Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: TV jako univerzální "zobrazovadlo"?

husky14 (34)|9.4.2010 09:36
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

TV jako univerzální "zobrazovadlo"?

Televizory jsou samozřejmě primárně určeny k zobrazování TV vysílání, ovšem dnes již není problém je využívat i k hraní her, prohlížení internetu nebo jako druhý monitor k PC. K čemu všemu TV používáte? Jaké jsou vaše zkušenosti? Ať už jsou Vaše názory jakékoli, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Ladys (1829)|9.4.2010 09:44
TV pouzivam v podstate na vsechno, cili bezne televizni vysilani, multimedialni centrum, hry, net a v neposledni rade take na relaxaci, at uz se jedna o oblibene krbove ohniste nebo rybicky:))
geronimoh (2327)|9.4.2010 10:20
Také používám svou LCD TV jako univerzální zobrazovadlo - TV vysílání, satelitní TV, druhý monitor k PC ( přehrávání filmů, videoklipů, fotek, relaxační videa ). Pro surfování na NETu, psaní textu atd. používám primární LCD monitor k PC. Jsem s tím maximálně spokojený, už si to nedovedu představit jinak.
Ivo Mašek (10205)|9.4.2010 11:09
Jsem ze staré školy a zároveň konzervativně položen. TV mám pouze jako TV. Tak, jako telefon mám pouze na telefonování, foťák pouze na focení, PC monitor pouze jako PC monitor (i když zvládne i tu "přiblblou" TV) Atd., atd.
ODSakEda (2278)|9.4.2010 22:27
No jo, co myslíte tím: TV??? Dnes je to defacto spíše kvalitní LCD monitor, obsahující spíše jen navíc analogový a digitální tuner a , jako mnohé i starší LCD PC monitory, i AV vstupy - defacto A/D převodníky, které brzo nebude třeba.
Ale pro mnohé je zkratka: TV symbolem spíše klaické CRT TV nebo i prvních LCD TV bez PC vstupů nebo sice s VGA, ale bez možnosti řídit rozlišení a Hz!...
Na obojí nešlo koukat na nic jiného než jen na SDVideo, ale ne na drobná a tak neostrá písmenka Windows z PC ani na text internetu - definované adresně s přesností na 1pixel! a ani fotky na CRT TV a prvních LCD TV neměly tak věrné barvy a tikaly neustále natvrdo na 50 nebo 100Hz rozplizle i statickou fotku...
Takže bacha na takové obecné vyjádření: TV, kor jestli ji využíváme i na něco jiného než video, neb starší TV - doslova jen telky, použitelný na nic jiného ani nebyly...

Jo a jsem rád, že se uchytil můj obecný termín zobrazovadlo :-)
Pave1 (4279)|10.4.2010 13:52
TV je Edo zařízení, které je optimalizované především na plynulé a kvalitní přehrávání (zobrazování) TV vysílání. Tedy narozdíl od PC monitoru obsahuje všechen potřebný HW, DO, nemá univerzální operační systém ale firmware, odladěné ovladače a procesy, které nic neruší (narozdíl od PC, kde běží současně mnoho procesů současně).

Stejně tak jednoúčelová mediální centra často přehrávájí všechny obvyklé (podporované) HD záznamy bezchybně a plynule, často narozdíl od monitoru aneb přehrávání z PC (zvlášť to platí pro dnes nejrozšířenější prokládaná videa, ať už SD nebo HD).

Smysl tohoto rozdílu je v tom, že jednoúčelové zařízení (byť TV už dnes dokáže zobrazit i obsah internetu apod) je pro mnoho lidí (laiků) jednoduchým způsobem, jak s minimálními znalostmi dosáhnout kvalitního obrazu (narozdíl od PC, které se v rukách laiků často mění v pomalé, cukavé zařízení, kde přehrávání neběží plynule, natož po propojení na TV).

