Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung PS51D570

Pavlikus_cz (1)|3.6.2011 15:40
Zdravím všechny, chtěl bych se zde na fóru zeptat zda má někdo zkušenosti s tímto typem TV.Mám na ní spadeno, ale jak píšu Vaše zkušenosti se budou při nákupu hodit. Pokud by jste doporučili nějakou jinou TV do 25.000,- Kč budu přemýšlet. Rozhodně bych chtěl 50´´ uhlopříčku, pozorovací vzdálenost bude 35 - 4 metry. Díky za odpovědi.
zatty (1215)|3.6.2011 15:56
osobně ti nevím..ta tv mne absolutně nepřesvědčila...je taková obrazově nemastná neslaná na to že by měla být někde v kategori panasoniku G30 tak bez váhaní co se týče obrazu bych volil G30
tomasch (16)|28.7.2011 18:10
dobrý den ve spolek. Měl bych dotaz na majitelé této plazmy. Mám ji doma zhruba týden a docela nepříjemně bzučí zdroj nebo něco jiného. Při večerním poslechu to ruší. V obchodě mi řekli, že by to mělo přestat, že to dělají kondenzátory. Pokud ne tak dát na reklamaci. Máte s tím někdo podobné zkušenosti? Jinak jsem spokojený. Díky za radu.
zatty (1215)|28.7.2011 19:43
okamžitě poslat
Ladys (1829)|28.7.2011 20:00
Presne tak, dokud nemas prosvihnuto 14dni, tak okamzite vratit a zkusit bud stejny typ a nebo uplne jinou.
tomasch (16)|28.7.2011 20:13
OK dík za radu. Odvezu to tam zpátky. Vemu si stejnou. V této ceně a velikosti nemá žádná DVB-S tuner a neumí DTS v MKV. Jinak s ní jsem spokojený.
tomasch (16)|9.8.2011 21:12
Zdar ve spolek. Jen se chci s Vámi podělit o zkušenosti s touto TV. Po týdnu jsem ji dal na reklamaci. Bzučela. Náhodou měli na skladě stejný kousek a tak to vyzkoušeli. Dělala to taky. Je to vlastnost TV. Tak jsem si ji odvezl domů, že si snad na to zvyknu. Nezvyk jsem si. Po týdnu jsem ji šel vrátit. Příjde mi divné, když se díváte na TV ze 3 metrů, a měli jste hlasitost na 5 což je tak akurát, nejsem hluchej důchodce, slyšeli bzukot. O přepnutí hlasu na noční režim ani nemluvím. Ten tam je opravdu na nic. Když jsem zapnul PS3 tak to bylo ještě horší. Všem co uvažujete o koupi této TV, radím si ji nechat předvést a pořádně poslechnout. Jiank povezete zpátky. Říkali mi ještě, že plazmy jsou hlučnější, ale když jsem prošel obchody a poslechl jsem si vystavené modely, tak ani u Panasoniku, který má instalované větráky nebylo nic slyšet. Co se týče výbavy, tak si myslím, že za tu cenu neseženete nic lepšího. Obraz a hlavně přehrávač souborů včetně podpory DTS šlapal opravdu perfektně. Jen to bzučení. Teď už si budu na to dávat pozor a každou TV si předem poslechnu. Pokud máte někdo stený model a stejný zkušenosti, dejte vědět. Zajímalo by mě, jestli to byla jen náhoda či co.
erik555 (776)|9.8.2011 21:16
Tak o tom bzucani si stazovali aj u niektorych plazma panakov...takze asi taka nahoda to nebola.
tomasch (16)|11.8.2011 21:02
Prošel jsem obchody a u Panasoniku nešlo nic slyšet. Teda v prodejně to nejde zas tak dobře posoudit. Panasonik má v sobě nazordíl od Samsungu k chlazení větráky a hlučné mi nepřišly. Jestli to tak mají všechny plazmy od Samsungu tak to asi žádnou nekoupím. Teda né v dohledné době. Teď jsem se na nějaký čas vyléčil a počkám, až se to zase pohne o kus dál.
ondra_t (68)|15.11.2011 17:31
[quote=tomasch;361769] Jestli to tak mají všechny plazmy od Samsungu tak to asi žádnou nekoupím.[/quote]

