Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

42" Full HD nebo 50" HD ready?

kadell (212)|18.3.2008 21:46
Zdravim, byl jsem pevne rozhudnut pro Full HD 42" (plazma Panasonic TH-42PZ70E nebo LCD TOSHIBA 42X3030DG), ale dneska jsem se zasel podivat do Datartu (asi jako pokazdy kdyz jdu okolo) a tech 50" palcu je fakt ohromujicich. Zacal jsem patrat po netu a zalibila se mi Panasonic TH-50PX70E. A ted mam velky dilema. Muzu se zeptat, co byste mi doporucili neco co byste volili vy, abych v tom zacal mit aspon trochu jasno? :) Zacinam se priklanet k 50", prece jenom z te dalky snad ani nepoznam rozdil mezi full a readyHD.

Televizi budu sledovat z 5ti az 6ti metru, prijem bude analog, digital nebo DigiTV (zadnou extra kvalitu od DigiTV necekam, hlavne aby to bylo koukatelny), obcas si zahraju s detma na PS3.

Pokud by nekdo chtel doporucit jinou 50" do 35tis, tak sem s tim...

Predem diky
JM_ (353)|18.3.2008 23:27
[QUOTE=kadell;169684]
Pokud by nekdo chtel doporucit jinou 50" do 35tis, tak sem s tim...

[/QUOTE]

Lehce nad limit: PHILIPS 50PFP5532D, http://www.zbozi.cz/?q=50PFP5532D
Hmm (1739)|20.3.2008 11:39
[QUOTE=JM_;169708]Lehce nad limit: PHILIPS 50PFP5532D, http://www.zbozi.cz/?q=50PFP5532D[/QUOTE]
Na PIXmanii za 30 871 Kč, jenže doprava 2,5 tisíce, žádný český návod a prý úděsné reklamace....

ve Zboží.cz nabízí už od 35.154,- Kč vychvalovaný Q typ SAMSUNGu PS50Q97HD.
Je ovšem otázka zda nové typy nepřijdou v blízkých týdnech za víceméně stejné ceny jako stávající končící kousky. Třeba ještě nedodávaný Panasonic 50PX80 by na internetu možná mohl začínat od 36 tisíc (zkrátka o 10 tisíc výš od 42PX80)... atd.
benicio (14)|20.3.2008 16:42
na tuto vzdalenost doporucuji rozhodne 50", 42" je naprosto malo navic rozdil mezi HD ready a full HD z pozorovaci vzdalenosti 5 az 6 metru je nulovy.
kadell (212)|21.3.2008 13:54
Vy mi davate, zacal jsem na 25tis za 42" a momentalne jsem na 37tis za 50" Samsung rada Q. Sice doma byla trochu pre, jestli nechat udelat par dveri nebo koupit televizi, ale zatim televize vede. :)

Jeste otazky, proc plazmy nejsou vhodne pro hrani? Neni to pro me hlavni priorita, ale cas od casu si s detma na PS3 zahrajeme, sice to nebude v nejlepsi kvalite, ale hratelny to bude, ne? Jak je to s vypalovanim obrazu na tehle plazme?
Man5on (661)|21.3.2008 14:23
[QUOTE=kadell;169964]...cas od casu si s detma na PS3 zahrajeme, sice to nebude v nejlepsi kvalite, ale hratelny to bude, ne? Jak je to s vypalovanim obrazu na tehle plazme?[/QUOTE]

Proč myslíš, že to nebude v nejlepší kvalitě, jako že to není Full HD? Zaprvý to okem ani nepoznáš (pokud nesedíš od tv metr) a za druhý v podstatě všechny hry na PS3 jsou 720p (na pár vyjímek jako GT5P aj.). Pokud PS3 zapojíš k plazmě HDMI kabelem, tak věř že obraz bude kouzeknej. A vypalování se neboj, mám plazmu a PS3 už od listopadu a nic se mě nevypálilo, musel bys nechat nějakej kontrastní statickej obraz svítit několik dnů aby na obrazovce něco zůstalo natrvalo a i o tom pochybuju, protože moje tv třeba po několika minutách, kdy se na obrazovce nic nepohne, ubere automaticky kontrast na minimum a pak nic nehrozí.
kadell (212)|25.3.2008 19:11
[QUOTE=Man5on;169971]Proč myslíš, že to nebude v nejlepší kvalitě, jako že to není Full HD? Zaprvý to okem ani nepoznáš (pokud nesedíš od tv metr) a za druhý v podstatě všechny hry na PS3 jsou 720p (na pár vyjímek jako GT5P aj.). Pokud PS3 zapojíš k plazmě HDMI kabelem, tak věř že obraz bude kouzeknej. A vypalování se neboj, mám plazmu a PS3 už od listopadu a nic se mě nevypálilo, musel bys nechat nějakej kontrastní statickej obraz svítit několik dnů aby na obrazovce něco zůstalo natrvalo a i o tom pochybuju, protože moje tv třeba po několika minutách, kdy se na obrazovce nic nepohne, ubere automaticky kontrast na minimum a pak nic nehrozí.[/QUOTE]

