Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SCART, VHS a RGB

vlastax (175)|11.4.2007 11:22
[QUOTE=Pitomec;138810]Vypni na tom přehrávači RGB výstup (příp. ho přepni na CVBS) a mělo by to jet normálně. Zřejmě to RGB bude někde pošahané (buď v přehrávači nebo v TV).[/QUOTE]

No snad obráceně, ne. Zapnout RGB výstup a vypnout CVBS.

S tím pošahaným Scart stupem či výstupem lze souhlasit.

Ale předpokládám, že tazatel má dostatečně inteligence na to, že si vstup i výstup ozkoušel na jiných i z jiných zdrojů a sem jen umístil doplňující dotaz. Že, pane Encore 1106.?

Co vy na to?
Pitomec (10211)|11.4.2007 16:55
Ne obráceně, ale jak píšu - vypnout RGB (přepnout na CVBS), protože pokud to přes cinche jde (tam je pouze CVBS), tak bude problém s největší pravděpodobností v tom, že jedno (nebo obě) zařízení mají RGB pošahané. Ostatně u levných satelitních nebo DVB-T přijímačů je toto na denním pořádku, že výstup v RGB je prakticky nepoužitelná věc.
lupenn (77)|12.4.2007 23:44
Ano.vypnout rgb na dvd prehravaci.A jestli je to starsi tv,tak si ani nemusi s rgb poradit...
vlastax (175)|14.4.2007 18:51
Pokud má přístroj scart a ten nefunguje, tak je přístroj vadný, bez ohledu na cenovou kategorii. Takže asi tak.
Pitomec (10211)|14.4.2007 19:55
SCART může fungovat, ale nemusí na něm fungovat to RGB (SCART přenáší ještě CVBS a někdy i S-Video).
vlastax (175)|14.4.2007 20:02
Nechci se hádat, ale pravdu máš pouze teoreticky.
Je jasné, že piny ve scartu přenáší, či mohoupřenášet různé signály, ale pokud se konektor osazuje do výrobků spotřební elektroniky, tak výhradně prioritně pro přenos RGB signálu . To ostatní až potom.

:)
clee (6592)|14.4.2007 20:23
nesmysl, scart uz je tu peknou radku let a pouziva se i u rady pristroju ktery rgb vubec nepodporujou (vhs, starsi dvd, tv), navic levnejsi scart kabely rgb piny nemaj vubec zapojeny, a s tim ze rgb vypada kolikrat hur nez kompozit muzu leda souhlasit, zvlast u levnejch pristroju...
vlastax (175)|14.4.2007 20:30
[QUOTE=clee;139142]nesmysl, scart uz je tu peknou radku let a pouziva se i u rady pristroju ktery rgb vubec nepodporujou (vhs, starsi dvd, tv), navic levnejsi scart kabely rgb piny nemaj vubec zapojeny, a s tim ze rgb vypada kolikrat hur nez kompozit muzu leda souhlasit, zvlast u levnejch pristroju...[/QUOTE]

Neměl by jsi psát takové hlouposti.!!!

Všechny přístrojen mají na scart přiveden RGB bez ohledu na věk a výrobce!
Neznám přístroj spotřební elektroniky , který by měl scart a neměl by u něj zapojen RGB výstup či vstup.

RGB je kvalitnější než kompozit!!!
Signál z RGB není nikdy horší než z kompozitu, vždy je to naopak.

To tvé tvrzení je opravdu arogantní hloupý úlet!!!
Pitomec (10211)|15.4.2007 12:54
Žádný VHS nebo S-VHS videorekordér/player zrovna RGB vůbec nemá, takže to je názorná ukázka přístroje spotřební elektroniky, u kterého tento druh signálu chybí.

A pokud jde o kvalitu RGB vs. CVBS nebo S-Video, tak RGB je sice kvalitnější, ale pouze teoreticky. V praxi (u levných výrobků) to RGB bývá často zmršené do té míry, že CVBS je jasně lepší (tím neříkám, že je to v pořádku, ale konstatuji to jako fakt).
vlastax (175)|15.4.2007 16:25
Encore1106. Nemáš zač.

[QUOTE=Pitomec;139186]Žádný VHS nebo S-VHS videorekordér/player zrovna RGB vůbec nemá, takže to je názorná ukázka přístroje spotřební elektroniky, u kterého tento druh signálu chybí.

