Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber prijimaca (set-top-boxu) pre satelit

mesje (4)|26.8.2011 14:18
Potreboval by som poradit s kupou satelitneho prijimaca na prijem cez skylink. Poziadavky:
1) moznost prijimat signal v HD kvalite,
2) 2 tunery, aby som mohol jeden program pozerat a jeden nahravat,
3) slot na 2 skylink karty - tu vlastne ani neviem, ci je to potrebne, nevyznam sa v tom, viem len ze su SK karty a CZ karty pre skylink, tak ma to napadlo, ci to neni potrebna vec.
K bodu 2 a 3 ma napadlo - nedalo by sa toto dosiahnut (2 tunery, resp. moznost mat 2 skylink karty) tym, ze by som mal 2 obycajne setopboxy - tj ze by som vyuzil svoj stary settopbox a dokupil uz len dalsi obycajny? Lebo co som nasiel tuto variantu: DVICO TviX Slim S1 Duo za 380 eur, tak je to drahsie ako ked by som len dokupil dalsi obycajny settopbox s 1 tunerom. Neviem ci sa to takto da... Poradte mi prosim, ako to riesit, a ked uz teda by som mal ist do dvojtunerovej varianty settopboxu, ci je vyssie uvedeny prijimac Tvix dobre riesenie z hladiska pomeru cena / vykon, resp. ci su aj ine moznosti... dakujem
Pitomec (10211)|26.8.2011 17:56
3) Těžko seženeš něco se dvěma sloty, spíš tam bude 2x PCMCIA rozhraní a do něho koupíš 2x CAM. A Skylink karta je jenom jedna, až při registraci vybereš region CZ nebo SK
jito (999)|26.8.2011 18:18
Vše je o penězích.....
Než používat 2 sat.přijímače a ještě to v analogu nahrávat na nějaký multimediální box,tak bych si koupil pořádný přijímač,a byl by klid.
Vantage 8000.
SlavoF (834)|26.8.2011 18:19
dva sloty:
VU+ UNO, Coolstream ZEE a Coolstream NEO
super mašiny, jeden tuner a LINUX
cena ale tiež iná ako asi predpokladáš za spomínaný "obycajny settopbox s 1 tunerom"
mesje (4)|26.8.2011 22:23
A co hovorite na tento: DVICO TviX Slim S1 Duo 2 ? Napr. v porovnani s VU-DUO
jito (999)|26.8.2011 22:36
Jak můžeš srovnávat DVICO s VU-DUO???
Copak ten DVICO má sat.tuner?
mesje (4)|26.8.2011 23:00
Aha, pardon, nevsimol som si, ze nema tam DVB-S tuner...
JOSCER (94)|27.8.2011 13:10
[quote=jito;363825]Vše je o penězích.....
Než používat 2 sat.přijímače a ještě to v analogu nahrávat na nějaký multimediální box,tak bych si koupil pořádný přijímač,a byl by klid.
Vantage 8000.[/quote]

Mám dva sat.přijímače TechniSat (HD8-SX a TechniStar S1) a k tomu externí disk Samsung S2 Portable a neměnil bych.
jito (999)|27.8.2011 13:31
Každý uživatel má jinou "filozofii".
Já jsem zastánce jednoduchosti,proto preferuji jeden přístroj,který umí věci za dva.
Dagy2 (3153)|27.8.2011 17:15
nevieme čo máš za prijímač a čo máš namysli nápadom "kúpil ešte jeden obyčajný prijímač".
riešenie 1/ tvoj prijímač + jeden ďalší -> otázka kde ich umiestniš, ako budeš nahrávať, prenášať medzi nimi nahrávky na pozeranie alebo kopírovať na NAS a potom pozerať z NASu

