Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Těžká volba Panasonic TX-P50G30E nebo TX-P50GT30?

zoufalec_2 (9)|14.9.2011 10:45
Zdravím všechny postižené na tomto fóru :-)

Už jsem byl 100% rozhodnut, že půjdu do 50" G30 než jsem zašel do Datartu, kde byla právě G30 a hned vedle ní GT30. Musím říct, že GT30 mě hned naprosto uchvátila. Jednak co se týče obrazu, v porovnání oproti G30, tam byl řekl bych že až výrazný rozdíl. Tak samo oproti ostatním vystaveným televizím. Naprosto vyčnívala. Nepředpokládal jsem, že ten rozdíl bude až takový, dokud jsem je neviděl přímo vedle sebe. Mohlo to být také nastavením nebo co já vím. Na obou TV běželo TV vysílání novy v HD ovšem ve formátu 4:3 (černé pruhy po stranách), což netuším proč.

Opravdu ten rozdíl v kvalitě obrazu je tak patrný? Už G30 má pro mě jako pro laika krásný obraz a myslím, že v domácích podmínkách s ideálním osvětlením bude ještě lepší. Spíš teď hledám, zda se mi oplatí připlatit 7 000 Kč za GT30, co vše navíc mi to přinese.

Pravda GT30 má o třídu krásnější design, je opravdu krásná. 3D bych bral spíš jako investici do budoucna (zatím není moc adekvátního obsahu), to samé satelitní tuner - je to příjemný bonus..Ještě něco navíc?

A co problémy, které trápí G30 (obraz do zelena, hlučné větráčky, atd.), trpí těmito problémy taky GT30 nebo je to v tomhle ohledu lepší?

Je pravda, že stále hledám nějaké důvody, abych si tu vyšší investici obhájil sám před sebou :-)

TV nekupuju každý rok, pokud bude fungovat bez závad a zádrhelů, nemám problém ji používat 5 či 7 let..
zatty (1215)|14.9.2011 12:25
s tou nazelenalostí je to u GT podstatně lepší......já ti ji obhájim..

píšeš že telku kupuješ na 5let....v tu chvíli na trhu existuje jen jedna myšlenka a to středně vyšší řada (druhá vlajková loď) televize ...toto jsou modely které do těch pěti let se stanou modelami se standartní výbavou..tudíž i za těch 5 let mohu říct že mám průměrnou telku která splnuje slušné standarty...pokud si teď vezmeš nižší řadu tak za dva roky budeš brblat proč si nepřiplatil a budeš chtít novou telku...
zoufalec_2 (9)|15.9.2011 07:49
Ano toto zdůvodnění už mě taky napadlo a dávalo mi smysl. Ovšem přítelkyně se k tomu zatím moc pozitivně nestaví :-D
sirdo (1320)|15.9.2011 08:27
[quote=zoufalec_2;366430]Ano toto zdůvodnění už mě taky napadlo a dávalo mi smysl. Ovšem přítelkyně se k tomu zatím moc pozitivně nestaví :-D[/quote]

tu TV zaplatis ty alebo tvoja priatelka?...
erik555 (776)|15.9.2011 08:44
Dnesne TV sa po 3 rokoch stavaju uz vykopavkami (aj obrazovo, nevydrzia toho vela v drzani si rovnakej kvality ako za nova!). Teraz kupis za 1000 € a o 3 roky dalsi? Radsej dnes za 600 € a tak neprerobis, navyse uz o 3 roky budes mat za 600€ azda s lepsimi parametrami ako dnesne za 1000 €! Takze dnes kupovat TV na 5-6 rokov je uz utopia, to bolo pri CRTckach.
raddinko (9)|15.9.2011 08:45
[quote=erik555;366441]Dnesne TV sa po 3 rokoch stavaju uz vykopavkami (aj obrazovo, nevydrzia toho vela v drzani si rovnakej kvality ako za nova!). Takze teraz kupis za 1000 € a o 3 roky dalsi? Radsej dnes za 600 € a tak neprerobis, navyse uz o 3 roky budes mat za 600€ azda s lepsimi parametrami ako dnesne za 1000 €! Takze dnes kupovat TV na 5-6 rokov je uz utopia, to bolo pri CRTckach.[/quote]