Osobně na TV sleduji především TV vysílání (serfuju přitom často současně na noťasu, který mám blízko u ruky), propojení PC-TV používám pouze při střihu videa (jako náhled výsledku, z velkého střihového PC, které používám pouze pro střih).
Hotové věci (koupená DVD apod) sleduju z jednoúčelových přehrávačů k TV připojených, zvuk zajišťují dvě velké reprobedny a zesilovač (DENON),do kterého je zvuk z TV připojený. Filmečky na úhlopříčce 42palců (minimum pro HD) s kvalitním zvukem můžu každému jen vřele doporučit, byť jde stále o "ekonomickou variantu" vybavení, které dohromady nepřesahuje cenou 35 kilo peněz (samotná TV stála 17k).
Neregistrovaný (0)|10.4.2010 16:11
Pavel1 si ale protiřečí, nejprve mě poučí důrazně, že Televize (myšleno tou zkratkou TV) je především zařízení ke sledováuní TV (nyní je zase ta samá zkratka, bohužel, pojata jako přenost obrazu na dálku - Tele Visione, čili Televizí vysílání/příjem), ale vzápění připouští, že dávno slouží "jen" jako monitor - tím je již jen připojemím DVD videoplayeru natož HD playeru po digi rozhraním - defacto počítačovém rozhraní :-) A že je to kvalitní a velký monitor poslední dobou že? Tím ale rozhodně není CRT TV!!!... :-( To ale ani tazatael co téma začal, právěže neupřesnuje a né že bych nevěděl Pavle1 , co je to TV (at myšlono přístroj nebo přenos), ale jen jsem chtěl na příliš obecný , nepřesný aždvousmylný dotaz, upozornit nepřímo at to tazatel upřesní, nebo budeme každý druhý mluvit o koze a někteří o voze... O to mi šlo, víš!
Neregistrovaný (0)|10.4.2010 16:15
Ještě dodávám, že mě jen samotná kvalitní taky 42" FullHD LCD TV, s S-IPS panelem s rozšířeným barevným gamutem, stála 29.000! Není LCD TV jako LCD TV!
Jo zase jsem se zapoměl přihlásit -Eda
ai (2993)|10.4.2010 16:32
dneska to jsou fakt zobrazovadla, jako brany do jinych aplikaci, prehravacu, her, nejake definice co to je TV je uz za nama, dneska decka poskakuji pred TV (Wii), prehravaji z DVD, BR, ze site, a to je pro ne na naprosto na stejne urovni jako signal z druzic, vysilacu, kablu. Ja jsem mel problem vysvetlit kdysi synovi, ze TV broadcast nemuze stopnout, kdyz se chce vycurat, ze to je live stream. Oni uz to chapou jako zobrazovadlo, branu do aplikaci, kazda ma jiny ovladac ..:-),
Pave1 (4279)|10.4.2010 17:46
Edo, zase jsi nepochopil psaný text :-) ?

Viz příspěvek, opakovat to nebudu. Rozdíl proti PC monitoru (aneb přehrávání TV z PC) je z něj jasně zřejmý. Nejde tedy o to, zda sleduješ TV vysílání (nebo jeho záznam z jednoúčelového přehrávače, psal jsem "především ke sledování TV vysílání"), jde o to, že to není TV sledovaná pomocí osobního počítače (HW+SW) a PC monitoru.

Doplnění: klasickou ukázkou budiž např. tenhle příspěvek - https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=271737&postcount=23
magnus (5)|10.4.2010 19:25
[quote=ODSakEda;276563]No jo, co myslíte tím: TV??? Dnes je to defacto .........Jo a jsem rád, že se uchytil můj obecný termín zobrazovadlo :-)[/quote]

Já tomu říkám prostě obecně displej :-) , slovo zobrazovadlo mi připomíná spíše pokusy buditelů českého jazyka z dob národního obrození.
Neregistrovaný (0)|11.4.2010 16:15
Ja vyuzivam lcd monitor a projektor. TV uz jsem davno prestal sledovat, ovsem doma je. Podivam se obcas pri pruchodu kolem ni, ale nic v ni neni a nejak je mi sledovani TV v dobach internetu jedno. Zahranicni statistiky mluvi jasne o internetu, jako o nezbytne soucasti zivota v modernim svete, o TV nikoli. TV dneska jsou uz spise komplexni zobrazovadla, ale podle projekce je to proste male a drahe. Nehlede nato, ze se vyrobci potykaji se surovinovou krizi, a tak se muze casem stat, ze nebude z ceho ty obrazovky vyrabet.
mirekv (7169)|12.4.2010 19:44
Já nejsem zastáncem těchto řešení, PC je PC a TV je TV. Jasně, PC mám propojené s HiFi, tím pádem i s TV, mp3 přehrávám z PC, ale na filmy i HD mám externí přehrávač.