Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký satelitní STB k Samsung LE 37 A 656 (full HD) ..... a jaké máte s touto TV zkušenosti?

klarka.kaja (101)|6.11.2008 09:05
Prosím poraďte. Mám v plánu si koupit LCD Samsung LE 37 A 656. Ráda bych od vás uživatelů slyšela názor na tuto TV a hlavně bych chtěla poradit, jaký příjmač si k této TV pořídit, abych měla dobrý obraz. Slyšela jsem, že když k tomu pořídím nějaký klasický STB na příjem satelitní TV (tu si chci pořídit), tak na Full HD obrazovce bude špatný obraz (stejně tak, když na tuto TV bud příjmat DVB-T vysílání).

Jaký příjem k této TV (nebo jí podobné TV) používáte vy a jak to vypadá. TV si pořizuju na koukání na TV stanice a občas i na filmy z DVD. Hry na tom hrát nebudu, nebo to alespoň nemám v plánu).

Tuto TV jsem si vybrala už asi před 4 měsíci (ale nebyl čas spěchat s nákupem, protože jsem se ještě nepřestěhovala do svého - ale teď už jo), vybírala jsem tehdy podle parametrů, které se mi zdáli dobré, vzhled taky pěkný. Nevím, jestli v této cenové relaci neexistuje už něco jiného, lepšího. Kdyžtak poraďte, ale slyšela jsem od mnoha lidí, že nejlepší LCD má Samsung a Panasonic, takže bych je asi upřednostnovala.

Díky moc za radu (hlavně prosím poraďte jaký ten STB a jaké máte s TV zkušenosti).
Panzer.Dragon (1081)|6.11.2008 09:21
jen takova poznamecka 40" stoji prakticky stejne jako 37" a ma trochu jine parametry vicemene je lepsi nez 37"
dv07 (569)|6.11.2008 09:27
Souhlasim s Dragonem, nebylo by lepsi priplatit par stokorun a mit uz rovnou 40"? Planujete vyuzivat fullHD (napr. filmy v rozliseni 1080p), nebo skutecne "jen" na TV a DVD?
Panzer.Dragon (1081)|6.11.2008 09:32
myslim ze tusim kam miris dv07 taky mi pripada trochu naddimenzovana ta tv..
dv07 (569)|6.11.2008 09:35
jj :) ale pokud by klarka v budoucnu vyuzila i fullHd (napr BR), tak 40" 656 je ok (hl. cena/vykon)...
Panzer.Dragon (1081)|6.11.2008 09:41
asi jo ale vis jak hlavne na tv no a tam to zas takovej kour nebyl to bylo tak normalni tak zase jestli by nebyla vhodnejsi plazma klasika :-)
dv07 (569)|6.11.2008 09:55
:D ale tak jo na TV a DVD by stacila klidne i 37" Plazma TV Panasonic TH-37PX8E za 15k ale nechci dostat vyhubovano, ze sem taham nejakej "plasmosrot" ;)
radon (142)|6.11.2008 10:00
já tu telku mám a celkem jsem spokojený, jediné co bych jí vytknul jsou občas trochu umělé barvy (stejné u všech LCD) a občas hlavně u starčích pořadů problematičtější padání šedých přechodů (opět problém všech LCD). Nové digitálně točené pořady přijímané přes DVB-T, kvalitní DivX, DVD a HD ripy naprosto v pohodě.
Jo a pomalé přepínaní vstupů, než se člověk prokliká na 4. vstup s počítačem, to mně vadí dost. Nemožnost provozovat zároveň české EPG a teletext, což mně zase nevadí, teletext nepoužívám.

Ohledně satelitu, jednoznačně ze tří možností bych volil Skylink (http://satelit.digizone.cz/skylink/) a z přístrojů bych trval na HDMI propojení. Zda SD nebo HD rozlišení je na tobě, já už bych asi šel do HD (http://www.digizone.cz/diskuse/978/vse/ a http://www.digizone.cz/diskuse/938/) i když zdarma je zatím k dispozici jen jedna CZ stanice. Osobně bych chtěl přístroj s HDD, protože kdo si jednou zvykne na snadné programování a možnost odpoutat se od časového diktátu TV stanic plus přeskakovat reklamy, nikdy už nechce jinak.
klarka.kaja (101)|6.11.2008 10:23
Díky za názory. Ráda bych u této TV zůstala. Chtěla bych se zeptat, zda je možné si vybrat zda v ní chci mít teletext nebo EPG. Já využívám EPG (u rodičú), manžel zase rád brouzdá na teletextu. Takže to bude asi boj :) nebo budem muset změnit vybranou TV.
No ale když u ní zůstanu, jaký si mám tedy vybrat satelitní příjmač? Máte nějaký odzkoušený?

