Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s obrazem

Dolfajs (4)|30.12.2009 11:30
Zdravim,vcera jsem si dovezl dovou televizi Panasonic 42" Plazma TV TX-P42S10E Viera a po naladeni programu vysilanych digitalne sem byl hodne zklamanej.Mam UPC jejich STB a na ten obraz se skoro neda koukat.UPC chci hlavne kvuli sportovnim kanalum a pritelkyne zase kouka na programy o zviratech.UPC ma spatnej signal a proto sem zvolil plazmu nez LCD,ale vcera sem se dozvedel na netu ze zapojovat plazmu SCARTem je blbost...no a STB nema vstup na HDMI.Neporadil by mi nekdo jak tento problem vyresit?Dat 17 000 za televizi a mit na prd obraz je k placi.Diky za kazdou radu
vivid.sk (11472)|30.12.2009 14:59
mas na STB aj nejake ine vystupy? (myslim komponentne)
(pokial ma tvoj TV aj DVB-C tuner, da sa to vyriesim pridavnou kartou do CI slotu a obides tym ten shitny stb)
duff74 (41)|30.12.2009 19:16
Mám podobnou TV a mám dojem že DVB-C je přístupný pouze když je nastaveno, že země použití je Švédsko. Pokud je nastavena ČR je k disp. pouze DVB-T.
Každopádně to není chyba TV, ale datového toku UPC. Ideální by bylo to propojit přes HDMI, čímž by si mimo jiné využil FullHD svého TV. Takže koupit HD satelit a HDMI kabel a hotovo...:-)
TOW (3)|30.12.2009 21:39
U P42S10 je DVB-C tuner aktivní skutečně jenom při nastavení na Švédsko nebo Finsko - obojí má mouchy, při Švédsku se občas nepodaří naladit některý MUX, ale EPG zobrazuje korektně, na Finsko jde naladit vše, ale špatně se zobrazuje diakritika v EPG
Dolfajs (4)|30.12.2009 22:37
a nemohlo by to byt treba SCARTem?....mam nejakej starej tak ze bych zkusil koupit nejakej co je pozlazenej...nebo nejakej ten novej...televizi to neni pac sem poustel z PS3 jky film a obraz byl krasnej...jeste jedna varianta je ze UPC ma STB s HD rozlisenim a je to na HDMI kabl..takze to by taky pomohlo...akorat to stoji 150 mesicne
geronimoh (2327)|30.12.2009 22:49
[quote=Dolfajs;256823]a nemohlo by to byt treba SCARTem?....mam nejakej starej tak ze bych zkusil koupit nejakej co je pozlazenej...nebo nejakej ten novej...televizi to neni pac sem poustel z PS3 jky film a obraz byl krasnej...jeste jedna varianta je ze UPC ma STB s HD rozlisenim a je to na HDMI kabl..takze to by taky pomohlo...akorat to stoji 150 mesicne[/quote]
Ani přes nejdražší SCART nebudeš mít nikdy kvalitu jako přes HDMI. Mám kvalitní značkové SCARTy, ale přes HDMI je to jiná liga. Jinak pokud si pořídíš kvalitní SCART a nejde o zlato, ale hlavně o průřez vodičů a čistotu mědi, tak bude obraz o dost lepší. To mám odzkoušeno. Je ale nutné nastavit v STB typ SCART(RGB). Variantou SCART(CVBS) bude obraz slabý. Mám tak propojený DVD přehrávač s TV a obraz je skvělý.
zka (95)|2.1.2010 13:34
[quote=Dolfajs;256823]a nemohlo by to byt treba SCARTem?....mam nejakej starej tak ze bych zkusil koupit nejakej co je pozlazenej...nebo nejakej ten novej...televizi to neni pac sem poustel z PS3 jky film a obraz byl krasnej...jeste jedna varianta je ze UPC ma STB s HD rozlisenim a je to na HDMI kabl..takze to by taky pomohlo...akorat to stoji 150 mesicne[/quote]

Muzete zkusit jiny SCART konektor - jsou tam 3 varianty - do nekterych se pousti pruchozi signal - zalezi na Nastaveni/Nastaveni spojeni/Vystup AV2 atp. - trochu zaexperimentovat - idealne zkuste poustet pres SCART cerny obraz a sledovat u ktereho SCART-u docilite nejcistejsiho obrazu (bude to chytat nejmin ruseni z okoli). Pak eventualne pri AV zobrazeni nastavit v obraze 3D-COMB filter - coz udela takovy 'rozmazlejsi' obraz, ale muze zahladit nektere neprijemne artefakty.