A pokud jde o kvalitu RGB vs. CVBS nebo S-Video, tak RGB je sice kvalitnější, ale pouze teoreticky. V praxi (u levných výrobků) to RGB bývá často zmršené do té míry, že CVBS je jasně lepší (tím neříkám, že je to v pořádku, ale konstatuji to jako fakt).[/QUOTE]

Co se nedočtu za pitomosti.

Mám dva VHS rekodéry, Funai a Panasonic a oba dva mají scart a na něm zapojený RGB signál a to IN a OUT.

Pokud se jedná o zmršeniny, tak i u levných výrobků, které mají nižší kvalitu je vždy RGB lepší , protože to tak je dle technické specifikace a na připojení RGB se zase nedá tolik zmršit, protože to řeší ta dotyčná technická specifikace a tak to funguje u všech výrobků víceméně stejně. Spíš to ovlivní spotřebitel nekvalitním kabelem.

Hezkou neděli.

:)
Pitomec (10211)|15.4.2007 16:33
To by z tebe u JVC měli radost, protože jim se za celou dobu vývoje a výroby VHS/S-VHS nepodařilo RGB do těchto přístrojů dát (ono totiž není kam, což ví každý, který zná princip fungování těchto audiovizuálních záznamů) a hle - Funai a Panasonic to mají vyřešené :-)
vlastax (175)|15.4.2007 16:41
[QUOTE=Pitomec;139203]To by z tebe u JVC měli radost, protože jim se za celou dobu vývoje a výroby VHS/S-VHS nepodařilo RGB do těchto přístrojů dát (ono totiž není kam, což ví každý, který zná princip fungování těchto audiovizuálních záznamů) a hle - Funai a Panasonic to mají vyřešené :-)[/QUOTE]

Nejde vyvést RGB? Já nevím co s Tebou. To je neřešitelné. Pošlap si v tom.

A obrať se na Funai a Panasonic. Pokud to nepomůže tak na Philips, ty mají také VHS se scart s RGB IN a OUT.

Já na Tebe už dlabu. Hezkou neděli.

:)
Pitomec (10211)|15.4.2007 16:50
Skutečně žádný z VHS/S-VHS přístrojů nemá RGB, protože tam naprosto k ničemu není. Přičemž jestli na mě dlabeš nebo ne, to na podstatě věci stejně nic nezmění, a to tady jde hlavně :-)
vlastax (175)|15.4.2007 17:06
[QUOTE=Pitomec;139207]Skutečně žádný z VHS/S-VHS přístrojů nemá RGB, protože tam naprosto k ničemu není. Přičemž jestli na mě dlabeš nebo ne, to na podstatě věci stejně nic nezmění, a to tady jde hlavně :-)[/QUOTE]

JežiššmarjapanenkosvatákničemusamostatnésignályRGBnejsouapotřebažádnátfujtajbltobyjedenneřekanikdybyhozabili.

:)
stani (1647)|15.4.2007 17:17
Ještě nedávno (tak 3, 4 roky zpátky) si každý musel dávat při koupi Scart kabelu pozor aby byl i RGB(sám takový jeden doma mám - co RGB nepřenáší), dnes už to (snad) mají všechny, i nejlevnější...

Měli sice všech 21 pinů ale zapojeno bylo jen 10. Viz zde - pravý sloupek Specifications - "non-RGB"
clee (6592)|15.4.2007 17:17
jo, vhska se zapojenejma rgb pinama, to ma doma leda tak chocholousek:D respektive zapojeny je mit muze, ale leda tak do zdi pac z vhs se nic vic nez kompozit dostat neda:cool:
Pitomec (10211)|15.4.2007 17:21
A z S-VHS ještě maximálně S-Video :-)
Mike (617)|16.4.2007 12:42
Mozna by dotycnym pomohlo si projit zapojeni SCARTu.

