Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?

Karel Polívka (119)|2.5.2007 17:25
  • CRT
  • LCD
  • Plazma
mirekv (7169)|2.5.2007 17:29
Tak já vzhledem k rozměrům bytu LCD.
Ivo Mašek (10205)|2.5.2007 18:21
Asi nejsem dostatečně "pokrokový", ale v dnešní době ještě stále CRT.
Doom (2331)|2.5.2007 20:26
nic, nemám na to ve své pastoušce místo...
ale vzhledem k tomu, že na plasmu ani LCD nemám peníze, tak CRT
pokud ovšem zanedbáme peníze i místo, tak samozřejmě pořádnou plasmu
Whitejoker (616)|2.5.2007 20:50
CRT - zatím nejlepší poměr ceny a kvality
Zdeněk Michálek (21)|2.5.2007 21:08
chvilku jsem měl LCD i plazmu, no, u manželky neprošlo ani jedno, mám v obýváku zpátky CRT. A nezbývá mi než s ní souhlasit - když nic jiného, aspoň se malou dcerou nemusím hádat, jestli na televizi pojede TV nebo její Sims 2 :)
StD (8612)|3.5.2007 07:02
Nejlepší TV = žádná TV. Svou poslední CRT jsem před 2 lety věnoval manželce na chatu a mám klid. 2x PC (+ 2x 2 monitory a 2x STB SAT Analog & Digital) to jistí... :-)-
stayman (12393)|3.5.2007 07:14
Deti maju CRT, u PC mam CRT, v spalni CRT, na WC chcem dat LCD v obyvaku je LCD. Vcera som bol u kamosa s 50" PLAZMA, nieco strasne.
blueant (820)|3.5.2007 07:34
Ja taktiez mam len CRT a dalsiu zatial vidim len na CRT.
jojto (865)|3.5.2007 07:39
Vzhladom na kvalitu sidliskovej kablovky, jedine CRT. Uvidim, co prinesie DVB-T?
Mike (617)|3.5.2007 11:12
Kdyz uz se tady o tom tak hezky bavite, tak aspon hlasujte, at vime, jak na tom jste, anketa je na hlavni strance fora...

:-R
StD (8612)|3.5.2007 11:19
Mike: Jo, ale volba "žádný TV" (=můj názor) tam není, tak jsem dal hlas CRT, kterou si stejně nekoupím.
Mike (617)|3.5.2007 18:08
To neni o tom jakou si koupis, ale jakou BY sis koupil, ja si taky zadnou kupovat nebudu :)

[QUOTE]Patrně mi něco uniká. Jak se tato diskuze vztahuje k sekci Provoz diskuzního fóra tvfreak.cz?[/QUOTE]

