Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky prehravac pro MKV s 23.976 fps video a 25 fps audio

GeniuZ (5)|15.1.2011 18:36
Ahoj, u vice filmu jsem shledal ze k 23.976 fps video stope je pridano ceske audio pro 25 fps, tak jak je bez rekomprese. V mkv je potom u ceskeho audia nastaveno: "Default duration: 32.000ms (31.250 fps for a video track)". To by melo znamenat, jak jsem vygooglil, ze prehravac by mel audio resamplovat realtime aby sedlo k 23.976 video stope. Pokud audio zkonvertuji 25 -> 23.976 a audio v mkv vymenim, film se prehrava v pohode. Pokud je ale audio original pro 25 fps, nedari se mi najit prehravac, ktery by pri prehravani necukal bud videem nebo audiem. Nejlepe se s tim popere ArcSoft Media Theatre, ale stejne chvilemi dochazi k rusive synchronizaci v obraze. Znate nekdo nejaky prehravac ci kodek pack ktery to zvladne? Diky.
vivid.sk (11472)|15.1.2011 19:20
Nebud lenivy a korektne si audio spomal. (a co sa tyka digitalneho vystupu, nie je to technicky mozne, aby bol vystup v poriadku, tam ma ist z pricnipu passthru).

I ked sw playere by s dekodovanim a realtime spomalenim nejaky extra problem mat nemali. MPC-HC to nezvladne ?

P.S, ak pouzivas len cesku stopu, bude pre teba jednoduchsie nastavit rychlost videa na 25fps.
GeniuZ (5)|15.1.2011 20:00
Nj., s tim passthru mas vlastne pravdu, to mi nedoslo, nicmene cz stopa je skoro vzdy AC3 a to do zesilovace naprimo neposilam. No ale proc to mkv nekdo takto vytvori, vzdyt vetsina lidi si to prekodovat neumi (i kdyz vetsine asi cukani nevadi, treba jsou lidi, kteri to vubec nevidi :) mozna tedy zrovna i tvurci techto mkv?)
vivid.sk (11472)|15.1.2011 20:12
No ale proc to mkv nekdo takto vytvori

Pretoze to vyraba niekto, komu sa nechce s tym babrat. Pritom je to vec zadania 1 prikazu pri cmdline utilitke EAC3TO, i ked uznavam, ze to nejaky procesorovy cas trva.
Ale keby to sw playere nezvladali, tak by to asi takto nerobili. Skusil si spominany MPC-HC, pripadne KMplayer, VLC ci ine playere? Aky je vysledok?
GeniuZ (5)|15.1.2011 20:16
MPC-HC, VLC, wmplayer s kodeky atd., celt jsem ze ten parametr na synchronizaci audia v mkv prave jeste moc v prehravacich zahrnuty neni, tak jestli nekdo nezna prehravac ktery to uz umi.
Pytkin (7947)|16.1.2011 01:56
Geniuz : prevkapuje ma , co hovoris .. HW playeri s takym videom maju problem (DUNE to ale zvlada , aj v popcorne to riesili, ..) Ale SW playeri s tym nemali problem .. trebars VLC to hra bez problemov .. inak ja vsetko robim tak , ze video dam na 25 .. potom to aj pekne plynule hraje na telke .. nie kazda telka v pohode hra 23/24 fps videa ..
GeniuZ (5)|16.1.2011 09:33
No jestli to teda neni tim ze to hrajes na 25. Ja mam TV na 24Hz. Ve VLC mi beha chvilemi pres obraz pruh, tj. horni pulka obrazu je jeden snimek a spodni pulka obrazu je jiny snimek. Ale prece nemuze hrat 24fps video na 25Hz TV plynule, to ti spis nevadi prubezne male procukavani, protoze v tomto pripade to misto resamplingu audia musi dohanet video. Ale treba ten ArcSoft cukne jen jednou po nejake chvili. MPC zase cukne kazdou chvili nebo kdyz si hraju s EVR synchronizaci, tak dosahnu plynulosti videa, ale zase jsou vypadky v audiu. Kazdopadne neumej udelat poradnej soft.
vivid.sk (11472)|16.1.2011 09:38
[quote=Pytkin;323690]DUNE to ale zvlada[/quote]
...len by sa zaujimalo, aky RAW vystup posiela do optickeho vystupu....
Pytkin (7947)|17.1.2011 00:55
vivid : to neviem :) netestoval som to .. ale kamarat mi hovoril ze to funguje .. i ked mozno len vtedy , ked dekoduje zvuk sam ..
vivid.sk (11472)|17.1.2011 23:31
Ono to ma v sebe aj dekoder? A z coho na co potom dekoduje. Ci len transcode AC3->AC3?
Pytkin (7947)|18.1.2011 01:03
vivid : no ved vacsina prehravacov dekoduje aj AC3 aj DTS ..
vivid.sk (11472)|18.1.2011 08:51
aha, to ano, ale len na stereo analog (resp 2.0 PCM v SPDIFe) a to je relativne nanic, ak potrebujeme passthru. (neviem, preco som cital enkoder, preto ta reakcia vyssie)