riešenie 2/ jeden dvojtuner a máš všetko v jednom. Odporúčam Vantage8000 ako bolo povedané alebo TechniSat Digit ISIO (+ nezabudni na karty, CI-moduly a pod.)
Kaldovic (7)|26.9.2011 11:55
Zdravim, som rozhodnuty pre kupu karty skylink a vlastne aj celeho kompletu k tomu potrebnemu na dva TV - jeden je panak plazma full hd 50" a dalsi thomson crt 40".
Zu mi chybaju v podstate iba prijimace, co je ale asi najvyssia polozka........k tej plazme by som chcel nejaky kvalitnejsi hd prijimac, ktory bude umoznovat aj nahravanie.
Kedze mam v umysle tie prijimace navzajom prepojit, aby mi stacila iba jedna karta, chcem sa opytat ci by mali byt jednej znacky(napr. technisat - technisat)?
Docital som sa, ze prijimace Vantage maju s tymto prepojenim nejaky problem a nemuselo by to fachat v poriadku, mate s tym prosim vas nejaku skusenost?
Zaujimalo by ma konkretne prepojenie prijimaca technisat hd8-sx pripadne digit isio s1 s nejakym dalsim technisatom nizsej triedy.
Alebo prijimac Vantage hd 1100 pripadne hd 7100 s nejakym inym Vantage prijimacom.
Dakujem za postrehy a rady!
Dagy2 (3153)|26.9.2011 13:37
Hovoríš pravdepodobne nie o prepojení prijímačov ale o zdieľaní karty medzi dvomi prijímačmi.
Keďže tento spôsob používania karty v niektorých civilizovaných krajinách je považovaný za nelegálny TechniSat tento spôsob neumožňuje vôbec.
Keďže aj SkyLink zdá sa má toho plné zuby, existuje u nových kariet ochrana - si asi počul "Surflock" - ktorá to znemožňuje aj na tých príjímačoch, ktoré zdieľali jednu kartu pre celé dediny.
skyLink poskytuje (aj Freesat) druhú kartu za paušálny poplatok, na ktorú sa kopírujú automaticky programy ktoré platíš - karta NEXT.

Potom od TechniSatu môže použiť napr. HD8SX ako ten "lepšie" vybavený a TechniStar do spálne. Nahrávať vedia tak či tak oba, kvalitu obrazu budú mať asi tiež rovnakú. zoseiťovať ich môžeš cez LAN pre prenos nahrávok na externé diskové pole a prehrávať. Tipy a triky ako to urobiť máš tu v prišpendlených vláknach.
O ventidžoch musí niekto iný.
sirdo (1320)|26.9.2011 13:37
[quote=Kaldovic;368554]Kedze mam v umysle tie prijimace navzajom prepojit, aby mi stacila iba jedna karta, chcem sa opytat ci by mali byt jednej znacky(napr. technisat - technisat)?
Docital som sa, ze prijimace Vantage maju s tymto prepojenim nejaky problem a nemuselo by to fachat v poriadku, mate s tym prosim vas nejaku skusenost?
Zaujimalo by ma konkretne prepojenie prijimaca technisat hd8-sx pripadne digit isio s1 s nejakym dalsim technisatom nizsej triedy.
Alebo prijimac Vantage hd 1100 pripadne hd 7100 s nejakym inym Vantage prijimacom.
Dakujem za postrehy a rady![/quote]

takto to nefunguje, ze dva prijimace budu sharovat jednu kartu, aspon nie legalne...

poz: Dagy2 je sakramentsky rychly pistolnik :D...
drto (341)|26.9.2011 14:53
ale no tak pani :D ked chce nech skusa :) surflock momentalne neni zapnuty a ked sa zapne to bude riesit potom.
to Kaldovic:
v prvom rade si kupuj kartu ICE a nie Irdeto pretoze s irdetom si ani neskrtnes. ICE dokaze fungovat na kodovani crw a na nom zdielanie funguje. co sa stane ked skylink prejde trvalo na system Irdeto je vo hviezdach a je to este daleko :)
a za druhe musis mat oba prijmace ktore maju konektor rj45 a da sa do nich naladovat neorigo soft (origo soft ti toho moc nedovoli) potom ich prepojis priamo krizenym kablom, na jednom spravis server a na druhom bude klient bez karty a pozeras :D
ale vlastne ja sa v tom nevyznam a toto som len niekde cital na nete :)
sirdo (1320)|26.9.2011 14:56
[quote=drto;368598]to Kaldovic:
v prvom rade si kupuj kartu ICE a nie Irdeto pretoze s irdetom si ani neskrtnes. ICE dokaze fungovat na kodovani crw a na nom zdielanie funguje. co sa stane ked skylink prejde trvalo na system Irdeto je vo hviezdach a je to este daleko :)[/quote]

