Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak změnit poměr stran bez rekomprese?

aquaris (5)|21.2.2011 00:48
Je možné měmit poměr stran, pokud mám nahrávku "zdeformovanou", tak aniž by došlo k re-enkodingu?

Mám avi a mpeg soubory a na TV u rodičů to jde spustit jen 1:1, což vypadá hrozně. Jak mám poměr stran změnit při zachování stávající kvality tak, aby při prohlížení 1:1 byl obraz normální?

Asi se to tu někde psalo, ale bohužel se mi to nepodařilo najít. Díky za rady.
mirekv (7169)|21.2.2011 12:06
Rekomprese není třeba, většina přehrávačů si s tím poradí. Ani nepíšeš přes co to přehráváš.
aquaris (5)|22.2.2011 08:47
Kdyby si s tím ten přehrávač poradil, tak se neptám. U rodičů je něco prehistorickýho, nevím co, a opravdu to jde přehrávat jen 1:1 jak píšu výše.

Uměl by mi někdo poradit, jak změnit poměr stran videosouboru, aby se opravil deformovaný obraz a kvalita zůstala zachována?

Pokud je tu téma, které to nějak podrovněji projednává, nahoďte mi prosím link. Takovéty obecné povrchní informace mi nepomůžou.

Díky moc předem a mějte se dnes hezky.
MartasKP (710)|22.2.2011 09:17
[quote=aquaris;331690]Kdyby si s tím ten přehrávač poradil, tak se neptám. U rodičů je něco prehistorickýho, nevím co, a opravdu to jde přehrávat jen 1:1 jak píšu výše.

Uměl by mi někdo poradit, jak změnit poměr stran videosouboru, aby se opravil deformovaný obraz a kvalita zůstala zachována?

Pokud je tu téma, které to nějak podrovněji projednává, nahoďte mi prosím link. Takovéty obecné povrchní informace mi nepomůžou.

Díky moc předem a mějte se dnes hezky.[/quote]

Pokud si s tim neporadi ani prehravac ci televize,pak nezbyva nic jineho nez orez.Jakejkoliv jinej zasah ,pokud existuje nejakej soft,kterej ti to udela, znamena enkoding a ztratu kvality.
StD (8612)|22.2.2011 09:22
[quote=MartasKP;331698]Pokud si s tim neporadi ani prehravac ci televize,pak nezbyva nic jineho nez orez.Jakejkoliv jinej zasah ,pokud existuje nejakej soft,kterej ti to udela, znamena enkoding a ztratu kvality.[/quote]

Pomalu s tím - u mpeg2 mu stačí přepsat hlavičku bez rekomprese... U avi je situace jiná, ale původně jsem se do toho nechtěl vkládat, dokud si tazatel neprostuduje základy obsažené v řadě článků, obvykle umístěných v každé sekci pod titulem "Než se zeptáte"...

Edito: je potřeba se soustředit na anglické termíny skryté za zkratkami PAR, DAR a SAR.

Edito2: Ono také přijde na to, co je to za zobrazovadlo a jak se to do něho pouští a z čeho. Uvést přesně by neškodilo.
mirekv (7169)|22.2.2011 10:01
Přesně tak, jak chceš někomu radit, když nedá údaje?