Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic plazma 42" FullHD nebo 50" ready?

butcherson7 (58)|16.11.2009 00:27
Zdravim, resim vyber plazmy od Panasonicu a to bud 42" FullHD ( PANASONIC TX-P42S10E ) a nebo 50" HDready (napriklad TX-P50X10Y). Prevazne tam bude pusteno PC - filmy, hry a obcas i televize samotna. Vzdalenost bude 3m. Nebo jeste uplne jina varianta a to nejsetrivejsi 42" HDready(PANASONIC TX-P42X10Y, ale tam se me zda to rozliseni na PC moc male).
Heartwork (2358)|16.11.2009 00:37
[quote=butcherson7;248802]Zdravim, resim vyber plazmy ... Prevazne tam bude pusteno PC - filmy, hry a obcas i televize samotna. [/quote]

Asi to nechceš slyšet, ale pro tyto účely bude vhodnější LCD.

[quote=butcherson7;248802]jina varianta a to nejsetrivejsi 42" HDready(PANASONIC TX-P42X10Y[/quote]

Asi to nechceš slyšet, ale nejšetřivější bude opět LCD - všechno, co nebude černé, bude žrát jak hovado, myslím proud. :)
SPAWN (744)|16.11.2009 00:57
[quote=Heartwork;248803]Asi to nechceš slyšet, ale pro tyto účely bude vhodnější LCD.



Asi to nechceš slyšet, ale nejšetřivější bude opět LCD - všechno, co nebude černé, bude žrát jak hovado, myslím proud. :)[/quote]

Mas prectavu kolik zere tve pc? PC C2Quad 3.4 GHz.???(pretaktovane) nepises nic o grafice ale ja to zrovna pred tydnem meril a spadla mi huba a chtel jsem to pc hodit z okna 395 - 400w!!! Jenze komu by se chtelo vyhazovat pc ktere stalo dost. Nekdy je dobre se zamyslet nad vsechnou tou technikou co mame doma nez zacnem rvat ze neco moc zere.
mph1 (689)|16.11.2009 06:22
Spotreba je relativni. Taky nevyhodim elektrokotel proto, ze zere - celych 6kW!

Vykonne PC zere, s tim nic nenadelas, ale to neznamena, ze se nemas nad spotrebou zamyslet. A volbou TV usetrit muzes. Zvlast, kdyz pro tazatelovy ucely bude LCD opravdu lepsi volba - takze ma vlastne stesti, ze se mu pozadavky sesly. Ja to mam obracene ;)

PS: Opravdu ti PC bere 400kW? Pak asi bude opravdu lepsi ho hodit z okna nebo venovat na vedecke ucely.
miro333 (716)|16.11.2009 07:33
mph1, elektrokotol ti nežerie, žerie ti dom. kotol je len taký prostredník vykrývajúci tepelné straty domu.
butcherson, tým PC myslíš nejaké HTPC? ak áno, tak z troch metrov skôr tú 50-ku. spotrebu nerieš, hdready tv ju majú nižšiu.
Heartwork, fakt by ma zaujímalo, ktoré 42/50" lcd v za tie isté peniaze bude mať obraz čo i len porovnateľný s tymi panákmi...
butcherson7 (58)|16.11.2009 09:07
Diky moc za vase nazory. Nejedna se o HTCP ale o stolni PC. Spotrebu bych zatim nechal stranou, spis me jde o to, jestli na moje pouziti poznam rozdil mezi HD ready a Full HD(rozliseni na plose, ve hrach apod.). Cenovy rozdil je priblizne +3000 za FullHD. Dalsich +4000 za 50".

