Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

mpeg-2 z Vegas Architect Pro recompres zvuk ?

Dennis (56)|21.10.2010 18:40
v jaké formátu renderovat z Vegas aby to pak Architect nepredelával? z Vegas jsem dal template DVD architect stream a Architect pak předěláva audio

nemá být u render videa z Vegas do mpeg-2 field order - upper ?
audio arch.jpg audio vegas.jpg video vegas.jpg
Pytkin (7947)|21.10.2010 22:30
sprav samostatne video (m2v) .. to je ten preset pre dvd architekt .. a zvuk v druhom kroku rok ako AC3 .. Hosi v SONY su trosku kokoti .. Vegas generuje zvuk pre architekt vo formate MPEG AUDIO Layer 2 , co je v poriadku .. Ale DVD Architekt tento format nepodporuje , co neni v poriadku ..
Dennis (56)|21.10.2010 23:02
tak to jsou opravdu inženýři děkuji
a ten mpeg-2 field order - upper ? to jim taky uniklo ? nebo má být lower jak mají nastaveno?
Akim (128)|22.10.2010 00:33
[quote=Dennis;302475]tak to jsou opravdu inženýři děkuji
a ten mpeg-2 field order - upper ? to jim taky uniklo ? nebo má být lower jak mají nastaveno?[/quote]

Pokud je původní zdrojové video upper tak upper, když lower tak.....
StD (8612)|22.10.2010 07:41
[quote=Akim;302482]Pokud je původní zdrojové video upper tak upper, když lower tak.....[/quote]

...tak taky Upper Field First. Tedy pokud nechceš na TV očekávající UFF vidět zubatice na hranách. :-E
Dennis (56)|22.10.2010 14:22
[quote=StD;302492]...tak taky Upper Field First. Tedy pokud nechceš na TV očekávající UFF vidět zubatice na hranách. :-E[/quote]

děkuji :-)
pmasarik (12)|19.1.2011 18:27
Nazdar páni,
nechcem zakladať novú tému, lebo môj problém je v podstate ten istý ako sa tu píše akurát ja robím zvuk 5.1 pre HD video.

DVD Architect stále chce recompresovať zvuk či už ho dám v AC-3 stereo alebo AC-3 5.1
A preto ak viete tak poradte v akom formáte to mám dať aby to už nerobil.

Napálený bluray disk totižto po tomto procese hrá veľmi potichu a už neviem kde by mohol byť problém tak chcem eliminovať tento krok. Možno to stíšenie zvuku nespôsobuje Architect ale niečo iné takže ak vie niekto čím to je tak by som bol tiež rád.

Project vo Vegase a projekt v Architecte mám nastavený rovnako a už som poskúšal aj kopec rôznych nastavení, ale stále je to o tom istom že bude recompresovať zvuk.
StD (8612)|19.1.2011 18:33
[quote=pmasarik;324450]Nazdar páni,
nechcem zakladať novú tému, lebo môj problém je v podstate ten istý ako sa tu píše akurát ja robím zvuk 5.1 pre HD video.

DVD Architect stále chce recompresovať zvuk či už ho dám v AC-3 stereo alebo AC-3 5.1
A preto ak viete tak poradte v akom formáte to mám dať aby to už nerobil.

Napálený bluray disk totižto po tomto procese hrá veľmi potichu a už neviem kde by mohol byť problém tak chcem eliminovať tento krok. Možno to stíšenie zvuku nespôsobuje Architect ale niečo iné takže ak vie niekto čím to je tak by som bol tiež rád.

Project vo Vegase a projekt v Architecte mám nastavený rovnako a už som poskúšal aj kopec rôznych nastavení, ale stále je to o tom istom že bude recompresovať zvuk.[/quote]

No a vysvětlivku "onoho jevu" popsanou zde v postu #2 jsi četl?
pmasarik (12)|19.1.2011 19:26
[quote=StD;324451]No a vysvětlivku "onoho jevu" popsanou zde v postu #2 jsi četl?[/quote]

Áno čítal a aj skúšal. Ak dám video + audio v kope, alebo video bez zvuku + AC-3 samostatné (stereo aj 5.1), stále to robí to isté :(
Aký je rozdiel medzi tým AC-3 Studio a AC-3 Pro?
Lebo to Pro mi nefunguje a tak to robím s tým Studio...