No protoze kazdej doporucuje k PS3 LCD, tak jsem z toho usoudil, ze plazmy nejsou pro hrani uplne vhodne. Nicmene muj hlavni favorit je ten Samsunq 50"Q nebo Panasonic TH-50PX70E, na strankach Panasonicu pisou, ze je to 100Hz technologie. Pokud je to 100Hz, tak neni co resit, ne? Nebo je to jen nejakej reklamni trik?
Hmm (1739)|25.3.2008 21:29
[QUOTE=kadell;170397]No protoze kazdej doporucuje k PS3 LCD, tak jsem z toho usoudil, ze plazmy nejsou pro hrani uplne vhodne. Nicmene muj hlavni favorit je ten Samsunq 50"Q nebo Panasonic TH-50PZ70E, na strankach Panasonicu pisou, ze je to 100Hz technologie. Pokud je to 100Hz, tak neni co resit, ne? Nebo je to jen nejakej reklamni trik?[/QUOTE]
Tak to je dobrej cenovej skok :-) Co jsem se teď díval tak 50PZ70E mají jen lehce pod 50 tisíc (ty "levnější" kolem 48t) a nechápu, proč je o tolik dražší než 42PZ70E za cca 31-32t. Sám plazmu stále ještě nemám, a hrát na ní nebudu (na to mám 24´moňase), ale myslím, že hraní na plazmě není problém (naopak mnohem kratší reakční doba je výhodou), pokud to nebude hardcore hraní - hodiny v tahu a téměř neměnné části obrazovky (typicky ukazatele stavu života, střeliva, štítu a jejich okolí). Ale ono to asi nebude tak žhavé, ostatně Panasonic zavádí u nových modelů herní mód. A 100Hz má přímý význam pro stabilitu a klid TV obrazu a ne pro hry (viz parametry současných PC LCD monitorů).
VTronik (20)|25.3.2008 22:09
[QUOTE=kadell;170397]No protoze kazdej doporucuje k PS3 LCD, tak jsem z toho usoudil, ze plazmy nejsou pro hrani uplne vhodne. Nicmene muj hlavni favorit je ten Samsunq 50"Q nebo Panasonic TH-50PZ70E, na strankach Panasonicu pisou, ze je to 100Hz technologie. Pokud je to 100Hz, tak neni co resit, ne? Nebo je to jen nejakej reklamni trik?[/QUOTE]
Vzhledem k podmínkám, které uvádíš (hlavně pozorovací vzdálenost cca 5m) vůbec neváhej a jdi do 50PX80. Full HD nemá význam (zbytečné peníze navíc), protože to by jsi musel koukat tak max. ze dvou metrů. Časem sám zjistíš, že ta padesátka je i na vzdálenost 5 až 6m malá.
Jinak těch 100Hz... co k tomu dodat, není 100Hz jako 100Hz (to by bylo na delší vysvětlování). Obsahují to všechny plazmy Panasonic, jde nejen o zvýšení frekvence snímkování, ale také o způsob skládání snímků, aby byla zajištěna stabilita obrazu statického i pohyblivého.
kadell (212)|26.3.2008 14:26
[QUOTE=Hmm;170410]Tak to je dobrej cenovej skok :-) Co jsem se teď díval tak 50PZ70E mají jen lehce pod 50 tisíc (ty "levnější" kolem 48t) a nechápu, proč je o tolik dražší než 42PZ70E za cca 31-32t. Sám plazmu stále ještě nemám, a hrát na ní nebudu (na to mám 24´moňase), ale myslím, že hraní na plazmě není problém (naopak mnohem kratší reakční doba je výhodou), pokud to nebude hardcore hraní - hodiny v tahu a téměř neměnné části obrazovky (typicky ukazatele stavu života, střeliva, štítu a jejich okolí). Ale ono to asi nebude tak žhavé, ostatně Panasonic zavádí u nových modelů herní mód. A 100Hz má přímý význam pro stabilitu a klid TV obrazu a ne pro hry (viz parametry současných PC LCD monitorů).[/QUOTE]

Jsem blbej, samozrejme to bylo 50PX70