Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dočkáme se starších českých filmů na Blu-Ray, potažmo nějak jinak v HD?

Fricoolinek2 (675)|30.1.2010 20:32
Myslíte si, že se v dohledné době dočkáme starších českých filmů ve vysokém rozlišení?

Na Barrandově je prý nějaký špičkový telecine, co umí HD, myslím si, že by bylo záhodno, aby se pustil co nejdříve do akce. Určitě by to nebyl levný proces, ale mysím si, že kdyby se v trafikách začaly objevovat ty nejlepší české filmy na BD dejme tomu za 300 Kč, tak by o ně mohl být značný zájem a vyplatilo by se to.

Otázkou zůstává, zda jsou k dispozici kvalitní filmové kopie nebo se už na nich tok času. Teď mám na mysli hlavně filmy ze šedesátých let.

Dalším problémem by mohl být formát 4:3, ve kterém je natočena naprostá většina legendárních komedií ze 70. let.

Osobně bych nezůstával pouze u celovečeráků a využil bych toho, že ČST na natáčení seriálů často využívala 35 film a do HD bych převedl i je. Pochopiltelně, "klenoty" jako Žena za pultem či Klement Gottwald bych asi vynechal (Okres na severu, Rodáci či Muž na radnici byly naštěstí natočeny na magnetický záznam...)
BOBA (590)|30.1.2010 21:16
300 Kč je moc. Jsem ochoten platit tolik co ve videopůjčovně. Už vidím ty sběratele, co to zkouknou, zjistí, že opět koupili nesmysl a založí 300Kč do police a po 10-ti letech z obrovské nudy to zkouknou znovu. Koncerty to je jiná.
Pytkin (7947)|30.1.2010 21:21
NO .. hlavne to je strasne moc prace scanovat film znova .. pochybujem , ze sa do toho niekto pusti ..
jarino1978 (8045)|30.1.2010 21:24
niekedy cez Vianoce som zachytil niekde správu, že napr. 3 oriešky pre Popolušku nemci už majú v HD.

Čo si myslím ja, tak to najlepšie sa určite objaví v HD, to novšie už v HD je.


Pokiaľ by pre mňa stará česká klasika ( ja som mladší, tak to pre mňa je Vrchni prchni, Slunce, seno... a pod. ) bola tak kvalitne prevedená do HD, ako mám doma film Utečenec, Top gun a pod., tak som za. Ak by to mal byť ale štýl kvality novinových DVD atráp, tak to nie.
StD (8612)|30.1.2010 21:27
[quote=BOBA;263335]300 Kč je moc...[/quote]

Přesně - odhadovat 300 K při zdejší kupní síle, když se v Americe tyhle staré šunky prodávají na BD už i pod 7 dolarů a nahoru ceny u tohoto "sezonního zboží" rozhodně nepoletí, je nesmysl.

Jestli je reálné u DVD na jedno použití max 50 K, pak pro BD je to tak 70-90 K, a ani za to to za nějakých Xlet nikdo nekoupí.
StD (8612)|30.1.2010 21:31
[quote=jarino1978;263340]niekedy cez Vianoce som zachytil niekde správu, že napr. 3 oriešky pre Popolušku nemci už majú v HD.

Čo si myslím ja, tak to najlepšie sa určite objaví v HD, to novšie už v HD je.[/quote]

Já už tedy ty vánoční programy dávno smazal, ale co si tak pamatuju co tam byly psaný ty pohádky v HD (třeba na EinsFestival a dalších trojkách), tak všechno byl upscaling. Nedělej si zase iluze. Koukni se občas na Arte, co tam jde v HD.
jarino1978 (8045)|30.1.2010 21:39
[quote=StD;263342]Já už tedy ty vánoční programy dávno smazal, ale co si tak pamatuju co tam byly psaný ty pohádky v HD (třeba na EinsFestival a dalších trojkách), tak všechno byl upscaling. Nedělej si zase iluze. Koukni se občas na Arte, co tam jde v HD.[/quote]