Diky!
mph1 (689)|16.11.2009 12:22
[quote=miro333;248815]mph1, elektrokotol ti nežerie, žerie ti dom. kotol je len taký prostredník vykrývajúci tepelné straty domu...[/quote]A u PC to zere ta hra nebo Word. PC je jen takovy prostrednik, ktery prijima prikazy a zobrazuje obraz :D
miro333 (716)|16.11.2009 13:02
Word a hra nežerie nič - je to software, všetka elektrika zo zdroja v pc sa premení na teplo prácou hardvéru - daň za neschopnosť vymyslieť menej energeticky náročnejšie zariadenia spracúvajúce a zobrazujúce informácie.
kotol premieňa elektriku (plyn, drevo a pod...) na teplo, ktoré bohapusto vypúšťame do luftu, pravda niekto viac, niekto menej, samotný kotol ak taký má spotebu minimálnu - viď jeho účinnosť. btw, 6kW stačí aj na ohrev tuv, či máš na to iné zariadenie?
butcherson, na 3 m to asi nerozoznáš, možno v hrách. najlepšie by bolo 50" fullhd, záleží koľko chceš do toho vraziť...
SPAWN (744)|16.11.2009 13:28
[quote=mph1;248811]Spotreba je relativni. Taky nevyhodim elektrokotel proto, ze zere - celych 6kW!

Vykonne PC zere, s tim nic nenadelas, ale to neznamena, ze se nemas nad spotrebou zamyslet. A volbou TV usetrit muzes. Zvlast, kdyz pro tazatelovy ucely bude LCD opravdu lepsi volba - takze ma vlastne stesti, ze se mu pozadavky sesly. Ja to mam obracene ;)

PS: Opravdu ti PC bere 400kW? Pak asi bude opravdu lepsi ho hodit z okna nebo venovat na vedecke ucely.[/quote]

Omlouvam se Vsem, vcera jsem mel spatny den a nechal jsem se jak maly jouda vytocit a dokonce jsem spatne napsal i fyzikalni jednotku takze ne 400Kw ale +-400w!!! Mam na tom pc proveden hradcore overclocking. :D

P.S: Bursik by mel ze mne radost. :D
mph1 (689)|16.11.2009 20:22
[quote=miro333;248869]Word a hra nežerie nič - je to software, všetka elektrika zo zdroja v pc sa premení na teplo prácou hardvéru - daň za neschopnosť vymyslieť menej energeticky náročnejšie zariadenia spracúvajúce a zobrazujúce informácie.
kotol premieňa elektriku (plyn, drevo a pod...) na teplo, ktoré bohapusto vypúšťame do luftu, pravda niekto viac, niekto menej, samotný kotol ak taký má spotebu minimálnu - viď jeho účinnosť. btw, 6kW stačí aj na ohrev tuv, či máš na to iné zariadenie?
butcherson, na 3 m to asi nerozoznáš, možno v hrách. najlepšie by bolo 50" fullhd, záleží koľko chceš do toho vraziť...[/quote]Word a hra je cil, PC prostredek. Teplo v dome je cil, kotel prostredek. Tolik k souvislostem.

A ironiu poznas?

Byla to nadsazka. Jinak o tom, co muj kotel v mem dome dela mi psat nemusis, uz jsem tu vedl dost dlouhou off-topic diskusi s Antoninem. Pro tve info, muj 6kW kotel vytapi muj dum i ohriva TUV. Chces-li vedet vic, posli SZ, a tady uz to skonceme, ano?

Podstatne je, ze velikost spotreby energie je relativni, tzn. 400w muze byt nekdy moc (pro mne treba jako spotreba TV) nekdy malo (muj AVR ma max. prikon 550W).
vivid.sk (11472)|16.11.2009 21:23
muj AVR ma max. prikon 550W

ktory ale nikdy nedosiahne (na rozdiel od maximalneho prikonu napr. takej plazmy)
H2SO4 (58)|16.11.2009 21:33
Q9550 + GF280OC + 42plazma + Z5500 v klidu 460W
Heartwork (2358)|16.11.2009 22:40
[quote=SPAWN;248805]Nekdy je dobre se zamyslet nad vsechnou tou technikou co mame doma nez zacnem rvat ze neco moc zere.[/quote]

Zamyšlení nezmění nic na tom, že jako primární zobrazovač k PC je vhodnější LCD než plazma, stejně jako je platná informace, že LCD bude mít menší spotřebu při tomto způsobu využití.

Např. moje kalibrovaná A786 si řekne o něco málo přes 100 W, rád bych viděl o kolik si řekne k PC připojená plazma, která nebude samozřejmě zobrazovat pouze černou plochu, že by snad násobky?! :)
H2SO4 (58)|16.11.2009 22:51
[quote=Heartwork;248960]Zamyšlení nezmění nic na tom, že jako primární zobrazovač k PC je vhodnější LCD než plazma, stejně jako je platná informace, že LCD bude mít menší spotřebu při tomto způsobu využití.