Prosim vlastux at prestne placat hlouposti, RGB na VHS pristrojich jsem nikdy nevidel, protoze to je tezko realizovatelne, maximalne se pouziva S-video a to pouze na S-VHS pristrojich. VHS totiz nahrava kompositni signal se spojenou jasovou a barevnou slozkou, S-VHS je ma oddelene, zadne video nenahrava oddelene RGB signaly, takze jejich vystup byl byl naprostym nesmyslem. Nemluve o tom, ze RGB a S-video na SCARTu pouzivaji spolecne signaly a v nastaveni TV se to vetsinou prepina nebo jsou SCARTy dva a na jednom je RGB a na druhem S-video

Problém Encore1106 je naprosto jednoznačně nefunkční RGB - takto se to projevuje na mnoha přístrojích a RGB je často tmavší, protože používá jiné signálové limity

Co se týče kvality RGB vs. composite vs. S-video, tak jediný rozdíl je v tom, že RGB a S-video mají širší pásmo barevné složky a proto ostřejší obraz, namají rozplizlou barvu přes okraje objektů, kvalita by měla být od nejlepších k nejhoršímu RGB->S-video->composite, ale zatímco S-video a composite jsem ještě neviděl zmršené, tak RGB je zmršené hodně často
Další důležitou věcí je to, že zdroj signálu, čímž je např. DVD má už samo o sobě nižší šířku pásma (4:2:2), která odpovídá signálu S-video, takže použití S-video je nejlogičtější a RGB v tomto případě nemá vlastně význam. Takže doporučuju to zapojit jen jako S-video a bude po problémech, to potvrzuje i tvuj dalsi prispevek, kde jsi to pripojil jen k videu pres composite
Čisté RGB leze maximálně z grafické karty počítače, jinak je to šidítko, asi jako digitalni vystup z magnetaku

vlastax at napise typ toho VHS videa, ktery ma SCART, jinak je to placnuti do vody, osobne ale o tom pochybuju

SCART je tady uz hodne hodne dlouho (podel wiki od roku 1977) a drive na nem vubec zadny RGB nebylo, to se tam pridalo az nasledovne, navic se pouziva jen v Evrope, v USA a Japonsku vubec
lupenn (77)|16.4.2007 15:51
Koukam taky dobra diskuse:))))Video nikdy!!nemelo rgb,pouze s-vhs(kvalitou nej z videi)mel vystup s-video...bohuzel lepsi uz nikdy nebylo:(
vlastax (175)|16.4.2007 16:17
Mike, když už tady někdo plácá hlouposti , tak to jseš Ty, Clee a Pitomec, a beru od největšího , k nejmenšímu. Proč? Protože tady byla diskuze o tom, že Scart propojení TV a DVD má RGB signál. Potom, že RGB signál je kvalitnější, než kompozitní signál a já jsem dodal, že Scart je osazován do přístrojů spotřební elektroniky, které RGB signál přijímají , či vysílají. Nic víc a nic míň.

A vy tady melete páté přes deváté a motáte dohromady pojem a dojem a píšete o zbytečnostech.

Takže. Souhlasím s Pitomcem, že jsou VHS a SVHS videa, které nemají RGB výstup, ale jedním dechem dodávám, že ale nejsou osazeny scartem!!! A to je důležité, mají cinch či BNC konektory, takže mýlka. Ty co jsou osazeny scartem, RGB signál mají. Je zcestné tvrdit, žr RGB signál není potřeba. Je potřeba, při přenosu signálu.

Pokud Clee tvrdí, že si cpe rgb signál do zdi , tak ať klidně pokračuje, nám ostatním slouží pro svoji mimořádnou kvalitu k přenosu obrazu mezi přístroji.

A ostatní záležitost týkající se principu fungování videa a dalších přístrojů sem vůbec nepatří, to je úplně jiné téma.

Tak se mějte a moc nelžete.

:)
Pitomec (10211)|16.4.2007 16:38
No což o to - on ten RGB signál by se u VHS/S-VHS videorekordéru jistě šikl, ale hlavní problém je v tom, že ho jaksi není kde vzít. VHSka pracuje jenom s CVBS (a z toho RGB neuděláš, resp. i kdybys udělal, tak výsledek nebude stát za nic) a u S-VHS je to obdobné (tam je jenom S-Video a CVBS, takže opět je nesmysl tyto signály přetvářet na RGB). Kapišto (už konečně)? :-)
Foolproof (2713)|16.4.2007 16:47
Někdy opravdu hledím.
Tazatel má problémy s DVD přehrávačem a tady je hádka o VHS, nalistujte zpátky ať je vidět kdo do této diskuse bůhví proč VHS zavlekl.

to VlastaX
Mám VHS, má SCART a nemá RGB, v tom mají pravdu.

