Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TOSHIBA 42Z3030DG

Melchian (2)|5.1.2008 16:31
Co na ni rikate? Hlavne bych to chtel na PS3,HD prehravani. Na internetu o ni neni moc psano. Tak se chci zeptat jestli s ni nemate nekdo zkusenosti? Diky
stevosk (25)|5.1.2008 19:41
Táto telka je v rámci svojej cenovej kategórie veľmi dobrá pozri si tento podrobný test http://www.hdtvtest.co.uk/Toshiba-47Z3030D . Inak na Pixmánii je za vynikajúcu cenu.

Pre toho, komu sa nechce čítať závery testu:

Pros
Excellent video and film mode deinterlacing
Accurate colour decoding possible with CMS controls
Blacks is above average for an LCD (but not as deep as SPVA panels; see Cons)
Very good shadow detail presentation
[Active Vision M100] doubles motion resolution (but introduces some interpolation artifacts; see Cons)
Accepts 1080p/24 signal (but a subtle telecine judder persists unless [Film Stabilization] is deployed; see Cons)
[Exact Scan] allows for 1:1 pixel mapping with no overscan for 1080 source

Solid connectivity with 3 x HDMI ports, 1 x VGA, etc.
Onboard Onkyo speakers deliver impressive soundstage and bass extension
Clean minimalistic design
Responsive user menu and channel navigation

Quick setup as the power cable and pedestal stand come attached out-of-the-box

Cons
Calibrated black level not as good as those on rival SPVA panels

Lacks independent input memory settings
No white balance control in the user menu for greyscale calibration
Intermittent tearing/ shimmering interpolation artifact depending on source material when [Active Vision M100] is engaged
When fed a 1080p/24 signal, telecine judder can only be removed with [Film Stabilization] set to "Smooth" which unfortunately makes movies look like video
Mild backlight bleed and uneven screen uniformity (may be specific to my set)
Aesthetically unattractive EPG and remote control
Maximum supported PC VGA resolution is 1360 x 768
zandik (62)|5.1.2008 22:44
radsi bych spis volil le37či40M87BD
Majlk (161)|6.1.2008 08:52
Tak kdybych nekoupil samsunga,tak do tehle televize jdu okamzite.Apropo,kolik stoji na pixmanii...
lordmystic (65)|29.1.2008 13:52
Ten model Toshiba 47Z3030DG určitě koupím. Jediní konkurenti za podobné peníze jsou dražší Samsung LE46F86BD který má lepší černou ale více artefaktů v obraze, nereálné podání barev a přepálené barvy a nefunkční (nepoužitelná) 100Hz motion technologie. Ta Toshiba má o něco horší podání černé, ale patří rozhodně mezi nadprůměr a poráží ji o kousek pouze modely od Samsung/Sony. Za komplexní vyváženost s funkčními technologiemi a bez závažných problému je to opravdu velekvalitní TV se spoustou výhod a za 53k s dph opravdu bezkonkurenční koupě!

nej cena co jsem našel: http://www.toshiba-shop.cz/frontoff/?d=10000000000040524
jirkaskra (139)|29.1.2008 14:00
Připojuji se do diskuze, protože provedením totálně poráží konkurenci, jen není nikde vidět v reálu.....
Viděl jsem je na veletrhu spotřební elektroniky a byla to nádhera, jen jsem se jim nějak nevěnoval a neřešil jsem že brzy budu také kupovat novou telku. byl jsem už rozhodnutý pro Panas....ale teď jsem na rozpacích.

