehrávaním by nemal byť ploblém. Mne sa na prehrávanie osvedčilo xbmc, stačí mať grafiku na dxva2 a procák je vyťažený na 6-10%

Neviem čo chceš točiť ale na tvojom mieste by som porozmýšľal na inom ako setovom skle od canonu(nikon je na tom trochu lepšie taký 18-105 super objektív), ja mám vyššie spomínanú sigmu 17-70 f2,8-4, je to síce vyššia investícia no som nadmieru spokojný, síce tiež som začínal so seťákom no teraz je v skrini. Prípadne ak nepotrebuješ zoomovať zobrať foťák s pevnou 50f1,8 za tú cenu čo sa predáva podáva super výkony, no je to už dosť dlhé a v interieri moc neporiešiš.
Pytkin (7947)|7.7.2011 10:16
4pepe : ATOM neni notebook ale netbook ..
MartasKP (710)|7.7.2011 12:17
[quote=da_noob;355807]Tak 15k je docela dostacujici jak na kombinaci Nikon D3100 + 18-55 a 55-200 ... stejne jako na kombinaci Canon EOS550D 18-55 a 55-250 .... dokonce k obema prihodej 16GB pametovku a nejaky serepeticky (kdyz se prehoupnu k 16k, tak dostanu jeste sirokouhlej a UV filtr) ... a jeste mi zbyde na susenku :) ...

Diky moc za tipy, zaridim se podle toho...[/quote]

Kde to kupujes,kdyz novy telo stoji necelejch 15k,se sklem 18-55 neco pres 15k a s tou 250kou 20k ... hned prodam tu moji tisicovku a jdu si ho koupit :-E
mishkooo1 (137)|7.7.2011 17:18
[quote=MartasKP;355752]Nevim,jak jsi na tom ty,ale ja mam vcelku pevnou ruku :-E ... ale vazne ... bez toho stativu a svetla se da vydrzet,ale ten mikrofon,na ten jsem zapomel ten je vcelku nezbytnost.[/quote]
Statív a svetlo je MAXIMÁLNA NUTNOSŤ. To mi ver. Mám HMC151 a nepáči sa mi ani jeden záber bez statívu. A ak nebudeš mať svetlo (či už len alebo halogen) tak ťa to bude obmedzovať na točenie len za dňa. Osobne vyskúšané. Pod rúškom tmy a pod svetlami pouličných lámp nenatočís nič a ak áno, tak to bude šumieť ako z bezpečnostnej kamery..:D...Rátaj ešte s poriadnymi investíciami. DLSR samotné a sklo je ti ozaj na nič ak budeš chcieť natočiť niečo "čačané.".. ;)
da_noob (8)|8.7.2011 01:20
Martas ... no jeste sem nepadl na hlavu tak poradne abych sem si nekdy v CZ kupoval elektroniku nad 2000 korun :) vzhledem k zamestnani se dostanu i do koutu kde se da koupit elektronika za jine penize nez v ceskoabsurdistanu nebo v SESRu :) (chapu, zaruka atd, ale z vybudovane siti poslu a spiclu mi nedela problem poslat rozbitou elektroniku na opravu do zeme kde jsem ji zakoupil)

Pepe ... no ja prave koukal na japonskou variantu :) ta je nejlevnejsi

Mishko ... z duvodu jineho konicku mam osvetlovaci techniky tolik, ze kdyz to vsechno zapnu tak je to "juu druhy sluniiickooo", jelikoz potrebuju obcas verne znazorneni barev i pro "oko" tak mam od nekolika druhu teplot, pres nekolik druhu typu osvetleni (heligon, ksenon, petrolejka, sodikovka, LED panel)
MartasKP (710)|8.7.2011 02:45
[quote=mishkooo1;355898]Statív a svetlo je MAXIMÁLNA NUTNOSŤ.[/quote]

Ono taky zalezi,co chces tocit. Nedovedu si predstavit,ze na dovoleny beham se stativem,ze po dvore beham za ditetem se stativem,nedovedu si predstavit,kameramana na svatbe,jak za svatebcanama beha se stativem. Souhlasim,ze stativ je dobra vec,ale ja zatim zazil jen dva pripady,kdy bych ho ocenil a v ostatnich by mi byl jen na obtiz.Nadruhou stranu,video toceny z ruky ma taky svoji vypovidaci hodnotu.Pokud ovsem kameraman nema takovou tresavku,ze se boji jit i na zachod :-E Se svetlem je to podobne.
da_noob (8)|8.7.2011 21:11
ja teda beham za lidma a vecma se Steadicamem :D ... (chci si casem vyrobit i takovej ten kolem pasu at mam volny obe ruce podle potreby :) ...