myslím, že sa to netýkalo festivalu, to bola informácia z bd fór, ale nemôžem si spomenúť. Alebo to bola taká moja vianočná eufória. Teraz fakt neviem. Skúsim pohľadať.
Ale ako som písal, pokiaľ by to bolo kvalitne prevedené, obetoval by som zopár eurákov...
Ale určite nejaký upscaling, to nie...
vivid.sk (11472)|30.1.2010 21:40
OT: ...ked sa raz objavi Winnetou v HD ... to len budu (uz terajsi) dochodci slintat....
jarino1978 (8045)|30.1.2010 21:42
[quote=vivid.sk;263346]OT: ...ked sa raz objavi Winnetou v HD ... to len budu (uz terajsi) dochodci slintat....[/quote]

a čo takto Angelika ? Ale ak by vyšla v SK dabingu, môžem si byť istý, že by tú slovenskú zhovadilosť nikto nekúpil...

OT : a vlastne teraz keď na tým premýšľam, tak mám väčšiu polovicu z celého bývalého archívu DVD filmečkov CZ/Sk filmečky prevedené do H.264/AVC a uložené na dvoch tera HDD. Stačí mi...
vivid.sk (11472)|30.1.2010 21:47
jarino> by si sa divil .... konzumenti pozeraju ocami, nejaky zvuk ich nezaujima - hlavne ze tomu rozumeju, je to velke a pekne.

A fajnsmekri mozu angeliku ....(vies co :D)
StD (8612)|30.1.2010 21:49
[quote=jarino1978;263347]...a uložené na dvoch tera HDD. Stačí mi...[/quote]
To bude škody, až kleknou. A to si piš, že kleknou když to budeš nejmíň čekat... \\/
jarino1978 (8045)|30.1.2010 21:50
[quote=vivid.sk;263349]jarino> by si sa divil .... konzumenti pozeraju ocami, nejaky zvuk ich nezaujima - hlavne ze tomu rozumeju, je to velke a pekne.

A fajnsmekri mozu angeliku ....(vies co :D)[/quote]

pamätáš si, keď odpískli slintoša z Markízy a dali tam toho fúzača. Vtedy dali Angeliku v Sk dabingu a na druhý týždeň bola relácia V zákulisí markízy celá o Angelike. Normálne vlna odporu.
Ja osobne SK dabing nenávidím, je totálne amatérsky a je to vždy len o 5-6 ľuďoch vo všetkých filmoch.
vivid.sk (11472)|30.1.2010 21:53
To bude škody, až kleknou. A to si piš, že kleknou když to budeš nejmíň čekat..
Fajsmekri maju svoje oblubene veci dvojmo :)

jarino> na tu story si nepamatam, no verim tomu. Pokial si na nieco zvyknes (nech je to akokolvek zle), tak zmena je vzdy brana negativne. Ved si zober, ze by niekto teraz predaboval Vinetua :) do SK.

A co sa tyka SK dabingu, som na tom podobne (ale CZ detto) a ani mi tak nevadia tie vykony (aj ked su vacsinou zalostne), ale technicka stranka veci - huba pred lacny mikrofon a ide sa dabovat.

Potom z toho vznikne neosobne a tazko uveritelne nieco, co len kazi povodnu atmosferu filmu. Ved amici nie su blbi, ked natacaju zvuky z placu (nenahovoria nanovo filmy, ako je u nas beznou praxou). A vedia preco. (samozrejme, konzumentom pocuvajucim z repracikov TV je to jedno, no ktokolvek bol u mna a prepol som mu orig/SK/CZ, tak ihned pochopil, ze tadialto cesta nevedie)
jarino1978 (8045)|30.1.2010 21:55
[quote=StD;263350]To bude škody, až kleknou. A to si piš, že kleknou když to budeš nejmíň čekat... \\/[/quote]