Kvalitni stineny kabel urcite poznate od kabelu za 50kc z vyprodeje v Tescu - ale nelze cekat zazraky - kdyz je humus zdroj.....

Jinak samozrejme idealni je mit signal pripojeny pres HDMI....
tjurny (496)|2.1.2010 15:56
[quote=geronimoh;256826]Ani přes nejdražší SCART nebudeš mít nikdy kvalitu jako přes HDMI. Mám kvalitní značkové SCARTy, ale přes HDMI je to jiná liga. [/quote]
No nevim jestli u sd programu bude met hdmi propojeni nejaky positivni vliv oproti scartu, rekl bych ze minimalni. Ja puzivam interni tuner na upc a z obrazem sem spokojenej, myslel jsem ze to bude horsi.
Pablo2 (41)|2.1.2010 16:38
Jediný kvalitní zdroj signálu pro LCD a nebo plasmu je propojení receiveru (ať již kabelová tv nebo satelitní tv) přes HDMI. Já má TV LCD Toshiba a kabelový receiver Handan CV 7000 (od UPC) s HDMI výstupem a scartem. Když propojím digitální signál přes HDMI tak obraz perfektní a to i u většiny stanic se standartním rozlišením a u stanic s HD je obraz opravdu vynikající. Při propojení velmi kvalitním scart kabelem je obraz o dvě třídy horší.
mph1 (689)|2.1.2010 16:41
[quote=tjurny;257272]No nevim jestli u sd programu bude met hdmi propojeni nejaky positivni vliv oproti scartu, rekl bych ze minimalni.[/quote]Tato uvaha by byla podnetna pro diskusi nanejvys v pripade signalu RGB. Cokoliv jineho pres Scart na HDMI (=digitalni prenos) nema, a to i v pripade prosteho SD, protoze analogovy Scart neprenese ani SD v plne kvalite. O nachylnosti k ruseni, narocich na kvalitu kabelu apod. (narozdil od HDMI) ani nemluve.
mph1 (689)|2.1.2010 16:45
[quote=geronimoh;256826]...pokud si pořídíš kvalitní SCART a nejde o zlato, ale hlavně o průřez vodičů a čistotu mědi, tak bude obraz o dost lepší...[/quote]Mnohem podstatnejsi, nez cistota medi, je u Scartu provedeni a kvalita stineni.
tjurny (496)|2.1.2010 17:20
Ja velkej rozdil mezi internim DVB-C tunerem SONY-X4500 a Handanem CV-6000 propojenym scartem Prifigold nevidim. Rozdil tam je ale ne takovej jako ocekava puvodni tazatel. Proste myslenka ze koupi neco z bozskym HDMI a ve bude nadherne je zcestna.
hd stanice, to je jina tam je hdmi nutnosti.
geronimoh (2327)|4.1.2010 00:28
Jak moc to má vliv u kabelovky nevím, ale při propojení satelitního STB s TV na HDMI nic nemá. Sledování vysílání SD programu v rozlišení okolo 500x400 pixelů je přes HDMI o třídu lepší než přes SCART RGB. Satelitní vysílání je digitální a do SCARTu ho musí STB převést do analogu. U kabelovky UPC je signál asi analogový, ale u satelitního vysílání UPC propojení HDMI kabelem musí být obraz znatelně kvalitnější.
vivid.sk (11472)|4.1.2010 11:33
Satelitní vysílání je digitální a do SCARTu ho musí STB převést do analogu

A to je dovod, ktory by ste mali riesit, nie nejake kvalitne, ci menej kvalitne scartkable.

Pri analogovom prepojeni vzdy prichadza k dvojitej konverzii DA->AD a zalezi aj na konkretnych prevodnikoch (= v kazdom pripade strata). Pricom pri HDMI prepojeni (SD@576i) ide signal bez konverzie a v tomto pripade aj bez upscalingu.

Nevraviac o tom, ze aj HDMI kabel za par supov postacuje, na rozdiel od analogu, kde je nutne investovat podstatne viac do kvalitneho kabla (SCART, alebo cinche v pripade komponentneho prepojenia)