Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: 3D TV omylem roku?

Jiří Piškula (30)|14.1.2011 11:56
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]3D TV omylem roku?[/SIZE]



Zatímco v loňském roce se z veletrhu CES v Las Vegas šířily především zprávy o 3D televizorech a s tím související proměně našich domácností, letos tato bublina splaskla. I prezident CESu Gary Shapiro si povzdechl, že lidé 3D televizi špatně pochopili. „Udělali jsme chybu, soustředili jsme se na zážitky ze 3D a zapomenuli lidem říct, že 3D televize je hlavně 2D televizor a že ve 3D zatím není možné sledovat všechno,“ uvedl na dotaz redakce Hospodářských Novin.

  • Domníváte se, že byl nástup 3D televizorů jen umělou bublinou?
  • Máte už svůj 3D TV doma? Jak jste s ním spokojeni?

Napište nám svůj názor, zapojte se s ostatními do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
jarino1978 (8045)|14.1.2011 12:22
3D má budúcnosť len vtedy, pokiaľ bude za rozumné prachy, bez 3D okuliarov a s dostatočnou penetráciou 3D obsahu. To si myslím ani nikdy nebude a klasická periodicita ( každých 20 rokov ) bude zachovaná aj teraz a po roku odíde 3D do zabudnutia. Ostane len pri hrách ( PC a konzole ).
Súčasné 3D TV sú nedokonalé a filmy taktiež.
Takže ja to beriem len ako záchranné koleso po dlhých mesiacov obrovských prepadov na trhu spotrebnej elektroniky a masívny prostriedok, ako vytiahnuť z ľudí aj posledné prachy. O ničom to nie je.

Na pôžitok z 3D je nutná veľká uhlopriečka, pod 60" je totálna hlúposť kupovať 3D TV a sú to len vyhodené peniaze von oknom. Lacnejšie je si zájsť občas do kina na 3D, lenže pri súčasných tupých filmoch to človek spraví maximálne 2x do roka...

Obdobná mega hlúposť je aj prenikanie 3D do segmentu spotrebných HD kamier. Radšej by sa mali výrobcovia zaoberať skvalitnením 2D spotrebiek a nie tam trepať 3D. Človek v spotrebnej kamere nikdy nevyužije potenciál 3D obrazu, bez profi zloženia scény, záberov a postprodukcií...
Opäť ďalší prostriedok, ako z hlupáka spraviť úplneho dementa.
jarod72pm (841)|14.1.2011 13:35
Bez ohledu na naše názory tu vidím fakta:
Většina světových výrobců letos vyrábí nové nebo první série 3D TV
Některé stanice se chystají na přechod k 3D ,na satelitu už jsou v testovacím režimu a dokonce už funguje jeden program(možná víc ladil jsem pouze dvě družice)
V TV jsem zaznamenal zprávu že 3D je u výrobců prakticky rozjetá a teď se čeká na reakci producentů a výrobců filmů a seriálů . 3D udajně nezůstane jen u kina ale plánují masivní rozšíření i do domácností.

Takže bych řekl že směr je daný ovšem je otázka kolik produkce bude v 3D a nakolik bude ovlivňovat TV program společností ,spíš to vidím jako doplněk k filmům nikoli hlavní proud vysílání které bude ještě mnoho let v 2D.
tesla15 (505)|14.1.2011 14:50
Pohled na 3D přestárlého ( 76 roků ).
Šťasten jsem byl doživ se vysílání HDTV a to před 5ti roky.
Mé poznatky: sledovat 3D na nějakých 40" televizorech je nesmysl, ruší rámeček TVP. Jsem náročný na barevné podání, brýle mi toto zhatí, ale: hloubka obrazu má své klady. (zde konstatuji, nikdo ze sledujících na barevnou nevěrnost neupozornil). Brýle určité nedostatky skryjí a přímo to nutí jít na bližší pozorovací vzdálenost ( u Pan 65" klidně na dva metry ). Předností je, TVP umí i normální obraz. Jako kino má zajisté své přednosti, pro mne není již zajímavé.Nejraději sleduji koncerty na Bravo, nějaké sporty, na akční filmy nejsem zvědav. Důležité pro mne je, 3D nahrávám a tím posunuji čas na ReelBox, tudíž dle své nálady kdykoliv program obnovím.
O cenách nerad mluvím, ono je pro většinu z nás vždy vše drahé...Ale - je třebe si uvědomit... za totálu ORAVA 70" stála 16 500 Kč s půlroční zárukou a ještě VŠIMNÉ. Průměrný plat necelé 3 000 Kč. ( málokterý důchodce si pořídil BTVP). Dnešní prům. plat 7x vyšší, tudíž 16 500 x 7 presentuje nějakých 100 000 Kč a to je již dost bych si pořídil lepší TVP s delší zárukou a ještě se slevou. Ono je to tak trochu o způsobu žití... Na 3D jsem pořídil několik zimních záběrů, padající vločky v zasněžené krajině mají také své kouzlo. Nedovedl bych si představit jet bez kamery 3D na dovolenou ( dříve s kamerou SVS,( o její ceně raději pomlčím) nyní 3D za pouhých 30 000 Kč...Morální životnost se zkracuje a v nejbližší budoucnosti výroba 3D tel. má být 86%. Jaké kvality bude zbývajících 14% ? Šunky nebo kvalitní monitory?
Jinak jsem přesvědčen, televizní kultura je ta nejlevnější pro celou rodinu.
SPAWN (744)|14.1.2011 14:59
Ano 3D TV v roce 2010 byla sita prilis horkou jehlou a jako vzdy finacni zisk byl nad kvalitou. Splolecnosti nez aby se pustili do vylepsovani 2D technologie(kamery, blu-ray, fotaky) nam predvedou 3D technologii v plenkach. Probaha uz jen nosit +-2hodiny ty dalekohledy je unavne a neprirozene jeste kdyz musi nosit clovek bryle to si nedovedu prectavit.

Jenze kdyz 90% produktu prodava PR agentury tak se neni cemu divit. Vidim to na svem okoli ze clovek nakupuje podle ceny a to co mu dany prodovac poradi(vychvali do nebes) nez aby si neco o te TV a znacce podrobneji na webu zjistil nebo prostudoval manual.

