Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co si pořídit k nové TV

tomino77 (16)|8.8.2010 14:02
Ahoj, přiznám se, že jsem v tomto totální laik, takže budu rád aspon za pár základních rad...mám příjem z "kabelové" televize (společná anténa na výškovém baráku), tedy kvalita o ničem, pár programů jede v digitálu, ale stejně....
Před 2 týdny jsem zakoupil novou TV (plasma LG50PS6000), je ve full HD, rád bych ted radu co dál, chci koukat především na sport, takže zřejmě pro mě je jedinou možností ke kvalitnějšímu signálu satelitní příjem a tady bych potřeboval radu, co ted, co dál, možná výběr satelitního kompletu. Díkyb za každou radu
Pitomec (10211)|8.8.2010 14:11
Parabolu 80cm, single konvertor, HD přijímač (třeba TechniSat TechniBox SIR, ale bude v prodeji až cca v září) , kartu Skylink a nainstalovat to.
tomino77 (16)|8.8.2010 15:36
[quote=Pitomec;292012]Parabolu 80cm, single konvertor, HD přijímač (třeba TechniSat TechniBox SIR, ale bude v prodeji až cca v září) , kartu Skylink a nainstalovat to.[/quote]

A je lepší to kupovat samostatně nebo s klidným svědomím mohu v nějakém balíku satelitního kompletu? A preferuješ tedy skylink třeba před upc a dalšími?
Pitomec (10211)|8.8.2010 16:40
Balík satelitního kompletu najdeš tak někde v Bauhausu (a od toho bych šel rychle pryč) a pokud navštívíš nějakou specializovanou prodejnu se satelitní technikou, tak tam ti prodají co budeš chtít.

V případě UPC je to snažší v tom, že si objednáš službu a dostaneš všechno i s instalací zadarmo, samozřejmě ale musíš platit paušál.
tomino77 (16)|8.8.2010 16:46
[quote=Pitomec;292035]Balík satelitního kompletu najdeš tak někde v Bauhausu (a od toho bych šel rychle pryč) a pokud navštívíš nějakou specializovanou prodejnu se satelitní technikou, tak tam ti prodají co budeš chtít.

V případě UPC je to snažší v tom, že si objednáš službu a dostaneš všechno i s instalací zadarmo, samozřejmě ale musíš platit paušál.[/quote]

A co se týče kvality a služby se to dá srovnat? myslím sky a upc?
Pitomec (10211)|8.8.2010 16:50
UPC ti poskytuje komplet celou službu, takže ty jenom platíš. U Skylinku si všechno pořizuješ na svoje náklady, ale zase pokud nechceš mít měsíční paušál a vystačíš si se základní nabídkou (21 programů), tak to lze. Musíš si napřed sám sobě říct, jaký programy chceš přijímat a jestli seš ochoten i pravidelně platit a pak se rozhodnout.
tomino77 (16)|8.8.2010 16:52
[quote=Pitomec;292040]UPC ti poskytuje komplet celou službu, takže ty jenom platíš. U Skylinku si všechno pořizuješ na svoje náklady, ale zase pokud nechceš mít měsíční paušál a vystačíš si se základní nabídkou (21 programů), tak to lze. Musíš si napřed sám sobě říct, jaký programy chceš přijímat a jestli seš ochoten i pravidelně platit a pak se rozhodnout.[/quote]

ok, tak moc díky za základní info:-)doufám, že ten rozdíl kabelu a satelitu bude na té televizi poznat:-))
Pitomec (10211)|8.8.2010 16:55
Poznat to bude určitě, navíc ty teď nemáš kabelovku, ale obyčejnou společnou anténu 8-)
tomino77 (16)|8.8.2010 16:58
[quote=Pitomec;292042]Poznat to bude určitě, navíc ty teď nemáš kabelovku, ale obyčejnou společnou anténu 8-)[/quote]

Jasně:-))já taky doufám, když už to mám ve full HD tak je potřeba dobrý zdroj, koukal jsem na to cos mi napsal, třeba na tohle TechniSat model DIGIT HD8 SX to už asi bude patřit k dostačující kvalitě,že?
Pitomec (10211)|8.8.2010 17:05
[quote=tomino77;292043]Jasně:-))já taky doufám, když už to mám ve full HD tak je potřeba dobrý zdroj, koukal jsem na to cos mi napsal, třeba na tohle [COLOR=red]TechniSat model DIGIT HD8 SX[/COLOR] to už asi bude patřit k dostačující kvalitě,že?[/quote]
Dostačující to bude, ale nemá to přímo čtečku Irdeto/Cryptoworks, takže ještě k tomu musíš dokoupit CAM za cca tisícovku. Radši bych počkal na ten výše uvedený TechniSat.
tomino77 (16)|8.8.2010 17:10
[quote=Pitomec;292047]Dostačující to bude, ale nemá to přímo čtečku Irdeto/Cryptoworks, takže ještě k tomu musíš dokoupit CAM za cca tisícovku. Radši bych počkal na ten výše uvedený TechniSat.[/quote]