TO RADON: Ty máš stejnou TV. a příjmáš programy přes DVB-T zabudovaný v TV? a jak vypadají? Píšeš že nově točené pořady jsou OK a co třeba staré filmy? např: Slunce seno, hříšný tanec a filmy v takové kvalitě (neustále je totiž dávají), ty vypadají jak?

Nevím, jestli si mám připlatit a vzít 40 palcovou. V obchodech říkají, že na 3 m vzdálenosti stačí ta 94 palcová. Aby totiž ta 40 nebyla moc. V čem je lepší než ta 37? Zase aby na té 40 nebyl obraz horší tím, že je to větší obrazovka.

Díky za rady
dv07 (569)|6.11.2008 10:35
rozdil mezi 37" a 40" cca 300 Kc je zanedbatelny a ziskate za to nejen vetsi obrazovku, ale treba i misto 15k kontrastu rovnych 50k.... samsung proste bere sve TV od 40" (vcetne) jako "lepsi" TV i v ramci jedne a te same rady a tak je proste lepe vybavuje a na 3m je 40" podle me pouzitelna i na kvalitni SD signal...

a ohledne prodavacu.... obcas bohuzel clovek narazi na prodavace,ktery se mu snazi podsunout ten model, ktereho maji na sklade prave nejvice a potrebuji se ho zbavit, poe se proste neprodava tak dobre jako modely jine... takze asi tak - 37" staci, ale proc si nekoupit rovnou lepsi 40", kdyz je jen o cca 300-400 Kc drazsi? ;)
klarka.kaja (101)|6.11.2008 10:51
OK, díky za info, no zauvažuju a možná do té 40ky půjdu. Je fakt že má 50 000:1, ale jde o to, jestli to vůbec poznám.

Co ten satelitní příjmač? To je u mě kámen úrazu? V tom se vůbec nevyznám a potřebovala bych poradit? SD nebo HD přijímač a jaký? Topfield TF 7700HSCI...............tenhle jsem našla? Nevíte zda je dobrý? Nebo xistuje i jiný HD příjmač, který je dobrý a levnější? (tenhle je cca za 6600,-) Díky
jordan23 (213)|6.11.2008 10:53
Já žádné.
klarka.kaja (101)|6.11.2008 11:00
co žádné.......nerozumím.
Panzer.Dragon (1081)|6.11.2008 12:06
37"
ma nizsi kontrast
nema s-video vstup
nema ultra clear povrch
ma jiny panel nejak sem to moc nezkoumal ale snad ze je to nejaka starsi technologie a hur se na ni diva z uhlu 37" ma panel AUO a CMO coz jsou MVA oproti 40" S-PVA ...vubec nevim co sem ted napsal za sileny zkratky ale urcite nekdo vysvetli pokud te to bude zajimat
a ma myslim jeste o nejakej vstup min

edit:a ted me jeste napadlo ze pokud by na tv neco bylo chybny nebo proste ste museli reklamovat tak od 40" (vcetne) vys se reklamace resi u zakaznika ze prijede servisak a vyresi nebo odveze a pak priveze coz by u te 37" nebylo a museli byste si ji vozit..
Panzer.Dragon (1081)|6.11.2008 12:07
[QUOTE=klarka.kaja;199958]co žádné.......nerozumím.[/QUOTE]

zadne zkusenosti s touto tv tak tady udelal takovej "vtip" :-)
jordan23 (213)|6.11.2008 13:28
[QUOTE=klarka.kaja;199958]co žádné.......nerozumím.[/QUOTE]

Otázka je jaké máte zkušenosti s touto TV. Tak píšu, že já žádné. :-)-
radon (142)|6.11.2008 13:31
add 37" nabo 40"
- já mám pevně danou vzdálenost k TV 1,8 - 2,3 m a na to se mně zdála 40" už moc, na ty tvé 3 m bych už volil 40" (samozřejmě pokud bude kvalitní signál). Další parametry (S-Video má z boku a S-Video lze připojit i na SCART, Ultra Clear či kontrast - rozdíl kontrastu 15k & 50k neodpovídá výši těch čísel a navíc je dynamický a já mám vesměs danamický kontrast v menu zakázaný ...) jsou dost subjektivní záležitost a mně fakt vadí jen co jsem psal výše. Navíc podsvětlení bývá u menších úhlopříček homogennější, netrpí fialověním při pohledu z boku a nemá potenciálně problematický ventilátor ... a pak si vyber :-)
Na tvém místě bych nezavrhoval ani plasmu, já mám k TV připojený HTPC a občas na ní zapomenu www stránu, takže jsem volil LCD, jinak bych šel možná spíše do plasmy (ale každé řešení ma + i -).
Nebo jsou tu nové LED modely, ale s nimi nemám zkušenosti. Vlastně jediné v čem mám jasno :-) je nevrazit do té TV majlant, protože vývoj jde rychle kupředu a raději co 4 roky ji vyměnit, než kupovat 2x tak drahou na 8 let.
klarka.kaja (101)|6.11.2008 14:25
Aha, vtip, já si říkala, že je to nějaká blbost. No děkuji za upřsnění rozdílu mezi 37" a 40". Proberu to doma.