jj to mas recht..
jirkaskra (139)|15.9.2011 08:47
Taky si trochu přihodím, řeším obdobný problém. P50G30E nebo GT? Koukám na vzhled a hlavně obraz.
GT vzhledově asi nejpovedenější kousek. (u VT se mě nelíbí ten lesklý kovový rámeček).
Stačila by mě ST, protože nepotřebuji všechny funce co Tv má. Ale vzhledově je ST šílená , nevím co ti designéři dělali, když tohle navrhovali.
Proč žádný výrobce nedělá panel nejvyšší kvality co se týče obrazu s výborným designem (jako GTřada) s jedním HDMI vstupem(třeba i s tunerem a nějakými šumáky repro).
Myslím, že by se tady našlo hodně uživatelů, kteří využívají telku jen jako zobrazovač.
zoufalec_2 (9)|15.9.2011 09:44
[quote=sirdo;366437]tu TV zaplatis ty alebo tvoja priatelka?...[/quote]

Televizi zaplatím já, ale samozřejmě jsme se o tom bavili. Chtěl jsem slyšet i její názor.

jirkaskra:

Souhlasím s tebou. Prostě vzhled mě na GT30 ihned upoutal, vypadá užasně. A obrazovo oproti G30 mi taky přišla lepší, ovšem kdyby nestály vedle sebe (což doma nebudou), tak ten rozdíl nevidím. Co se týče výbavy, tak prostě beru že tam je, ale vyžaduju to. Stejně se asi nevyhnu nějakém MMC, které vše zastoupí mnohem lépe, takže kdyby ta TV byla úplně holá co se týče multimediálních funkcí, ale se stávajícím design a kvalitním obrazem s cenou řekněme o 5 000 Kč níž, bylo by to super.

erik555:

To máš sice pravdu, ale i kdybych teď koupil levnější TV (třeba za cca 600E), tak bych za 3 roky další stejně nekupoval, znám se. Nejsem zas takový fanda do televizí, abych musel mít co 2-3 roky novou. Ta co koupím teď, už možná za 3 roky nebude nejlepší, třeba ani průměrné v porovnání s novinkami v té době, bude stále stejná, měla by mít stále stejně kvalitní obraz jako nyní (životnost 100 000 hodin). Pokud bude fungovat nemám problém ji používat delší dobu.

Vidím to jako s auty, každý rok jsou nové, lepší, bezpečnější modely, přesto spousta lidí nekupuje nový vůz každý rok.

Známý má plazmu LG z roku 2005, která ve své době stála tuším něco kolem 50 000 Kč a dneska, když k němu přijdu a koukám na to, tak ten obraz se mi stále líbí. Výbavově je na tom stejně jako dnešní základní modely - HD Ready, 1x HDMI + standartní výbava další portů. Stále mu vyhovuje a nemá důvod pořizovat něco jiného. Nedivím se mu, byl bych na tom stejně..
geronimoh (2327)|15.9.2011 09:48
[quote=jirkaskra;366444]...Proč žádný výrobce nedělá panel nejvyšší kvality co se týče obrazu s výborným designem (jako GTřada) s jedním HDMI vstupem(třeba i s tunerem a nějakými šumáky repro).
Myslím, že by se tady našlo hodně uživatelů, kteří využívají telku jen jako zobrazovač.[/quote]

Protože televizory vyrábí pro široké masy a když si pročteš vlákna na tomto fóru o výběru nového televizoru, co tam nejčastěji uživatelé požadují na prvním místě ? Aby jim nový televizor uměl přehrát kdejaký video a audio soubor z externí paměti, nebo streamovaný z PC prostřednictvím domácí sítě. Aby uměl surfovat po NETu, aby měl zvuk jako HI-FI věž, no a když bude mít k tomu dobrý obraz, tak to nebude naškodu. Vzhled samozřejmě hraje svou roli u všeho.
erik555 (776)|15.9.2011 09:52
[quote=zoufalec_2;366455]

erik555:

To máš sice pravdu, ale i kdybych teď koupil levnější TV (třeba za cca 600E), tak bych za 3 roky další stejně nekupoval, znám se. Nejsem zas takový fanda do televizí, abych musel mít co 2-3 roky novou. Ta co koupím teď, už možná za 3 roky nebude nejlepší, třeba ani průměrné v porovnání s novinkami v té době, bude stále stejná, měla by mít stále stejně kvalitní obraz jako nyní (životnost 100 000 hodin). Pokud bude fungovat nemám problém ji používat delší dobu.
[/quote]
Tak s rovnakou kvalitou panela na zaciatku a po rokoch si ani zdaleka nefandi! A tie uvadzane zivotnosti si mozes vygumovat, ako keby ani neboli, pretoze ine su skusenosti!!!
U mna je idealnejsie kupit nieco lacnejsie a po 2-3 rokoch kupit novy...cize za cenu jedneho TV mas po 2-3 rokoch uz 2 - jeden z odchadzajucim, uz nevyraznym panelom (samozrejme, ze zalezi aj od intenzity sledovania TV - rozdiel je denne sledovat 3hod. a 6-7 i viac :D ) a druhy novucicky. Mozes si osvojit tuto filozofiu, aj nemusis...je to na kazdom, ako rozmysla.
zoufalec_2 (9)|15.9.2011 10:07
[quote=geronimoh;366456]Protože televizory vyrábí pro široké masy a když si pročteš vlákna na tomto fóru o výběru nového televizoru, co tam nejčastěji uživatelé požadují na prvním místě ? Aby jim nový televizor uměl přehrát kdejaký video a audio soubor z externí paměti, nebo streamovaný z PC prostřednictvím domácí sítě. Aby uměl surfovat po NETu, aby měl zvuk jako HI-FI věž, no a když bude mít k tomu dobrý obraz, tak to nebude naškodu. Vzhled samozřejmě hraje svou roli u všeho.[/quote]

No ještě vodotrysk by taky mohl mít :-)

erik555:

Je mi jasné, že ta životnost asi bude někde jinde než je na papíře. Tvůj postoj taky dává smysl, a nemám nic proti němu. Ovšem je pravda, že prozatím jsem tímto směrem nepřemýšlel co se týče nákupu jakéhokoliv zboží.
erik555 (776)|15.9.2011 10:13
[quote=zoufalec_2;366462]
erik555:
Je mi jasné, že ta životnost asi bude někde jinde než je na papíře. Tvůj postoj taky dává smysl, a nemám nic proti němu. Ovšem je pravda, že prozatím jsem tímto směrem nepřemýšlel co se týče nákupu jakéhokoliv zboží.[/quote]
"Jakehokoliv zbozi" ani nie, ale iba TV :D Ten ma obrazovy panel...
Kanape (125)|15.9.2011 15:37
Tak pokud je ta přítelkyně normální ženská, jak to znám ze zkušenosti, tak by měla volit GT. Protože ženské v první řadě vybírají podle toho jak se jim co líbí. Ty technické věci zas až tolik neřeší, to je spíš záležitost nás chlapů. Pokud ,Ti někdo radí, ať si koupíš radši levnější TV, protože za dva roky si můžeš zas koupit levnější TV atd, nikdy si nekoupíš pořádnou TV a nebudeš z ní mít určitě takovou radost. Nakonec Tvá přítelkyně asi si také nekupuje boty na trhu za 100 až 200 Kč s vědomím, že si za rok koupí nové. Pokud na to máš kup si GT, uděláš si radost. Pokud ale vyhodnotíš, že by ses mohl dostat do finančních problémů kup levnější, těch pronásledovaných dlužníků je už i tak dost.
zoufalec_2 (9)|21.9.2011 11:40
[quote=jirkaskra;366444]Taky si trochu přihodím, řeším obdobný problém. P50G30E nebo GT? [/quote]

Tak co už jsi se nějak rozhodl? Dal jsem si za úkol TV objednat do konce týdne, ještě ale stále nevím jakou. :-)

Co ještě řeším je vhodný držák na stěnu. Myslím, že ať už v případě G30 či GT30 bude vyhovovat stejný kus. Koukal jsem do manuálu, zde se nepíšou žádné informace (aspoň jsem je nenašel) o minimální vzdálenosti TV od zdi.

