Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Automaticke zapnuti Plasmy pres SCART (UPC)

maldaclan (4)|8.9.2008 09:14
Zdravim,
moje stara televize se automaticky zapinala kdyz sem zapnul setupbox.
Ted sem vymenil za Panasonic TH-37PX8E (mam propojeno tim stejnym scart kabelem) a automaticky se nezapne.Automaticke zapinani sem vyzkousel jak na scart 1 i 2 a nic :( Neresil uz nekdo stejny problem? PLEASE HELP
Miche (38)|9.9.2008 13:07
No to by me taky zajimalo ...... taky mi DVD ani SATprijimac nereaguje pres SCART ......
Man5on (661)|9.9.2008 13:46
Mě se sat i dvd aut.přepne alespoň na požadovaný AV vstup, kdežto třeba PS3 se na svůj AV vstup HDMI samo nepřepne vůbec.
janku (4)|9.9.2008 19:46
[QUOTE=maldaclan;190912]Zdravim,
moje stara televize se automaticky zapinala kdyz sem zapnul setupbox.
Ted sem vymenil za Panasonic TH-37PX8E (mam propojeno tim stejnym scart kabelem) a automaticky se nezapne.Automaticke zapinani sem vyzkousel jak na scart 1 i 2 a nic :( Neresil uz nekdo stejny problem? PLEASE HELP[/QUOTE]

Mam presne ten isty Panasonic TH-37PX8E a zapina sa mi automaticky aj Openbox a aj DVD. Vsetko je prepojene cez SCART. Vyskusaj este tovarenske nastavenie, mozno to pomoze.
Puup (71)|10.9.2008 11:07
Rodice maji doma DVD prehravac pres HDMI a stb od satelitu pres SCART a sam se chyta jen ten SCART, hdmi ani tuk.
maldaclan (4)|10.9.2008 14:20
to Man5on: vstupy mi to pak taky prepina kdyz mam zaplou televizi a zapinam jednotiliva zapojena zarizeni.
Ja ale chci aby mi to zaplo telku kdyz zapnu UPC setupbox. JESTE ZKUSIM TOVARNI NASTAVENI
janku (4)|10.9.2008 19:51
[QUOTE=maldaclan;191097]to Man5on: vstupy mi to pak taky prepina kdyz mam zaplou televizi a zapinam jednotiliva zapojena zarizeni.
Ja ale chci aby mi to zaplo telku kdyz zapnu UPC setupbox. JESTE ZKUSIM TOVARNI NASTAVENI[/QUOTE]

Tak to som zvedavy ako sa ti to podari. Poviem pravdu, ze take daco som este nevidel. Jedine, ze by si mal kompatibilne zariadenie od Panasonic a prepojene cez VIERA link.
Aliens_II (380)|11.9.2008 07:56
U SCARTU je problém kabel, není tam podle mě zapojený patřičný pin, teď nevím který, tuším, že 18_ctka. Zkuste kabel vyměnit, ty přes které by to mělo fungovat jsou "více" tlustší. Osobně mám ověřeno, že různé typy TV normálně chodí. Panasonic, Samsung a další.

U HDMI nic neprobudíte i kdyby jste se rozkrájeli, páč v kabelu mezi přístrojem a TV není nic, žádný signál, který by to probuzení, či přepnutí provedl.

Nemluvím zde o různých systémech různých značek, jako je např. Anynet a další, kde zařízení stejné značky by se "mohla" společně zapnout, ale tam to je řešené jinak.
marek62 (168)|11.9.2008 09:08
aliens: ja toto resil doma, me i nasemu detovi se to dela automaticky, ja myslel, ze je to vlastnosti televizoru, oba mame Thomson, zene na loznicove male Philips a dceri na Tesle to nejde. Pokud by to bylo kabelem, jak poznam v krame, ze to ma obsazene vsechny piny tak, jak to ma byt? Sice o nic nejde, ale je pohodlnejsi vsechno obsluhovat podle situace jen ovladacem od set-top boxu nebo DVDckem. Nasel jsem tento odkaz: http://www.euroshop.cz/products/nintaus/scart1.htm
Porozumel jsem spravne, ze by to mel byt pin 8? Diky za radu.
Aliens_II (380)|11.9.2008 09:46
[QUOTE=marek62;191183]aliens: ja toto resil doma, me i nasemu detovi se to dela automaticky, ja myslel, ze je to vlastnosti televizoru, oba mame Thomson, zene na loznicove male Philips a dceri na Tesle to nejde. Pokud by to bylo kabelem, jak poznam v krame, ze to ma obsazene vsechny piny tak, jak to ma byt? Sice o nic nejde, ale je pohodlnejsi vsechno obsluhovat podle situace jen ovladacem od set-top boxu nebo DVDckem. Nasel jsem tento odkaz: http://www.euroshop.cz/products/nintaus/scart1.htm
Porozumel jsem spravne, ze by to mel byt pin 8? Diky za radu.[/QUOTE]

Pravdu máš příteli, je to osmička.
Taky je to taky popsané http://goro.czweb.org/electronics_scart.php

Fungovat by to mělo tak, že pokud aktivuješ settopbox, tak

za a: jestli je TV ve Standby módu, měla by se automaticky zapnout do AV, kde vysílá ten STB.
za b: když čučíš na TV z anténího vstupu, nebo já nevím na video na druhém scartu a zapneš STB, tak se zase přepne TV do AV vstupu, který ten signál vydal. To je ta teorie. V praxi vím, že to chodí, to je jasný.

