Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plácání o nastavení TV

QVVE (0)|28.1.2015 07:01
Ahojte. Já přispěji taky troškou. Měl jsem osmičkovou řadu od Philipse, brilantní obraz, za nemalý peníz. Po čtyřech letech se pokazil a v servisu se mi takřka smáli a sdělili, že Philips je nejporuchovější značka. Bohužel neopravitelná závada. Takže znovu vybrat televizi ... Pídil jsem se po životnosti televizí a zjistil jsem, že životnost je v současné době 4-5 let, tím nechci říct, že déle nevydrží, ale že kvalita paišlu tomu odpovídá. Takže drahou televizi už nechci. Líbili se mi velice Sonky, ale po mé zkušenosti jsem se ptal na servis a zdráhavě mi bylo odpovězeno, že co se dělají v Polsku, stojí to za milů rozmilů, navíc model který za něco stojí je až 50"805 a po jednostranné domluvě s manželkou už to bylo dost peněz. Přeci jen jsme dosti početná rodina :). Nejprodávanější LG 671 u nás neprošlo kvůli velmi lesklému panelu, máme spojený obyvák s kuchyní a spoustu oken ... No a zbyl Panasonic a Samsung.
Panasonic má velmi krásný obraz, jak už někdo napsal s lehkým modře kovovým nádechem obrazu, asi nějaký filtr, protože se toho fakt nejde zbavit, ale mě se obraz moc líbil, ten nádech tomu dodává takové jiskrnosti. Bohužel tady zase neprošla odezva, máme xbox a na tomhle by děcka pařit hry nemohly. Takže mi zbyl Samsung a po vyhodnocení, že bez brýlí a chytrého ovladače se zatím obejdeme (tv se stejně ovládá ovladačem od satu) je to osekanější model H6200. Dnes mi přijde domů, pak napíši své postřehy, ale trochu se toho obávám :). Ještě jsem v obchodě viděl model H6203 a tam byl pěkně hnusný obraz a nešlo s tím nic udělat, ale prodavač mi řekl, že je tam starý typ panelu a ten v 6200 je úplně o něčem jiném. To co jsem viděl tomu i odpovídalo. Takže večer ...
vlasto777 (42)|28.1.2015 19:14
No tak to musela byt hlava co vymyslela taketo znacenie. Inak mam 60H6200 a obraz vcelku dobry. Presiel som z plazmy... ale uz som si zvykol.
QVVE (0)|29.1.2015 17:50
No tak jsem to s obavou zapnul a přivítala mě olejomalba s hloubkou, že se mi točila hlava. Dávám doporučenou předvolbu "film" ... a šeď. Ladím, ladím a klikám a naladím barevnou šeď. Propadám panice a říkám si, ten dboxii měl pravdu! Ale jakto, že všichni v recenzích ten obraz tak chválí ... Hledám na netu settingy a i když vyloudím poměrně slušné HD, pořád to není ono a SD totální patlanina. No, má to naštěstí dobrý konec. Zkusil jsem i nastavení od CNet a nestačil jsem se divit co z toho jde vykouzlit. Určitě to jde ještě nastavit k obrazu svému, ale já su na to lama a jsem těm testerům vděčný.
QVVE (0)|30.1.2015 22:40
Abych nemusel odpovídat pořád dokola na setting TV, dám to sem, snad to nikomu nebude vadit. Tady je nastavení podle CNet: http://forums.cnet.com/7723-19410_102-618321/samsung-un55h6400-picture-settings/ a tady je ostřejší a pro mě lepší podle D-Testu. Zkopíroval jsem to z jiného fóra od uživatele MgX a tímto mu i děkuji, pokud se tu náhodou objeví :):

profil STANDARD nastavit toto...

jas 46
kontrast 95
ostrost 50
podsvícení 16
barevná sytost 50
barevná teplota Standard
barevný tón / odstín G53/R47

Další nastavení...
Dynamic Contrast off
Black Tone off
Flesh Tone 0
Colour Space native
White Balance mid
Gamma 0
Motion Lighting off
Digital Clean View auto
MPEG Noise Filter auto
HDMI Black Level low
Film Mode Auto2
LED Clear Motion off
Eco Sensor off
Zlepšení plynulosti - Motion Plus... Custom (uživatel) (B8/J5)

Je to převzato z dTestu... zkus si to nastavit v tom druhém user profilu, abys nezrušil ten svůj původní. Hokej atp. pak otestuj právě přes toto nastavení. Předpokládám, že jedeš přes interní tuner, ne? Nejdůležitější pro Tebe je zkusit zapnout Motion Plus, byť na přednastavené profily...
Mělo by to odstranit (minimálně potlačit) sekání, o kterém píšeš.
vivid.sk (11472)|30.1.2015 23:05
[QUOTE=QVVE;506772]Je to převzato z dTestu.[/QUOTE]
A podla toho to aj vyzera - cele zle (podsvietenie 80%? ostrost 50? biela 7-8K? wtf ? - diletanti).