Ale abych jenom nehanil ta technologie ma vyznam az v podobe autostereoskopicke 3D zobrazovani. Jenze si musime uvedomit ze vyvoj TV s brylema se musi zaplatit tak pocitam ze opravdove 3D prijde v roce 2014. Doufam ze se toho dockam. :-)
Ivo Mašek (10205)|14.1.2011 16:59
3D TV předehnala mnoho jiných techologií, které tento stav budou muset dohnat. Až potom to pro některé bude fajn. Mě při tom, co jsem si vyzkoušel, bolí oči a vyloženě mě to nutilo opustit produkci. V tomto mají oční lékaři pravdu, takže asi služba jen pro někoho.
Apropó: Výrobci luxusních televizorů s přidanou hodnotou se do 3D TV nehrnuli a nehrnou.
BEPE (539)|14.1.2011 17:06
No já si myslím, že s 3D to ještě drahnou dobu nebude tak žhavé. Souhlasím se SPAWN, že potenciální budoucnost je v autostereoskopii. Jsem obrýlenec, a je nás určitě spousta, a na každém oku mám jiné dioptrie, a to je také dosti časté, takže si nedokáži představit jak sledovat 3D s jakýmikoli "3D brýlemi", když potřebuji je mít navíc dioptrické. To je jedna věc. Další bych glosoval úslovím "šedá je teorie zelený je strom života", prostě nevíme co se ve skutečnosti uchytí. Dodnes není mezi širokou veřejností ještě pořádně přijat BD. Málo a drahé přehravače a PC vypalovačky a nedostatečný výběr DB a jejich cena. Obávám se že s 3D to může být dost obdobné.
MartasKP (710)|14.1.2011 23:54
Ja loni videl v TV rozhovor na nejakem veletrhu. Diskuse se tocila okolo 3D. Ze vseho vyplynulo,ze 3D v TV je otazkou dalne budoucnosti,protoze neni jasne,jak se bude "zobrazovat" . Otazka bryli je dosti neprakticka,otazka bez bryli je skoro neresitelna. Zatim nejsou technologie pro zobrazeni 3D na soucastnych zobrazovadlech :D.
Nicmene jsem 3D mel tu cest vyzkouset a potvrdilo se mi to co jsem uz slysel. Nevim,jestli to bylo tim,ze jsem mel nekvalitni bryle,ale po chvili me zacala bolet hlava a oci.
Obavam se,ze 3D jeste delsi dobu nebude fungovat jestli nekdy ano.
Neregistrovaný (0)|15.1.2011 11:45
[quote=tesla15;323283]..... Jsem náročný na barevné podání, brýle mi toto zhatí, ale: hloubka obrazu má své klady. (zde konstatuji, nikdo ze sledujících na barevnou nevěrnost neupozornil). .....

..... za totálu ORAVA 70" stála 16 500 Kč s půlroční zárukou a ještě VŠIMNÉ. .....[/quote]
Souhlas, neb krom příšerného barevného posunu do narůžovělé hlavně SONY, Panasonic, SAMSUNG s jejich jak Plazma TV tak PVA LCD panely... oproti třeba LG s S-IPS :-), je i problém v polovičním rozlišení a fps! Defacto jdem o prokládaný obraz a tedy jen 2x540px - čili v jeden okamžik je rozlišovací schopnost detailů dána scanem jen 540px obřádek...:-(

A ještě jen nastřídačku dva obrazy - pro každé oko jiný, zobrazovadný obrazovkou na nastřídačku, ale soubor je dva ibrazy v jednom, čili z 1920 jsou vedle sebe dva obrazy o rozlišení jen 960px!... Tedy každý má defacto v jediný okamžik scanu "3D" kamerou rozlišení jen 960x540px......................................

Jen si dovolím Vás poopravit, že ORAVA nebyla 70" ale jen 70cm ;-) Jo a bez všimného nebyla nejen ORAVA, ale i populární TESLA Color 110ST, k sehnání(!), neb se za komunistů nekupovalo, ale schánělo!...
Vladimir (0)|16.1.2011 01:01
Ako tak čítam vaše na názory tak ma asi za môj názor ukameňujete :)

Podľa mňa je 3D video rovnaký prielom ako prechod z čierno-bielej TV na farebnú TV. Proste človek vidí od prírody farebne a 3D. Preto je pre nás aj prirodzenejšie pozerať sa na 3D film ako na 2D film (ale samozrejme musí to byť dostatočne kvalitné 3D). Bol som na Avatarovi 3D a žiadne bolesti hlavy a očí som nepociťoval, ale zo začiatku som to videl trochu rozmazane. V miestnej predajni elektra som asi 15 minút pozeral demonštračný 3D Blu-Ray od Panasonicu na Panasonic TX-P65VT20 a bolo to ešte o kus lepšie ako to, čo som videl v kine. Už len čakám na príchod série VT30 na tunajší trh a idem kupovať, aj tak je už najvyšší čas vymeniť môj CRT TV za niečo modernejšie.
jarino1978 (8045)|16.1.2011 01:16
[quote=Vladimir;323678](ale samozrejme musí to byť dostatočne kvalitné 3D).[/quote]

čo je to dostatočne kvalitné ? je to to, že to nevidíš rozmazené, ale to, že to, čo vidíš = reálnemu pohľadu ?
keď dám bokom 3D TV, čo sú len obyčajné shity, dostanem sa ku kvalitným a hlavne reálnym zdrojom 3D obrazu... žiaden nie je...

keď dám bokom tie 3D demo disky, kde všetko vylieta z obrazovky, kde rybičky plávajú okolo teba a v reále plávajú 3m pre tebou, tak pánboh zaplať...


Ľudia si stále myslia, že to 3D je to, keď to vybieha z obrazovky na teba. Ale len málokto sa zamyslí a povie si, že chcem vidieť niečo reálne.....
Pokiaľ si kúpiš 3D TV, tak preplácaš hodnotu technológie o 30 % , kvôli nálepke 3D. Ihneď po kúpe zistíš, že nemáš nativ 3D obsah = nemáš čo v 3D pozerať. Za konverziu z 2D do 3D by si niekto zaslúžil po papuli, rovnako za 3D okuliare a ty si môžeš trepať hlavu o stenu, že si si práve pozrel 3D film ( ktorých je momentálne asi 5 ks ) bez dabingu a bez titulkov.
Vladimir (0)|16.1.2011 01:51
Jarino1978, vyprávaš tu ako keby 3D nemalo žiadnu pridanú vizuálnu hodnotu oproti 2D. Neviem ako ty ale ja mám obe oči v poriadku.

Neviem čo si chcel povedať tým, že "kvalitným a hlavne reálnym zdrojom 3D obrazu... žiaden nie je..."
3D prenos zo športového podujatia je podľa teba nereálny alebo nekvalitný?

A nedostatok 3D materiálu je samozrejmosť keďže ide o novú technológiu. Kúpa TV nieje investícia na 2 roky, rátam s tým, že TV mi poslúži aspoň nasledujúcich 6 rokov. Keď si porovnáš ceny ekvivalentných 2D a 3D TV tak cenový rozdiel je minimálny, myslím že podpora 3D za tú zvýšenú cenu stojí.