Kabel bývá většinou o něco dražší a taky od těch lepších výrobců má na obalu schéma zapojení, taky je tlustší než normálně. No v Hypernově to asi bude jen tak hozené v regále, ale podle tloušťky by se to dalo koupit. Třebas tady je to napříkald jasné: http://www.elektro-partner.cz/scart-scart-21-pin-plne-zapojeni-stineny-15-m-scartkabel150/obchod/, ale tady máš zase ten co nechodí http://www.datapoint.cz/kabel-scartm-scartm-2m//dp/ a v tom je právě ten rozdíl.
marek62 (168)|11.9.2008 10:26
aliens: diky za vysvetleni, asi jsem na svych holcickach doma z neznalosti setril. Myslel jsem, ze je scart jako scart a musi splnovat nejaky univerzalni normy. Jak jsem starej, tak jsem blbej :-)
artam (1147)|11.9.2008 14:10
[QUOTE=Aliens_II;191182]U HDMI nic neprobudíte i kdyby jste se rozkrájeli, páč v kabelu mezi přístrojem a TV není nic, žádný signál, který by to probuzení, či přepnutí provedl.[/QUOTE]

Samozrejme, toto tvrdenie je nezmysel. :-)
HDMI pouziva specialny signal CEC na ovladanie zariadeni (zap/vyp, prepnutie a/v vstupov atd.), ktory je vedeny samostatnym dratom a je na HDMI konektore na pine 13. Zapojenie tohto pinu na kabli je POVINNE. Problem je len v tom, ze implementacia riadiaceho protokolu v zariadeniach je VOLITELNA, a teda nie vsetci to pouzivaju.

[QUOTE=Aliens_II;191182]Nemluvím zde o různých systémech různých značek, jako je např. Anynet a další, kde zařízení stejné značky by se "mohla" společně zapnout, ale tam to je řešené jinak.[/QUOTE]

Zas dalsi nezmysel...
CEC pouziva AV Link protokol, ktory je priemyselnym standardom pre obojsmernu seriovu komunikaciu a v HDMI je definovany uz od jeho verzie 1.0, naposledy bol doplneny v HDMI 1.3a, rozsireny o dalsie prikazy pre timer a audio.

Alternativne nazvy pre CEC su:
Anynet (Samsung), Aquos Link (Sharp), BRAVIA Theatre Sync (Sony), Kuro Link (Pioneer), Regza Link (Toshiba), RIHD (Onkyo), Simplink (LG), Viera Link/EZ-Sync (Panasonic/JVC), Easylink (Philips), NetCommand (Mitsubishi).

AnyNet nie je
artam (1147)|11.9.2008 14:12
ehm, ten posledny riadok "AnyNet nie je" tam uz nemal byt, prosim ignorovat ;-)
Aliens_II (380)|11.9.2008 20:52
[QUOTE=artam;191252]Samozrejme, toto tvrdenie je nezmysel. :-)
HDMI pouziva specialny signal CEC na ovladanie zariadeni (zap/vyp, prepnutie a/v vstupov atd.), ktory je vedeny samostatnym dratom a je na HDMI konektore na pine 13. Zapojenie tohto pinu na kabli je POVINNE. Problem je len v tom, ze implementacia riadiaceho protokolu v zariadeniach je VOLITELNA, a teda nie vsetci to pouzivaju.



Zas dalsi nezmysel...
CEC pouziva AV Link protokol, ktory je priemyselnym standardom pre obojsmernu seriovu komunikaciu a v HDMI je definovany uz od jeho verzie 1.0, naposledy bol doplneny v HDMI 1.3a, rozsireny o dalsie prikazy pre timer a audio.

Alternativne nazvy pre CEC su:
Anynet (Samsung), Aquos Link (Sharp), BRAVIA Theatre Sync (Sony), Kuro Link (Pioneer), Regza Link (Toshiba), RIHD (Onkyo), Simplink (LG), Viera Link/EZ-Sync (Panasonic/JVC), Easylink (Philips), NetCommand (Mitsubishi).

AnyNet nie je[/QUOTE]

Dobře no, díky teda za opravy a rozšíření vědomostí. Je třeba se stále učit. Nechápu ale , že neznám ani jednu TV, která onen řídící signál, jak píšeš, umí zpracovat. Ty nějakou znáš a viděl jsi, jak to funguje?
nettopejr (20)|13.9.2008 20:08
tak to abych zítra vzal měřák a prozvonil si scart, protože mě to teda nefunguje a bylo by to supr- mohl bych vynechat jedno DO.
(37px8+Openbox X820)
.....
Tak proměřeno a všechny piny někam vedou, tak nevím.....žeby nějaký nastavení?????
nettopejr (20)|14.9.2008 12:46
tak nevím všechny piny mi někam vedou a stejně mi to nezapíná.....že by nějaké nastavení TV nebo satu??
maldaclan (4)|16.9.2008 11:49
koupil sem peknej plnej SCART se zlatejma konektorama :) a televizi zresetnul do tovarniho nastaveni a porad se to nezina automaticky. Jak mate nastaveny treba Qlink? je tam nastaveni pro vstup scart. Jinak vypinani a zapinani mam v te nabidce zapnuto a dokonce sem nechal i viera link