Pomocou MediaInfo kontrolujem výsledok, malo by to byť všetko OK ale asi nieje.
StD (8612)|19.1.2011 19:37
[quote=pmasarik;324468]Áno čítal a aj skúšal. Ak dám video + audio v kope, alebo video bez zvuku + AC-3 samostatné (stereo aj 5.1), stále to robí to isté :(
Aký je rozdiel medzi tým AC-3 Studio a AC-3 Pro?
Lebo to Pro mi nefunguje a tak to robím s tým Studio...

Pomocou MediaInfo kontrolujem výsledok, malo by to byť všetko OK ale asi nieje.[/quote]

Já tedy s Vegasem nedělám, ale zásadně vždy dělám výstup pro mastering m2v (Mastering Quality) a wav, který si předtím samozřejmě zkontroluji v Auditionu, jaké má parametry. Neznám ty vaše výrazy AC3 Studio a AC3 Pro - jen enkoduji Dolby jinde nebo ve Scenaristu - ten "spolkne" na vstupu jak MP2 tak WAV a používá standardní Default nastavení pro filmy se základními parametry:

Bit stream mode: Main audio service Complete Main
a
Dialog normalization: -27 dB
pmasarik (12)|19.1.2011 20:24
Ak urobím zvuk vo wave tak DVD Architect ho nenačíta (píše mi že nepodporuje daný formát).
StD (8612)|19.1.2011 20:34
[quote=pmasarik;324479]Ak urobím zvuk vo wave tak DVD Architect ho nenačíta (píše mi že nepodporuje daný formát).[/quote]

No ale to je jeho chyba, že nenačítá nekomprimovaný PCMstream, který je mimochodem pro DVD-Video také podle specifikace povolený. A ty si ty výstupní parametry v tom krámu nastavuješ jak? Výrazivo "AC3 Pro" a "AC3 Studio" je absolutně nicneříkající. Jak ovlivňuješ ty sám tu hlasitost reprodukce?

Spíše by jsi se měl s tím dotazem přesunout do sekce Audio - Mastering totiž předpokládá, že máš řádně připravené vstupy. Dům také nebudeš stavět ze špatně vypálených cihel...
pmasarik (12)|19.1.2011 21:02
Neviem prečo ho nechce načítať, inak ja robím BluRay nie DVD...
V nápovede od DVD Architect o podporovaných súboroch som našiel že by to malo fungovať.
Malo by to fungovať s AC-3 a PCM, ale nefunguje.

Toto je popis mojeho súboru:

Video
ID : 4113 (0x1011)
MenuID/String : 1 (0x1)
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.0
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 2 frame
CodecID : 27
Duration/String : 5s 980ms
Bit rate : 14,1 Mbps
BitRate_Maximum/String : 16,0 Mbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 25,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Interlaced
ScanOrder/String : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.273
StreamSize/String : 10,1 MiB (89%)

Audio
ID : 4352 (0x1100)
MenuID/String : 1 (0x1)
Formát : AC-3
Formát/ : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
CodecID : 129
Duration/String : 5s 984ms
Bit rate : 192 Kbps
Kanál(y) : 2 kanály
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
Video delay : -40ms
StreamSize/String : 140 KiB (1%)
StD (8612)|19.1.2011 21:15
No to je celkem jedno čo robíš, to audio je stejné. To co předvádíš, je jen informace o nějakém kratičkém vzorku, co jsi spáchal, ale rozhodující je:
A) Z čeho, v jakém to bylo tvaru?
B) Jak to hrálo předtím, než jsi na to sáhl?

Parametry AC3 se uvádějí takto (tedy tu hlasitost už rovnou slyšíš při přehrávání):

[ATTACH=CONFIG]19653[/ATTACH]

A hlavně bych řekl, že jsi tady s tím dotazem naprosto mimo (OT). Přečti si nadpis - je tam napsáno mpeg2, to jistě není HD, že?! Ty nemáš stejný problem - ty si jen neumíš demultiplexovat to audio jinde a jinak, tak raději cestou "Vegas/Architekt", co?!
AC3_verify_file.jpg
pmasarik (12)|19.1.2011 22:09
Nevedel som vyjadriť môj problém (nie som profík) a toto vlákno som našiel a po prečítaní som s toho pochopil že mám rovnaký problém.

Citujem: v jaké formátu renderovat z Vegas aby to pak Architect nepredelával? z Vegas jsem dal template DVD architect stream a Architect pak předěláva audio

Ja mám zdroj z kamery a hrá to dobre... vo vegase to postrihám a vyrenderujem, výsledný súbor opäť hrá dobre, následne v DVD Architecte vytváram BluRay disk, vložené súbory v preview hrajú dobre, ale pred napálením ma DVD Architect upozorňuje že audio stopa nieje v podporovanom formáte a on ju recompresuje.