Archivujem, neboj. Len si už pripadám ako debil, ktorý má plnú skriňu HDD. Každý rok cez vianoce si hovorím, že to budem triediť- mazať, čo sa mi už nepáči, ale ako vždy aj tieto viandy mi prišlo každého filmu ľúto.
K tomu ešte plný šuflík DVD/BD od dcériného narodenia, k tomu sa ešte hádam pridá aj niekedy synátor a budem spávať na zemi...
jarino1978 (8045)|30.1.2010 21:58
[quote=vivid.sk;263354]To bude škody, až kleknou. A to si piš, že kleknou když to budeš nejmíň čekat..
Fajsmekri maju svoje oblubene veci dvojmo :)[/quote]

Čo dvojmo... Koľkokrát som prišiel na to, že mám veľa vecí na 5 HDD. To bola ale zábudlivosť...
Inak home video archivujem na 2HDD, 2x DVD-DL alebo BD. Ja viem, možno pako, ale predsa istota.
A filmečky na 2HDD. To už je bežnejšie, že ?
StD (8612)|30.1.2010 22:01
[quote=jarino1978;263355]Archivujem, neboj. Len si už pripadám ako debil, ktorý má plnú skriňu HDD. Každý rok cez vianoce si hovorím, že to budem triediť- mazať, čo sa mi už nepáči, ale ako vždy aj tieto viandy mi prišlo každého filmu ľúto.
K tomu ešte plný šuflík DVD/BD od dcériného narodenia, k tomu sa ešte hádam pridá aj niekedy synátor a budem spávať na zemi...[/quote]

No to koukám, že ani nejsi "požárně schizofrenní" - já se sice zásadně nepojišťuji, ale odkládám zálohy na tři různé adresy vzdálené od sebe XX km a vše na kopci (=0 riziko povodní) - teď mě na jedné zklamal mráz a sníh - roztrhal střechu a obleva šla dovnitř (např. do nátiskový tiskárny za čtvrt melounu...), takže ani tak není nic moc jistý...
vivid.sk (11472)|30.1.2010 22:02
Inak home video archivujem na 2HDD, 2x DVD-DL alebo BD.

Spravna paranoja :) Ale v tomto smere je to spravne. Nahoda je svina, co ked si vyhori obyvacka a zhori vsetko :) Nezabudni jeden HDD preniest mimo domu :D
jarino1978 (8045)|30.1.2010 22:16
- svokrovci majú tiež defacto moje zálohy
- moji rodičia a segra tiež
- takže sú to už 2 miesta
- o moje poklady sa starám vzorne, možno som zrelý na ústav, ale už som sa poučil dávno, keď som prišiel definitívne o časť home videa z jedného super silvestra na chate....
- odvtedy mám paranoju...
jarino1978 (8045)|30.1.2010 22:19
[quote=vivid.sk;263354]
Potom z toho vznikne neosobne a tazko uveritelne nieco, co len kazi povodnu atmosferu filmu. Ved amici nie su blbi, ked natacaju zvuky z placu (nenahovoria nanovo filmy, ako je u nas beznou praxou). A vedia preco. (samozrejme, konzumentom pocuvajucim z repracikov TV je to jedno, no ktokolvek bol u mna a prepol som mu orig/SK/CZ, tak ihned pochopil, ze tadialto cesta nevedie)[/quote]

- toť aj môj názor
- akurát vie žena breptať, keď si pustím film v ENG, titulky nepotrebujem
- ale CZ dabing treba nechať tak... vo väčšine je dobrý... niekedy až veľmi dobrý...
jarino1978 (8045)|30.1.2010 22:22
[quote=StD;263357]ale odkládám zálohy na tři různé adresy vzdálené od sebe XX km a vše na kopci (=0 riziko povodní)..[/quote]

no vidíš, tú jednu zálohu asi nemám 100%. svokrovci bývajú 300m od Váhu. Ale vidím, že nie som sám...
vivid.sk (11472)|30.1.2010 22:23
clovek musi aspon raz nieco stratit, aby si uvedomil krehkost digitalnych nosicov ...stastni ti, ktori o nic este neprisli (ale ten cas pride, a parrocne DVD zrazu nepojde precitat.... ale uz bude neskoro)