To mas pravdu, proto ji presouvam tam, kam patri.
Krtek (1279)|3.5.2007 21:18
Plazma
Radoo (1302)|3.5.2007 21:42
Jelikož mám HTPC a chci velkou obrazovku, tak FULL HD LCD s DVB-t.
Nic lepšího k PC zatím není. Dovede si snad někdo představit 40" CRT,
nebo plazmu na kterou se mi ten statický obraz vysmaží ? :)
clee (6592)|3.5.2007 21:48
na tv vysilani crt staci, na dvd a pc lcd...
ladinek (494)|4.5.2007 14:23
jelikož mi na začátku roku odešla CRT a další takový kolos se mi nechtělo cpát do baráku, tak jsem koupil Plazmu..LCD je dobré tak akorát na DVD, ostatní je humus
cuhan (4)|4.5.2007 15:48
LCD mám už půl roku a letí do ložnice,byl to špatný kup,do obyváku si kupuji CRT Samsung WS32Z 419P.Takže žádná plasma,žádná LCD.
mirekv (7169)|5.5.2007 08:10
No, jelikož mi pomalu a jistě odchází CRT Panasonic, tak se rozhlížím. CRT určitě ne, takové těžké monstrum ani náhodou, plasma je do mého bytu velká, tak to vidím na LCD.
lupenn (77)|6.5.2007 11:29
LCD.Vic penez....lepsi lcd(protoze bych ji mel stale na to samy)DVD,PC,PS2...PS3:)
roman2277 (582)|6.5.2007 23:44
Samozřejmě CRT.
RICI (222)|7.5.2007 20:35
Pro sledovani TV a pomer cena/vykon pri prumerne velke uhlopricce vychazi samozrejme nejlip plazma, ale pokud nechceme sledovat jen TV a hodime za hlavu prachy, tak jednoznacne poradne nadupany LCD :-)
cuhan (4)|7.5.2007 21:20
[QUOTE=Radoo;141102]takový to samozřejmě blablabla je k ničemu, pro ty co to čtou je dobrý napsat důvod volby, pak je to podnětný ...[/QUOTE]Důvod volby je jasný mám lcd 32" a vedle něj sem postavil crt 32" a kde si myslíš že je lepší obraz,no samozřejmě na crt a to i kdyžs) si pustím dvd.A to že někdo řekne že lcd nebo plasma má lepší obraz tak si sám nalhává a nepřizná si chybu kterou udělal s nákupem placky.
A to nemluvím o tom když si na lcdečku pustím satelit ,hrůza.
Radoo (1302)|8.5.2007 12:28
Já na to koukám takhle.
Mám TV Philips 29" 4:3 50Hz, TV obraz na ní není špatný.
Pak mám HTPC (multim. počítač) do ní připojený přez S-VHS .
Pochopitelně při tom nízkým rozlišení pořádně ani nepřečtu text a HD video vypadá stále jak PAL :)
Od 40" LCD očekávám vyšší kvalitu a rozlišení, super obraz fotek a HD, či upscale DVD, čitelný text, širokoúhlost, větší úhlopříčku, digitální propojení audia i videa a co potěší, tak i pověšení na zeď, což mi vyřeší umístění centrálu repra 5.1., no a samo že design.
Ta CRT prostě už nezapadá ...
Samozřejmě při zobrazení PALu mi je jasný, že více vytáhne nekvalitu obrazu oproti CRT,
která zobrazuje všechno "stejně hezky". Je to stejný jako v průměrným audiu - vše hraje taky docela "stejně hezky". Vím o čem mluvím, na mým audiu je slyšet, co jsem před tím na starým levným neměl šanci uslyšet. Proto na nový HD Full TV očekávám při kvalitním zdroji, že uvidím, co jsem neviděl :)
Myslím si, že máš LCD už nějaký ten pátek, určitě to není novinka a to musím potvrdit, že ty LCD rok dva starý byly některý nekoukatelný. Vzalo to obrovský pokrok, doporučuju kouknout na nový Samsungy v řadě N a M s DVB-t, pokud už je někde mají.
Pitomec (10211)|8.5.2007 12:54
Jedině CRT. LCD a Plazma mazanice je akorát způsob tahání peněz z lidí od výrobců, ale tato technologie půjde stejně dřív nebo později do kopru. Navíc LCD a Plazmu bych chtěl vidět po cca 10-ti letech provozu (to už tam nebude vidět naprosto nic). Za ty prachy je to úplně o ničem.
petko.z (0)|8.5.2007 13:07
pre mňa jedine Full HD LCD-skvelá volba pre PC-na HD filmy.PS3-neskutočná grafika.a sem tam aj nejaké to DVD-čko sa dá na tom pozreť.
Radoo (1302)|8.5.2007 13:20
[QUOTE=Pitomec;141160]Jedině CRT. LCD a Plazma mazanice je akorát způsob tahání peněz z lidí od výrobců, ale tato technologie půjde stejně dřív nebo později do kopru. Navíc LCD a Plazmu bych chtěl vidět po cca 10-ti letech provozu (to už tam nebude vidět naprosto nic). Za ty prachy je to úplně o ničem.[/QUOTE]

