Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Vegas 11 - import AVS skriptu

Utek (162)|27.3.2014 15:48
Jde nějakým způsobem naimportovat do Sony Vegas skript AviSynth?
ai (2993)|27.3.2014 16:52
Myslim, ze ano, VFAPI snad nekdo uz rozchodil z Vegasem, jestli si vzpominam,

osobne mam nainstalovany velice dobry lossless codec UTvideo , avs skript nactu do VirtualDubu, exportuju UTvideo a to nactu do Vegasu. Tam se musi nastavit v properties toho klipu:
-spravny field order nebo progressive, podle toho co ten klip je
-aspect ratio
- a take aplikuj Sony levels efekt a tam zvol preset: "Computer RGB to Studio RGB" jinak barvy mas presycene, Vegas totiz ten utcodec YUV klip interpretuje jako full range, takze tim to vratis zpatky
Utek (162)|28.3.2014 12:26
Tak jsem vyzkoušel jak VFAPI tak i UTvideo.

VFAPI mi ve Win8 nenačte žádný videosoubor včetně AVS.

UTvideo jsem nainstaloval, ale nevím jak ho dostat do VirtualDubu. Nemám ho v nabídce Exportu. Jak si ho tam dostal ty?


Edit: Používáš Exportovat, nebo uložt jako AVI?
ai (2993)|28.3.2014 17:20
-Nacte se avs skript do VirtualDubu
-Audio/Direct Stream Copy (nebo no audio, kdyz nepotrebujes)

-Video/Compression/ a zvolis UtVideo
jestli YUV420 nebo YUV422 zalezi jak moc mista mas, jestli je to HD napr., 422 je objemnejsi, ale kvalitnejsi, nevim nakolik to ma smysl 422, kdyz videa jsou 420 normalne, mozna pokud bys chtel upravovat barvy ve Vegasu,....,dale BT.709 je HD video a BT.601 je SD video
nezapomen jeste kliknout na to "Configure" tlacitko, jestli to je prokladane video, zaskrtni "assume interlace video"

-File/Save AS avi

pak nezapomen jeste zkontrolovat properties toho videa primo ve Vegasu, nebo i upravit range, jak jsem popsal vyse
Utek (162)|29.3.2014 11:44
Tak jsem to rozchodil. Super! Díky za radu :BB:
Utek (162)|7.4.2014 20:09
Zkouším dva skripty, přes které načtu video do VirtualDubu a následně ho převedu do UtVideo:

[CODE]LoadPlugin("*:\DGDecode.dll")
mpeg2source("VideoFile.d2v")[/CODE]

nebo

[CODE]LoadPlugin("*:\ffms2.dll")
FFMpegSource2("VideoFile.m2v")[/CODE]

Jenže ani z jednoho si VirtualDub nenačte správný poměr stran videa, které je 16:9. Jde nějak VirtualDub donutit, aby načetl video ve správném poměru?
ai (2993)|7.4.2014 21:01
V tom kontejneru neni aspect ratio informace, tam takova informace ani neni v avi kontejneru obecne, pokud neni aspect ratio 1.0 tak normalne ve Vegas po nacteni dej aspect ratio pro tve DVD, dej tam PAL DV

v mem prispevku cislo 11 vyse jsem to psal, musi se udelat asi 3 kroky , "interpret footage" ve Vegasu, zkontroluj jeste jak Vegas interpretuje pole, musi tam byt none, jako progressive, no a pak jeste ty levels, pokud budou barvy presycene, tak aplikuj ten Sony levels effekt - "Computer RGB to Studio RGB", pokud jsou barvy zasedle, tak zase naopak, pokud jsou barvy ok, tak nic. Aby to sedelo tobe. Ja treba muzu mit trochu jiny postup, vyroby toho utcodec video, oproti tobe a neco se zvencne a muzu to mit jinak ...
Utek (162)|7.4.2014 21:19
Ve Vegas postupuju podle tvého návodu. V projektu nastavím "PAL Standard / IMX Widescreen (720x576; 25,000 fps)", ale naimportované video zůstane ve stejném poměru jak vyleze z VirtualDubu. Akorát po stranách přibydou černé pruhy.
ai (2993)|7.4.2014 22:53
Nastavil jsi i v properties toho klipu PAL DV? V projektu to je jasne, ale ten klip se musi interpretovat jako PAL DV take.
Utek (162)|7.4.2014 23:25
Tak teď už to funguje. Ještě se zeptám, jesli je nutné nastavit properties u stopy, kde vytvářim jenom text? Nebo tam je to jedno?
ai (2993)|8.4.2014 01:50
Tam uz nic.
Utek (162)|8.4.2014 09:54
[QUOTE][QUOTE=Utek;486257]Ještě se zeptám, jesli je nutné nastavit properties u stopy, kde vytvářim jenom text? Nebo tam je to jedno? [/QUOTE]

[QUOTE=ai;486264]Tam uz nic. [/QUOTE][/QUOTE]

Nastavil jsem tam aspoň poměr stran, aby souhlasil s hlavní stopou.
ai (2993)|8.4.2014 15:54
je rozdil mezi videem co nactes do vegasu (a Vegas jej interpretuje spatne jako ve tvem pripade) nebo grafikou co si udelas sam primo ve Vegasu, to je pak vyrobeno jak ma, podle properties projektu