ale CZ dabing treba nechať tak... vo väčšine je dobrý... niekedy až veľmi dobrý...
O dabing ako taky nejde (vykony hercov), ale o technicke zprznenie. A tam je to na tej istej urovni ako SK (a vlatne vsetky ostatne dabingy)
jarino1978 (8045)|30.1.2010 22:27
[quote=vivid.sk;263363]O dabing ako taky nejde (vykony hercov), ale o technicke zprznenie. A tam je to na tej istej urovni ako SK (a vlatne vsetky ostatne dabingy)[/quote]

jasné, originálny dabing a prevedenie nejde nahradiť. O to pokoj...
Fricoolinek2 (675)|30.1.2010 22:50
[quote=vivid.sk;263346]OT: ...ked sa raz objavi Winnetou v HD ... to len budu (uz terajsi) dochodci slintat....[/quote]

Slinty, slinty... :-)))
http://www.abload.de/img/shot001105y2.png

Pro srovnání:
http://www.abload.de/img/c1u5fr.png

[quote=jarino1978;263340]
Pokiaľ by pre mňa stará česká klasika ( ja som mladší, tak to pre mňa je Vrchni prchni, Slunce, seno... a pod. ) bola tak kvalitne prevedená do HD, ako mám doma film Utečenec, Top gun a pod., tak som za. Ak by to mal byť ale štýl kvality novinových DVD atráp, tak to nie.[/quote]


Co se týče těch starších českých filmů, tak ty jsou celkem OK. Jedná se o DVD se stejným obsahem, který se někdy před pěti lety prodávaly za několik set. Akorát byly v klasický DVD krabičce.
vivid.sk (11472)|30.1.2010 23:11
Fricoolinek2> ono to naozaj vyslo ? (a ja som myslel, ze to bude dobry joke)
Fricoolinek2 (675)|30.1.2010 23:51
[quote=vivid.sk;263370]Fricoolinek2> ono to naozaj vyslo ? (a ja som myslel, ze to bude dobry joke)[/quote]

JJ, je to skutečně tak. Zřejmě to muselo bejt hodně nedávno.

Ve Francii třeba taky vyšly Čeníci / Žandári s Louis de Funésem. To už je ale nějaký čas, protože médiem, na kterym vyšly bylo HD-DVD.

Pytkin (7947)|31.1.2010 00:44
NO tak hosi .. Zase az tak neodsudzujte ten dabing .. Najdu sa filmy , kde je SK dabing lepsi ako original .. Napada ma trebars Cars .. To je v originale aj v cestine dost velky grc ..
ai (2993)|31.1.2010 02:36
..to s tema hardiskama to je nekonecny proces , prehazovani, trideni ,aby byly veci co maji byt dohromady pri sobe a neustale nejmene 2x na jinych HDD. Kapacita disku se zvetsuje, home videa pribyvaji a neustale se to musi s tech mensich davat dokupy na ty vetsi :-) apod.

Ty HD ceske klasiky to bych velice rad take privital, ale tam bude tez dulezity enkoding a pristup zrejme asi je treba si s tim dat nejakou praci a taky si tipuju, ze teoreticky by mohlo byt i vice verzi podle kvality a tedy tomu bude odpovidat i cena.
Fricoolinek2 (675)|31.1.2010 06:07
[quote=ai;263380]. a taky si tipuju, ze teoreticky by mohlo byt i vice verzi podle kvality a tedy tomu bude odpovidat i cena.[/quote]

Jak to myslíš? Nějak takhle?

1) AVCHD disk s bitratem 8 Mb/s a se základníma korekcema obrazu za 149 Kč
2) Blu-Ray s bitratem 25 Mb/s a s rozsáhlýma obrazovejma korekcema za 299 Kč.