1. A co jako radíš ve 40" k PC ?
2. Nemyslím, že bych TV kupoval na víc jak 10let, vývoj je "tak trochu" rychlejší, než byl za našich otců :)
3. Peníze dejme tomu, že v této debatě nehrají roli a ostatně chci vidět, kde si koupíš novou CRT dejme tomu za rok ...
4. A v jaké známé technologii vidíš budoucnost a kdy ?
Pitomec (10211)|8.5.2007 13:31
1. To bydlíš v hangáru, že potřebuješ 40" zobrazovač a nestačí ti 32" (což je třeba CRT Philips 9551)? :) Jinak sledovat na TV jenom signál z PC, to si pak ten LCD panel klidně kup. Ale jinak 99,99% lidí sleduje převážně signál TV vysílání a ne PC.
2. Ten výše uvedený Phlips je za nějaký 15t.Kč a 10 let určitě vydrží - naproti tomu LCD ani Plazmu za tyto peníze (v této velikosti úhlopříčky) nekoupím.
3. Za rok si ji koupím v obchodě, protože výrobci prodávají to, co chce trh. A ten dneska už z LCD a Plazma TV poněkud vystřízlivěl a většinou se vrací právě k CRT, které je pro sledování běžného TV vysílání nejlepší a ještě dlouho bude.
4. Třeba Laser, OLED - uvidíme.
Radoo (1302)|8.5.2007 18:54
2. No ten CRT Philips je právě za 15t.Kč, páč je to out technologie a za dráž by jaksi nebyl prodejný.
Až bude out plasma a LCD, tak taky bude za 15t.Kč. Ostatně starý typy plasem jdou dnes kolem 25t.Kč a byly za 500t.Kč :)
Zásadní technologické nevýhody obou platforem byly odstraněny, dříve problematická životnost nových plazmových displejů je nyní udávána zhruba kolem 60.000 hodin, což je již hodnota na úrovni CRT obrazovek a představuje zhruba 20 let reálného provozu, i spotřeba stejně velkých obrazovek se příliš neliší.
...„CRT nebo LCD“ se tak změnilo na dilema „klasický nebo širokoúhlý" ...

3. Moc mi to nepřijde, spíš vidím, jak ruší CRT fabriky a linky a to co dnes koupíš za CRT je ze starých skladových zásob.
prodeje klasických CRT monitorů klesly celosvětově (kusově) pod 20%, v našich zeměpisných šířkách se však již téměř neprodávají (pod 5% - s výjimkou speciálních aplikací)

Nemusel jsem pro info ani tolik daleko :)
https://www.tvfreak.cz/plazma-lcd-a-crt-je-dobojovano/1984
Pitomec (10211)|8.5.2007 23:39
Přesně tak - pleteš si monitor k PC se zobrazovačem TV signálu z běžného televizního vysílání. Oboje je něco naprosto jiného a když se k PC hodí LCD tak to ještě neznamená, že se hodí i pro TV vysílání (tam se naopak hodí CRT). Na tomto prostě nic nezměníš a každý výrobce se rychle a rád přizpůsobí trhu (přičemž u CRT je pro výrobce jedno velké mínus a to, že trh je již nasycen - CRT TV má dneska doma 99,99999999999999% lidí, čili logicky prodej nových produktů kulhá. To ale neznamená, že by o tuto technologii nebyl zájem.).
Radoo (1302)|9.5.2007 12:50
pitomec a vlastax
chlapci, neumíte opravdu číst ?
Článek https://www.tvfreak.cz/plazma-lcd-a-crt-je-dobojovano/1984
je všeobecně o zobrazovačích CRT, LCD a plazma jak TV, tak i o PC monitorech.
Ve statistikách jsou fakta o tom, co se prodává a opravdu vás mohu ujistit, že CRT to už nejsou.
Expanze velkoplošných LCD z IT do spotřební elektroniky ... Závěrem tak nezbývá, než předpovědět: v prodeji plochých TV a monitorů čekají v nejbližších pěti letech výrobce a prodejce tučná léta.
Zdeněk Michálek (21)|9.5.2007 13:13
Pozor, nic takového, že se CRT televize neprodávají, v článku nepíšu. Naopak:
"plochou obrazovkou bylo osazeno 33% televizorů prodaných v roce 2006, jejich cena ale představovala 82% celého trhu". To znamená, že v 2006 ještě 2/3 prodaných TV bylo klasických CRT.
Radoo (1302)|9.5.2007 13:28
Tak to se pitomcovi a vlastovix omlouvám, kusově je to za min. rok vítězství pro CRT,
finančně pro panely. Trend je nastoupen a dáme se překvapit.
Ivo Mašek (10205)|9.5.2007 14:34
Do obýváku budu kupovat nový TV (paní mě ukecala :-D - já na TV moc nekoukám, zato ona je vděčným divákem). A trend, netrend., bude to CRT. Protože pro sledování TV pořadů je pořád CRT nejlepším zobrazovadlem.
Toť můj názor, s kterým nemusí někdo souhlasit, ale ukecat se nenechám - vždy věřím svým očím, až potom snad možná reklamě....
Tipi (104)|13.5.2007 16:41
CRT, na analógové vysielanie ktoré je u nás jedine CRT a to 50Hz. Práve som mal možnosť porovnať obraz na Samsung LE32S62 a nejakej staručkej Philipske s uhlopriečkou 63cm a ten obraz pri sledovaní TV je na tom LCD-čku hnusný. A to vraj patrí k tým lepším. Rozmach LCD a plazma technológie nevidím ani tak v tom, že je to lepšie, ale v tom, že taká CRT telka vydrží kľudne aj 10 a viac rokov, ale to pre výrobcov nie je zrovna dobrý byznys, tak sa nás snažia presvedčiť aby sme staré dobré CRT-čká zamenili za nové LCD, alebo plazmy.
lis (0)|13.5.2007 18:18
Vzhledem k tomu, že budu TV využívat k propojení s PS3jkou, dále pro sledování HD filmů z PC bych v současné době šel v poměru cena/výkon do nové řady LCD od Samsungů, konkrétně do LE40M87BD, jinak obraz při sledování UPS direct s kvalitou okolo 95% by snad taky nebyl špatnej....
droopy (16)|13.5.2007 19:37
Jedine 37" Full HD LCD s 1:1 pix. HDMI vstupom pre PC s analog a digital tunermi. :-~~ Najlepsie Samsung S-PVA panel s aspon 2000:1 statickym kontrastom a pozerat na to z 30cm...