ale dneska se mi podarilo prejet stativ autem, samozrejme ze na nem byla kamera ... ted ta mrcha nechce vracet kazetu a hlasi nejakej strasidelnej error :) ... jeste ze mam nocni a muzu ji v klidu rozebrat a zjistit co se stalo :) ... a uz si rovnou vybiram stativ ... krucipisek :) ...
rjja (622)|13.7.2011 00:00
mohu doporučit BENRO KH-25 ( používám s DSLR 550D )
- jinak se světlem nemám problém, při použití pevného skla 50 f1,8 je noční scéna super
mishkooo1 (137)|13.7.2011 09:51
Mne sa Benro KH25 nepozdával vôbec. Mal som si ho pred týždňom cez víkend na jednom evente vyskúšať a bola to podľa môjho názoru hrôza ako svet. Hlavne tá hlava drhla o sto šesť. Velbon Dv-6000, alebo DV-7000 je neporovnateľne na tom lepšie. Zadovážil som si DV-7000 cez jeden e-shop za 107€ a nelutujem tých peňazí. Z môjho pohľadu značka Benro je des.
Pytkin (7947)|14.7.2011 00:34
107 je predsa strasne lacne ..
prazskejstyl (11)|17.7.2011 23:19
[video=youtube_share;Cio5jSi48Kg]http://youtu.be/Cio5jSi48Kg[/video]
MartasKP (710)|18.7.2011 14:08
Nechapu,co timto chtel autor rici ... toto je vlakno o DSLR a pokud se nepletu,to video je z kompaktu 9-) a pro ukazky vlastni tvorby je tu pak jine vlakno https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/18504-ukazky-a-zajimava-videa-c-2 :rolleyes:
impaler_bxl (197)|19.7.2011 09:59
da noob: moc nechápu. Máš zjevně nějaké peníze, které rád utratíš za technické hračky, jsi ochoten věnovat tomu proti běžným lidem mimořádnou energii a čas (steadicam například).

Logické by bylo po prvním nasměrování vyrazit zkoušet do obchodu, morál z toho taky nemáš, že pak nakoupíš jinde nebo koupíš, ale vrátíš, jak jsi myslím psal.

Řeknu ti svoje zkušenosti domácího točiče. Mám HV-20 a jsem nadšený. Mám od listopdu D7000 a jsem nadšený, ale nemám čas zpracovávat videa, takže na srovnávačky jsem opatrný. Každopádně točím svoje děti a jinak nic, o dost víc ale fotím a HV-20 už se moc nevytahuje. To pohodlí videa v ruce, když mám stejně furt v ruce Nikona, je super. Ale to nemusí být tvoje situace.

Mikrofon samozřejmě. Světlo ani stativ neřeším, kromě narozenin, vánoc apod., kde chci být v záběru s rodinou, je klid na přípravu a někde v rohu to nezavazí.

Tenká DOF je peklo. Na kreativní záběry kašlat, nejsem filmový štáb a nemám herce. Odpad a frustrace. To se dá někde u stolu, když není pohyb, jinak nic. Jasně, vypadá to hezky, ale podaří se minimum.

Dále stále žijeme v době manálního ostření a kdo se spokojí s automatickým, je méně náročný než já. Teď jsem nasadil na D7000 17-55/2,8, která platí za slušně rychlé sklo. Ano, lepší foťák by s ním hýbal trochu rychleji, ale jsem přesvědčen, že v tom problém není. Problém je zjevně v rychlosti detekce z kontrastu. Sedím na pojízdné židli, v klidu naostřím AF na cédéčka na stole, clona f/4, závěrka 1/30, ISO k dorovnání expozice, zde nepodstatné. Najíždím ZVOLNA na cédéčka. Nestíhá to, autofocus těžce loví a pulzuje. Jako nakonec se nějak chytí, ale použitelné to není. Radši řeknu i to ISO 640, možná, že to hraje roli, jestli loví z přirozeného světla, nebo z takto uměle vyšponovaného.

Tak nic nebrání namířit na okno, zkusím hned.

Není to o moc lepší. Nastavení totéž vyjma ISO 100.

Canon je patrně lepší. Kdo to dělá na vážno, používá 5DII (protože full frame). 550D a 7D jistě super. Já mám hlavní focení a hromádku skel, takže bohužel, nebudu kvůli tomu měnit stáj.

D5100 je myslím kousel dál než D7000 s fps. Ale pořád žádné 50/60 jako u Canona.

Co je na palici, je nemožnost na D7000 měnit clonu při aktivovaném LiveView/videu na objektivech typu G (bez clonového kroužku). Musíš vypnout LiveView, přiclonit/odclonit a zase zpátky. ISO i závěrka za pochodu měnit lze. Mluvím o manuálním režimu M, cokoli jiného je rovněž na pytel, protože v A i S ti pulzuje expozice, jak vyhodnocuje světlo. Je to vidět a ne že ne.

Závěr: je to super na domácí použití, pokud už něco víš a znáš limity zařízení. Já si nestěžuju, ale nečekám zázraky. Je třeba trochu clonit, proti mé kamerce je pořád lahůdka manuální kontrola nad expozicí bez nutnosti zamykat krkolomně mířením na zdroj světla a podobně.

Pochybuju, že D3100 bude v něčem lepší. D5100 bych pečlivě prověřil, mně by nevyhověl příišným okriplováním na focení.

To doporučení na manuální skla s clonovým kroužkem můžu potvrdit.
impaler_bxl (197)|19.7.2011 10:05
Ještě, pokud není ultraspěch, bych vyčkal na srpen a novinky od Nikona. Tipoval bych, že případný nástupce D300s bez videa nebude. A lepší než dosavadní modely snad být musí, Nikon je už dlouho pozadu.