U tohoto kousku se udává vzdálenost 8cm, myslím že by to mohl být vhodný kandidát: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008I02A00016CQ

Nebo máte nějaký jiný typ na držák s cenou kolem 1000Kč?
zoufalec_2 (9)|22.9.2011 12:26
Tak jsem nakonec objednal GT30 včetně držáku na TV, který jsem zde dával včera :-)

Těším se a doufám, že TV bude dobře sloužit :-)
bavorak (1494)|22.9.2011 14:17
urobil si dobre, GT30 je ovela lepsi panel ako G30. To som videl aj volnym okom pri porovnani. Ten drziak je jedno aky je, udrzi to kazdy a po zaveseni ho uz viac neuvids. Aspon ti to prajem, aby si ho nemusel zvesovat ..... :-).
Kanape (125)|22.9.2011 14:26
[quote=zoufalec_2;367898]Tak jsem nakonec objednal GT30 včetně držáku na TV, který jsem zde dával včera :-)

Těším se a doufám, že TV bude dobře sloužit :-)[/quote]

Dobrá volba, ten držák vypadá taky dobře. Až zatoužíš po 3D obrazu, pak už by měly být k dispozici nové lehké brýle. Já mám dilema VT nebo GT? VT jsem ještě na vlastní oči neviděl takže se rozhodnu až poté.
kovarjos05 (69)|30.9.2011 23:39
zoufalec 2, jen jsem se chtěl zeptat jak jsi spokojený s touto telkou, po koupi ses úplně odmlčel, tak se pochlub co a jak. Taky si chci koupit tenhle kousek , ale s jiným úchytem na zeď, a to Vesa, 1R , je sice asi o 600k. dražší ale je i výsuvný kde není problém s manipulací s kabely atd. Tak se ozvy, čekáme...
zoufalec_2 (9)|3.10.2011 13:18
U mě spokojenost maximální! Co se týče bzučení a rachotu větráčků, které se tady hodně kritizuje. Tak u mě asi takhle.

Televize samozřejmě bzučí, ale slyším to pouze tehdy, když mám ucho přilepené na obrazovce, to samé platí pro ty větráčky. Od vzdálenosti cca 50cm při běžné hlasitosti už neslyším / nevnímám vůbec nic. TV sleduju z cca 4m a i když jsem se snažil na to soustředit, neslyšel jsem nic. :-)

Jinak obrazově je to samozřejmě paráda! Nehrál jsem si nijak zvlášť s nastavením obrazu, nastavil jsem tam jen režim THX a to je vše. Možná bych mohl zkusit to ještě poupravit podle nějakých recenzí, ale i takhle to vypadá pěkně.

Co se týče multimediálních funkcí. Tak přes víkend jsem zrovna koukal na FULL HD film, který jsem do TV streamoval po síti ze síťového disku a vše šlapalo úplně bez problémů. Titulky byly dostatečně velké, ani jsem nic neupravoval, všechny české znaky to zobrazilo korektně. V pohodě se daly přepínat zvukové stopy, titulky..Zatím jsem v tomto ohledu nenarazil na problém, ale viděl jsem jenom jeden film.

Trošku jsem si hrál s tím Viera Connect, tak z archivu Novy jsem taky neměl problém něco přehrát, prakticky okamžitě po vybrání pořadu začlo přehrávání.

Co jsem ještě nezkoušel je 3D, protože jednak nemám brýle a jednak ani žádný film, ale rád bych to zkusil, jestli to aspoň funguje.

TV má opravdu spoustu vlastností, funkcí a pochybuju, že budu všechny naplno využívat. Musím říct, že prozatím jednoznačně plní má očekávání a koupil bych jí znovu. Navíc i ve vypnutém stavu vypadá krásně :-)

Pokud tě něco zajímá, tak se ptej. :-)
kovarjos05 (69)|3.10.2011 23:33
zoufalec 2, díky za info které jsi sem dal. Jinou reakci jsem snad ani nečekal. Sám mám 42 PZ 80 EA už třetím rokem a zatím bez jediného problému. TV chci vyměnit za větší a hlavně kvůli DVB-S tuneru a také 3D obrazu a spoustu jiného vylepšení. Jinak mám satelit Technisat s jedním tunerem a potřebuji zapojit další TV do ložnice, abych nemusel kupovat další sat.stroj tak to udělám touto koupí TV , tzv. dvě mouchy jednou ranou a je vymalováno. Jinak díky že ses ozval a zdravím.
Brutto (65)|23.10.2011 22:25
Cafte. Je tu niekto kto ma napojenu GT30 na UPC s ich kartou HD? Fachci to? A ako vyzera SD signal z cca 3,5 metra na 50-ke obrazovke? No a posledne, daval som to sice aj do inej temy, ale myslite ze nie je hlupe kupit 50GT30 za 1200 € ked je sanca kupit LG 47LX9500 za 1000 €? Dik.