( U všech panas....mi vadí laciný vzhled spodní lišty vč. spínače.)
jirkaskra (139)|29.1.2008 14:03
[QUOTE=lordmystic;163607]Ten model Toshiba 47Z3030DG určitě koupím. Jediní konkurenti za podobné peníze jsou dražší Samsung LE46F86BD který má lepší černou ale více artefaktů v obraze, nereálné podání barev a přepálené barvy a nefunkční (nepoužitelná) 100Hz motion technologie. Ta Toshiba má o něco horší podání černé, ale patří rozhodně mezi nadprůměr a poráží ji o kousek pouze modely od Samsung/Sony. Za komplexní vyváženost s funkčními technologiemi a bez závažných problému je to opravdu velekvalitní TV se spoustou výhod a za 53k s dph opravdu bezkonkurenční koupě!

nej cena co jsem našel: http://www.toshiba-shop.cz/frontoff/?d=10000000000040524[/QUOTE]

Plně s Tebou souhlasím.....jsem na rozpacích mezi FX356 nebo Z3030, ale asi zvítězí silnější rámeček Zka.
lordmystic (65)|29.1.2008 15:10
Z-ko má lepší technologie, není zde velký rozdíl, ale je. nová 100hz technologie navíc u tohoto modelu funguje velice dobře, mnohem lépe než u samsungu kde se doporučuje kvůli artefaktům obrazu vypnout. rozhodně bych asi bral novější z-ko. také má asi nejlepší pulldown ze všech současných lcd tv co jsou na trhu a to se dnes ještě hodí, ještě nemáme pouze a ustálené hd formáty...

jinak jsem již totálně rozhodnut pro tuto tv, budu jí objednávat a pro všechny kteří nad ní také uvažují doporučuji sledovat http://shadowork.net, kde budou mé první dojmy jakmile mi přijde domů...
jirkaskra (139)|29.1.2008 16:25
Držim palce ať je "OK", ja 2 měsíce posečkám a pak se stěhuju do novýho bytu tak to budu řešit na tutovku.
Budu sledovat fórum a první dojmy......
skypi (176)|29.1.2008 17:06
Áááá, další Toshibisti na obzoru...

Obrazově jsou výborný obě,podle mne je to jedna z nejlepších koupí za ještě rozumnou cenu. Z-ko je technologicky a technicky top, co zatím firma pustila na trh.

+ proti samsungům je i minimální poruchovost (o překvapení typu "je tam jinej panel" ani nemluvě)
lordmystic (65)|29.1.2008 20:34
si to nakousnul, největší problém toshib obecně je neexistující české zastoupení přímo toshibou, pouze přes jiné firmy a zde je jediná šance reklamovat. a když firma krachne, tak to je opravdu na mašli řešit reklamaci či pozáruční opravy většího rázu... ale celkově je poruchovost lcd tv mnohem nižší než u klasických crt a u toshib ještě nižší, tak je to holt risk, který se myslí vyplatí za tu cenu určitě.

jinak jsem fakt rozhodnut do týdne objednávám!
skypi (176)|29.1.2008 20:41
[QUOTE=lordmystic;163658]si to nakousnul, největší problém toshib obecně je neexistující české zastoupení přímo toshibou, pouze přes jiné firmy a zde je jediná šance reklamovat. a když firma krachne, tak to je opravdu na mašli řešit reklamaci či pozáruční opravy většího rázu... ale celkově je poruchovost lcd tv mnohem nižší než u klasických crt a u toshib ještě nižší, tak je to holt risk, který se myslí vyplatí za tu cenu určitě.

jinak jsem fakt rozhodnut do týdne objednávám![/QUOTE]

???
co http://www.schuss.cz
jirkaskra (139)|30.1.2008 07:50
lordmystic (65)|30.1.2008 07:56
hm tak to jsem ani nenašel, tak pak není co řešit.
radosch (10)|13.2.2008 12:28
Zcela vazne uvazuji, ze si 42Z3030 koupim - pro zajemce, na techto strankach mozno stahnout manual a nekolik hi-res fotek:
http://www.schuss-home.at/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=453&Itemid=45

Mam par otazek
- da se nekde v CR na tuhle televizi podivat? Nabizeji ji v nekterem obchode? Anebo za ni musim do Nemecka?
- Je nejaky rozdil mezi 42Z3030, 42Z3030D a 42Z3030DG?