Asi je to od kusu nebo od citlivosti sluchu. Mám doma plazmu Samsung PS51D570 a nic neslyším ani s uchem nalepeným zezadu na televizoru. Asi mám kliku na dobrý kus (nebo jsem nahluchlý).
ondra_t (68)|15.11.2011 17:36
Mám ji doma, a jsem spokojený, za ty peníze s touhle úhlopříčkou jsem nenašel nic srovnatelnýho pro filmy a hry ve 3D (PS3).
Pokud na 50" budeš koukat ze 3 metrů, klidně bež do pasivní 3D od LG, ušetříš na brýlích a rozdíl v rozlišení v té vzdálenosti myslím nepoznáš.
Ivo Mašek (10205)|15.11.2011 18:22
Sloučena dvě vlákna týkající se stejného modelu přístroje.
ka-spel (68)|22.11.2011 09:46
[quote=erik555;361418]Tak o tom bzucani si stazovali aj u niektorych plazma panakov...takze asi taka nahoda to nebola.[/quote]

To jo, ale ne ze 3 metrů.
maciakba (55)|24.11.2011 00:09
mozem otazocku? aky velky je rozdiel v kvalite obrazu medzi ps51d8000 a tymto? Zaujima ma najma poradenie si s odleskami okolia a upscalovanie SD kanalov.

Dakujem
M.
-=Forrest=- (4)|15.3.2012 10:14
Samsung PS51D570
tak moje zkusenosti s touto televizi:

+ plusy

Usb HDD (NTFS)
TV si poradi s prevaznou vetsinou prehravaneho materialu. Bez problemu mi prehravala z usb hdd snad kazdy film co jsem zkusil (mkv, avi, mpg apod...) i s ceskymi titulky. V mkv umi menit zvukove stopy, titulky z mkv jsem nezkousel mel jsem je vzdy mimo mkv kontainer a v kazdem pripade vse slo tak jak melo.

DLNA (na pc pouzit Serviio server)
pres dlna prehrala temer vse. Bohuzel u mkv to jednou za cca 3-5min trochu trhlo a zvuk obcas vypadnul.

celkove prehravani medii je u samsungu na vysoke urovni a i prevzorkovani na fullscreen je hodne dobre.

DVB-T
tuner je pomerne citlivy a produkovany SD obraz vypada opravdu pekne. Prepinani jde taky pomerne svizne.

Obraz
produkovany obraz je velmi pekny, barvy zive (asi i diky leskle obrazovce...) a celkove pusobi klidne nikde se nic nechveje jen pri zobrazeni mraku a urcitych svetlych scen. Jen cerna neni tak cerna a bila neni tak uplne bila, ale je to videt jen ve srovnani s jinou, ktera ji ma kvalitnejsi (v mem pripade TX-P50G30E). Jinak behem sledovani si toho ani moc nevimnete. Celkove obraz pusobi pekne.


- minusy

Bohuzel po zahrati a zobrazeni svetlejsi sceny pomerne rusive bzuci. Cim svetlesi scena, tim je vyssi zatizeni zdroje a tim i vic bzuci. TV jsem sledoval cca ze 4m a presto bylo bzuceni stale pomerne slyset. Jsem na tyto zvuky pomerne citlivej mozna to nekomu vadit nebude, ale mam to potvrzene od vice lidi co se na tuto TV se mnou divali (nekomu vadilo vic jinemu mene).

TV je nachylna na odlesky. Neni moc pouzitelna na koukani pres den, kdyz je venku pekne. I vecer staci rosvitit nejake svetlo a v tmavych scenach vidite vic sebe nez obraz.

Zvuk neni moc kvalitni, ale je to poznat az po pripojeni lepsi reprosoustavy kdy slysite rozdil. Jinak asi ok.



Panasonic TX-P50G30E
Nakonec jsem ji vratil a misto ni koupil Panasonic TX-P50G30E, ktery zatim vypada, ze uz mi zustane (mam jej zatim dva dny).