A titulky a dabing nieje vôbec problém - stiahnem z netu audio stopu ktorá bola vytiahnutá z miestneho DVD, prípadne stiahnem titulky. V najhoršom je moja znalosť angličtiny dostatočne dobrá nato aby som si pozrel odborný dokumentárny film a rozumel z neho 99%.
jarino1978 (8045)|16.1.2011 02:00
oči a rozum mám stále v poriadku a preto je môj názor taký, aký je.
svet 3D si zažil možno len týždeň, aj to počítam prvý krát v kine a druhý krát nejaký demo disk v predajni. a to bolo všetko...
Súčasné 3D filmy, stanice, kamery a TV nemajú žiadnu pridanú hodnotu. Žiadnu. Ak poznáš čo len jednu, napíš ju...:)
3D prenos zo športového podujatia je v prvom rade pre teba a pre nás v oboch republikách nereálny. V druhom rade ti neprináša vôbec nič, oproti kvalitnému zdroju 2D obrazu a oproti kvalitnému 2D TV. Ak máš dostatočnú uhlopriečku, kvalitný TV a kvalitný zdroj signálu, 3D potrebovať nikdy nebudeš. Vizuálny zážitok, priestorovosť ti to dá. A to všetko bez debilných okuliarov a predraženej TV.
Opačne... Rátaj s tým, že za 2 roky tu bude niečo iné, možno to nebude žiadne 3D... Ak to nedajbože bude 3D, tak určite bez okuliarov...A ty budeš mať doma TV s nulovou hodnotou a s nulovým využitím... :)
Zjavne nevieš vôbec nič, o čo ide v prípade 3D. A sťahovať niečo z netu ? Zabudni...Videl si v 3D film + okuliare, kde ti bežia titulky ? Tak si to pozri a daj si k nohám vaničku na vyprázdnenie žalúdka.

Ale to možno najdôležitejšie... Čo budeš teraz, tento rok, budúci rok, za dva-tri roky vôbec ako 3D pozerať ? Promo vysielanie z DVB-S2 ?
Pytkin (7947)|16.1.2011 02:08
Avatara som v kine nevidel, ale ten Demodisk Panasonic som videl a bolo mi z toho na grcanie .. ten 3D efekt je prehnany a vobec neni prirodzeny , tak ako sme zvyknuty sa normalne pozerat .. mne pride normalnejsie zobrazenie 2D .. V ziadnom pripade ma nikto nedonuti , aby som si daval okuliare , ked budem chciet pozerat film ..
jarino1978 (8045)|16.1.2011 02:17
@vladimir : ak chceš skúsiť aj teraz doma 3D, zájdi do kina, zo smetného koša si zober papierové 3D okuliare ( red-cyan ) , prídi domov, stiahni si tento SW : MakeMe3D , nainportuj si tam nejaký 2D film z DVD, alebo z kamery, zvoľ 3D red-cyan, nastav si hĺbku 3D efektu a daj to vyexportovať. Pozri si výsledok na tvojej CRT s tými papierovým škulkami a prídeš na to, že z nativ 2D spraviť normálne 3D nejde. Na úplne rovnakom princípe ( samozrejme nie anaglyph red-cyan ) funguje aj prevod z 2D na 3D v 3D TV... A výsledok je úplne rovnaký s investíciou za symbolické Euro = čiže na ho....
Vladimir (0)|16.1.2011 02:24
[quote=jarino1978;323693]svet 3D si zažil možno len týždeň, aj to počítam prvý krát v kine a druhý krát nejaký demo disk v predajni. a to bolo všetko...[/quote]Podľa toho čo tu píšeš, ty si to zatiaľ asi nezažil vôbec.
[quote=jarino1978;323693]Súčasné 3D filmy, stanice, kamery a TV nemajú žiadnu pridanú hodnotu. Žiadnu. Ak poznáš čo len jednu, napíš ju...:)
3D prenos zo športového podujatia je v prvom rade pre teba a pre nás v oboch republikách nereálny. V druhom rade ti neprináša vôbec nič, oproti kvalitnému zdroju 2D obrazu a oproti kvalitnému 2D TV. Ak máš dostatočnú uhlopriečku, kvalitný TV a kvalitný zdroj signálu, 3D potrebovať nikdy nebudeš. Vizuálny zážitok, priestorovosť ti to dá. A to všetko bez debilných okuliarov a predraženej TV.[/quote]Skús si na jeden deň prelepiť jedno oko páskou, do večera budeš vedieť povedať aký je rozdiel medzi 2D a 3D videním. (ak sa večera vôbec dožiješ a nezabiješ sa na aute) Rozprávaš ako keby mal človek 2 oči len kvôli redundancii (ked mi jedno vypichnú stále mám druhé).
[quote=jarino1978;323693]Opačne... Rátaj s tým, že za 2 roky tu bude niečo iné, možno to nebude žiadne 3D... Ak to nedajbože bude 3D, tak určite bez okuliarov...A ty budeš mať doma TV s nulovou hodnotou a s nulovým využitím... :)
Zjavne nevieš vôbec nič, o čo ide v prípade 3D. A sťahovať niečo z netu ? Zabudni...

Ale to možno najdôležitejšie... Čo budeš teraz, tento rok, budúci rok, za dva-tri roky vôbec ako 3D pozerať ? Promo vysielanie z DVB-S2 ?[/quote]Za 2 roky tu nebude nič nové. 4K video sa do domácností tak skoro nedostane, 10bit presnosť farieb tiež nie, 4:2:2 chroma subsampling tiež nie. A neviem ako si prišiel na to že z netu si nič v 3D nestiahnem. Do 5 minút by som ti ukázal 10 3D filmov, ktoré by som za pár hodín mal na HDD.
Pytkin (7947)|16.1.2011 02:27
uplne by doma stacilo 2K ..
jarino1978 (8045)|16.1.2011 12:13
[quote=Vladimir;323698]Podľa toho čo tu píšeš, ty si to zatiaľ asi nezažil vôbec. [/quote]
- práve že som 3D videl nespočetne krát, vrátane BD a DVB-S2 a je to humus.
- uvedom si jedno, že to, čo si videl na demo diskoch ( Panasonic, LG, Philips, Samsung, Sony ) už nikdy vo filmoch neuvidíš. Tie demo disky majú presne takú úlohu, na akú si aj ty naletel. Oklamať ľudí. Ako vidím, na niektorých to zaberá...