To asi ne, že jo? ;-)

BTW: Existuje něco jako nějaký komerční prodej (lisovaných) AVCHD disků? (Nedivil bych, kdyby takhle vycházelo péčko, tušim že kdysi vycházeli VCDčka s péčkem. Ještě upozorním, že samozřejmě to vím všechno pouze z doslechu ;-) )
BOBA (590)|31.1.2010 08:56
[quote=Fricoolinek2;263383]
BTW: Existuje něco jako nějaký komerční prodej (lisovaných) AVCHD disků? (Nedivil bych, kdyby takhle vycházelo péčko, tušim že kdysi vycházeli VCDčka s péčkem. Ještě upozorním, že samozřejmě to vím všechno pouze z doslechu ;-) )[/quote]


Případně jsi to kupoval pro kamaráda :)
StD (8612)|31.1.2010 09:29
Mě jenom uniká smysl, proč jste tenhle thread nezaložili v sekci Filmy? Vždyť o tom to je, ne?! Tady v Pokecu je to opravdu jen ten pokec. :BB:

BTW Už máte uhádnutou dnešní Víkendovou Filmovou Hádanku?

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20788
vivid.sk (11472)|31.1.2010 10:02
[quote=Pytkin;263376]NO tak hosi .. Zase az tak neodsudzujte ten dabing .. Najdu sa filmy , kde je SK dabing lepsi ako original .. Napada ma trebars Cars .. To je v originale aj v cestine dost velky grc ..[/quote]
To nemyslis vazne, vsak. Hlavne ten slovensky 2.0 stream, ktory bol dodavany na DVD. (to je ako za trest) A hlas Paula Newmana nehradis ...nikdy a nicim. (Sally mi v originale moc nesedi, ale inak perfektne, ako vsetky Pixarovky v originale, takisto ich vyborny zvukovy mastering)
Pitomec (10211)|31.1.2010 12:21
[quote=jarino1978;263347]a čo takto Angelika ? Ale ak by vyšla v SK dabingu, môžem si byť istý, že by tú slovenskú zhovadilosť nikto nekúpil...[/quote]
Nepochybně by to vyšlo ve F, CZ a SK jazykové verzi - na ten jeden BR disk se to snad vejde, ne? :-) A navíc i pro distributora je to míň práce...
martin_54 (331)|31.1.2010 14:06
Vrátím se k původní otázce tématu.
Podle mě je to věc poptávky, takže, až bude více rozšířena HD mezi lidmi budou se i více přepisovat filmy. Čím více HD zobrazovačů a přehrávačů (ať je to BD, či jiný) tím více se bude prodávat a trh cenu stlačí dolu.
CD vypalovačku pamatuju za 80tisíc CD-ROM médium za 200Kč, plazma stála od 250 do 500 tisíc a kde jsou dnes...
Kvalitní přepis je sice drahá záležitost, ale na druhou stranu filmový archiv tak může vytvořit i kvalitní digitální kopii pro archivní účely.
Pitomec (10211)|31.1.2010 14:27
Ono to s BR stejně časem dopadne jako s DVD, tj. přepis na BR pojede z analogové Bety, šup s tím do papírovýho obalu a hurá na stánek za 49Kč 9-)
michal.kolesa (29)|31.1.2010 14:31
Proč jsou Bluray disky zatím tak drahé? je to vysokou poptávkou (když je poptávka vysoká tak jsou vysoké ceny) nebo drahou výrobou (tím, že film se musí natočit dražší kamerou, postprodukovat jej na výkonějším PC,... )?
Pitomec (10211)|31.1.2010 14:36
Je to tím, že se každý výrobce snaží z novinky vyždímat maximum, jinak v tom nic nehledej, protože výroba BR (jak disků, tak playerů) není o nic dražší než totéž v DVD.
michal.kolesa (29)|31.1.2010 14:45
V příspěvku nahoře je psáno, že i starší filmy se dají sehnat na BR a ty novinky nejsou. Ono je to slovensky tak jsem to možná špatně přečetl a tím nesprávně pochopil.
vivid.sk (11472)|31.1.2010 14:53
michal.kolesa> daju, vydavatelia vydavaju svoje najlepsie filmy, pretoze predpokladaju, zesi ich ludia kupia (pozri si imdb top 250 a kolko z nich uz vyslo - napr taky Godfather a to novinka zdaleka nieje :)

Samozrejme terajsie filmy vychadzaju na BD automaticky (paralelne s DVD nosicmi)
jarino1978 (8045)|31.1.2010 15:12
[quote=Pitomec;263462]Ono to s BR stejně časem dopadne jako s DVD, tj. přepis na BR pojede z analogové Bety, šup s tím do papírovýho obalu a hurá na stánek za 49Kč 9-)[/quote]

- no, už len to by chýbalo...