len ci este ICE kartu zozenie ked sa ich oficialny predaj uz ukoncil...
Dagy2 (3153)|26.9.2011 15:05
Ja som presvedčený, ale je to len môj subjektívny pocit, že čas irdeta sa naopak blíži míľovými krokmi. Uvidíme, čo bude to rozšírenie, ktoré malo bežať od soboty ale už ohlásil SL že to nestihne.

To by som povedal že bude signál. Ak to bude všetko bez CRW, resp. ešte MPEG4 tak celý CRW zoberie rýchly koniec. V jarnej ponuke sa vypne všetko platené z CRW s poslednou šancou na výmenu a je po ftákoch.
Čím viac dotazov predchádzajúceho typu resp. "samochváličov" z vlákna Ariva, tým rýchlejší koniec.
SlavoF (834)|26.9.2011 15:15
[quote=Dagy2;368601]Čím viac dotazov predchádzajúceho typu resp. "samochváličov" z vlákna Ariva, tým rýchlejší koniec.[/quote]
na to sú iné fóra :D , toto je v tomto smere veľmo seriózne
ale inak všetko sa dá keď sa chce a vie
drto (341)|26.9.2011 19:06
[quote=sirdo;368599]len ci este ICE kartu zozenie ked sa ich oficialny predaj uz ukoncil...[/quote]
ale este sa niekde urcite najde skladom a za celkom slusnu cenu a to konkretne 51,99€ v jednom nemenovanom e-shope :D takze sa treba poponahlat
Kaldovic (7)|26.9.2011 21:06
Dakujem za vase postrehy a rychle reakcie.
Ano, o tej ICE karte som uz rozhodnuty, urcite este nejaku zozeniem. Keby som chcel kupovat tu druhu kartu NEXT, mesacne by som platil o nejake 3eura viac, no musel by som pred tym za nu zaplatit este nejaky jednorazovy poplatok?
Ked ju budem pouzivat, je jedno akej znacky budu tie dva prijimace, ci by mali byt tiez rovnakej znacky?
Napr. ten hlavny prijimac na panaka by bol dajme tomu ten technisat alebo vantage a druhy prijimac, kde by bola karta next ariva 200 hd alebo nejaky iny lowcost?
Popripade by to boli dva tie vantage 1100 hd, to by bol problem?
bastlir (3245)|26.9.2011 21:44
A co máš na střeše? Dvě paraboly nebo twin konvertor?
Mimochodem, jám mám Skylink, kde mám balíček vyvolených kanálů a CSlink s kanály, které Skylink nemá v nabídce. Pokud bych si dnes kupovál já, koupil bych asi Fergusona Arivu 200HD, nebo bych sáhnul do vyšší ligy pro linuxového Dreamboxe.