No a co ten satelitní příjmač HD, s tím mi nikdo neporadí. Prosím prosím. Co ten topfield viz můj příspěvek výše? Nemáte ho někdo? nebo jiný HD příjmač.
jarino1978 (8045)|6.11.2008 16:04
[QUOTE=klarka.kaja;199919]Prosím poraďte. Mám v plánu si koupit LCD Samsung LE 37 A 656. Ráda bych od vás uživatelů slyšela názor na tuto TV a hlavně bych chtěla poradit, jaký příjmač si k této TV pořídit, abych měla dobrý obraz. [/QUOTE]

- TV = OK
- satelitný receiver : HDTV Vantage HD 6000 ( cena cca 7 litrov )
- provider, čiže satelitný operátor : SKYLINK
- spolu : pekný obraz + možnosť samozrejme HDTV ( špičkový obraz )
radon (142)|6.11.2008 16:06
- na satelit je lepší se ptát ve vedlejší sekci nazvané DVB-S
- a obecně je lepší si nejdříve pročíst nejnovější příspěvky jestli tam není obdobný dotaz (určitě je) a ptát se pak už konkrétněji :-)
jarino1978 (8045)|6.11.2008 16:08
[QUOTE=klarka.kaja;199942]Nevím, jestli si mám připlatit a vzít 40 palcovou. V obchodech říkají, že na 3 m vzdálenosti stačí ta 94 palcová. Aby totiž ta 40 nebyla moc. V čem je lepší než ta 37? Zase aby na té 40 nebyl obraz horší tím, že je to větší obrazovka.[/QUOTE]

- ak ju už máš dlhšie, tak si ju kľudne nechaj, je to dobrá TV. Pokiaľ budeš chcieť niekedy v budúcnosti urobiť upgrade, tak tú TV dáš do spálne a kúpiš väčšiu. Pozorovacia vzdialenosť je otázka kvality vstupu, pri 37" je pri HD - 1,5-1,7 m, pri kvalitnom SD - 2-2,3 m. Neviem ale, aký kvalitný máš momentálne zdroj ( terestriál analóg, DVB-T, káblovka, satelit a pod.... ).
klarka.kaja (101)|7.11.2008 09:46
Zatím právě nemám TV a ani zdroj signálu. Jsem v novém bytě a chci si právě tv pořídit. Proto to ted řeším. Zatím koukám na zrnitý 3 programy na analogovou vnitřní anténu (co mi zbývá :-) )
klarka.kaja (101)|7.11.2008 13:00
ted jsem se někde dočetla že Nova HD má mpeg4, a já nikde nemůžu najít, jestli to LE 37 A 656 přehrává?
Panzer.Dragon (1081)|7.11.2008 13:06
neprehrava to,zabudovane v tv az u modelu 756(asi az od 40") a vyssi a 956 vse

ale jde vyresit externim set top boxem kterej to umi
dv07 (569)|7.11.2008 13:18
[QUOTE=Panzer.Dragon;200160]
ale jde vyresit externim set top boxem kterej to umi[/QUOTE]

za ktery si zatim ale nalezite priplatis :)
dv07 (569)|7.11.2008 13:21
[QUOTE=klarka.kaja;200158]ted jsem se někde dočetla že Nova HD má mpeg4, a já nikde nemůžu najít, jestli to LE 37 A 656 přehrává?[/QUOTE]

jen tak pro info, ktere kanaly lze pri kvalitnim prijmu chytit na DVB-T v Praze (od 31.10.2008):