[quote=Pitomec;263466]Je to tím, že se každý výrobce snaží z novinky vyždímat maximum, jinak v tom nic nehledej, protože výroba BR (jak disků, tak playerů) není o nic dražší než totéž v DVD.[/quote]

- asi tak nejak
jarino1978 (8045)|31.1.2010 15:22
[quote=Pytkin;263376]NO tak hosi .. Zase az tak neodsudzujte ten dabing .. Najdu sa filmy , kde je SK dabing lepsi ako original .. Napada ma trebars Cars .. To je v originale aj v cestine dost velky grc ..[/quote]

- ja to otočím takto : poznám zopár filmov ( seriálov ), kde mi viac sedí SK dabing, ako CZ. Ale originál je originál.
- napr. taký ALF, PRIATELIA - tam mi viac sedí SK dabing, ako CZ
- ale také rýchlo-perly, ako vidím na TV JOJ, TV MARKIZA - večné kolečko : Vajda, Studenková a spol. A tie výrazy : SK : doriti a pod. ma len vytáčajú...
- kedysi bola jedna relácia, kde jeden herec nabonzoval na dabingové štúdia, že majú podpísané zmluvy len s určitými vyvolenými a na Vajdu myslím nabonzoval, že za deň stihne nadabovať X desiatok filmov a že je to strašná sranda. To musí byť kvalita. Veď to nakoniec aj poznať.

[quote=Pitomec;263419]Nepochybně by to vyšlo ve F, CZ a SK jazykové verzi - na ten jeden BR disk se to snad vejde, ne? :-) A navíc i pro distributora je to míň práce...[/quote]
- tie posledné novinové DVD majú len 1 zvukovú stopu, naviac sú ako z papiera
- sú to tie pokakané re-edítie
- alebo len na Slovensku máme takýto odpad ?
Pitomec (10211)|31.1.2010 15:26
I tady jsou stejně "kvalitní" DVD disky. Ale ono tomu u BR nebude jinak, bohužel nikdo nezaručí, že přepis na BR nebude z tý Bety (jak jsem psal výše), ale bude z filmovýho originálu tak jak má být (tj. už žádný opižlaniny na 4/3 Pan&Scan, ale formát v jakým to bylo natočený). A u CZ a SK produkce to platí dvojnásob, protože zdejší trh je příliš malý...
Fricoolinek2 (675)|31.1.2010 16:33
[quote=Pitomec;263490]I tady jsou stejně "kvalitní" DVD disky. Ale ono tomu u BR nebude jinak, bohužel nikdo nezaručí, že přepis na BR nebude z tý Bety (jak jsem psal výše), ale bude z filmovýho originálu tak jak má být (tj. už žádný opižlaniny na 4/3 Pan&Scan, ale formát v jakým to bylo natočený). A u CZ a SK produkce to platí dvojnásob, protože zdejší trh je příliš malý...[/quote]

Aby bylo BD z analogový bety, která má kolik? 400 řádek? To se mi zdá absurdní...
Pitomec (10211)|31.1.2010 17:48
[quote=Fricoolinek2;263503]Aby bylo BD z analogový bety, která má kolik? 400 řádek? To se mi zdá absurdní...[/quote]
Sice nevím kdes to číslo sehnal, ale když dneska může být televizní HD vysílání v podobě 4/3 Pan&Scan (upscalováno z SD), tak proč by totéž nemohlo být i na BR?
Fricoolinek2 (675)|31.1.2010 22:21
[quote=Pitomec;263512]Sice nevím kdes to číslo sehnal, ale když dneska může být televizní HD vysílání v podobě 4/3 Pan&Scan (upscalováno z SD), tak proč by totéž nemohlo být i na BR?[/quote]