Kupil som minuly tyzden k PC 21" LCD (Samsung 215TW) a zda sa mi to proste male :D
Barto (317)|13.5.2007 20:22
[QUOTE=droopy]Najlepsie Samsung S-PVA panel s aspon 2000:1 statickym kontrastom a pozerat na to z 30cm...[/QUOTE]

nejak moc blizko nie?


-- co sa tyka vyberu tv tak na obycajne vysielanie alebo aj dvb klasicke crt,, lcd a plazma jedine pokial sa bude pustat solidny matros (dvd, hd ripy a pod) alebo k pripojeniu ps3 alebo xboxu 360
ranger123 (23)|25.5.2007 23:01
Na běžné koukání jedině CRT. Na filmy jsem chtěl ještě před měsícem koupit projekci od SONY, ale nakonec jsem vzal projektor, konkrétně PANASONIC PT-AX100E a můžu říct, že na filmy a sportovní přenosy už nehci nic jiného :D
Sansom (36)|8.6.2007 22:05
Ja vam nevim - jak chodim kolem tech LCD v hypermarketech, tak naprostym skokem se pres noc zmenily z kostickovane olejomalby na kvalitni tv. A protoze neverim, ze vymenili 99% lcd ve vyloze, tak se domnivam ze proste zlepsili signal a presli na dvb-t,s nebo c (?).
Cili mi z toho vychazi, ze crt proste do 2 let odzvoni, stene jako odzvonilo crt u monitoru (i kdyz nekteri skalni grafici mi za to utrhnou hlavu, proste normalni kancelarske kryse je jedno ze cervena je o 3 stupne mimo kalibraci ;)) A protoze mam v umyslu pouzivat pc jako recorder a prehravac a dvb-neco nas zrejme nemine, tak chci jit do lcd.
A kdyby nekdo kdo tomu rozumi sestoupil z vysin a poradil, co vybrat z Pixmanie (chci to tam vzit, protoze tam mam nejaky kredit za reklamaci), tak by mi docela pichl - lajcky se rozhoduju mezi Samsungem a LG :)
dj.gotfrua (28)|7.8.2007 10:06
CRT jsou bezva i kdyz pominu ty verze slim porad to neni placka jako u plasmy ci LCD
Ja jsem pro LCD. Taky to chce s cenou s rozumem.