Obecně, tento dotaz je typu "Jakou koupit TV", a tedy co člověk, to názor, protože každý si myslí, že koupil nejlépe a jak tu uvedl jeden kolega, každý má svoji filosofii. Výsledkem bude, že si toho tady mnoho přečteš a stejně z toho nebudeš moudrý. :-) Avšak s tím sharováním (sdílením) karet měli kolegové pravdu.
Dagy2 (3153)|26.9.2011 22:01
[quote=Kaldovic;368655]Dakujem za vase postrehy a rychle reakcie.
Ano, o tej ICE karte som uz rozhodnuty, urcite este nejaku zozeniem. Keby som chcel kupovat tu druhu kartu NEXT, mesacne by som platil o nejake 3eura viac, no musel by som pred tym za nu zaplatit este nejaky jednorazovy poplatok?
Ked ju budem pouzivat, je jedno akej znacky budu tie dva prijimace, ci by mali byt tiez rovnakej znacky?
Napr. ten hlavny prijimac na panaka by bol dajme tomu ten technisat alebo vantage a druhy prijimac, kde by bola karta next ariva 200 hd alebo nejaky iny lowcost?
Popripade by to boli dva tie vantage 1100 hd, to by bol problem?[/quote]

- NEXT karta je hardwarovo "nezávislá", tzn. prijímače môžu byť samozrejme úplne rôzne
- NEXT kartu objednávaš na dobierku od Sky na základe už inej zakúpenej karty ICE alebo Irdeto. Po zaregistrovaní materskej karty na web SKY je tam tlačítko objednať NEXT. Tú potom dostaneš "zadarmo" kuriérom. Po zaplatení mesačného poplatku ju máš aktívnu a máš na nej vždy aktuálnu kópiu programov materskej karty. V prípade, že chceš len základnú ponuku je asi lacnejšie mať dve základné karty a už nič viac neplatiť. NEXt je výhodná, keď si aspoň občas niečo priplatíš - ale to si spočítaj podľa cenníka čo je pre teba výhodnejšie.

K TechniSatu máš tu na fore dosť informácií (vlákno ISIO, vlákno HDS2, vlákno o dvoch timeshiftoch, tipy a triky atĎ).
Rovnako o Arive je tu vlákno dlhé ako týždeň pred výplatou, ale ako čítam 200HD sa vraj už nevyrába. A kým sa vychytajú nové prístroje chvíľu potrvá, pretože si osobne myslím že ani tá 200-ka nie je čistá.
A potom je hromada všelijakých viac alebo menej úspešných prístrojov, doslovne celá ZOO, rôzne XY-boxy a ABC-boxy, atď atď.
Kaldovic (7)|26.9.2011 22:17
Na streche bude jedna parabola 80 s twin monoblock.
Co sa tej karty tyka, urcite si budem mesacne doplacat za balik kombi, hlavne koli sportovym kanalom, takze ta karta NEXT bude asi vyhodnejsia.
Nechcel som poradit s vyberom konkretneho prijimaca, islo mi len o to, ci mozu byt uplne rozdielne ak budem pouzivat kartu NEXT, na co mi uz odpovedal Dagy 2, dik moc!
Este jedna otazka, ked budem vyberat prijimac k tomu crt TV, ktory nema hdmi, bude rozdiel v kvalite obrazu, ci zoberem sd alebo hd prijimac?
bastlir (3245)|26.9.2011 22:48
[QUOTE=
Este jedna otazka, ked budem vyberat prijimac k tomu crt TV, ktory nema hdmi, bude rozdiel v kvalite obrazu, ci zoberem sd alebo hd prijimac?[/QUOTE]

Pokud to půjde do TV přes scart, rozdíl bude mírně zřejmý, pokud přes modulátor, bude to slabota. HD přijímač bych vzal s ohledem na budoucnost.
Hornet F-18 (1328)|26.9.2011 23:23
Kaldovic,
doplnim Dagyho:
za kartu Next zaplatis na rok dopredu, takze je to cca 36€, potom po roku, sa rozhodnes ako budes platit, ci mesacne alebo rocne. Po nezaplateni sa deaktivuje, ale ked zaplatis, znova funguje.
Ked ti pride, tak po vlozeni do prijimaca ti nabehne cela ponuka skylinku na 20 dni zadarmo, vratane HBOHD.