To ovšem nic nemění na tom, že DVDplayery jsou na tom naopak, RGB měl i můj první Pioneer někdy roku 1996 a nebyl vyrobený pro Evropu, takže mi není jasné co s tím ti kluci šikmoocí dělali.
----------------
Kabel koupený v Kauflandu za 38 Kč nebude asi stejně kvalitní jako některé jiné a z 90% jsou problémy s RGB výstupem spojeny s kvalitou kabelu.
lupenn (77)|16.4.2007 17:12
Ja mel (a mam)kabely neee za 200Kc,ale vzdy poradny..at uz na hudbu,tak i na kino.Ale bohuzel z dvd jsem nejkvalitnejsi signal mel celou dobu(nez mi telka ted odesla)pres s-video.Prave vstup rgb na telce zlobil...
Pitomec (10211)|16.4.2007 17:14
[QUOTE=Foolproof;139300]Někdy opravdu hledím.
Tazatel má problémy s DVD přehrávačem a tady je hádka o VHS, nalistujte zpátky ať je vidět kdo do této diskuse bůhví proč VHS zavlekl.

to VlastaX
Mám VHS, má SCART a nemá RGB, v tom mají pravdu.

To ovšem nic nemění na tom, že DVDplayery jsou na tom naopak, RGB měl i můj první Pioneer někdy roku 1996 a nebyl vyrobený pro Evropu, takže mi není jasné co s tím ti kluci šikmoocí dělali.
----------------
Kabel koupený v Kauflandu za 38 Kč nebude asi stejně kvalitní jako některé jiné a z 90% jsou problémy s RGB výstupem spojeny s kvalitou kabelu.[/QUOTE]
Občas neškodí (a jak je vidět, tak je to i potřeba) ujasnit pojmy obecně. Proto tady zmínka o VHS má svoje místo.
Mike (617)|16.4.2007 20:10
[QUOTE=vlastax;139298]Mike, když už tady někdo plácá hlouposti , tak to jseš Ty, Clee a Pitomec, a beru od největšího , k nejmenšímu. Proč? Protože tady byla diskuze o tom, že Scart propojení TV a DVD má RGB signál. Potom, že RGB signál je kvalitnější, než kompozitní signál a já jsem dodal, že Scart je osazován do přístrojů spotřební elektroniky, které RGB signál přijímají , či vysílají. Nic víc a nic míň.

A vy tady melete páté přes deváté a motáte dohromady pojem a dojem a píšete o zbytečnostech.

Takže. Souhlasím s Pitomcem, že jsou VHS a SVHS videa, které nemají RGB výstup, ale jedním dechem dodávám, že ale nejsou osazeny scartem!!! A to je důležité, mají cinch či BNC konektory, takže mýlka. Ty co jsou osazeny scartem, RGB signál mají. Je zcestné tvrdit, žr RGB signál není potřeba. Je potřeba, při přenosu signálu.

Pokud Clee tvrdí, že si cpe rgb signál do zdi , tak ať klidně pokračuje, nám ostatním slouží pro svoji mimořádnou kvalitu k přenosu obrazu mezi přístroji.

A ostatní záležitost týkající se principu fungování videa a dalších přístrojů sem vůbec nepatří, to je úplně jiné téma.

Tak se mějte a moc nelžete.

:)[/QUOTE]

To že je RGB signál kvalitnější při vhodném zdroji nepopírám, ale ostatní blbosti si nech.
- každý DVD přehrávač nemá RGB výstup (dnes už ano, ale zpočátku ne)
- žádný VHS ani S-VHS nemá RGB výstup (pořád čekám na ten tvůj zázračný, typ který máš doma a má ho, ale zřejmě ten typ neřekneš, protože takový neexistuje
- to, že přístroj má SCART neznamená, že je na něm RGB
- RGB potřeba není, je tam přece CVBS a S-Video

protože toto je absolutně off topic, tak téma rozděluji od tohoto, ať se dotyčný dozví něco k původnímu problému a není maten "chytrostmi" jistých uživatelů
Foolproof (2713)|16.4.2007 20:27
[QUOTE=lupenn;139304]Ja mel (a mam)kabely neee za 200Kc,ale vzdy poradny..at uz na hudbu,tak i na kino.Ale bohuzel z dvd jsem nejkvalitnejsi signal mel celou dobu(nez mi telka ted odesla)pres s-video.Prave vstup rgb na telce zlobil...[/QUOTE]

