Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Upozornění Samsung LE32A756

machacekl (6)|27.11.2008 13:55
Chtěl bych upozornit zájemce, kteří uvažují nad pořízení LCD Samsung LE32A756, že všichni internetoví prodejci a dokonce také na stránkách http://www.samsung.cz je nesprávně uvedena šířka této LCD. Všude na internetu můžete najít uvedenou šířku 806 mm (prodejci to zřejmě od výrobce opsali), což není správně. Skutečná šířka je 826 mm - tedy o 2 cm více, než uvádí všechny zdroje. Tento správný údaj můžete najít, pokud si na stránce http://www.samsung.cz stáhnete návod k této LCD v pdf - tam je správně uvedeno 826 mm.

Tuto informaci zde dávám potencionálním zájemcům proto, že i já jsem kvůli rozměrům obývací stěny nemohl uvažovat o větší tv, než 32". Televize dorazila, v přiloženém manuálu je napsán rozměr 826 mmm a tv skutečně měří oněch 826 mm. Mně to vyšlo do stěny jen tak tak. Takže pozor.

Jinak s tv jsem zatím jakž takž spokojený (myslím s obrazem), ale zatím mám jen analog příjem, takže čekám, že až přejdu na digi, bude to snad ještě lepší (aspoň doufám).

Luděk
OO7 (192)|29.11.2008 01:44
machacekl na jaké digi chceš přejít? snad ne na Digi-tv a jestli ano tak na lepší signál rychle zapomeň, já jsem měl Digi-tv přes rok a analog jsem měl daleko lepší, ta si to pořádně rozmysli....
drto (341)|29.11.2008 11:07
digi-tv je v pohode. mam ju asi pol roka a som s nou spokojny. datovy tok na digi-tv sa o dost zlepsil oproti minulosti
psv1 (458)|29.11.2008 12:07
[QUOTE=drto;204341]digi-tv je v pohode. mam ju asi pol roka a som s nou spokojny. datovy tok na digi-tv sa o dost zlepsil oproti minulosti[/QUOTE]

No i přesto je signál o 1/3 horší než v DVB-T.
drto (341)|29.11.2008 12:50
[QUOTE=psv1;204355]No i přesto je signál o 1/3 horší než v DVB-T.[/QUOTE]

v poho ja som ani nehovoril ze maju skvely signal ale to ze datovy tok zlepsili a nie je to vobec tragicke ako tu mnohi popisuju. ako som tu uz pisal nespocetne vela krat tak ja som s ich signalom spokojny. a poznam aj viacerych ludi co maju rovnaky nazor ako ja
jany (96)|29.11.2008 12:51
[QUOTE=drto;204360]v poho ja som ani nehovoril ze maju skvely signal ale to ze datovy tok zlepsili a nie je to vobec tragicke ako tu mnohi popisuju. ako som tu uz pisal nespocetne vela krat tak ja som s ich signalom spokojny. a poznam aj viacerych ludi co maju rovnaky nazor ako ja[/QUOTE]

A na com to kukas ??
drto (341)|29.11.2008 12:56
Lg 3000
jany (96)|29.11.2008 13:02
No tak na takej 32" to nieje celkom dobre vidiet, ci sa to vysiela s dobrym datovym tokom alebo nie. Ja chcem kupit 50" ale plazmu a chcel soom vediet ako su na tom programy s digi a upc direct
drto (341)|29.11.2008 13:18
[QUOTE=jany;204364]No tak na takej 32" to nieje celkom dobre vidiet, ci sa to vysiela s dobrym datovym tokom alebo nie. Ja chcem kupit 50" ale plazmu a chcel soom vediet ako su na tom programy s digi a upc direct[/QUOTE]