Co sa tyka prijimaca, ak chces kvalitny obraz, kup Technisat Isio, alebo digicirder :-)
Pitomec (10211)|27.9.2011 13:35
[quote=drto;368598]ale no tak pani :D ked chce nech skusa :) surflock momentalne neni zapnuty a ked sa zapne to bude riesit potom.
to Kaldovic:
[COLOR=red]v prvom rade si kupuj kartu ICE a nie Irdeto pretoze s irdetom si ani neskrtnes[/COLOR]. ICE dokaze fungovat na kodovani crw a na nom zdielanie funguje. co sa stane ked skylink prejde trvalo na system Irdeto je vo hviezdach a je to este daleko :)
a za druhe musis mat oba prijmace ktore maju konektor rj45 a da sa do nich naladovat neorigo soft (origo soft ti toho moc nedovoli) potom ich prepojis priamo krizenym kablom, na jednom spravis server a na druhom bude klient bez karty a pozeras :D
ale vlastne ja sa v tom nevyznam a toto som len niekde cital na nete :)[/quote]ICE karta je taky Irdeto, takže pokud provozovatel zapne Surflock, tak si neškrtneš ani s ní. A naopak, pokud se Surflock nepoužívá, tak klidně můžeš nasdílet i čistou Irdeto kartu.
Pitomec (10211)|27.9.2011 13:37
[quote=sirdo;368599]len ci este ICE kartu zozenie ked sa ich oficialny predaj uz ukoncil...[/quote]ICE jsou zatím normálně k sehnání a jedinej důvod pro zastavení prodeje může být ten, že je Skylink blokuje pro karty Výměna (prostě jich nemá tolik, aby je mohl hodit do oběhu jak normálně, tak na Výměnu).
drto (341)|27.9.2011 15:04
[quote=Pitomec;368765]..... tak klidně můžeš nasdílet i čistou Irdeto kartu.[/quote]
mas to overene z vlastnej skusenosti??? na nejakom fore som cital ze ciste IRDETO na share je problem.
aspon teda oscam ti IRDETO urcite nezoberie :) zatial :D
Dagy2 (3153)|27.9.2011 19:13
[quote=Kaldovic;368667].....Este jedna otazka, ked budem vyberat prijimac k tomu crt TV, ktory nema hdmi, bude rozdiel v kvalite obrazu, ci zoberem sd alebo hd prijimac?[/quote]

Kaldovič zásadne len HD, HD, a ešte raz HD prijímač !!!!
Včera som tu špekuloval, či nové programy aj neplatené budú len na ICE/Irdeto - a dnes je to pravda. Takže CRW definitívne budúci rok tma.
Teraz počkaj na ďalšie rozšírenie ponuky a zistíš, že bude všetko MPEG4. Už to, že si chceš platiť KOMBI a k tomu SD prijímač je nezmysel. Polovicu ponuky tak neuvidíš a o pol roku ani tú druhú - tma.

Každý HD (myslím normálny) má samozrejme aj SCART takže CRT je v pohode.
drto (341)|27.9.2011 20:09
plny suhlas s Dagy2 k tomu nieje co dodat :)
Pitomec (10211)|28.9.2011 16:09
[quote=drto;368780]mas to overene z vlastnej skusenosti??? na nejakom fore som cital ze ciste IRDETO na share je problem.
aspon teda oscam ti IRDETO urcite nezoberie :) zatial :D[/quote]Mám ověřenou CS Linkovou kartu Irdeto, že naráz dekóduje všechny programy z jednoho transpondéru (sdílení na tom je logicky stejně), takže totéž bude platit i pro Skylink kartu (pokud není spuštěn Surflock).
kofolak (294)|30.9.2011 13:59
[quote=Dagy2;368819]Takže CRW definitívne budúci rok tma.[/quote]
trosku prehnane, minimalne 3 roky by mal fungovat. samozrejme sa da predpokladat okliestenie ponuky
sirdo (1320)|1.10.2011 11:17
[quote=kofolak;369313]trosku prehnane, minimalne 3 roky by mal fungovat. samozrejme sa da predpokladat okliestenie ponuky[/quote]

aby si nebol prekvapeny a to nemilo...