[quote=Vladimir;323698]Skús si na jeden deň prelepiť jedno oko páskou, do večera budeš vedieť povedať aký je rozdiel medzi 2D a 3D videním.[/quote]
- to, čo vidím oboma očami, som ešte na 3D filmoch nevidel. Realitu !
- keď sa ponoríš do mora, vidíš snáď rybičky, ako preplávajú priamo cez tvoje telo ? 9-)
- naviac, ja keď sa dívam očami, nevidím zdvojovanie hrán, nevidím blikanie scény, nevidím obrazový šum, nevidím neostré pohyby.... No a toto všetko vidím na 3D PDP a 3D LCD...

[quote=Vladimir;323698]A neviem ako si prišiel na to že z netu si nič v 3D nestiahnem. Do 5 minút by som ti ukázal 10 3D filmov, ktoré by som za pár hodín mal na HDD.[/quote]
- fajn, takže budeš kradnúť filmy z netu...
- OK. Takže si stiahneš MKV s dátovým tokom 4 Mbit/s na každý stream v rozlíšení 1080p. Fajn. To musí byť naozaj krásny pocit z 3D obrazu, kde dátový tok je menší, ako pri distribúcií v DVB-S v Mpeg 2 SD.
- takže budeš odkázaný na prerobený Avatar 3D s CZ dabingom, budeš odkázaný na 4 časti Shreka v 3D s muxnutým CZ dubom. No a tvoja filmotéka v 3D týmto končí. Tento rok je v USA ohlásených 30 filmov na 3D BD. K nám sa majú dostať 4 filmy... Neexistuje žiadne legálne riadne vysielanie v 3D. Takže budeš odkázaný 2 roky na 14 filmov v 3D, ktoré si ukradneš z netu s dátovým tokom 4 Mbit/s. Fajn...
- no a podľa filmových štúdií je pracovať s 3D neekonomické , pretože neexistuje žiadny dopyt. Obdobne sa štúdia nehrnú do upsamplingu z 2D na 3D kvôli obrovským finančným nárokom.
mirekv (7169)|16.1.2011 17:30
Zatím je to v plenkách. Navíc název 3D je zavádějící, je to "jen" stereoskopie. 3D je, když vidím krychli zepředu, popostoupím doleva, tak vidím její pravou stranu, popostoupím doprava a vidím její levou stranu. Na tuhle technologii si musíme ještě nějaký čas počkat.
Ivo Mašek (10205)|16.1.2011 19:34
[quote]
Proste človek vidí od prírody farebne a 3D
[/quote]
Ano, to je pravda a nikoho u toho nebolí oči. 3D v TV není skutečná 3D realita. Věř mi, zhruba polovina lidstva má problém se sledováním 3D mimo skutečnou realitu. Já, tak jako všichni vidící lidé na této planetě, nemám nejmenší problém v realném 3D světě, ale při pohledu na 3D v TV mě po chvíli bolí oči a přichází náběh na bolest hlavy. Produkci prostě musím opustit, protože to není u mě pak zážitek, ale drama.
Pokud tobě to nevadí a nemáš tento problém, který dle lékařů má zhruba polovina lidstva, jseš šťastným člověkem, který takovou produkci jenom uvítá.
Vladimir (0)|17.1.2011 02:06
Konečne jeden čo ma tu pochopil, ďakujem. Plne chápem, že sú ľudia ktorí s 3D majú problém kvôli bolestiam hlavy/očí, ja patrím k tej šťastnejšej polovici ľudstva.

Nie celkom dobre chápem ľudí ako je jarino1978 ktorí to zásadne odmietajú a vravia že je to proste humus-blbosť ktorú žiadny človek čo je pri zmysloch nemôže chcieť. Ak sa mu to nepáči nech to nepozerá, nikto ho nenúti. Jeho názor mi príde rovnako stupídny ako keby tvrdil že farebná TV nemá žiadny význam a že je to len chvíľková záležitosť, čo sa onedlho stratí a zostane tu staré dobré čierno-biele TV.

Mimochodom po fórach je stále dosť ľudí ktorí sú názoru že HD je zbytočná hlúposť, že nepotrebujú vidieť každú vyrážku na tvári herca. A navzdory ich názorom sa HD masívne rozširuje vo všetkých segmentoch video priemyslu. Podľa môjho názoru bude o 10 rokov 3D rovnako rozšírené ako je dnes HD.
Neregistrovaný (0)|17.1.2011 09:18
Furt nechápu, proč se tady lidi dělí na dvě skupiny. Pro jednu to je totální blbost, vyhozený peníze, žádné 3D, bla, bla a druhá to vcelku bere, jako příjemné zpestření. Přikláním se k té druhé. Za prvé nikdo nikoho nenutí 3D Tv kupovat. Pokud vás z toho bolí oči a hlava, pokud nedokážete přijmout, že se nejedná o reálné 3D, tak ten "brak" prostě nekupujte. Někdo je např. ochoten vytunit káru na 200 tisíc a příjde mu to zcela normální, což zase mě připadá hovadina. Nechť si každý se svými penězi nakládá jak sám chce a užívá si svých zážitků. Pravda je, že budoucnost 3D TV a obsahu je stále dost velký otazník a počet titulů a vysílání je v ČR velmi chabý. V tom vidím hlavní nedostatek celého tohoto boomu. Doba sama ukáže
Ivo Mašek (10205)|17.1.2011 09:30
[quote]
Pokud vás z toho bolí oči a hlava, pokud nedokážete přijmout, že se nejedná o reálné 3D, tak ten "brak" prostě nekupujte.
[/quote]
Ale tady vůbec nejde o nějaké přijetí, či nepřijetí. Pro tu zhruba polovinu lidí na této planetě, která by to i ráda přijala, to prostě bude nepřijatelné. Vezmi si silně dioptrické brýle a dvě hodiny se jen tak rozhlížej. Budou tě bolet oči a také hlava (a ne zrovna málo, a ne jenom ty dvě hodiny). No ale bude to asi hezký zážitek ..... nebo ne?
[quote]Někdo je např. ochoten vytunit káru na 200 tisíc a příjde mu to zcela normální, což zase mě připadá hovadina.[/quote]
To vůbec není v případě 3D o financích. (Bože, to snad lidi ani nikdy nepochopí)
Pytkin (7947)|17.1.2011 11:14
[quote=Vladimir;323915]
Mimochodom po fórach je stále dosť ľudí ktorí sú názoru že HD je zbytočná hlúposť, že nepotrebujú vidieť každú vyrážku na tvári herca. A navzdory ich názorom sa HD masívne rozširuje vo všetkých segmentoch video priemyslu. Podľa môjho názoru bude o 10 rokov 3D rovnako rozšírené ako je dnes HD.[/quote]