Např. moje kalibrovaná A786 si řekne o něco málo přes 100 W, rád bych viděl o kolik si řekne k PC připojená plazma, která nebude samozřejmě zobrazovat pouze černou plochu, že by snad násobky?! :)[/quote]


42G10E si rekne s otevrenym seznamen v okne o cca 70-100W vic nez moje predesle LCD 37LZD70F.
Heartwork (2358)|16.11.2009 23:02
[quote=H2SO4;248963]42G10E si rekne s otevrenym seznamen v okne o cca 70-100W vic nez moje predesle LCD 37LZD70F.[/quote]

... a to je tedy +- kolik?
37LZD70F je trubicák? tedy CCFL?
H2SO4 (58)|16.11.2009 23:24
Klasicke LCD:) Jak sem psal v jednom predeslem prispevku,cca 460W s kompem a bednama.
Heartwork (2358)|16.11.2009 23:29
[quote=H2SO4;248969]Klasicke LCD:) [/quote]
Jen zvědavost ..., v rodině máme čerstvě taky trubicáka "LE40B652" a po kalibraci se dostal dokonce pod 100 W. :)
SPAWN (744)|16.11.2009 23:47
[quote=Heartwork;248960]Zamyšlení nezmění nic na tom, že jako primární zobrazovač k PC je vhodnější LCD než plazma, stejně jako je platná informace, že LCD bude mít menší spotřebu při tomto způsobu využití.

Např. moje kalibrovaná A786 si řekne o něco málo přes 100 W, rád bych viděl o kolik si řekne k PC připojená plazma, která nebude samozřejmě zobrazovat pouze černou plochu, že by snad násobky?! :)[/quote]

Jen se te zeptam ty si nekdy tu plasmu mel doma? A mel si ji pripojenou k pc a zaroven napojen merak? Jako primarni zobrazovac je lcd vhodnejsi s tim souhlasim ale kdyz sem tam (+-1h) pripojim k plasme PC/NB a prehravam avi, dvd ,blu-ray, mkv a sem tam zahraju hry: akcni,zavodni a sportovni ale sachy asi bude orisek. Tak by nemel byt zadny velky problem. U lcd me limituje odezva ''5 ms'' u PDP 0.001 je to stejna jako u CRT. Rad jsme v hraval na pc nhl serii ale kdyz tedka nevysla na pc tak uz lcd neresim jako hlavni zobrazovac do obyvaku. A jsem i rad ze jsme odvik hrani. Podruhe do stejne LCD reky nevstoupim. :D

P.S: kolik tak zere asi takova 46'' 50'' LCD? Kdyz Samsung 650 PDP 50'' max~~250W
Heartwork (2358)|17.11.2009 00:14
[quote=SPAWN;248972]Jen se te zeptam ty si nekdy tu plasmu mel doma? A mel si ji pripojenou k pc a zaroven napojen merak? [/quote]
Neměl, ale dovedu si to např. při zobrazení světlé plochy živě představit. :)
Žádný flame, proti plazmám fakt nic nemám - kdybych od svý TV neočekával jistou "multimediálnost", takové KURO bych si na zdi dovedl živě představit.

Raději se těšme na nové technologie - LCD i plazma mají k ideálu daleko. :)
butcherson7 (58)|17.11.2009 17:19
Mam ted trochu brouka v hlave s tou 50". Ty nazory se lisi clovek od cloveka. Nekdo rika, ze HD ready je krok zpet a nekdo rika, ze to stejne nepoznam a at radeji vezmu vetsi uhlopricku. Jeste jsem pri brouzdani narazil na tento model: TX-P50C10Y (oproti X ma jen 2 HDMI a nema to automaticke rizeni kontrastu, coz bych obe dve veci ozelel). Co na ni rikate?