33k - Ústí nad Labem - veřejnoprávní multiplex 1
34k - Plzeň - veřejnoprávní multiplex 1
36k - Dresden - DVB-T z Německa
39k - Dresden - DVB-T z Německa
41k - Praha - multiplex 2 (Nova, Prima 1+2, Barrandov TV,...)
45k - Zagań - DVB-T z Polska (občas)
46k - Praha - multiplex 3 (Ocko, Z1, Public TV, Noe Tv,...)
48k - Plzeň – multiplex 2 (Nova, Prima 1+2, Barrandov TV,...)
57k - Frankfurt am Oder - DVB-T z Německa (občas)
58k - Ústí nad Labem - multiplex 2
64k - Praha - multiplex C (experiment Telefóniky O2 - CT1 a Nova v mpeg4, TV test)


tzn. ze v mpeg4 (v HD) lze prijimat v testovacim provozu CT1 a Novu, ovsem kdykoliv to muzou vypnout a nikdo nemuze nic namitat, poe to je prave jen testovaci provoz....

btw. ten seznam neni vytvoren mnou (nemam na to cas, podminky ani chut), ale uz bohuzel nemuzu najit zdroj, odkud je.... kazdopadne autorovi dekuji :)
Panzer.Dragon (1081)|7.11.2008 13:25
na pokusy bych to bral jinak si pockam

nebo ze by to slo poresit v pc? nejaka tv karta nebo je to mozna jedno jaka karta a jde jen o soft? to by bylo idealni..
klarka.kaja (101)|7.11.2008 14:12
[QUOTE=Panzer.Dragon;200160]neprehrava to,zabudovane v tv az u modelu 756(asi az od 40") a vyssi a 956 vse

ale jde vyresit externim set top boxem kterej to umi[/QUOTE]

To znamená, že když si koupím tuto TV, že na ní nebudu moci sledovat Nova HD, pokud nebudu mít STB s podporou MPEG4?
Panzer.Dragon (1081)|7.11.2008 14:16
ano je to tak
Man5on (661)|7.11.2008 14:18
[QUOTE=klarka.kaja;200179]To znamená, že když si koupím tuto TV, že na ní nebudu moci sledovat Nova HD, pokud nebudu mít STB s podporou MPEG4?[/QUOTE]

Nova HD v DVB-T je jen test, není moc reálný, že to spustí natrvalo. Jedinou možností jak Novu HD chytat, je v DVB-S s HD satelitním receiverem a kartou Skylink.
klarka.kaja (101)|11.11.2008 07:47
Dobrá, díky, budu se tedy koukat po přijímači, který umí mpeg4. To pak nebude vadit, že moje TV nepodporuje Mpeg4? Nebo se mi v TV ten opraz nezobrazí v té kvalitě HD.?
Panzer.Dragon (1081)|11.11.2008 08:26
pocitej s tim ze to ale navysi rozpocet koukni na model 756 ale nejsem si jistej jestli nebude mpeg4 az od 40" vyse
klarka.kaja (101)|11.11.2008 08:42
Díky, ale ptám se na to, že když budu mít tuto TV, jestli na ní bude dobrý signál Nova HD? TV nepodporuje MPEG4, ale sat.reciever ano. Stačí když to umí ten sat.reciever?
Panzer.Dragon (1081)|11.11.2008 12:53
proste nova hd na ni nenaladis naladis nova normalni nebo lepe receno asi se ti ukaze nazev stanice ale neukaze se ti zadnej obraz tak sem to mel ja

pokud ji chytnes na nejaky zarizeni mimo tv ktery to umi a pak ji tam posles odpovidajicim kabelem tak to bude uplne stejna kvalita jako kdyby byl tuner zabudovanej v tv akorat musis pocitat s nevyhodanma spojenejma obecne s externim zarizenim dalsi ovladac,dalsi krabicka mozna jeste neco...
klarka.kaja (101)|11.11.2008 13:44
ok, jestli to dobře chápu, tak když jí tedy naladím na reciever, který ji podporuje a po nějakém dobrém kabelu ji pošlu do TV, tak obraz v tv bude v té HD kvalitě - další ovladač - to bude prostě ten ovladač recievru ne? Ten bubu mít tak jako tak, pže jiný TV signál doma nechytám.
Panzer.Dragon (1081)|11.11.2008 13:49
aby nedoslo k nejakemu omylu kabel pro hd rozliseni,ne jako dobrou znacku jen proste aby ten receiver se nepripojoval pres scart do tv..