no ono zavisi co povazujeme za rozsirene .. Ano suhlasim ze kazda telka bude 3D za 10 rokov .. a kazdy player prehra 3D video .. Ale ak bude treba na to okuliare , tak sa to masovo nerozsiri ..
homieG (20)|17.1.2011 13:01
Já to vidím jako skvělou funkci , kterou si případně mohu zapnout....jako idea sledovat občas sem tam nějakej trhák ve 3D mi to přijde fajn, zvlášť když si chci v dnešní době koupit televizi...Především to má jednu dobrou vlastnost a to, že 3D televize patří zároveň k nejlepším 2D zobrazovačům a to je prostě fakt...Pokud to někdo chápe jako, že si ji zapnu a budu koukat ve 3D i na zprávy, tak to ten člověk prostě jen špatně pochopil, či si nechal namluvit názor že 3D nebo nic...
wju (5)|17.1.2011 14:49
mne na 3D telkách nejvíc vytáčí, že neumění 1080/120p; jinak bych si jí i koupil; takhle sice mohu koukat na 3D film, třeba i ohromovat 3D fotkama z dovolený ale hry nejdou; nebo teda jdou ale buď jen 24p nebo zase jen 720 řádek; kdyby k tomu přidělali dual DVI vstup jako mají 3D monitory tak by to bylo v pohodě. je to banda mamlasů. zřejmě chtěj, abychom si teď všichni nakoupili polotovar a za dva roky přijdou s převratnou technologickou novinkou, která těch 1080/120p bude umět :-(
jarino1978 (8045)|17.1.2011 16:06
[quote=Vladimir;323915]Nie celkom dobre chápem ľudí ako je jarino1978 ktorí to zásadne odmietajú a vravia že je to proste humus-blbosť ktorú žiadny človek čo je pri zmysloch nemôže chcieť. Ak sa mu to nepáči nech to nepozerá, nikto ho nenúti. Jeho názor mi príde rovnako stupídny ako keby tvrdil že farebná TV nemá žiadny význam a že je to len chvíľková záležitosť, čo sa onedlho stratí a zostane tu staré dobré čierno-biele TV.[/quote]

- človek, ktorý videl nejakú demo ukážku niekde v obchode, nevie vôbec nič o 3D.
- nauč sa po mne najskôr čítať, potom reaguj...
- tvrdím to, že súčasné 3D je humus a totálna blbosť, pre mňa za mňa si tú 3D TV aj kúp, sú to tvoje prachy a nie moje. Ale ak si ju budeš chcieť kúpiť, tak pod 60" neuvažuj. Tu máš dokonca typy, majú ich aj skladom :
http://www.mall.sk/plazmove-televizory/panasonic-viera-tx-p65vt20e
http://www.mall.sk/plazmove-televizory/samsung-ps63c7000
- potom si môžeš pokojne pozerať vraj 10 3D filmov, dolep si tam titulky a užívaj si 3D obraz v kombinácií s 2D titulkami. :-(((
- namiesto tvojich sprostých rečí, radšej zbehni na 2-3h do obchodu a vyskúšaj pozerať 2-3h tie ich demo ukážky a nejaký film. Ideálne by bolo, ak by mali už aj 3D kameru, tú si samozrejme ihneď kúp, aj keď si ju nevyskúšaš. A nezabudni si s ňou nasnímať záber z ulice a pozrieť si ho následne na 3D TV a porovnaj si v hlavičke, ktorý záber je viac reálny, či ten, čo si videl svojimi očami, alebo tá ilúzia, čo ti nakreslila zostava 3D...
- ja si rovnakú službu spravím za 1 Euro....
jarino1978 (8045)|17.1.2011 16:09
[quote=Vladimir;323915]A navzdory ich názorom sa HD masívne rozširuje vo všetkých segmentoch video priemyslu. Podľa môjho názoru bude o 10 rokov 3D rovnako rozšírené ako je dnes HD.[/quote]

HDTV satelitná distribúcia je tu už 7 rokov a dodnes nie je rozšírená ani v EU, nedajbože v SK/CZ. Čiže tvoje pseudo nezmysli o 3D za 10 rokov sú smiešne...
Súčasný pomer predaja DVD / BD je v pomere : 80:20....
Čiže aby si to pochopil, zo 100 ks predaných filmových nosičov je 80 ks DVD-VIDEO a 20 ks BLURAY...
Takže to HD sa možno masívne rozširuje maximálne v tvojich sníčkoch.
jarino1978 (8045)|17.1.2011 16:14
[quote=homieG;323983]Především to má jednu dobrou vlastnost a to, že 3D televize patří zároveň k nejlepším 2D zobrazovačům a to je prostě fakt...[/quote]

Ten tvoj fakt je možno vyčítaný z nejakého reklamného plátku výrobcu 3D TV, pretože plače, že to nikto nechce. Ale faktom to nikdy nebolo a ani nebude.
mirekv (7169)|17.1.2011 16:30
Píšu, v plenkách, vždyť nejsou filmy, kvůli několika animovaným filmům si nebudu kupovat stereoskopickou TV. Navíc už je na světě TV s rastrem, který posílá do každého oka zvlášť informaci a kamerka snímá polohu očí a nastavuje obraz. Ale tohle zažilo každé médium, vzpomeňte si na CD nebo DVD!
jarino1978 (8045)|17.1.2011 20:38
[quote=mirekv;324038]Ale tohle zažilo každé médium, vzpomeňte si na CD nebo DVD![/quote]

Na nástup CD si síce možno pamätám z detských čias, ale na DVD-VIDEO už áno. Len háčik je v tom, že poniektorí sme prežili prestup s SD na HDTV ( alebo z CRT na HDTV ), ale ešte ani po 4 rokoch, čo mám HDTV a HD kameru nie je HD žiaden štandard a ten prechod bol oveľa logickejší, ako ten dnešný PR prechod z HDTV na 3D, hlavne pre toho, čo si len včera kúpil novú HD placku. Tá snaha o presadenie 3D prišla síce v obvyklom cykle ( a v rovnakom aj odíde ), ale prišla v nevhodnej dobe...
homieG (20)|18.1.2011 08:25
Sice nevím,proč si tak jednostranně zaujatý, ale dobře...Je to tvůj názor.