RGB funguje dalo by se říci dobře na TV přístrojích, které jej umi nadetekovat a navíc je třeba zkontrolovat, který z těch Scartů ho má vůbec zapojený.
Např, já mám 4 vstupy - 3x scart a 1x cinch, na cinchi je pochopitelně jenom Y/C.
Ale ze Scartů umí RGB pouze 1, ty ostatní jsou CVBS a umí to obyčejně ten, který má pouze vstup, tedy bez výstupu.
Pitomec (10211)|16.4.2007 23:30
Na cinchi je pochopitelně jenom CVBS, protože Y/C (neboli S-Video) by se tam jaksi nevešlo... Y/C může být na hosidenu nebo scartu.
vlastax (175)|17.4.2007 08:23
Tak jsem si v klidu přečetl tuto diskuzi . Bav se chvíli s blbcem a je z tebe blb také. Je to známá pravda. Víc k tomuto vláknu nemám co napsat.

Hezký den.

:)
Mike (617)|17.4.2007 13:31
[QUOTE=vlastax;139328]Tak jsem si v klidu přečetl tuto diskuzi . Bav se chvíli s blbcem a je z tebe blb také. Je to známá pravda. Víc k tomuto vláknu nemám co napsat.

Hezký den.

:)[/QUOTE]

Porad cekame na ten tvuj typ videa s podorou RGB...

:-R
StD (8612)|17.4.2007 14:00
[COLOR="DarkRed"][SIZE="5"]...s podporou RGB...[/SIZE][/COLOR]
Foolproof (2713)|17.4.2007 14:24
[QUOTE=Pitomec;139322]Na cinchi je pochopitelně jenom CVBS, protože Y/C (neboli S-Video) by se tam jaksi nevešlo... Y/C může být na hosidenu nebo scartu.[/QUOTE]

Naprostý souhlas, ale zřejmě to nebude tak jednoduché, možná by to chtělo vysvětlit od Mike nebo jiného machra.

Ty cinche jsou vpředu a z fabriky je tento vstup označen celkem logicky "Front", takže se dá těžko splést.Mezi vstupy lze přepínat tlačítkem na DO, po přepnutí se zobrazí přes OSD informace, zahrnující formát obrazu, druh vstupního signálu a ještě cosi. Na všech ostatních vstupech jako druh signálu vždy detekuje správně co tam pouštím a taky vypíše hlášku, když se druh signálu nebo něco jiného změní za chodu, např. 4:3 na 16:9, stejně tak RGB. Ovšem při přepnutí na ten "Front" to zatvrzele vypisuje Y/C (např. nyní je tam nouzové prdnutý druhý satelit, s kterým experimentuji).
Na základě tohoto jsem napsal, co jsem napsal i když si uvědomuji, že luminance a chrominance nemohou jít odděleně po jednom drátu.

Že by TV vypisovala blbosti ,se mi taky nezdá.
V čem to tkví ?
Mike (617)|17.4.2007 15:08
[QUOTE=StD;139375][COLOR="DarkRed"][SIZE="5"]...s podporou RGB...[/SIZE][/COLOR][/QUOTE]

Ale jo, tak mi pismenko vypadlo :-(((

Jen to video sem ne a ne dopadnout :OO
Pitomec (10211)|17.4.2007 22:47
[QUOTE=Foolproof;139385]Naprostý souhlas, ale zřejmě to nebude tak jednoduché, možná by to chtělo vysvětlit od Mike nebo jiného machra.

Ty cinche jsou vpředu a z fabriky je tento vstup označen celkem logicky "Front", takže se dá těžko splést.Mezi vstupy lze přepínat tlačítkem na DO, po přepnutí se zobrazí přes OSD informace, zahrnující formát obrazu, druh vstupního signálu a ještě cosi. Na všech ostatních vstupech jako druh signálu vždy detekuje správně co tam pouštím a taky vypíše hlášku, když se druh signálu nebo něco jiného změní za chodu, např. 4:3 na 16:9, stejně tak RGB. Ovšem při přepnutí na ten "Front" to zatvrzele vypisuje Y/C (např. nyní je tam nouzové prdnutý druhý satelit, s kterým experimentuji).
Na základě tohoto jsem napsal, co jsem napsal i když si uvědomuji, že luminance a chrominance nemohou jít odděleně po jednom drátu.