32" bud Panasonic,Sharp ci Philips
Radoo (1302)|7.8.2007 13:06
A co JVC, Samsung, Toshiba a Sony ? :) Nemáš v tom právě příliž jasno.
Palib (49)|12.9.2007 09:26
Procházel jsem tuto diskuzi a překvapilo mě kolik lidí hlasovalo pro CRT. Já plánuji nákup plazmy, a to z několika důvodů, je to poslední a nejdůležitější díl v mé skládačce "domácí kino" a proto aby to bylo opravdu kino tak 32'' je málo...
Proto vybírám mezi technologií LCD vs. Plazma a po shlédnutí v obchodech a přečtení mnohá fór, to bude plazma. S tím,že počítám,že klasický příjem bude horší, ale zase bude lepší než v součastnosti, kdy mám 72 cm CRT od MAscomu, což byl hodně blbý nákup, tak poruchový stroj snad jiný není...
A mým favoritem je Panasonic 42PX70E u něchž čekám v nejbližších dnech snížení ceny a pak do něj půjdu!
speedyWS (53)|12.9.2007 10:40
[QUOTE=Palib;150146]... S tím,že počítám,že klasický příjem bude horší, ...[/QUOTE]
Já bych rozlišil:
- běžnou náhradu staré TV CRT a co běží také mnoho hodin denně. Potom dnes už směr lepší LCD. Byl to můj případ, jsem zatím spokojený s 32" LCD a zpět CRT, tak to ani náhodou.
- s ambicemi na sváteční kino (a tedy na opravdu velkou uhlopříčku) je jistě lepší koukat na plazmu, tam ale já viděl problém ve zbytečně velké spotřebě pro běžné, jaksi i to nesváteční "kuchyňské" pokoukání,
- v případech něco mezi tím, tedy jen něco málo více nad 32", tak to bych asi zůstal u výborné LCD.

Jinak se obávám, že při klasickém (analogovém) příjmu, pokud opravdu už dnes ten signál není a pro všechny TV stanice dobrý (bez duchů apod.), tak to budeš muset a téměř okamžitě s novou TV řešit: satelitem nebo STB na pozemní digitál nebo alespoň lepší anténou (anténami) a vyladěním s důkladným přeměřením ... a což to poslední dnes zadarmo také není (když jsem si to u nás tady zjišťoval a výsledek nezaručen).
Neberu tu otázku lepšího vstupu jako žádné mínus LCD nebo plazmy (jak je rádo zde také prezentováno nickem P. :-) a tímto ho zdravím), ale je třeba s tím počítat předem a mít připravený v kasičce ...
Palib (49)|12.9.2007 10:53
No klasicky příjem je zatím řešen klasickou anténou, ale díky bohu jsem v místech kde je signál digitálního příjmu, tak snad to bude lepší... A pořád je možnost se připojit přes UPC a nebo teď dokonce nově přes PODU...
A co se týče zvýšené spotřeby tak s tím se počítá ikdyž plazmy 10. generace jsou už na tom lépe a hlavně neběží u nás TV celý den tak to přežijem...
A v neposlední řadě jsem celou dobu mluvil o projektoru a do plazmy jsem šel až po dohodě s manželkou, které by plátno na stěně asi nesnesla...
Palib (49)|12.9.2007 12:53
[QUOTE=michal_h;150163]máš ty info nějak ověřené???[/QUOTE]
tak ověřené přímo ne, to hledám tady, spíš uvažuji logicky, na trh přijdou nové modely a staré se slevňují aby se vyprodali, a teď se cena cca 3-4 měsíce drží na stejné hladině. A když jsem sledoval vývoj cen u jiných starších modelů, mělo to tento průběh...
Ale jak říkám je jen předpoklad, že se budou chovat obdobně...
Pitomec (10211)|13.9.2007 07:23
[quote=speedyWS;150154]Jinak se obávám, že při klasickém (analogovém) příjmu, pokud opravdu už dnes ten signál není a pro všechny TV stanice dobrý (bez duchů apod.), tak to budeš muset a téměř okamžitě s novou TV řešit: satelitem nebo STB na pozemní digitál nebo alespoň lepší anténou (anténami) a vyladěním s důkladným přeměřením ... a což to poslední dnes zadarmo také není (když jsem si to u nás tady zjišťoval a výsledek nezaručen).
Neberu tu otázku lepšího vstupu jako žádné mínus LCD nebo plazmy (jak je rádo zde také prezentováno nickem P. :-) a tímto ho zdravím), ale je třeba s tím počítat předem a mít připravený v kasičce ...[/quote]
Satelit ani DVB-T ti neřeší základní problém a to, že do LCD/Plazmy potřebuješ dostat takový signál, který tyto zobrazovače mají jako nativ (tj. např. u fullHD 1920x1080) a samozřejmě přes digitální rozhraní. Dneska se u CZ stanic s bídou vysílá v 720x576 (o datovém toku nemluvě, to je další výrazný zápor) a navíc většina DVB-S/T receiverů ani nemá digitální výstup, čili propojení s LCD/Plazma se odehraje v tom nejlepším případě přes analogový RGB. Na zobrazení současného TV vysílání se prostě nejlíp hodí CRT TV a to se nedá ničím okecat a pořád si nalhávat, jak je pro tento druh příjmu ideální LCD nebo Plazma. Prostě není.
speedyWS (53)|14.9.2007 10:43
[QUOTE=Pitomec;150216]... Dneska se u CZ stanic s bídou vysílá v 720x576 ... Na zobrazení současného TV vysílání se prostě nejlíp hodí CRT TV a to se nedá ničím okecat a pořád si nalhávat, jak je pro tento druh příjmu ideální LCD nebo Plazma. Prostě není.[/QUOTE]
To s tou prý bídou CZ stanic jsem se rychle a zatím smířil.
Ono totiž už dnes(!) taková prý bída a pořád, jak uvádíš, to zjevně(!) není ... a konečně je možno si, třeba i na té mé jen(!?) 32" LCD pozitivně užít toho, co nám bylo jinak odepřeno na CRT.
Tu Tebou uváděnou bídu ale můžu vidět na jiných kanálech. Ale přece mě nikdo nenutí, abych se na ni díval!