[quote=jarino1978;324033]Ten tvoj fakt je možno vyčítaný z nejakého reklamného plátku výrobcu 3D TV, pretože plače, že to nikto nechce. Ale faktom to nikdy nebolo a ani nebude.[/quote]
Neregistrovaný (0)|18.1.2011 08:32
3D - WAS IST DAS. To je hnus.
tesla15 (505)|19.1.2011 19:01
[quote=Neregistrovaný;323486]Souhlas, neb krom příšerného barevného posunu do narůžovělé hlavně SONY, Panasonic, SAMSUNG s jejich jak Plazma TV tak PVA LCD panely... oproti třeba LG s S-IPS :-), je i problém v polovičním rozlišení a fps! Defacto jdem o prokládaný obraz a tedy jen 2x540px - čili v jeden okamžik je rozlišovací schopnost detailů dána scanem jen 540px obřádek...:-(

A ještě jen nastřídačku dva obrazy - pro každé oko jiný, zobrazovadný obrazovkou na nastřídačku, ale soubor je dva ibrazy v jednom, čili z 1920 jsou vedle sebe dva obrazy o rozlišení jen 960px!... Tedy každý má defacto v jediný okamžik scanu "3D" kamerou rozlišení jen 960x540px......................................

Jen si dovolím Vás poopravit, že ORAVA nebyla 70" ale jen 70cm ;-) Jo a bez všimného nebyla nejen ORAVA, ale i populární TESLA Color 110ST, k sehnání(!), neb se za komunistů nekupovalo, ale schánělo!...[/quote]

Díky za opravu 70 cm, samozřejmě. V současné době vše v palcích, v návalu psaní jsem opoměl. Vážím si Vašeho pozorného přečtení. M. Dv.
IceDive1 (223)|19.1.2011 20:20
Aj napriek pociatocnym mucham to beriem ako velmi prijemne spestrenie, popri klasickej 2D produkcii. Pri tych filmoch co som zatial videl som mal podstatne lepsi zazitok ako pri klasike.
Ja osobne nemam problem ani s okuliarmi a oci to tiez slusne zvladaju. Skusenosti mam zatial so Samsungom 55C8000 a s projektorom JVC DLA X3. Najvacsi nedostatok vidim zatial v nedostatku true 3D materialu ale to sa hadam tento rok zlepsi.
gamers.1 (5)|26.1.2011 18:26
[quote=jarino1978;323740]- práve že som 3D videl nespočetne krát, vrátane BD a DVB-S2 a je to humus.
- uvedom si jedno, že to, čo si videl na demo diskoch ( Panasonic, LG, Philips, Samsung, Sony ) už nikdy vo filmoch neuvidíš. Tie demo disky majú presne takú úlohu, na akú si aj ty naletel. Oklamať ľudí. Ako vidím, na niektorých to zaberá...


- to, čo vidím oboma očami, som ešte na 3D filmoch nevidel. Realitu !
- keď sa ponoríš do mora, vidíš snáď rybičky, ako preplávajú priamo cez tvoje telo ? 9-)
- naviac, ja keď sa dívam očami, nevidím zdvojovanie hrán, nevidím blikanie scény, nevidím obrazový šum, nevidím neostré pohyby.... No a toto všetko vidím na 3D PDP a 3D LCD...


- fajn, takže budeš kradnúť filmy z netu...
- OK. Takže si stiahneš MKV s dátovým tokom 4 Mbit/s na každý stream v rozlíšení 1080p. Fajn. To musí byť naozaj krásny pocit z 3D obrazu, kde dátový tok je menší, ako pri distribúcií v DVB-S v Mpeg 2 SD.
- takže budeš odkázaný na prerobený Avatar 3D s CZ dabingom, budeš odkázaný na 4 časti Shreka v 3D s muxnutým CZ dubom. No a tvoja filmotéka v 3D týmto končí. Tento rok je v USA ohlásených 30 filmov na 3D BD. K nám sa majú dostať 4 filmy... Neexistuje žiadne legálne riadne vysielanie v 3D. Takže budeš odkázaný 2 roky na 14 filmov v 3D, ktoré si ukradneš z netu s dátovým tokom 4 Mbit/s. Fajn...
- no a podľa filmových štúdií je pracovať s 3D neekonomické , pretože neexistuje žiadny dopyt. Obdobne sa štúdia nehrnú do upsamplingu z 2D na 3D kvôli obrovským finančným nárokom.[/quote]

Ty jsi ale chytrý kolik jsi mněl těch filmu v mkv 3d že tu placaš něco o 4. Mbps toku.
Já osobně mam něco kolem 20 kousku a ani u jednoho nemam menší tok než 9,8 Mbps
jarino1978 (8045)|26.1.2011 18:45
[quote=gamers.1;325897]Ty jsi ale chytrý kolik jsi mněl těch filmu v mkv 3d že tu placaš něco o 4. Mbps toku.
Já osobně mam něco kolem 20 kousku a ani u jednoho nemam menší tok než 9,8 Mbps[/quote]

a kto tu píše o nejakých MKV paškviloch pre zlodeja, ako si ty ?
Tak si ten paškvil pozri na 65" 3D TV a môžeš :-k

Inak samozrejme...
- kúpim 3D shit
- nemám čo pozerať v 3D
- začnem kradnúť z netu paškvili MKV s dátovým tokom vhodným pre DVD-VIDEO 720x576
- stal sa zo mňa hrdina 9-)
- a ako správny hrdina už neviem, že originál mal dátový rok 40 Mbit/s :-E
- a ako správny klamár tu hodím nejaké číslo 20... 9-)
- no daj zoznam 20 ks nativ 3D filmov v MKV, čo máš doma spolu s výpisom z medianinfo...
Neregistrovaný (0)|30.1.2011 18:22
[quote=jarino1978;325905]a kto tu píše o nejakých MKV paškviloch pre zlodeja, ako si ty ?
Tak si ten paškvil pozri na 65" 3D TV a môžeš :-k

Inak samozrejme...
- kúpim 3D shit
- nemám čo pozerať v 3D
- začnem kradnúť z netu paškvili MKV s dátovým tokom vhodným pre DVD-VIDEO 720x576
- stal sa zo mňa hrdina 9-)
- a ako správny hrdina už neviem, že originál mal dátový rok 40 Mbit/s :-E
- a ako správny klamár tu hodím nejaké číslo 20... 9-)
- no daj zoznam 20 ks nativ 3D filmov v MKV, čo máš doma spolu s výpisom z medianinfo...[/quote]

a ako správny hrdina vim, že originál mal dátový tok je kolem 40 Mbit/s
ale za takovy tok musim sakramensky zaplatit v podobě Blu-ray discu
a jako spravny česky hrdina /pracující / na to nemam !
a jako spravny hrdina když kradou nahoře tak proč ja mam dělat vyjimky !
a jinak tobě nemusím dokazovat kolik mkv ve 3D mam ! mam je pro vlastní potřebu a ne proto dávat někde na fórum naké seznamy
jarino1978 (8045)|30.1.2011 18:28
[quote=Neregistrovaný;327230]
ale za takovy tok musim sakramensky zaplatit v podobě Blu-ray discu
a jako spravny česky hrdina /pracující / na to nemam !
a jako spravny hrdina když kradou nahoře tak proč ja mam dělat vyjimky !
a jinak tobě nemusím dokazovat kolik mkv ve 3D mam ! mam je pro vlastní potřebu a ne proto dávat někde na fórum naké seznamy[/quote]