Kdyz jsem se jeste dival sem, tak moc rozdilu mezi temi zakladnimi modely nevidim:

PANASONIC TX P50C10Y, PLAZMA, DVB-T
PANASONIC TX P50X10E, PLAZMA, DVB-T
PANASONIC TX P50X10Y, PLAZMA, DVB-T

Asi tedy poslechnu a vezmu spise vetsi uhlopricku a ten zakladni P50C10Y
lkfreak (46)|18.11.2009 11:26
[quote=butcherson7;249054]Mam ted trochu brouka v hlave s tou 50". Ty nazory se lisi clovek od cloveka. Nekdo rika, ze HD ready je krok zpet a nekdo rika, ze to stejne nepoznam a at radeji vezmu vetsi uhlopricku. Jeste jsem pri brouzdani narazil na tento model: TX-P50C10Y (oproti X ma jen 2 HDMI a nema to automaticke rizeni kontrastu, coz bych obe dve veci ozelel). Co na ni rikate?

Kdyz jsem se jeste dival sem, tak moc rozdilu mezi temi zakladnimi modely nevidim:

PANASONIC TX P50C10Y, PLAZMA, DVB-T
PANASONIC TX P50X10E, PLAZMA, DVB-T
PANASONIC TX P50X10Y, PLAZMA, DVB-T

Asi tedy poslechnu a vezmu spise vetsi uhlopricku a ten zakladni P50C10Y[/quote]

vem P50X10Y, z těch ošulených ta nejméně ošulená, kdovíco je u ostatních ještě vybrakované.., snad na tisícovce už tolik nezáleží?
H2SO4 (58)|18.11.2009 11:38
[quote=butcherson7;249054]Mam ted trochu brouka v hlave s tou 50". Ty nazory se lisi clovek od cloveka. Nekdo rika, ze HD ready je krok zpet a nekdo rika, ze to stejne nepoznam a at radeji vezmu vetsi uhlopricku. Jeste jsem pri brouzdani narazil na tento model: TX-P50C10Y (oproti X ma jen 2 HDMI a nema to automaticke rizeni kontrastu, coz bych obe dve veci ozelel). Co na ni rikate?

Kdyz jsem se jeste dival sem, tak moc rozdilu mezi temi zakladnimi modely nevidim:

PANASONIC TX P50C10Y, PLAZMA, DVB-T
PANASONIC TX P50X10E, PLAZMA, DVB-T
PANASONIC TX P50X10Y, PLAZMA, DVB-T

Asi tedy poslechnu a vezmu spise vetsi uhlopricku a ten zakladni P50C10Y[/quote]

V prvnim prispevku mas napsano "Prevazne tam bude pusteno PC - filmy, hry" hrat hru v HD ready a nebu fullHD je kurva rozdil a to nemluvim o plose,pismu atd...proste HDready ke kompu = si blazen.Moje prvni LCD 32"Bylo HD ready,tusim nejakych 1366x768...fakt hruza proti 1920x1080.
SPAWN (744)|18.11.2009 12:26
[quote=Heartwork;248975]Neměl, ale dovedu si to např. při zobrazení světlé plochy živě představit. :)
Žádný flame, proti plazmám fakt nic nemám - kdybych od svý TV neočekával jistou "multimediálnost", takové KURO bych si na zdi dovedl živě představit.

Raději se těšme na nové technologie - LCD i plazma mají k ideálu daleko. :)[/quote]


Kuro I lze jeste v obchodech sehnat, ale myslim ze to jiz za tu cenu nema cenu. A je lepsi si pockat na KURO II 2010 (ale za jakou cenu). OLED je momnetalne cenove a zivotnosti nekde jinde a myslim ze to jeste dlouho (cca5-7let) potrva. :( Dnesni problem je ze kdyz nekdo potrebuje TV (odesla CRT) tak musi sahnout po LCD nebo PDP jina volba neni.
9z9 (188)|18.11.2009 19:26
[quote=H2SO4;249225]...hrat hru v HD ready a nebu fullHD je kurva rozdil a to nemluvim o plose,pismu atd...proste HDready ke kompu = si blazen.Moje prvni LCD 32"Bylo HD ready,tusim nejakych 1366x768...fakt hruza proti 1920x1080.[/quote]
Nesouhlasím. I hry v 720p vypadají moc dobře (proti malému monitoru) a ne každý má dostatečně silný HW, aby si vychutnal Grida, Needy, Crysis ve fullHD a plných detailech.
Nižší rozlišení je holt daň za cenu, nemůže mít vše za "20k"...