mam 42" lg 3000 a ako som uz pisal ja som spokojny. nehovorim ze by to nemohlo byt lepsie ale zasa co by clovek chcel za 300,- mesacne :) a maju hafo programov ktore clovek samozrejme ani nevyuzije :)
jany (96)|29.11.2008 13:33
No keby si to aspon vedeli rozdelit a kladli doraz aspon na najsledovanejsie programy a tym priradili aj najvyssi datovy tok, ale skoda reci
sorry, myslel som si, ze mas 32", takze na 42" to je este hrsie a na 50" co chcem ja to bude asi super zle, len dufam, ze plazma to trosku zahladi, pretoze 50" LCD a digi asi nejde dokopy :)
machacekl (6)|1.12.2008 08:24
Pro 007: Měl jsem na mysli, že bych přešel na digitální signál - a to buď od UPC a nebo možná - v našem městě provozuje jedna společnost internetové připojení. A od nového roku budou nabízet také digitální TV připojení. Tak ještě uvidím, s jakou nabídkou přijdou.
Trošku mě ten názor zklamal - já jsem se domníval, že digitální příjem bude dávat kvalitnější obraz, než stávající analog.
Luděk
maxakapsa (3)|3.12.2008 14:24
Dobry den, ma tato LCD televize LE32A756 jeste klasicky antenni vstup pro analogovy prijem, prijimam kabelovku pres antenni vstup, tak chci mit jistotu.Na nekterych shopech (alza) uvadi jen DVB-T. Od Machacka vidim, ze prijima pres analog, ale radsi se jeste jednou blbe zeptam. Diky za odpoved.
machacekl (6)|3.12.2008 16:34
Ano, tato televize má vstup pro analog. Využívám analog příjem od UPC. Jenom mě zaskočil příspěvek od 007, že digitální příjem by měl být horší, než mám dnes přes analog. Nerozumím tomu.
Luděk
johni (87)|3.12.2008 21:30
[QUOTE=machacekl;205087]Ano, tato televize má vstup pro analog. Využívám analog příjem od UPC. Jenom mě zaskočil příspěvek od 007, že digitální příjem by měl být horší, než mám dnes přes analog. Nerozumím tomu.
Luděk[/QUOTE]
Pro digi příjem od UPC dostaneš zdarma STB, který se připojí přes SCART-obraz proti analogu u lepších stanic-nebe a dudy.
machacekl (6)|4.12.2008 15:35
Johni, děkuji. UPC zvažuji jako jednu ze dvou variant. Tou druhou by měla být společnost, která u nás doposud poskytuje internetové připojení, ale po Novém roce chtějí začít poskytovat také digitální signál TV. Prohlašují, že budou levnější, než UPC nebo O2. Tak ještě počkám.
Chtěl bych se ještě zeptat na UPC. Pořídil jsem si k této televizi domácí kino LG HRT403DA (včera mi ho doručili). Šlo mi o to, abych mohl nahrávat na rekordér pořady z TV (plánování na 5-7 dnů dopředu). Pokud bych si pořídil digitální příjem od UPC, tak bych údajně nemohl přes ten jejich STB plánovat ono nahrávání. Slyšel jsem, že bych si musel pronajmou jejich STB s vnitřní pamětí (pak bych mohl toto nahrávání s časovým předstihem zadávat) a pak bych to stáhl do mého rekordéru, kde bych mohl třeba vystříhat reklamy a dále s tou nahrávkou pracovat. Pronájem tohoto STB pak stojí údajně 150 Kč/měsíc.
Omlouvám se, že to píšu takhle laicky - moc těm věcem nerozumím. Jen se zeptám - je moje úvaha správná?
Díky. Luděk
MlokCZ (636)|4.12.2008 15:41
[QUOTE=machacekl;205277]Johni, děkuji. UPC zvažuji jako jednu ze dvou variant. Tou druhou by měla být společnost, která u nás doposud poskytuje internetové připojení, ale po Novém roce chtějí začít poskytovat také digitální signál TV. Prohlašují, že budou levnější, než UPC nebo O2. Tak ještě počkám.
Chtěl bych se ještě zeptat na UPC. Pořídil jsem si k této televizi domácí kino LG HRT403DA (včera mi ho doručili). Šlo mi o to, abych mohl nahrávat na rekordér pořady z TV (plánování na 5-7 dnů dopředu). Pokud bych si pořídil digitální příjem od UPC, tak bych údajně nemohl přes ten jejich STB plánovat ono nahrávání. Slyšel jsem, že bych si musel pronajmou jejich STB s vnitřní pamětí (pak bych mohl toto nahrávání s časovým předstihem zadávat) a pak bych to stáhl do mého rekordéru, kde bych mohl třeba vystříhat reklamy a dále s tou nahrávkou pracovat. Pronájem tohoto STB pak stojí údajně 150 Kč/měsíc.
Omlouvám se, že to píšu takhle laicky - moc těm věcem nerozumím. Jen se zeptám - je moje úvaha správná?
Díky. Luděk[/QUOTE]

