Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LCD - automatické přepínání formátu?

quaero (141)|23.3.2008 21:36
Ahoj lidi,
něco jsem zaslechl o tom že Samsung s tímto má problémy. Může mi někdo vysvětlit o co se jedná? Co konkrétně Samsung přepíná špatně? Koukám že videoexpert ted' zlevnil le32r86bd tak přemýšlím že bych do toho šel.

http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-80-93-cm/samsung-le32r86bd
Aliens_II (380)|24.3.2008 18:45
[QUOTE=quaero;170197]Ahoj lidi,
něco jsem zaslechl o tom že Samsung s tímto má problémy. Může mi někdo vysvětlit o co se jedná? Co konkrétně Samsung přepíná špatně? Koukám že videoexpert ted' zlevnil le32r86bd tak přemýšlím že bych do toho šel.

http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-80-93-cm/samsung-le32r86bd[/QUOTE]

Některé Samsungy s určitým firmwarem neumí rozpoznat, resp. přepnout obraz tak, jak je vysílán.
Běží-li něco v 4:3 a má-li člověk nastaven autoformát, tak to prostě do těch 4:3 s ořezaným krajem nepřepne
a nebo to má vše nativně ve 4:3 a příjde-li něco v 16:9 tak se to do toho 16:9 taky nepřepne. Musíš si člověk pořád hrát s roztahováním obrazu a podobně. Ze začátku mě to hodně štvalo, pak jsem si zvykl.
teplitz (251)|25.3.2008 16:49
[QUOTE=quaero;170197]Ahoj lidi,
něco jsem zaslechl o tom že Samsung s tímto má problémy. Může mi někdo vysvětlit o co se jedná? Co konkrétně Samsung přepíná špatně? Koukám že videoexpert ted' zlevnil le32r86bd tak přemýšlím že bych do toho šel.

http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-80-93-cm/samsung-le32r86bd[/QUOTE]

Automatický formát slouží zejména k tomu, aby byla zaplněná celá plocha obrazovky a současně nebyl obraz víceméně deformován /např. u 4:3/. U Samsungu se starším firmwarem se automatický formát chová stejně jako by byl nastaven na 16:9. Až u nového firmware funguje jak má.
Aliens_II (380)|25.3.2008 17:15
[QUOTE=teplitz;170377]Automatický formát slouží zejména k tomu, aby byla zaplněná celá plocha obrazovky a současně nebyl obraz víceméně deformován /např. u 4:3/. U Samsungu se starším firmwarem se automatický formát chová stejně jako by byl nastaven na 16:9. Až u nového firmware funguje jak má.[/QUOTE]

osobně mě nebaví dívat se na ty roztažené hlavy a těla, snažím se to roztahovat, bohužel pokud člověk kouká na filmáč s titulkama je to na nic, takže přeínám na nativních 4:3 s pruhy na okrajích. Kdyby to dělala ta TV automaticky, vůbec bych se nezlobil, ale není, tak není, no. Na analogu, kde je dokonce rozměr obrazu signalizován, to taky nechodí, takže na prd. Ale což, 19:9 se pomalu rozšiřuje, tak jsem si zvykl, no.
teplitz (251)|25.3.2008 17:24
[QUOTE=Aliens_II;170381]osobně mě nebaví dívat se na ty roztažené hlavy a těla, snažím se to roztahovat, bohužel pokud člověk kouká na filmáč s titulkama je to na nic, takže přeínám na nativních 4:3 s pruhy na okajích. Kdyby to dělal ta TV automaticky, vůbec bych se nezlobil, ale není, tak není, no. Na analogu, kde je dokonce rozměr obrazi signalizován to taky nechodí, takže na prd. Ale což, 19:9 se pomalu rozšiřuje, tak jsem si zvykl, no.[/QUOTE]
No, alespoň můj Philips toto umí i s titulkama. Obraz 4:3 roztáhne na celou plochu bez větších deformací a zároveň jsou vidět i titulky /těsně na spodní hraně obrazovky ve dvou řadách./ Navíc se s titulkama dá údajně ještě hýbat /zatím jsem neměl potřebu zkoušet/
Xmichal (11)|27.3.2008 21:32
Mam 40M87BD s FW 2008 a jeste sem se tady od nikoho nedovedel zda ten novej FW reší automatickej format i u analogu (DVB-T nemam) Tak estli mate nekdo info jestli to uz konecně fuguje dik.
Chci to tahnout do servisu az to bude tutovka...