Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

posun obrazu při efektu v AP

fastv (6)|19.4.2011 15:43
Prosím o radu, zda někdo nemá stejný problém jako já.
Pokud dám v Adobe Premiere CS4 vedle sebe například dvě stejná videa a mezi ně prolínačku, tak v místě kde najede "jezdec" na začátek prolínačky, se obraz posune přesně o jeden pixel doleva a po prolínačce se zase vrátí. Něco podobného mám i s titulky. Když se nalne poskočí nepatrně dopředu a těsně na hranici zalínání opět poskočí dozadu. Dělá to na veškerých výstupech (firewire, sdi, compozit, component), ale na monitoru PC to nedělá.
Nejsem si jist, ale mám dojem že to dělalo i u AP CS2, CS3.
Děkuji pokud mi někdo poradí. Je škoda že jinat docela dobrý program nemůžu z tohoto důvodu používat. Podotýkám že je to plná, koupená verze a já nejsem zdaleka úplný laik (alespoň jsem si to myslel).
Dík.
1hroch (865)|19.4.2011 20:06
[quote=fastv;340982]o jeden pixel doleva a po prolínačce se zase vrátí.[/quote]
Jeden pixel sem, jeden tam - pri tech milionech je to naprosto zanedbatelna hodnota....
Ted vazneji:
Neudavas, zda to dela u kazdeho Transition, zda v SD nebo HD, jake je zdrojove video....

Jak jsi na to prisel? At mohou odzkouset i jini.
MIHI (940)|20.4.2011 10:51
A dělá to i když tu sekvenci vyrendruješ-vyexportuješ ven do nějakého souboru?
fastv (6)|21.4.2011 09:42
[quote=1hroch;341036]Jeden pixel sem, jeden tam - pri tech milionech je to naprosto zanedbatelna hodnota....
Ted vazneji:
Neudavas, zda to dela u kazdeho Transition, zda v SD nebo HD, jake je zdrojove video....

Jak jsi na to prisel? At mohou odzkouset i jini.[/quote]


Dělá to náhodně a nejen u prolínačky, ale i pokud obraz rozstřihnu a na druhou půlku dám efekt.
Dělám v SD. Dělá to u všech zdrojů - natažené video přez SDI i Složky i u imporu fotek jako videosekvence.
fastv (6)|21.4.2011 09:45
[quote=MIHI;341154]A dělá to i když tu sekvenci vyrendruješ-vyexportuješ ven do nějakého souboru?[/quote]

Když to vyrendruju tak to dělá taky. Export do souboru nepoužívám tak nevím. Dokonce někdy když nerendruji tak to neudělá. U úvodních titulků to ještě skousnu, ale nerendrovat závěrečné titulky a doufat že se to po 50 minutách "vyjíždění" nezastaví, na to odvahu nemám.
KrocanX (243)|21.4.2011 22:51
vyexportuj a uvidis.. to ti dela urcite jen v APP
fastv (6)|24.4.2011 12:03
[quote=KrocanX;341403]vyexportuj a uvidis.. to ti dela urcite jen v APP[/quote]

Při exportu je to v pořádku, ale připadá mi zdlouhavé například 60 minut exportovat a dávat znovu na timeline když vše vyjíždím do kazety po SDI, nebo složkách.

Děkuji za příspěvky, ale už to řeším dva roky. České zastoupení Adobe se mi na cca 5 - 6 zpráv nikdy během těch dvou let neozvalo. Jelikož dost často dělám s Ediusem tak jsem si ho nakonec koupil i s kartou a co se rychlosti a stability týče nedá se to srovnat. Export který v Premieře trvá 90 minut je v Ediusu hotov za 8 minut. Stálo mě to sice 50 tisíc, ale švihá to jako blázen. Jen škoda některých věcí které mi budou oproti Premieře chybět, ale stálo to za to. Já jsem začínal na Premieře už někdy kolme roku 1994, tuším verze 2, nebo 3 až po CS4 o které je řeč. Na kravinky dobré, ale jak jsem jí prosadil na profi práci v TV střižně tak zjišťuji že jsou s ní jen starosti. Omlouvám se jestli jsem někoho urazil, ale je to má zkušenost.