edit: jestli má Butcherson na OCforu aktuální podpis, tak má P4 a 1950 Radka...
butcherson7 (58)|18.11.2009 21:02
[quote=9z9;249286]Nesouhlasím. I hry v 720p vypadají moc dobře (proti malému monitoru) a ne každý má dostatečně silný HW, aby si vychutnal Grida, Needy, Crysis ve fullHD a plných detailech.
Nižší rozlišení je holt daň za cenu, nemůže mít vše za "20k"...

edit: jestli má Butcherson na OCforu aktuální podpis, tak má P4 a 1950 Radka...[/quote]

Diky moc za Vase reakce!

Prave toto me take dost lezi v zaludku. Dnes sem se byl podivat v obchode (bylo pusteno HD vysilani) a ta 50" byla v detailech zubatejsi nez ta 42" ale ne nejak kardinalne. Bohuzel k porovnani nebyla zadna hra nebo PC (na plochu a dalsi aplikace budu mit stale stejne svuj monitor, takze se jedna prevazne o hry).

HW mam Core 2 4400 na 2,4 GHZ, 2 GB ram a Radka 4870, ale stejne planuji upgrade.
H2SO4 (58)|18.11.2009 21:25
[quote=butcherson7;249307]Diky moc za Vase reakce!

Prave toto me take dost lezi v zaludku. Dnes sem se byl podivat v obchode (bylo pusteno HD vysilani) a ta 50" byla v detailech zubatejsi nez ta 42" ale ne nejak kardinalne. Bohuzel k porovnani nebyla zadna hra nebo PC (na plochu a dalsi aplikace budu mit stale stejne svuj monitor, takze se jedna prevazne o hry).

HW mam Core 2 4400 na 2,4 GHZ, 2 GB ram a Radka 4870, ale stejne planuji upgrade.[/quote]

Bude te pak mrzet az nebudes moct dat u hry fullHD ale jen HD ready a nedej boze kdyz ta hra nebude podporovat to rozliseni ktery ty budes potrebovat.Na starsi 32"HD ready se mi to parkrat stalo.
9z9 (188)|19.11.2009 07:17
Ale H2SO4, pořád porovnáváš LCD a plazmu. Že bude nenativní rozlišení na LCD hnusné je jasné, ale u plazmy je to přece jedno. Akorát zvoli vhodné rozlišení se správným poměrem a může hrát.
butcherson7 (58)|19.11.2009 08:18
[quote=9z9;249350]Ale H2SO4, pořád porovnáváš LCD a plazmu. Že bude nenativní rozlišení na LCD hnusné je jasné, ale u plazmy je to přece jedno. Akorát zvoli vhodné rozlišení se správným poměrem a může hrát.[/quote]


Prochazel jsem si fora a obchody a nejak me driv vubec nenapadlo hledat jinde nez u Panasonicu (vsichni v okoli ho maji a sou spokojeni). Ale je to opravdu takovy rozdil oproti Samsungu nebo LG?Ze bych vzal 50" full HD ale ne Panasonic..
Man5on (661)|19.11.2009 14:47
[quote=butcherson7;249354]Prochazel jsem si fora a obchody a nejak me driv vubec nenapadlo hledat jinde nez u Panasonicu (vsichni v okoli ho maji a sou spokojeni). Ale je to opravdu takovy rozdil oproti Samsungu nebo LG?Ze bych vzal 50" full HD ale ne Panasonic..[/quote]

To si musíš posoudit sám, nejlépe na vlastní oči. Moje zkušenost je taková, když sem měl v "ruce" Samsunga, obraz jak omalovánky, musel sem se s tím všelijak štelovat aby to k něčemu vypadalo. Kdežto Panasonic je víceméně už z výroby nastaven na příjemný a vyladěný obraz, když si ještě trochu pohraješ s nastavením je obraz bezkonkurenční. Teď sem zrovna u kámoše zkoumal Panasonic 42S10, nejlevnější Fullkovou plazmu a obraz z DVB-C nebe a dudy.
butcherson7 (58)|19.11.2009 18:24
Diky za Vase reakce. Dnes jsem uz musel skoncit s rozhodovanim a koupil jsem Panasonic 50"..uvidime :)

