Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkouším tvorbu .mkv, ale.....proužky v obraze. Čím to je, čím to je??

funteek (57)|2.2.2008 12:55
Čau všem. Hraji si v programu AutoMKV. Zdroj je videoklip - DVDRip - VOB. V přílohách posílám obrázky nastavení programu v záložkách Basic, Advanced a Advanced Profiles a náhled výsledného .mkv souboru, což je právě můj problém, protože v rychlých scénách jsou zřetelně vidět proužky. Pomůže mi někdo se těchto proužků zbavit??

Děkuji.
basic.jpg advanced.jpg advprof.jpg prouzky.jpg
BillyK (30)|2.2.2008 13:05
Jé já mám podobný problém...když si pouštim film na tv v 1080i (ale i na PC) tak při rychlých scénách je okolo pohybujících se objektů obraz výrazně rozprouškovaný..nevim jestli to neni kodekama a fakt mě to štve tak se připojuji k žádosti o radu
SS2CZ (874)|2.2.2008 13:15
Ty proužky jsou prokládání,je možný použít deinterlaci buď při přepočítávání nebo přehrávání.
appalacio (201)|2.2.2008 13:15
proklad videa je svinstvo .-) jedině snad filtr deinterlace respk volba deinterlacer.. máš tam auto.. asi bude potřeba interlaced.(proklad)
funteek (57)|2.2.2008 13:24
[QUOTE=SS2CZ;164163]Ty proužky jsou prokládání,je možný použít deinterlaci buď při přepočítávání nebo přehrávání.[/QUOTE]


Co vybrat?? viz příloha


Pak je tam ještě položka Field Order, kde jsou možnosti: AUTO, BFF, TFF, Hybrid
deint.jpg deint2.jpg
funteek (57)|2.2.2008 13:26
[QUOTE=appalacio;164164]proklad videa je svinstvo .-) jedině snad filtr deinterlace respk volba deinterlacer.. máš tam auto.. asi bude potřeba interlaced.(proklad)[/QUOTE]


Zkusím díky.
SS2CZ (874)|2.2.2008 13:32
Já nevím,zkoušej co bude vypadat nejlíp.
BillyK (30)|2.2.2008 13:44
Tak sem zkusil u VLC playeru - je tam zakázat prokládání a pak sou tam různý volby...dal sem lineární a je to v pohodě....a auto MKV mi to nastaví pro všechny přehrávače? Sorry možná se ptám jako lama, ale do dneška sem to neznal...a je to i na filmy nebo jen na vlastní videa? Dík
funteek (57)|2.2.2008 13:49
[QUOTE=SS2CZ;164167]Já nevím,zkoušej co bude vypadat nejlíp.[/QUOTE]


Jojo, to bude nejlepší. Kdyby to ale netrvalo tak dlouho :-) Ale důležitý je, že jste mi poradili, kde mám zkoušet. Díky, pak napíšu výsledek...
funteek (57)|2.2.2008 14:56
[QUOTE=appalacio;164164]pjedině snad filtr deinterlace respk volba deinterlacer.. máš tam auto.. asi bude potřeba interlaced.(proklad)[/QUOTE]



ANO, to bylo ono. Stačilo změnit v Deinterlacer na Interlaced a video je v pořádku. Ještě jednou díky za pomoc. funteek