Já s Tebou zcela souhlasím v tom, že ta technická stránka, tj. od sejmutí přes přenos až po zobrazení, není ideální, ale to se přece vývojem dál zlepší.
A představ si, když se podívám právě už i na současné(!) CZ vysílání, tak při mé a řekněme průměrné náročnosti mi to nevadí: Tvé jaksi systémově oprávněné výtky jsou, v praxi, potom odsunuty do roviny ryze akademické.
A já vím, že tak jak budou rezervy postupně využity, tak mám šanci na další zlepšení obrazu i na mé LCD TV. To však rozhodně nemohu říci o té CRT variantě - ta je dle mne opravdu na dožití.

Koupit si na tuto přechodnou dobu ještě novou CRT TV, s většími nároky a s větší obrazovkou, tak proč ne, když bude tato TV výrazně(!) levná a od výrobce ještě s jistou zárukou kvality: ať si přece každý koupí co chce, že.
Ale majitel CRT bude mít, proti dobré LCD nebo dobré plazmě, už dnes pozorovatelný stop.
O tom pozorovatelném stopu netřeba diskutovat, to si většina (až na možné výjimky, že? :-) ) může na vlastní oči sama ověřit, a to prostým srovnáním. :-)
-Vl- (366)|14.9.2007 15:54
[QUOTE=Pitomec;150216]Satelit ani DVB-T ti neřeší základní problém a to, že do LCD/Plazmy potřebuješ dostat takový signál, který tyto zobrazovače mají jako nativ (tj. např. u fullHD 1920x1080) a samozřejmě přes digitální rozhraní.
a navíc většina DVB-S/T receiverů ani nemá digitální výstup, čili propojení s LCD/Plazma se odehraje v tom nejlepším případě přes analogový RGB.[/QUOTE]

I tady se mýlíš co se týče satelitu. U DVB-T je situace zatím horší. I když mám Dreama, který už začíná být pomalu dědečkem tak má analogový výstup který je na tom kvalitativně lépe než tebou zmiňovaný RGB a tím je komponentní signál a co se týče rozlišení tak zde neplatí to co u tvýho LCDčka u počítače o nativním rozlišení protože tyto LCD TV o uhlopříčce 40" a ceně od 40K si to video přepočítají na fullHD a věř mi že výsledek ze satelitu z CL Link je perfektní a ta vzdálenost od tv mezi CRT 4:3 29" a LCD 16:9 40" může zůstat stejná.
Pitomec (10211)|14.9.2007 16:11
Pochop (stejně jako speedyWS), že pokud je TV vysílání 720x576 a LCD/Plazma zobrazovač pracuje v 1366x768 nebo 1920x1080 (příp. jiném rozlišení než těch 720x576), tak to nikdy nebude stát za nic (přičemž žádný přepočet to nikdy nevylepší, protože zde do slova a do písmene platí staré přísloví "z ho*na bič neupleteš"). A když se k tomu přičte ještě fakt, že signál jde do LCD/Plazma zobrazovače analogově, tak to už je konečná definitivně. Prostě CRT je na TV vysílání zdaleka nejlepší a pokud si někdo koupí novou CRT, tak má naprosto perfektní obraz a žádné vyumělkované hrůzy.