Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video z miniDV do PC - potrebuji rozdelene soubory

inmind84 (5)|21.10.2010 20:27
Ahoj vsem,

Potreboval bych prosim poradit . Mel sem SONY kameru na miniDV kazety a odesla mi mechanika.
Do této doby jsem k nahrani videa do pc pouzival „Sony picture utility“. Tento program rozdelil nahrana data do jednotlivých souboru.TOTO BYLO PRO MNE IDEALNI.

Nyní jsem si zapůjčil pro stazeni ostatnich kazet starsi kameru Samsung (VP-D30). Prilozeny software není na Win 7 64-bit funkcni. Pouzil jsem tedy NERO VISON .

A nyni k jadru „problemu“. V nabidce NERA se objevi moznost zvolit "NATIVNI NAHRAVANI *AVI " a "PROFIL" bud TYPE-1 nebo TYPE-2.

1) Jsem lama a nevim proc jsou tyto volby v nabidce (?) ..

2) Rad bych dostaval z kazety opet rozdelene soubory a ne jen jeden velky avi …

Poradite mni někdo prosim jaky pripadne jiny program mohu pouzit a hlavne jak dostat z kazety rozdelene soubory ?

btw. WinDV na mem pc není funkcni ..

Dekuju !!!!!!
Pitomec (10211)|21.10.2010 21:19
Nainstalovat si XP na nějaký nepotřebný HDD nebo flashku a pak s WinDV nebude problém. Další důvod proč se do W7 nehrnout...
MartasKP (710)|21.10.2010 21:23
A co takhle MOVIE MAKER,kdyz nepotrebujes nic vic.Pak jsou strizny pocinajic Pinnacle pro zacatecniky a konce kvalitnima striznama jako Vegas,EDIUS,PREMIERE a dalsi.
MartasKP (710)|21.10.2010 21:25
[quote=Pitomec;302454]Nainstalovat si XP na nějaký nepotřebný HDD nebo flashku a pak s WinDV nebude problém. Další důvod proč se do W7 nehrnout...[/quote]

W7 maji taky nejaky MOVIE MAKER ... osobne jsem ho nezkousel,hned jasem ho zneviditelnil,ale v nabidce byl.
Pitomec (10211)|21.10.2010 21:56
Na to už by tazatel přišel, kdyby to tam bylo funkční, ne? I když je samozřejmě možný, že ne...
inmind84 (5)|22.10.2010 06:57
Ahoj bsem,

Movie Maker standartne neni ve win7 ..ale lze ho doinstalovat ...

Zkusim vecer po praci ...

Vyzkousim i dlasi soft - nechtelo se mi zbytecne instalovat spoustu balastu - pokud by tento problem mel jine reseni (potrebuju jako vystup rozdelene avi soubory )...

Nicmene dekuji vsem za rady !

btw - rozdil mezi TYPE I a TYPE II ??
MartasKP (710)|22.10.2010 08:15
[quote=Pitomec;302462]Na to už by tazatel přišel, kdyby to tam bylo funkční, ne? I když je samozřejmě možný, že ne...[/quote]

Nevim,jestli je v kazdy verzi,ale v ULTIMATE v programech polozka MOVIE MAKERu byla.Predpokladam,ze i fcni.Nicmene jsem nezkousel a jak jsem napsal.Hned jsem ji smazal.
panasonic650 (1124)|26.10.2010 15:32
Predpokladam ze ten Sony soft nerozpozna tu Samsung kameru... inac by si nepisal vsak ?

Ja som kedysi pouzival Pinnacle Studio a ten nebol zavysli od modelu kamery.
BEPE (539)|26.10.2010 18:45
2 inmind84: Rozdíl mezi type I a II je (dle wikipedie) tento:
"Two variants of wrapping are available: with Type 1 the multiplexed audio and video is saved into the video section of a single AVI file, with Type 2 video and audio are saved as separate streams in an AVI file (one video stream and one to four audio streams)."
Či-li TypeI = audio+video v multiplexu a TypeII = každý stream (audio, video) samostatně
michal111 (9)|5.4.2011 09:56
Mám problém s přetahováním dat z MINIDV kamery do PC.
Prvních 15kazet jsem přetáhl v pohodě rozdělených do souborů , ale poslední 3kazety mi to ukládá pouze do 1souboru.
Čím to může být.

Přetahuju přes Windows Movie Maker - Windows 7.
MartasKP (710)|6.4.2011 13:48
A zkusil jsi Win DV?
mirekv (7169)|7.4.2011 17:25
Už to nahoře psal Pitomec, dokonce WinDV umí dělit podle změny scény, chce to vhodně nastavit treshold. Já osobně si to stáhnu v kuse a pak sestříhám.
dodko1 (9)|9.5.2011 01:25
Ja na sťahovanie používam program http://www.exsate.com/products/dvcapture/, umožňuje rozdeliť video pri nahrávaní podľa scén.