Že by TV vypisovala blbosti ,se mi taky nezdá.
V čem to tkví ?[/QUOTE]
Tak výraz "FRONT" znamená "ČELNÍ" (neboli "PŘEDNÍ"), čili to nijak nesouvisí s druhem signálu. Na čelním panelu může být jak CVBS, tak S-Video...
lupenn (77)|18.4.2007 04:13
.............
lupenn (77)|18.4.2007 04:14
Ad foolproof -
Skoro vzdy byva u prednich vstupu jeste vedle cinchu i vstup hosiden(s-video),tak mozna proto to
pise.Ale je divny,ze Ti to nepusti signal,kdyz tam zapojis ty cinche...
Mike (617)|18.4.2007 07:35
Na tohle bych zase az tak nebral ohled, protoze vyrobce muze delat i verzi s Front S-video vstupem a pise to pro oba stejne, to neni zase az tak vyjimecny
Foolproof (2713)|18.4.2007 15:46
[quote=Pitomec;139431]Tak výraz "FRONT" znamená "ČELNÍ" (neboli "PŘEDNÍ"), čili to nijak nesouvisí s druhem signálu. Na čelním panelu může být jak CVBS, tak S-Video...[/quote]

:)
Díky za školení, výraz Front jsem uvedl ne v souvislosti s druhem signálu, ale z důvodu jeho jasné identifikace přes OSD, protože pokud se jedná o ty zadní vstupy jsou originálně pojmenovány input1-4 a bez přejmenování (což jde), nikdo netuší, který je vlastně fyzicky aktivní a lze to poznat jedině podle druhu signálu, který je na tom konkretním vstupu rozpoznán.
Mike (617)|23.4.2007 10:03
Tak jelikož toho typu VHS videa s RGB vástupem, který má vlastax doma, se nedočkáme, tak to nějak zakončíme, aby si z toho někdo neudělal špatné závěry:
1. VHS videa mají POUZE kompositní video výstup
2. S-VHS videa mají POUZE kompozitní a S-Video výstupy
3. ŽÁDNÉ VHS video nemá RGB výstup
4. RGB výstup mají pouze grafické karty (a to odjakživa) a dnes také DVD přehrávače

prosím vlastux, ať už sem nic nepíše a nešíří nesmysly
StD (8612)|23.4.2007 10:09
...tak to zamkni. Ono jen česky na někoho neplatí. :-E

BTW: Já mám S-VHS Grundiga, který má mimo 2x Scart In a Out také S-video a Composite Out vzadu a totéž jako In ještě vpředu. Plus pochopitelně In a Out stereo audio.
Foolproof (2713)|23.4.2007 13:06
Troufl bych si u těch Mikeových závěrů udělat nepatrnou opravu v bodě 4 a to odstraněním slova dnes.:)
Zdůvodnění.
Mám čtvrtý DVDplayer od roku 199X a i ten první měl v options nastavitelný výstup RGB na SCART konektoru a určitě fungoval.:)
Mike (617)|23.4.2007 13:12
Jen jsem si dal malou pojistku, protože nějaký DVD přehrávač bez RGB výstupu se možná najde, jinak máš pravdu, že je mají (asi) všechny :-)-
vlastax (175)|23.4.2007 13:58
[QUOTE=Mike;140026]Tak jelikož toho typu VHS videa s RGB vástupem, který má vlastax doma, se nedočkáme, tak to nějak zakončíme, aby si z toho někdo neudělal špatné závěry:
1. VHS videa mají POUZE kompositní video výstup
2. S-VHS videa mají POUZE kompozitní a S-Video výstupy
3. ŽÁDNÉ VHS video nemá RGB výstup
4. RGB výstup mají pouze grafické karty (a to odjakživa) a dnes také DVD přehrávače

prosím vlastux, ať už sem nic nepíše a nešíří nesmysly[/QUOTE]

Neboj, nepíšu sem nic, protože už nikoho nyní nezajímá VHS a ani Tvoje jediná pravda ošetřená pojistkami v informacích, protože co kdyby to bylo jinak.

Hezký den.
:)
Mike (617)|23.4.2007 14:44
Ano VHS uz nikoho nezajima a pravda je taky jen jedna a kdyz si nejsem jist, tak to uznam nebo aspon uvedu nejake argumenty a ne jen vykriky bez dukazu, jak se to deje u tebe, napr. tvoje slavne VHS video s RGB vystupem, jehoz typ se nedozvime

Protoze to stejne nikam nevede, tak tema zamykam