Za Handan 6000 (to je ten od UPC, který umí nahrávat) budeš platit skutečně 150Kč/měsíčně. Mně to ale nepřijde jako vůbec špatná možnost. Kdybys chtěl u jakéhokoliv řešení (tedy třeba i jiného poskytovatele) si STB s diskem a dvěma tunery pořídit sám (což už jde i u UPC), tak za něj dáš několik tisíc (a to teď myslím pouze SD, kdyby měl být HD, tak přes 10tis.).
Z tohoto pohledu je 150Kč/měsíčně docela férové, protože vývoj jde hrozně rychle dopředu a kdo ví, co bude za dva roky.
housky (4)|4.12.2008 21:06
[QUOTE=maxakapsa;205060]Dobry den, ma tato LCD televize LE32A756 jeste klasicky antenni vstup pro analogovy prijem, prijimam kabelovku pres antenni vstup, tak chci mit jistotu.Na nekterych shopech (alza) uvadi jen DVB-T. Od Machacka vidim, ze prijima pres analog, ale radsi se jeste jednou blbe zeptam. Diky za odpoved.[/QUOTE]

LE32A756 má DVB-T tuner, který umí i analog. Televizi je možno na ovladači přepínat mezi analogem a digitálním příjmem TV/DTV
sklipek (1)|10.12.2008 14:50
[QUOTE=machacekl;205277]Johni, děkuji. UPC zvažuji jako jednu ze dvou variant. Tou druhou by měla být společnost, která u nás doposud poskytuje internetové připojení, ale po Novém roce chtějí začít poskytovat také digitální signál TV. Prohlašují, že budou levnější, než UPC nebo O2. Tak ještě počkám.
Chtěl bych se ještě zeptat na UPC. Pořídil jsem si k této televizi domácí kino LG HRT403DA (včera mi ho doručili). Šlo mi o to, abych mohl nahrávat na rekordér pořady z TV (plánování na 5-7 dnů dopředu). Pokud bych si pořídil digitální příjem od UPC, tak bych údajně nemohl přes ten jejich STB plánovat ono nahrávání. Slyšel jsem, že bych si musel pronajmou jejich STB s vnitřní pamětí (pak bych mohl toto nahrávání s časovým předstihem zadávat) a pak bych to stáhl do mého rekordéru, kde bych mohl třeba vystříhat reklamy a dále s tou nahrávkou pracovat. Pronájem tohoto STB pak stojí údajně 150 Kč/měsíc.
Omlouvám se, že to píšu takhle laicky - moc těm věcem nerozumím. Jen se zeptám - je moje úvaha správná?
Díky. Luděk[/QUOTE]