- kamarát môj, za kvalitu sa platí
- ja nemám na mercedes, pôjdem si ho ukradnúť ?
- zvláštne zmýšľanie
- 3D žiadne nemáš, máš len paškvili...
Neregistrovaný (0)|5.2.2011 21:42
jarino1978

TY musis mat nejaku fakt vadu citam tu od teba same hluposti ale fakt same hluposti

Pocnuc od 3D a konciac HD

Ja viem ze ty vies asi vsetko ale 3D urcite buducnost ma je to nieco nove,dalsia dimenzia obrazu vo full hd



no ja som MKV z BR ripu 4Mb Bit rate nenasiel. Si hlupak a to TOTAL mal by sisi zaobstarat pistol a strelit si gulku medzi oci

Bolo by o jedneho Idi..... menej

Musis mat modzok ako skrecok lebo sa furt opakujes v kazdom poste si trapos a to na mojom nazore na teba nic nezmeni ani tvoj "argument" ktori nestoji za nic

Na jednej wartor....... stranke okolo 1800 filmov v HD a v orig 3D okolo 50 a nie pre papieraky ale orig 3D prodikcia vsetko BR rip a samozrejme lang... SK-CZ a asi tak polovicka orig... BR
Takze HD ponuka je dost velka a orcite bude rast ludia chcu kvalitu a nove technologie

Za to ze ty sa tu obhajujes hlupostami ktore si si vytiahol z brucha a oblbujes tu ludi

Drzal som sa ale toto sa uz citat neda tak prestan a apametaj sa


TOTO JE MOJ NAZOR NA jarino1978
a jarino za chvilku ti ide Dalas a tvojej TV bubline crt tak si zi svoju eru 80 rok do konca zivota zbohom
jarino1978 (8045)|5.2.2011 22:02
keby si nebol 9-) , tak by si musel vedieť, ako je kódovaný 3D blu-ray disk s filmom. Keďže sa používa MVC , čo pre 9-) , ako si ty znamená multiview video coding, celkový dátový tok pre tie 3D shity je na hranici 8 Mbit/s. lenže 9-) ako si ty nepochopí, že princíp 3D kódovania na BD je ten,že obrazová informácie ide zvlášť pre ľavé a pravé oko = jeden samostatný stream pre ľavé oko a jeden samostatný stream pre pravé oko. Čiže 4 Mbit/s pre ľavé oko a 4 Mbit/s pre pravé oko.
Takže sa dívaš na nejaké pseudo 3D s dátovým tokom na úrovni DVB-T mazaníc a nie na normálne pravé 3D.
Ale hlavne, že si 9-) a kradneš filmy na nete, že ? 9-)

A k tým 3D filmom...
Dodnes neexistuje žiadny počet 50 ks 3D BD filmov, iba ak v tvojich snoch, kedy sa pravdepodobne zvykneš pocikávať.
Takže sa 9-) spamätaj, aby som nemusel čítať opäť nejaké trápne vetičky od uslintaného 9-), ktorému otecko platí net a PC... 9-)




[quote=Neregistrovaný;328711]
a tvojej TV bubline crt tak si zi svoju eru 80 rok do konca zivota zbohom[/quote]

9-) môj zlatučký, ja sledujem a mám HD vybavenie už dosť dlho, myslím 4-5 rokov, ale ty si ešte v tej dobe ani nevedel čítať a počítať. :-(((
Diwiak (5)|6.2.2011 11:40
s polkilovymi 3D okuliarmi na nose urcite ano.. preco sa asi neuchytili "virtualne" 3d bryle ktore tu boli uz pred 10 rokmi?? vacsiu perspektivu ma holograficke zobrazenie ale to je hudba buducnosti
Neregistrovaný (0)|6.2.2011 16:53
jarino1978

Připomínáš agenta provokatéra STB , a podle počtu tvých příspěvku je jasné že se někde v prací nudíš a pro změnu okrádáš tvého zaměstnavatelé
Neregistrovaný (0)|6.2.2011 17:04
jinak pro toho chytráka Jarina





Avatar.3D.2009.Half-SBS.1080p.DTS.x264-munk

A paraplegic marine dispatched to the moon Pandora on a unique mission
becomes torn between following his orders and protecting the world he feels is his home.

SOURCE.........: Avatar 2009 3D Blu-ray 1080p AVC DTS-HD MA 5.1
GENRE..........: Action/Adventure/Fantasy
RATING.........: 8.3/10 282,892 votes
IMDB link......: http://www.imdb.com/title/tt0499549/

File size......: 19.4 GiB
Duration.......: 2h 41mn
Cotainer.......: MKV
Codec ID.......: x264
Bit rate.......: 15.3 mbps
Width..........: 1920 pixels
Height.........: 1080p pixels
Aspect ratio...: 16:9
Frame rate.....: 23.976 fps
Audio codec....: DTS 1510 kbps 5.1 24 bits 48.0 KHz
Subtitles......: Hardcoded English for Na'vi speaking parts
Encoding.......: crf 17

----------------------------------------------------------


Dinosaurs: Giants of Patagonia 3D 2007
Frame-Sequential 1080p Blu-ray DTS x264-ViSTA™


NFO:

RUNTIME..........: 40m:34s
SIZE.............: 4.67 GB
VIDEO CODEC......: x264 High@L5.1
RESOLUTION.......: 1920x1080 pixels
BITRATE..........: 15000 Kbps
FRAMERATE........: 47.952 fps
AUDIO ...........: English DTS 5.1 1536 Kbps
SUBTITLE.........: None
CHAPTER..........: 15 Chapters
SOURCE...........: 1080p Blu-ray 3D AVC DTS-HD MA 5.1
ENCODED DATE.....: 21-01-2011
jarino1978 (8045)|6.2.2011 18:35
[quote=Neregistrovaný;328868]jarino1978
Připomínáš agenta provokatéra STB , a podle počtu tvých příspěvku je jasné že se někde v prací nudíš a pro změnu okrádáš tvého zaměstnavatelé[/quote]

- chlapče môj, ja na rozdiel od teba zarábam sám na seba...Na teba musí zarábať tvoj otecko...