Jinak já jsem objevil komplety i mimo bauhausy a pod věci, můžu jrešztě otázku jak by si vyhodnotil toto?
Satelitní komplet Topfield TF7700HSCI +parabola 80cm+ MONO+SKYLINK+CW cena je cca 8000,-
tomino77 (16)|8.8.2010 17:20
jinak tedy počkám rád, jen ta cena asi pak bude vyšší u toho druhého co jsi psal?
tomino77 (16)|8.8.2010 17:27
ikdyž co se týče recenzí tak velmi dobře vychází spíše toto: Satelitní komplet Mascom MC2000CR / 80MBL + karta Skylink HD, akorát je to už starší věc a nevím co vše neumí oproti těm dnešním...
Pitomec (10211)|8.8.2010 17:50
http://www.omko.cz/?technisat-technibox-sir&kod=SRDTECHBOXSIR

A Mascom ani omylem, nedávno jsem jednoho měl v ruce a nebýt toho, že byl zákazníka, tak už je na smeťáku :-k
tomino77 (16)|8.8.2010 18:10
[quote=Pitomec;292054]http://www.omko.cz/?technisat-technibox-sir&kod=SRDTECHBOXSIR

A Mascom ani omylem, nedávno jsem jednoho měl v ruce a nebýt toho, že byl zákazníka, tak už je na smeťáku :-k[/quote]

ok, zvážím to co jsi mi napsal možná ještě s VANTAGE
tomino77 (16)|8.8.2010 18:41
[quote=tomino77;292056]ok, zvážím to co jsi mi napsal možná ještě s VANTAGE[/quote]

A ještě opravdu už úplně poslední dotaz, koukal jsem na ten skylink a má tam několik programů grátis ale já bych stejně využil i ty placené některý z těch balíčků, takže to už rovnou mohu jít do toho UPC, kdyby mi nevadilo platit paušál, oni by mi tedy zařídili vše, od potřebných zařízení, příjimače až po instalaci...a kvalita?když přemýšlím, že pokud bych si to instaloval sám a kupoval třeba tu kartu skylinku, tak jen ten HD satelitní příjimač stojí třeba 3000 ale i 15000, takže přemýšlím o kvalitě, kterou Ti UPC v tom balíku dá...
Takže přemýšlím, platit paušál by mi nevadilo, ale dostanu za to stejnou muziku jako kdybych si pořídil sám dražší sat. příjimač atd?
Pitomec (10211)|8.8.2010 19:24
U UPC musíš platit pořád. Pokud platit nebudeš, tak tě vypnou. Navíc jejich cenová politika je na úrovni turecké tržnice, takže musíš mít obchodního ducha a vyhádat s nima co se dá.
Kvalitativně jsou placené programy srovnatelné se Skylinkem, ale pokud jde o HD, tak bych přece jenom v současné době dal přednost Skylinku (u SD programů zase UPC Direct).
tomino77 (16)|8.8.2010 19:26
[quote=Pitomec;292071]U UPC musíš platit pořád. Pokud platit nebudeš, tak tě vypnou. Navíc jejich cenová politika je na úrovni turecké tržnice, takže musíš mít obchodního ducha a vyhádat s nima co se dá.
Kvalitativně jsou placené programy srovnatelné se Skylinkem, ale pokud jde o HD, tak bych přece jenom v současné době dal přednost Skylinku (u SD programů zase UPC Direct).[/quote]

ok. díky a měj se
losos (2977)|9.8.2010 00:41
pro tomino77
1. Já ti mohu doporučit Arivu 200 HD - a neptej se proč, ani se mne neptej na jiné přijímače...
2. Pokud si chceš ale opravdu na satelitním příjmu pošmáknout, tak si pořiď asi 90-100cm parabolu s motorem (např. STAB). Teprve s tímto zařízením se Ariva a ty spolu na orbitu pořádně vyřádíte...fakt doporučuji !
Zde hrubý přehled možného :