Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Jak na digitální TV?

husky14 (34)|1.5.2009 09:20
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jak na digitální TV?

Dnes můžeme digitální TV obsah přijímat satelitní cestou, kabelovým rozvodem nebo pozemním šířením pomocí antén. Jaký systém byste doporučili? Který je z hlediska počáteční investice do vybavení, programové nabídky, kvality, dostupnosti, dalších poplatků atd. nejvýhodnější? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Pitomec (10211)|1.5.2009 09:37
Digi v EMU + CS Link a Skylink + DVB-T (receiver Golden Interstar 870) a k tomu kabelovka, ideální kombinace všeho dostupného :-)
Ivo Mašek (10205)|1.5.2009 12:25
Používám digitální kabelovku UPC a její max. nabídku. Neříkám, že je to to pravé ořechové, ale momentálně mě to vyhovuje a nijak si nestěžuji.
Neregistrovaný (0)|2.5.2009 11:05
Pokud je dostupna opticka sit spolecnosti MATTES AD, tak je podle me nejlepsi vyuzivat jejich IP-TV. Funguje to relativne slusne a clovek nepotrebuje zadny extra HW a kabelaz - staci PC (HTPC) a kabel UTP, popr. WiFi.
Po jednom kabelu internet i TV a s routerem s podporou ICMP i na vice TV (PC).
clee (6592)|6.5.2009 00:09
dvb-t integrovany v bravii a na crt pres TS digipal2 a hojne vyuzivam online archivy televizi :)
vespala (5)|16.5.2009 09:07
Několik let jsem využíval plnou programovou nabídku kabelové UPC. Po nějaké době, kdy jsem zjistil, že na všech stanicích, mimo naše programy TV1,TV2,TV PRIMA, TV NOVA, se neustále opakují stejné programy a filmy, sleduji jen programy našich televizí.
Po zjištění, že mohu přijímat pozemní DTV včetně takzvaného HD vysílání NOVY a CS1, jsem pořídil settopbox Maximum T1300 FTA (necelé 3000,-Kč), který jediný dovede korektně přijímat HD pozemní vysílání a také je nahrávat na připojený pevný disk.
Obrovskou výhodou je, že pozemní vysílání je zdarma. Přesto, že jsem později pořídil LCD televizi s vysokým rozlišením, používám při sledování i ostatních programů výše uvedený settopbox, protože má výrazně lepší citlivost (proto na rozdíl od příjmu samotnou televizí nedochází k výpadkům signálu).
Další výhodou je to, že settopbox přepočítá nízké rozlišení sdtv kanálů na fullHD (stb má velmi dobrý upscaling) a na obraz se dá opravdu dívat.
Výhodou proti příjmu přes satelit také je, že při změnách počasí nedochází ke zhoršení příjmu (taktéž náklady na pořízení jsou 10x nižší, než HDTV satelit).
Pitomec (10211)|16.5.2009 09:18
Digi v EMU je taky zdarma :D
StD (8612)|16.5.2009 11:10
[QUOTE=vespala;226634]...Výhodou proti příjmu přes satelit také je, že při změnách počasí nedochází ke zhoršení příjmu (taktéž náklady na pořízení jsou 10x nižší, než HDTV satelit).[/QUOTE]

Tak tato věta stojí za zarámování, neb obsahuje minimálně 2 polopravdy (či lži?). Jinak apoštolská snaha se cení. Qui bono?