Jeste jednou diky vsem!
fru (76)|20.11.2009 00:40
tak pak dát vědět..jaká je zkušenost a dojem...:)
bikemann (21)|20.11.2009 03:35
[quote=butcherson7;248828]Diky moc za vase nazory. Nejedna se o HTCP ale o stolni PC. Spotrebu bych zatim nechal stranou, spis me jde o to, jestli na moje pouziti poznam rozdil mezi HD ready a Full HD(rozliseni na plose, ve hrach apod.). Cenovy rozdil je priblizne +3000 za FullHD. Dalsich +4000 za 50".

Diky![/quote]


urcite si priplat za full hd pokial to chces mat aj ako monitor, pretoze ja ked som presiel z full hd notasu na PC a ktomu pripojil HD ready 50" TV bol som dost smutny z tej malej pracovnej plochy, a taktiez hrat hru na hd alebo full hd rozliseni je dost poznat ;) pre bezne sledovanie TV je to uplne jedno .. tiez momentalne riesim koli rozliseniu novy TV a zarucene to bude zase 50" a fulhadička
bikemann (21)|20.11.2009 03:46
[quote=Heartwork;248960]Zamyšlení nezmění nic na tom, že jako primární zobrazovač k PC je vhodnější LCD než plazma, stejně jako je platná informace, že LCD bude mít menší spotřebu při tomto způsobu využití.

Např. moje kalibrovaná A786 si řekne o něco málo přes 100 W, rád bych viděl o kolik si řekne k PC připojená plazma, která nebude samozřejmě zobrazovat pouze černou plochu, že by snad násobky?! :)[/quote]

neviem co tu riesis tak strasne tu spotrebu, nove PDPcka maju uplne minimalnu spotrebu proti plazmam z pred roku a toboz spred dvoch ci viac rokov..
staci napr vymenit staru chladnicku za novu a spotreba sa vyrovna s lcd ;)
a ked tak uz aj by mala ta plazma aj dvakrat taku spotrebu ako lcd, kolko penazi je to rocne viac? par desiatok eur.... no to je strasne vela ze? :) ked to tak sledujem za posledne roky ako sa predavaju TV tak spotreba sa nejak zacala riesit az posledny rok , dva dozadu, pred tym sa na take veci nikto nepytal ked dosiel kupit do kramu panaka TH-42PV45 so spotrebou 500W a cenou 50tis...
A ked uz tie ceny, 4 roky do zadu sa smelo predavali telky za 40 az 100tis KC korun a dnes? je zakaznik smutny este aj z ceny 499eur za 106cm plazmu co je v podstate zadamo uzz.. vsetci by to chceli pomaly zadarmo ci co.. kto chce kvalitny tv tak musi jednoducho ratat stym ze taka 42-50" bedna bude stat cca 50tis... ale ludia budu radsej cakat a cakat kedy to klesne a kam to ma uz klesat?? ja myslim ze uz moc nikam.. mozno este daco malo hej, ale ceny uz sa budu drzat len ta kvalita by sa mala postupne v tej danej cene zvysovat....
Cest vinimkam, ktory dojdu, nehaju si poradit a kludne odidu s KUROm domov, ale takych je coraz menej a menej.... len pre priklad v trochu davnejsich dobach ked sa predaval panak TH-42PA35 za 200tis korun tak sa predaval velmi dobre na tu cenu proti tomu co sa deje v obchodoch dnes, ale to bude podla mna z casti aj tym ze vtedy e-shopy neexistovali v nasich koncinach a nekradli zakaznikov v kamenych obchodoch :)
bikemann (21)|20.11.2009 03:51
[quote=Heartwork;248975]Neměl, ale dovedu si to např. při zobrazení světlé plochy živě představit. :)
Žádný flame, proti plazmám fakt nic nemám - kdybych od svý TV neočekával jistou "multimediálnost", takové KURO bych si na zdi dovedl živě představit.