Ahoj,

už rok mám plasmu Samsung 42", tedy slušně velkou, abych mohl posoudit kvalitu signálu. Přijímám přes digitální satelit. Jednoznačně je digi lepší než analog, možná, že na té 32 to nebude tak znát. UPC jednoznačně vykrádá objem přenášených dat, takže příjem této TV je ve srovnání třeba s Czech Linkem mnohem méně kvalitní. Ani jedna ovšem nevysílá v HD, naše české TV zatím spí (mimo HD Nova). A HD kanály (třeba Eurosport) UPC zatím nenabízí.
Kvalita např. Nova Sport je na UPC je prostě hrozná. Na kvalitou programů přijímaných přes Czech Link se nechá celkem koukat. Musíme si tedy chvíli na to HD počkat. Na Full HD telivizi zapomeň, mimo Blueray nosičů.
Pokud se jedná o nahrávání prográmů, vsoučasné době bych řešil nákupem digitálního Full HD satelitu s hard diskem a výstupem USB. Třeba Mascom je cenově dostupný má 160GB HD, a s Czech linkem ho pořídíš něco pře 10000,-. Má výstup HDMi což i tak zlepší kvalitu signálu a až začne HD vysílání, jako když to najdeš. Jinak bych podle mých zkušeností doporučil vyměnit Scart kabely za opravdu kvalitní a neváhat investovat pár stovek za jeden. Vyplatí se. Na hard disku satelitu si můžeš program sestříhat, hodit ho na flešku a na PC vypálit DVD. V případě že budeš na DVD cpát programy vysílané v HD rozlišení počítej se ztrátou kvality. Jinak je to o koupi Blueray vypalovačky do PC.
Teď kupuju LCD Samsung 32 756 rodičům, tak doufám, že se neseknu. Jo mimochodem, má české menu?

Dík. Honza
MlokCZ (636)|10.12.2008 15:38
[QUOTE=sklipek;206227]Ahoj,

už rok mám plasmu Samsung 42", tedy slušně velkou, abych mohl posoudit kvalitu signálu. Přijímám přes digitální satelit. Jednoznačně je digi lepší než analog, možná, že na té 32 to nebude tak znát. UPC jednoznačně vykrádá objem přenášených dat, takže příjem této TV je ve srovnání třeba s Czech Linkem mnohem méně kvalitní. Ani jedna ovšem nevysílá v HD, naše české TV zatím spí (mimo HD Nova). A HD kanály (třeba Eurosport) UPC zatím nenabízí.
Kvalita např. Nova Sport je na UPC je prostě hrozná. Na kvalitou programů přijímaných přes Czech Link se nechá celkem koukat. Musíme si tedy chvíli na to HD počkat. Na Full HD telivizi zapomeň, mimo Blueray nosičů.
Pokud se jedná o nahrávání prográmů, vsoučasné době bych řešil nákupem digitálního Full HD satelitu s hard diskem a výstupem USB. Třeba Mascom je cenově dostupný má 160GB HD, a s Czech linkem ho pořídíš něco pře 10000,-. Má výstup HDMi což i tak zlepší kvalitu signálu a až začne HD vysílání, jako když to najdeš. Jinak bych podle mých zkušeností doporučil vyměnit Scart kabely za opravdu kvalitní a neváhat investovat pár stovek za jeden. Vyplatí se. Na hard disku satelitu si můžeš program sestříhat, hodit ho na flešku a na PC vypálit DVD. V případě že budeš na DVD cpát programy vysílané v HD rozlišení počítej se ztrátou kvality. Jinak je to o koupi Blueray vypalovačky do PC.
Teď kupuju LCD Samsung 32 756 rodičům, tak doufám, že se neseknu. Jo mimochodem, má české menu?

Dík. Honza[/QUOTE]

Aspoň, že na kabelu UPC už nějaký ty HD kanály má (včetně Eurosportu). Nova sport na UPC na kabelu je to samé, tam jsem teď na chvíli omylem přepnul a to byl šok :-)

Jakmile bude uvažovat použití PC jak píšeš, tak přeci nebude se zabývat nějakým pálením DVD (spousta práce, ztráta kvality) případně BD (zatím vysoké náklady a práce to bude pořád), ale přeci může koukat na HD ripy z počítače, které jsou dostupné ve velmi dobré kvalitě a hned by i získal ohromné množství věcí v HD (já třeba nekoukám téměř na nic jiného). Tedy kdo čekat nechce, tak možnosti HD jsou poměrně velké.

U analogového přenosu se kvalitní kabely opravdu vyplatí, ale dnes bych když bych cokoliv pořizoval rovnou zcela vyloučil jakákoliv zařízení bez hdmi a propojoval jedině přes hdmi.