Možno nieje chyba v tom že to recompresuje, ale po vložení média do prehrávača, zvuk ide totálne potichu a ostatné BR (od kamoša čo to robí v inom softe) mi hrajú dobre, tak tipujem že sa to pokazí pri tom recomprese.
S tejto témy som pochopil že nemám robiť video spolu zo zvukom, lebo ten zvuk je v blbom formáte.
Mám to robiť tak že si urobím video bez zvuku a zvuk si urobím samostatný a v Architekte to spojím, ale ani tento spôsob mi nefunguje a on to stále recompresuje.

Ak som to nepochopil tak sa omlúvam, ale snáď nie som až taký debil :)
StD (8612)|19.1.2011 22:21
[quote=pmasarik;324502]...[/quote]
Nikdo z tebe nechce nic dělat, jen prosím odpověz na ty mé dvě (2) otázky Ad A) a B). Ať víme o čem se bavíme, máme jasno a budou ti moci případně odpovědět i jiní "vegasisti" (já to nejsem, jen jsem reagoval na ten mpeg2+ac3).
Příště raději založit nové vlákno a přesně specifikovat problem. Zatím vím jenom to, že máš video z kamery, předpokládám HD. V jakém codecu je zaznamenán zvuk?
pmasarik (12)|19.1.2011 22:37
[quote=StD;324508]V jakém codecu je zaznamenán zvuk?[/quote]

A) Prikladám texťáky s informáciami čo lezie z kamery a čo mi vylezie z Vegasu.
B) Dokým to nenapálim tak to na PC hrá super.
StD (8612)|19.1.2011 22:52
...no z toho vidím jen to, že už ti na to ten Vegas "šáhl"...
Vstupní bitrate je 448 kbps a výstupní 384. Proč si ten originál nedemultiplexuješ z toho TS-streamu a nepoužiješ tak "jak je" při masteringu? Ty to střiháš?
pmasarik (12)|20.1.2011 06:48
Áno strihám, pridávam ďalšie zvuky, titulky, hovorené slovo... atď.

Ten bitrate som zrovna v tejto ukážke zmenil asi nechtiac pri tolkom skúšaní, ale aj keď s toho vylezie úplne identický súbor tak jednoducho DVD Architect to chce recompilovať.
Aj keď do Architecta strčím originál súbor z kamery tak to chce recompilovať.
Saxel (2279)|20.1.2011 07:41
[quote=pmasarik;324468]... Aký je rozdiel medzi tým AC-3 Studio a AC-3 Pro?
Lebo to Pro mi nefunguje a tak to robím s tým Studio...[/quote]
U typu AC-3 Pro máš možnost uživatelského nastavení parametrů pro enkódování (je funkční tlačítko "Custom..."). Mezi parametry je také nastavení dynamické komprese, která je u typu AC-3 Studio nastaveno natvrdo - to pravděpodobně způsobuje zeslabení zvuku. Já už DVD Architecta nepoužívám (kdo by taky dnes pálil disky :rolleyes:), takže ti neporadím, ale když jsem ještě vytvářel DVD, nikdy jsem s rekompresí audia ani videa neměl potíže, Architect mi výstupy z Vegasu bez problémů bral.
StD (8612)|20.1.2011 07:42
...no tak to ti bude muset vysvětlit někdo, kdo DVDArchitect používá. Já si tu používanou logiku neumím vysvětlit.

Edit: Koukám, že ti už Saxel mezitím odpověděl...
1hroch (865)|20.1.2011 10:57
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3314

Wavy by mel DVDA normalne nacist, pouze by mely byt 48kHz a bez Metadata
pmasarik (12)|20.1.2011 21:22
Dík za všetky rady dnes som prišiel nato čím to asi je...
Asi nejaký BUG vo vegase 9.0e alebo DVDA 5.0

Preinštaloval som to na Vegas 10.0c a DVDA 5.2 a odrazu to všetko ide bez problémov.
StD (8612)|20.1.2011 21:25
[quote=pmasarik;324689]...[/quote]
Pozdrav Pán Bůh a zlé pryč! Já dobře vím, proč jsem se Vegasu v životě nedotkl ani prstíčkem... :-E:BB:
MartasKP (710)|21.1.2011 01:02
[quote=StD;324691]Pozdrav Pán Bůh a zlé pryč! Já dobře vím, proč jsem se Vegasu v životě nedotkl ani prstíčkem... :-E:BB:[/quote]


zlaty EDIUS :BB:B-)