Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Propojení TV vs. Domácí kino

Neregistrovaný (0)|30.1.2015 21:36
Tazatel: Janekdeeste

Znění dotazu: Dobrý den,

rád bych se dopátral informace, zda propojím novou TV Panasonic Viera TX-48AS640E se starším domácím kinem PHILIPS HTS 3510. Samozřejmě propojené DVD přes HDMI do TV mám, ale mě se jedná o normální sledování TV či z HDD aby zvuk šel přes kino. Nyní to mám přes sluchátka a vím, že kino umí do jisté míry rozklíčovat SURR do prostorového zvuku, ale není to ono. Mělo by to jít přes RCA, ale to kino nepodporuje. Navíc nevím, jak poslat TV (DVB-C) třeba na HDMI2 to nelze? Co prosím navrhujete? Je lepší pořídit lepší zvuk? Třeba AVR? Díky moc

Technika, které se dotaz týká: Panasonic Viera TX-48AS640E - TV
PHILIPS HTS 3510 - domácí kino
KamilZ (10277)|30.1.2015 23:46
Ke zvuku si přečti tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434489&viewfull=1#post434489

AVR lze jen doporučit, ale jen abys měl lepší zvuk z tuneru TV je asi zase mírně overkill.

Dotazu na DVB-C a HDMI nerozumím, ale žádná TV nemá HDMI jako výstupní, jsou to jen vstupy, pokud to tak myslíš.
janekdeeste (3)|31.1.2015 08:10
Jo rozumím, děkuji. Samozřejmě bych AVR nepoužíval jen na TV vysilani, je to docela drahé. Můžete mi prosím doporučit nějaké cenově dostupné řešení prostorového zvuku, který bude kvalitou odpovídat výše zmíněné TV? DVD ani Blue ray nepouzivam pouze externí úložiště nebo PC jako přehrávač, je tedy zbytecne kupovat nové domácí kino...staci odkaz na nejake vlakno děkuji moc
vivid.sk (11472)|31.1.2015 10:41
[QUOTE=janekdeeste;506803]který bude kvalitou odpovídat výše zmíněné TV[/QUOTE]
Ako s poziadavkou na zvuk suvisi tato TV? Zavisi na tebe do akej miery pozadujes zvuk za dolezity, presnejsie, aky rozpocet si urcis. Slovne spojenie "TV vysilani" nieje uplne stastne. Niekto moze primarne sledovat HBO HD ako TV vysilani a ziska pouzitelny multikanalovy originalny zvuk. Ak niekto sleduje spravy, kde multikanal nepotrebujes vobec, stacia pouzitelne stereo repraciky. Urci si prority a rozpocet, nasledne sa da radit, co dalej.