Edit: A este podotazka. Aky je rozdiel medzi GT a ST 30? Je to len v multimediach, alebo aj v paneli? Este raz dakujem.
KamilZ (10277)|24.10.2011 21:34
[quote=Brutto;373633]Edit: A este podotazka. Aky je rozdiel medzi GT a ST 30? Je to len v multimediach, alebo aj v paneli? Este raz dakujem.[/quote]
http://www.google.cz/search?q=panasonic+GT30+ST30+difference
JPL (5)|25.10.2011 09:13
zoufalec 2 - pouzivani toho THX bych si rozmyslel. Mam teda lonsky model, ale bylo mi Panasonicem doporuceno ho pouzivat jen na filmy. Tenhle mod je nachylnej k vypalovani statickych obrazu - loga atd. Mozna ze uz to nejak v novych modelech upravili, ale za zeptani by to stalo.
peta_s (13)|25.10.2011 19:35
Je nějaký rozdíl v blikání mezi modely G30 a GT30? Mám pocit, že jsem někde četl, že loni V20 blikala výrazně méně než G20...
zoufalec_2 (9)|27.10.2011 07:37
[quote=JPL;373922]zoufalec 2 - pouzivani toho THX bych si rozmyslel. Mam teda lonsky model, ale bylo mi Panasonicem doporuceno ho pouzivat jen na filmy. Tenhle mod je nachylnej k vypalovani statickych obrazu - loga atd. Mozna ze uz to nejak v novych modelech upravili, ale za zeptani by to stalo.[/quote]

Díky za info. O tom jsem teda neslyšel, asi zkusím napsat na podporu, protože ten THX mód používám neustále, jak na klasické TV vysílání, tak na filmy. Upřímně řečeno nechce se mi mezi těmi módy moc přepínat (jsem lenivý :-)) a vím, že z 10 případů, kdy bych se chtěl koukat na film, bych ten mód přepl tak jednou. :-)
JPL (5)|27.10.2011 08:48
nemusis nic prepinat, na kazdem tuneru i ext. vstupu se da ulozit jina nastaveni, takze tv mam na normalu a hdmi vstup thx
zoufalec_2 (9)|27.10.2011 09:27
[quote=JPL;374270]nemusis nic prepinat, na kazdem tuneru i ext. vstupu se da ulozit jina nastaveni, takze tv mam na normalu a hdmi vstup thx[/quote]

Super, to jsem nevěděl. Díky :-)

Jinak dostal jsem odpověď z podpory Panasonicu a je to tak, jak říkáš. Pro klasickou TV, doporučují režim normal a pro filmy THX.
Electric Sin (4)|27.10.2011 11:18
[quote=zoufalec_2;369884]U mě spokojenost maximální! Co se týče bzučení a rachotu větráčků, které se tady hodně kritizuje. Tak u mě asi takhle....[/quote]

Měl bych jen jeden dotaz na upřesnění - při přehrávání filmů z ext. USB zdroje jsi psal, že TV umí přepínat zvukové stopy. Měl bych dotaz, zda TV pošle do svého optického výstupu audio ve formátu DTS nebo DD 5.1 (odkud to jde do AV centra). Umí tedy tato TV zpracovat audio ve formátu DTS a DD 5.1?
peta_s (13)|27.10.2011 12:41
Ano, tyto modely umeji DD i DTS poslat pres opticky digitalni vystup ven. Dokonce umeji DD i DTS dekodovat a ve stereu prehrat.
patriot (227)|30.10.2011 21:59
[quote=zoufalec_2;374276]Super, to jsem nevěděl. Díky :-)

Jinak dostal jsem odpověď z podpory Panasonicu a je to tak, jak říkáš. Pro klasickou TV, doporučují režim normal a pro filmy THX.[/quote]

Sleduji všechno v mírně doladěném THX. Obraz v 1:1, tedy se svislými či vodorovnými pruhy, pokud není pořad v 16:9 a nevyužité pruhy nechám zcela černé (nevyužívám možnost přisvícení nevyužitých pruhů). TV mám už několik měsíců a po vypalování ani nejmenší památky ...
Vypalování obrazu je fakt u Panasoniků nesmysl - to se snad může stát jedině u trvale statického obrazu nebo při umístnění TV na osluněném místě, kdy musí panel pálit na plno.