ano tak to myslim 2xovladac tv+receiver
klarka.kaja (101)|12.11.2008 08:04
ok, rozumím, díky
klarka.kaja (101)|3.3.2009 12:00
Ahoj, už ani nevím na co jsem tu psala dříve a nechce se mi to znovu číst. Už jsem koupila konečně satelitní reciever. Chtěla jsem HD, nakonec mám obyč (důvody nejsou důležité). Jde o Homecast S 3000 cr, který mi vyhovuje. Ted ale konečně příjde TV Samsung LE40a656 a já nevím, jaké kabely k tomu mám přikoupit. Zatím mám do starožitné televize veden obyčejný kabel scart, který nebude pro novou TV stačit. No a já teď nevím, jak spojit TV a reciever. Jestli nějakou lepší scart a v tom případě jakou? Nebo nějakým tím HDMI kabelem? Netuším. Prosím títo zase o radu. Díky. Reciever budu mít hned vedle tv, resp. pod ní, takže nemusí být kabel dlouhý. Díky.
Man5on (661)|4.3.2009 09:09
[QUOTE=klarka.kaja;218228]Ahoj, už ani nevím na co jsem tu psala dříve a nechce se mi to znovu číst. Už jsem koupila konečně satelitní reciever. Chtěla jsem HD, nakonec mám obyč (důvody nejsou důležité). Jde o Homecast S 3000 cr, který mi vyhovuje. Ted ale konečně příjde TV Samsung LE40a656 a já nevím, jaké kabely k tomu mám přikoupit. Zatím mám do starožitné televize veden obyčejný kabel scart, který nebude pro novou TV stačit. No a já teď nevím, jak spojit TV a reciever. Jestli nějakou lepší scart a v tom případě jakou? Nebo nějakým tím HDMI kabelem? Netuším. Prosím títo zase o radu. Díky. Reciever budu mít hned vedle tv, resp. pod ní, takže nemusí být kabel dlouhý. Díky.[/QUOTE]

Tenhle Homecast 3000cr nemá ani komponentní výstup natož HDMI! Takže na cokoliv jiného než scart zapomeň. Můžeš koupit lepší scart kabel, ale zázraky od toho nečekej. Přístroj to není španej, je kvalitní, jednoduchej, ale k dnešním HD zobrazovačům už zastaralej a málo platnej :(
klarka.kaja (101)|5.3.2009 09:03
Já vím. Koupím nějakou kvalitní scartku.
Já chtěla dlouho HD reciever, ale okolí mi ho vymluvilo, že zatím to nevyužiju. A za rok dva cena klesne a koupím si jinej. Na moje argumety, který jsem získala tady od vás mi odpovídali tak, že mi vzali vítr z plachet a já kapitulovala. Ale s tím Homecastem jsem spokojená. Uvidím jak to půjde na té nové TV. Snad se nezkácím.
Heartwork (2358)|5.3.2009 09:44
[QUOTE=klarka.kaja;218456]
Já chtěla dlouho HD reciever, ale okolí mi ho vymluvilo, že zatím to nevyužiju.[/QUOTE]

Dle hesla "já to tam taky nemám", případně s souladu s úvahou "přeci nemůžeš mít lepší než já" - co čech, to muzikant :)
Man5on (661)|5.3.2009 11:13
[QUOTE=Heartwork;218466]Dle hesla "já to tam taky nemám", případně s souladu s úvahou "přeci nemůžeš mít lepší než já" - co čech, to muzikant :)[/QUOTE]

To jsi vystihl naprosto přesně.
klarka.kaja (101)|6.3.2009 11:40
Chápu vaší reakci, ale nemyslím, že by mi to vymlouvali, protože nechtěli abych měla něco lepšího než oni. Vy tady na fóru jste fajnšmekři a doporučujete to nejlepší na trhu (to není urážka). Někdy ale lidem stačí věci levnější, u kterých nenároční (jako já) nepoznají rozdíl. No a to mi tvrdili lidé kolem, že prostě rozdíl nepoznám. a až bude více stanic HD, tak už ty HD recievery budou zase levnější. Tak at jdu do něj až pak, když ho tolik chci. Já sice za to nějakou dobu bojovala, ale pak jsem kapitulovala.......

ale už dost vysvětlování...nemám se přeci za co omlouvat...bylo to mé rozhodnutí a nemá cenu se o tom bavit

sumasumárum, s tím co ted mám udělám nejlépe, když si koupím nějakou kvalitní scartku.

ještě jeden dotaz: sice patří do sekce DVB-T, ale zeptám se, třeba to vyjde. Neznáte nějaký levný (cca 1000,-), ale přesto dostačující DVB-T přijímač? Chci ho do ložnice. Tam není možnost dotáhnou kabel od satelitu. Ale někdy muž okupuje Tv v obýváku (sport) a já bych ráda viděla něco jiného, tak by mi stačil DVB-T. Nepotřebuji žádný speciální, ale ráda bych neporuchový. Díky.