[quote=Neregistrovaný;328873]
Dinosaurs: Giants of Patagonia 3D 2007
Frame-Sequential 1080p Blu-ray DTS x264-ViSTA™
NFO:
RUNTIME..........: 40m:34s
SIZE.............: 4.67 GB
VIDEO CODEC......: x264 High@L5.1
RESOLUTION.......: 1920x1080 pixels
BITRATE..........: 15000 Kbps
FRAMERATE........: 47.952 fps
AUDIO ...........: English DTS 5.1 1536 Kbps
SUBTITLE.........: None
CHAPTER..........: 15 Chapters
SOURCE...........: 1080p Blu-ray 3D AVC DTS-HD MA 5.1
ENCODED DATE.....: 21-01-2011[/quote]

- a čo si chcel s týmto dokázať ?
- ten rip prvý je okresaný tak, že má dátový tok 7,65 Mbit/s, čo nedosahuje ani úrovne priemerného DVD filmu v rozlíšení 720x576 a nie v rozlíšení 1920x1080. Takže je to opäť mazanica, z ktorej musí každý normálny na 3D TV len a len :-k
- takže cross ghosting sa len ešte viac zviditeľní, takže to musí byť naozaj pekné, ale pre zlodejov to iste stačí...
- ten druhý rip si musel pravdepodobne ručne urpaviť výpis z mediainfo, pretože neovládaš logiku a princíp kódovania. Pretože súvislosť medzi dĺžkou ripu, fps ( ??? ), progressive a dátovým tokom vôbec nesedí.
- takže si si pomýlil pravdepodobne fórum, pretože tu sa nechodí kradnúť a tvrdenia podobné tvojim sú na úrovni detskej mentality
Neregistrovaný (0)|6.2.2011 19:58
Ty blbečku můj otecko je už dávno v důchodě a jestli v tvém niku to číslo je tvůj ročník tak můžeš byt tak leda můj syn jinak schválně sem dal tan nejslabší a ten nejlepší film který mam a určíte nemam zapotřebí nic upravovat není nic jednoduššího vypsat do Gogole Avatar.3D.2009.Half-SBS.1080p.DTS.x264-munk a najdeš plno odkazu a určíte kvůli takovým kokotum jako jsi ty všichni upravují Info aby ti něco dokazovali takže nadále čum na svoje bluray disky a nech ty co jim stačí mkv na pokojí a tímto končím s touto nesmyslnou debatou
jarino1978 (8045)|6.2.2011 20:04
[quote=Neregistrovaný;328924]Ty blbečku můj otecko je už dávno v důchodě a jestli v tvém niku to číslo je tvůj ročník tak můžeš byt tak leda můj syn [/quote]
- tak to by si sa mal za to hanbiť dvojnásobne. Starý chren a nemá rozum...:D
- dúfam, že svoje potomstvo vychováš lepšie...
- a v mojom nicku je rok môjho narodenia. To máš pravdu...
- tvoje tvrdenia sú fakt značne uletené, pretože šabliť pri TV z nejakého 3D ripu na nejakej 3D shit TV s 3D shit okuliarmi musí byť krásny zážitok pre podobných tebe:-k:-k:-k
Valibook (239)|28.7.2011 22:17
Aktivní 3D bych si ze zdravotních důvodů domů nikdy nepořídil a vůbec bych nevylučoval, že dojde i k jeho zákazu, neboť nutit členy rodiny, kterým působí zdravotní problémy k jeho sledování, ať už během společné návštěvy Cinestar na rodinnou vstupenku nebo doma s cik cak brýlemi považuji za týrání. Poznámka: Za současného stavu (seřízení) této aktivní 3D technologie a/synchonizované s LCD brýlemi.


Cinestar České Budějovice - Avatar 3D, naprostá devastace jinak nádherného filmu. Brýle ztmavují a vyšisují barvy a kontrast na úroveň nekvalitně podsvíceného LCD zobrazovače. V první polovině filmu nesynchronizovaný obraz - rozmazané postavy, nutně vedoucí k bolestem hlavy. V druhé polovině promítání pár (na prstech jedné ruky) spočitatelných stereo 3D efektů, předmětů jakoby vystupujících z plátna. Objevil se i novodobý nešvar známý z ukázek DirectX 11, umělá snaha o plastičnost objektů na rozostřeném pozadí v mlze - jakoby se ani nenatáčelo digitální kamerou. Jako ukázka možností 3D dobré, ale jak mám věřit, že to ve hrách s NVidia 3D Vision (active shutter glasses) bude fungovat lépe nežli v kině.
Jakub K (0)|12.3.2012 15:11
Pan Jano by se už mohl smířit, že zobrazovat realitu nelze. Je dost trapné sledovat Vaše komentáře. Přesvědčujete mne stále o tom, že máte jen jednu, možná dvě zkušenosti s 3D, maximálně na jediném zařízení co jste si pořídil a pak hned prodal a děláte závěry.

Tajemství rozdílu 3D na TV a realitou je ve vnímání hloubky. Kdy mozek dokresluje prostor. Vychází naprosto z přesné metody jako Side by Side metoda (mimochodem někdo zmínil, že se rozlišení dvou snímků snižuje... Což není pravda, FHD3D je FHD 3D se dvouma fotkama o 1080p na 1920, záleží jen na datovém toku.). Narozdíl od reality, vidíme mnohem více informací v malém zorném poli, jelikož v reálu stále mžouráme očima a točíme se zrakem ze strany na stranu, čímž stále přeostřujeme a fotíme od píky. Na monitoru vše máme v jednom ohnisku a je na mozku jak se s tím popere. Vjem nereálnosti tedy kazí hloubka, která je virtuální, neb je vnímána opačně, což není problém, jinak to ani nejde vymyslet (zatím), ale zásadní problém je v zaostřování hloubky. Realita je tedy ve své podstatě mnohem nekvalitnější než 3D obraz v FHD na menším displai. relita zkrátka vychází z perspektivy a všudepřítomného šumu a rozostření, kdo by se tedy na takovej hnus chtěl dívat...... Asi jen pan Jano.... přejme mu to. Já teda na obraz, promítnutý obraz do perspektivy zobrazený na 2D ploše fakt nemusím, až budou televizory do půlkruhu, můžeme o tom uvažovat, ovšem pro domácí použití, nereálné, už vidím jak se na to kouká celá rodina..... U Janků je možné ale asi všechno.
ai (2993)|12.3.2012 19:45
Realita je zatim takova, ze nemuzu s zenou do kina na 3D protoze je ji z toho spatne. A ja se podivuju, ze se nekam podivam a neni to zaostreno, protoze pri produkci se musi nekam zaostrit, ovsem zrovna ne tam, kam sem se zrovna kouknul, tedy 3D implementuje hloubku, ale nezaostrenou nekdy, coz mozek (muj) vyhodnocuje jako ruch, melo by se to delat s velkou hloubkou ostrosti, ale v praxi zatim nic moc. Takze se tedy fakticky ceka co bude ... :-)