Raději se těšme na nové technologie - LCD i plazma mají k ideálu daleko. :)[/quote]

ano pri svetlej ploche trochu viac mozno hej, a co pri tmavej ploche? to uz ma potom PDP mensi odber ako to lcd :)
Pavlis (171)|20.11.2009 08:05
[quote=bikemann;249565]neviem co tu riesis tak strasne tu spotrebu, nove PDPcka maju uplne minimalnu spotrebu proti plazmam z pred roku a toboz spred dvoch ci viac rokov..
[/quote]

mno to si nejsem jistej, pr masaz nas o tom snazi presvedcit, ale moje zkusenost je jina s dve generace zpet panakem (hd ready 42ka) mame prumernou spotrebu kolem 150W a kolik ma X10Y kolem take zalezi na nastaveni, jisty posun tam je ale spis jednotky procent nez napr 40procent dolu apd. U full hd asi ty nuzky muzou bejt vetsi, ale opet bych to dramaticky nevidel.

[quote=bikemann;249565]
staci napr vymenit staru chladnicku za novu a spotreba sa vyrovna s lcd ;)
a ked tak uz aj by mala ta plazma aj dvakrat taku spotrebu ako lcd, kolko penazi je to rocne viac? par desiatok eur.... no to je strasne vela ze? :) ked to tak sledujem za posledne roky ako sa predavaju TV tak spotreba sa nejak zacala riesit az posledny rok , dva dozadu, pred tym sa na take veci nikto nepytal ked dosiel kupit do kramu panaka TH-42PV45 so spotrebou 500W a cenou 50tis...
[/quote]

a kolik to dela? Trosku zapocitame, rozdil 100W pri stejnym rozliseni a velikosti, ale muze byt i vetsi (napr nechtel bych videt watmetr pri pouziti plazmy jako monitoru). Ale zpet k poctum, pri prumernym behu 8hod denne a cene cca 5,5kc za kWhodinu tak to mame cca 1700kc rocne a pokud to nekomu prijde malo tak prosim. Plasmy podle me zrovna pomerem vykon/spotreba neoplejvaj.
bikemann (21)|20.11.2009 21:18
[quote=Pavlis;249576]mno to si nejsem jistej, pr masaz nas o tom snazi presvedcit, ale moje zkusenost je jina s dve generace zpet panakem (hd ready 42ka) mame prumernou spotrebu kolem 150W a kolik ma X10Y kolem take zalezi na nastaveni, jisty posun tam je ale spis jednotky procent nez napr 40procent dolu apd. U full hd asi ty nuzky muzou bejt vetsi, ale opet bych to dramaticky nevidel.



a kolik to dela? Trosku zapocitame, rozdil 100W pri stejnym rozliseni a velikosti, ale muze byt i vetsi (napr nechtel bych videt watmetr pri pouziti plazmy jako monitoru). Ale zpet k poctum, pri prumernym behu 8hod denne a cene cca 5,5kc za kWhodinu tak to mame cca 1700kc rocne a pokud to nekomu prijde malo tak prosim. Plasmy podle me zrovna pomerem vykon/spotreba neoplejvaj.[/quote]


no plazmy sli behom troch rokov cca o 30-40% nizsie so spotrebou.. videl som novy panasonic TX-P54Z11E na meraku a vedla neho 50PZ800 a mal cca o 15-20% mensiu spotrebu a to je este o 4palce vecsi..
a neviem ako pre koho ale 1700 za rok? to je iba 141 za mesiac, tak nepojdem raz na pizzu a je to dorovnane :)
garb7 (1189)|20.11.2009 21:27
Asi tak,a kolik stoji LCD 42" se spotřebou 140W a s regulací tak 90W ,,,,ale běžné LCD má 200W a jestli má regulaci výbojek tak snížíte jas a jste tak na 150W a plazma bere průměrně 200W a je za 1/2ceny takže na 5let je celkově levnější
bikemann (21)|20.11.2009 23:33
[quote=garb7;249736]Asi tak,a kolik stoji LCD 42" se spotřebou 140W a s regulací tak 90W ,,,,ale běžné LCD má 200W a jestli má regulaci výbojek tak snížíte jas a jste tak na 150W a plazma bere průměrně 200W a je za 1/2ceny takže na 5let je celkově levnější[/quote]