I kdyz jsem si uz nemyslel, ze muze obraz vypadat lepe tak panasonic opravdu dokaze vykreslit lepsi obraz nez puvodni samsung. Cerna je cernejsi (true black filter nebo tak nejak) a bila take sviti vic. Po zapnuti, asi nez se zahreje, se obraz znatelneji vic chveje, ale po case se to srovna a pak to uz neni videt. V tomhle byl samsung asi trochu klidnejsi.

Prehravani medii (usb , dlna) funguje, jen ceske titulky to zatim nezobrazuje dobre (nezkousel jsem je nejak prekodovavat apod). Jen mi subjektivne prijde ze prevzorkovany obraz neni moc pekny, ostry a celkove to pusobi trochu rozmazane. A pres usb hdd to nepodporuje adresarovou strukturu strukturu. V tomhle byl Samsung lepsi.

Tato TV ma vzadu dva vetraky, ktere sice slyset trochu jsou, ale je to takovy klidny sum. Take bzuci, ale oproti Samsungu je to min a neni to rusive.


Zaver
Ani u jedne televize jsem neresil 3D. Pro me zatim jen wow technologie. A satelitni tuner neni u Samsungu pry zadna vyhra (nemam odzkouseno)
Pokud chci od TV co nejlepsi obraz je pro mne (do 20000) Panasonic urcite lepsi volba a pokud jej casem doplni nejake MMC (mutlimedialni centrum - asi nejaky popcorn hour a-210) tak neni co resit a mam temer idelani kombinaci na domaci kino (zvuk jiz jde do externi reprosoustavy).

F.
nunacek0 (947)|15.3.2012 10:49
Obecně ohledně toho bzučení je to tak, že každá plazma trochu bzučí a Samsung trochu více podle vyjádření uživatelů.
nunacek0 (947)|15.3.2012 10:50
[QUOTE=Pavlikus_cz;349523]Zdravím všechny, chtěl bych se zde na fóru zeptat zda má někdo zkušenosti s tímto typem TV.Mám na ní spadeno, ale jak píšu Vaše zkušenosti se budou při nákupu hodit. Pokud by jste doporučili nějakou jinou TV do 25.000,- Kč budu přemýšlet. Rozhodně bych chtěl 50´´ uhlopříčku, pozorovací vzdálenost bude 35 - 4 metry. Díky za odpovědi.[/QUOTE]

Panasonic Tx-p 50gt30e je podle mne výborná volba. Dobrý obraz a slušná výbava.
hakmar (401)|15.3.2012 13:11
[QUOTE=nunacek0;402097]Panasonic Tx-p 50gt30e je podle mne výborná volba. Dobrý obraz a slušná výbava[/QUOTE] a super zelená:):):):).
erik555 (776)|15.3.2012 13:31
[QUOTE=hakmar;402108]a super zelená:):):):).[/QUOTE]
Ale vsak prichadza jar :D
-=Forrest=- (4)|15.3.2012 14:18
[QUOTE=hakmar;402108]a super zelená:):):):).[/QUOTE]

koukal jsem na rozdily mezi ST30 a G30 a dle vseho by ST30 mela mit kvalitnejsi obraz (infinite black PRO, lepsi procesor na zpracovani obrazu apod...). Zacinam premyslet ze bych vratil G30 a poridil si ST30. Dlna mit nemusim a obraz je pry mozne nastavit taky pomerne dobre.

Myslite, ze to ma smysl? Bojim se prave te zelene zatim jsem ji na me G30 nepozoroval (sice jsem to az tak nezkoumal, ale melo by to byt ok)
nunacek0 (947)|15.3.2012 14:57
[QUOTE=hakmar;402108]a super zelená:):):):).[/QUOTE]

Hakmare ty mi zkazíš veškeré mé snažení a radost. Však všechny nejsou green ?
nunacek0 (947)|15.3.2012 15:00
[QUOTE=-=Forrest=-;402111]koukal jsem na rozdily mezi ST30 a G30 a dle vseho by ST30 mela mit kvalitnejsi obraz (infinite black PRO, lepsi procesor na zpracovani obrazu apod...). Zacinam premyslet ze bych vratil G30 a poridil si ST30. Dlna mit nemusim a obraz je pry mozne nastavit taky pomerne dobre.