Tak něco jinýho je víceméně testovací vysílání Novy nebo ČT a něco jinýho je prodávání BD disků. Na takovejhle "švindl" by si možná i ČOIka posvítila.
vivid.sk (11472)|31.1.2010 22:39
To je dobra tema. Ono je to otazne, ci by si nieco dosiahol.
Takto isto totiz nemusis byt spokojny s kvalitou AudioCD nahravky (co je aj vacsinou pravda, pretoze ten mastering je jednoducho odflaknuty a na dobrej aparature to velakrat znie nanic).

Takisto BD, kupujes film na takom nosici, v BD rozliseni. Ale pokial by ti tam niekto flakol obsah upscalovany z "bety", tak ???
StD (8612)|31.1.2010 22:50
[quote=Fricoolinek2;263553]...Na takovejhle "švindl" by si možná i ČOIka posvítila.[/quote]
A kde svítíš pro tu ČOI teď? Tohle se děje v oboru DVD dnes a denně. Jak jim to chceš dokázat jinak, než že si to nekoupíš? Už jsem na tohle téma tady pár threadú založil (naposledy Waldo Pepper) i s ilustracemi. Tak můžeš pokračovat i s těmi slavnými BD.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21376
Pytkin (7947)|1.2.2010 00:56
[quote=vivid.sk;263391]To nemyslis vazne, vsak. Hlavne ten slovensky 2.0 stream, ktory bol dodavany na DVD. (to je ako za trest) A hlas Paula Newmana nehradis ...nikdy a nicim. (Sally mi v originale moc nesedi, ale inak perfektne, ako vsetky Pixarovky v originale, takisto ich vyborny zvukovy mastering)[/quote]

je to asi vec vkusu .. mne anglicke hlasy vobec nesedia k tym postavam .. teraz nehovorim o technickej kvalite , ale o dabingu ..
Pytkin (7947)|1.2.2010 00:59
[quote=jarino1978;263489]
- ale také rýchlo-perly, ako vidím na TV JOJ, TV MARKIZA - večné kolečko : Vajda, Studenková a spol. A tie výrazy : SK : doriti a pod. ma len vytáčajú...
[/quote]

Ten dabing stoji 5 korun a film sa dabuje 2-3 dni .. Nikto neni ochotny viac zaplatit .. Takze sa neni comu cudovat .. To je trhova ekonomika .. Ich nezaujima , ze sa nam to nepaci ..
Pytkin (7947)|1.2.2010 01:01
[quote=vivid.sk;263561]
Takisto BD, kupujes film na takom nosici, v BD rozliseni. Ale pokial by ti tam niekto flakol obsah upscalovany z "bety", tak ???[/quote]

no .. upscalovane BD cez kvalitny upscaler bude stale lepsie , ako DVD ..
kajko (14)|1.2.2010 09:21
[quote=michal.kolesa;263463]Proč jsou Bluray disky zatím tak drahé? je to vysokou poptávkou (když je poptávka vysoká tak jsou vysoké ceny) nebo drahou výrobou (tím, že film se musí natočit dražší kamerou, postprodukovat jej na výkonějším PC,... )?[/quote]

Ale to je přece prosté. BR disky jsou tak drahé proto, že je lidi málo kupují. A lidi je málo kupují proto, že jsou tak drahé.

Osobně si myslím, i když mě to mrzí, že Blueray disky jsou slepou cestou, která nikam nevede a brzo skončí. A to především kvůli cenové politice. Kdyby cena BR byla aspoň o pár desetikorun nižší než stejný titul na DVD, tak by všichni houfně přešli na BR a díky většímu prodeji by cena mohla dál klesnout. Za současného stavu dřív než se technika Blueray stačí rozvinout tak, aby ji lidi měli v dostatečném množství doma, bude tu už dávno jiný způsob šíření obsahu, nejspíš online přehrávání prostřednictvím internetu.