priemer 42" plazmy je cca 150-160w cize maximalne porovantelne ;)
Heartwork (2358)|20.11.2009 23:55
Je mi do toho úplný hov.no, ale zkuste si, jak napsal Pavlis, připojit plazmu k PC jako monitor a z měřáku se vám protočej panenky - o 150W si nechte zdát ve snu, realita bude možná tak 350W. :)
garb7 (1189)|21.11.2009 00:24
to jo přišel mi účet byt 3+1 s 3xPC a za rok 4,1MWh a všude jsou uspor. zářivky plyn sporák. TV CRT32" 115W
Pavlis (171)|21.11.2009 08:49
[quote=garb7;249736]Asi tak,a kolik stoji LCD 42" se spotřebou 140W a s regulací tak 90W ,,,,ale běžné LCD má 200W a jestli má regulaci výbojek tak snížíte jas a jste tak na 150W a plazma bere průměrně 200W a je za 1/2ceny takže na 5let je celkově levnější[/quote]

mno klidne samsung 40B550 a vejs coz je 15k a i napr 42ka philips za 20k cca 90 - 110W. Nevim ktery dnesni aktualni LCD ma 200W, max pri zapnutym d. kontrastu a jinejch chujovin. Ale to kdyz zapnes u plazmy tak nemas taky 200. A s tim celkove levnejsi si to nemyslim, nejlevnejsi full hd plasma od panaku stoji 17k coz je plne srovnatelne s lcd (neporovnavam kvalitu vystupu) a pak elektr. je navic

[quote=bikemann;249761]priemer 42" plazmy je cca 150-160w cize maximalne porovantelne ;)[/quote]

ano prumer hd-ready, ty lcd jsou vsechny full
vivid.sk (11472)|21.11.2009 09:27
Nevim ktery dnesni aktualni LCD ma 200W

Skoro vsetky. Pokial zapnes podsvietenie na maximum = 10/10. (je to aj na stitku spotrebica) - konkretne moj TV ma 202W.

Samozrejme, to su nerealne udaje, pretoze v praxi nikto nepozera na maximalnom podsvieteni. V mojom pripade sa pri beznom podsvieteni (4-6/10) pohybuje udaj spotreby okolo 90-120W (co zodpoveda cislam, ktore si napisal)
garb7 (1189)|21.11.2009 09:56
[quote=Pavlis;249785]
ano prumer hd-ready, ty lcd jsou vsechny full[/quote]

Tak se někdy podívej na dvě plazmy vedle sebe ready a full a uvidíš že od jisté vzdálenosti je obraz prakticky stejný.
Pavlis (171)|21.11.2009 11:18
[quote=garb7;249791]Tak se někdy podívej na dvě plazmy vedle sebe ready a full a uvidíš že od jisté vzdálenosti je obraz prakticky stejný.[/quote]

s tim by se treba dalo souhlasit, ale pak muzem porovnavat jablka s hruskama
bikemann (21)|21.11.2009 14:48
[quote=Pavlis;249798]s tim by se treba dalo souhlasit, ale pak muzem porovnavat jablka s hruskama[/quote]

hej to hej, prave preto su doporucene urcite vzdialenosti pri TV, napr panasonic udava doporucenu vzdialenost pri 50" full hd 1,9metra.. takze je uplne jasne ze z 3,5metra rozdiel medzi HD a Full HD 50tkou neuvidis ;) samozrejme pri full HD signaly, pri sledovani beznej kabelovky je to jedno ci budes od toho 2 alebo 3metry...
preto mam na 50" nastavene HD rozlisenie, lebo z 3.2metra pri full HD rozliseni uz na ikonky pomaly nevidim a text neprecitam vobec :D to si musim prisadnut tak na 1.7metra tak je to idealne potom..
butcherson7 (58)|23.11.2009 18:35
Tak uz je doma a zatim sem jeste neotestoval. Jakmile tak udelam, hned napisu. Jenom dotaz-nejsou nejake ovladace na WIN XP pro tuto TV?Nemam to roztazene uplne do okraju. V nastaveni mam jenom "Monitor plug and play".