Myslite, ze to ma smysl? Bojim se prave te zelene zatim jsem ji na me G30 nepozoroval (sice jsem to az tak nezkoumal, ale melo by to byt ok)[/QUOTE]

Ale ST30 nemá tak bohaté obrazové korekce jako G30. To GT30 ano. Pokud to chceš měnit jen kvůli tomu filtru tak to bych nedělal, zvlášť pokud ti po všech stránkách spolehlivě hraje.
-=Forrest=- (4)|15.3.2012 15:16
[QUOTE=nunacek0;402115]Ale ST30 nemá tak bohaté obrazové korekce jako G30. To GT30 ano. Pokud to chceš měnit jen kvůli tomu filtru tak to bych nedělal, zvlášť pokud ti po všech stránkách spolehlivě hraje.[/QUOTE]
Diky za reakci

No jeste me zaujalo, ze pro zpracovani 3D se pouziva lepsi procesor a i 2D by z toho melo tezit lepsim obrazem. Na netu srovnavaji ST s GT a VT (http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1333415) a o ST se vyjadruji jako o nejlepsi volbe. Sice 3D pro me neni tak dulezite, ale neni uplne na skodu ho asi mit. Urcite lepsi nez Dlna, ktere u panasonicu uplne tak dobre neslape (a pokud se koupi MMC tak dlna neni potreba vubec). Tak jsem myslel, ze bych jeste jednou zkusil stesti :-) Dneska jeste G30 poradne vyzkousim a uvidime
hakmar (401)|15.3.2012 17:33
Chlapi teraz som si všimol, že sme riadne mimo tému.:)
nunacek0 (947)|15.3.2012 19:15
V každém tématu se to občas zvrhne trochu jinde. Stačí malá zmínka, že u jiné značky to funguje trochu jinak a je to. Ono ta ST30 je asi co se týče poměru výkonu k ceně asi opravdu nej řešení a jak sleduji vývoj ST50ky tak to nebude jinak. pokud člověk nevyužije ten nadstandart vyšších modelů tak je to opravdu dobré řešení. Ten lepší procesor co využívá GT a Vt řada je pokud jsem správně pochopil je využitelné jen pro 3D přehrávání a ve 2D to nebude mít žádný vliv. Nazývají to 3D řízení barev a to je docela výstižné. Nevím jak by se to mohlo podepsat na kvalitě 2D vysílání. Tady jde hlavně o kvalitu panelu a filtru a ten je totožný s modelem Gt. Ale nechme toto téma opravdu pro Samsung, kterému to tady oprávněně patří...
lerby (906)|15.3.2012 20:16
Cervenu si dam dopopredia a zelena bude pekne svietit vzadu ;)

Teraz vazne... 3D je to preto, lebo ColorManagement mi umoznuje nastavit pre definovane farby samostatne jas,saturaciu a odtien. Uz moja stara LCD raroha to uz vie velmi slusne so siestimi farbami.
hakmar (401)|15.3.2012 20:17
No asi počkám na ST50, keď už mám dvoje 3D okuliare Panasonic TY-EW3D3LE, odložené, zaprášené.
nunacek0 (947)|15.3.2012 20:36
Hakmare nemluv tady už o Panasonicu. Neumíš číst? co je napsáno na tématu. Začíná to na S.....g Jinak asi taky začnu brýlemi. Tv se dá vždy dokoupit. Ale jen aktivní 3D
bavorak (1494)|21.3.2012 09:57
[QUOTE=nunacek0;402096]Obecně ohledně toho bzučení je to tak, že každá plazma trochu bzučí a Samsung trochu více podle vyjádření uživatelů.[/QUOTE]

ja uzivatel tvrdim, ze moja nebzuci vobec ....
bavorak (1494)|21.3.2012 09:58
[QUOTE=nunacek0;402114]Hakmare ty mi zkazíš veškeré mé snažení a radost. Však všechny nejsou green ?[/QUOTE]

ale aj podla tvojej skusenosti, vacsina :-)