Nastavenie z CNET vyzera byt realne podla kalibracnej sondy - tie hodnoty tomu zodpovedaju - samozrejme, tykaju sa konretneho jedneho kusu rozhodne nie tych uhlopriecok, ktore su tam uvedene ani inych TV.
QVVE (0)|31.1.2015 07:49
U obou techhle nastavení mám pěkný obraz, jednou min ostrý, podruhé vic. Podle nastavení z netu musíš vždycky zkoušet, který setting nejlíp padne, a podle ohlasů do pošty se zatím s nastavením téhle TV nevypořádalo hodně lidí. Byl bych ti vděčný, kdyby si sem hodil i tvé nastavení, ať se to může trošku porovnat. Třeba budu pak zase spokojenější.
ladinek123456 (81)|31.1.2015 10:04
QVVE
Tvůj předešlý příspěvek je no úsměvný
QVVE (0)|31.1.2015 12:33
Jsem rád, že jsem tě pobavil, ale v nastavení mi to nepomohlo. Je to pořad stejné, každý má plné ústa velkých řečí, ale nepomůže nikdo. Lidi kteří by potřebovali pomoct sem nenapíší, protože tomu nerozumí jako já, a bojí se aby se nahodou nezesměšnili. Asi proto se mi nějak začíná plnit emailová schránka.
ladinek123456 (81)|31.1.2015 13:35
QVVE
Nezlob se ale nastavovat T.V.podle nejakeho staženeho settingu je přinejmenšim /blbost/.Lidi možna nevedi ,že existuje nejaka kalibrace T.V.a vlastne celeho řetezce(video audio)pišeš,že tomu rozumiš tak bys mohl vedet,že se takto kalibrace v žadnem připade nedela.Lidi co potřebuji pomoct s nastavenim at si sjednaji profika na kalibraci s patričným vybavenim.Jinak preji ostry obraz a čisty zvuk.
QVVE (0)|31.1.2015 15:34
Já tomu právě moc nehovím, proto jsem rád alespoň za to málo na netu. Mě nejde o kalibraci barev, ale chci vědět jak mají být položky v menu zhruba nastaveny, aby mi hrály v pohodě rychlé scény, aby se obraz nemazal, aby byl obraz ostrý atp. Já když to budu zkoušet metodou pokus omyl, tak mě možná manželka dřív vystěhuje, než to naladím. Ten cnet je pěkný, ale vadí mi trošku ta neostrost, ten druhý je fakt pěkný na hokej, ale není dobrý na sd. Já se k tomu zdárnému konci snad nějak doberu no,ale nedivím se že někteří u toho nastavování propadli depresi.
roman2277 (582)|31.1.2015 15:44
Pravdu máte pánové svým způsobem oba.Ale stejně se u LCD nedoberete zdárného výsledku.Určité limity se zde nedají překročit.
vivid.sk (11472)|31.1.2015 16:46
[QUOTE=QVVE;506828]každý má plné ústa velkých řečí, ale nepomůže nikdo[/QUOTE]
Pomoc bola napisana vela krat.

Cez web ti nikto na 100% korektne nenastavi TV, to je fakt, ktory musis akceptovat (mne je jasne, ze kazdy by chcel vsetko zadarmo, a bez nutnosti nieco pre to urobit, pripadne si nieco nastudovat).

Pritom sa zabuda aj na opacnu stranku mince - presna kalibracia nieje vseliek na vsetky problemy "velkych obrazoviek" a kalibraciou obrazu zrazu neziskame absolutne perfektny a cisty obraz z kazdej SD mazanice z CZ/SK eteru. Takto to nefunguje. Pokial bude ktokolvek vysielat vizualne nekorektny obraz, ty ho uvidis rovnako, ako ho vysiela autor - hoci ti to nebude po chuti. To neznamena, ze budeme teraz kazdy obrazovy program "tunovat" a menit farby kazdu hodinu preto, ze niekto posiela signal aky posiela.
bastlir (3245)|31.1.2015 17:02
QVVE: Připojuji se k názoru kolegů, protože když jsem si koupil Sama já, také jsem tu někoho žádal o nějaké doporučené nastavení. Když jsem jej dostal a TV podle toho nastavil, zjistil jsem, že to je pro mě totálně nevyhovující. Takže má rada taktéž zní. NASTAV SI TO PODLE SEBE. :) Stejně to budeš nejspíš časem korigovat.
vivid.sk (11472)|31.1.2015 17:11
[QUOTE=bastlir;506848]Když jsem jej dostal a TV podle toho nastavil, zjistil jsem, že to je pro mě totálně nevyhovující[/QUOTE]
A to je dalsia z moznosti, ktoru sme este nerozoberali. Niektori uzivatelia nebudu spokojni, ani ked ich prave opusti profi kalibrator, pretoze su dlhodobo zvyknuti na sledovanie niecoho ineho (a tento priklad sa da posunut do akejkolvek inej roviny, t.j. dosadit si oblast aku chces, vzdy bude platit rovnako).
KamilZ (10277)|31.1.2015 17:21
[QUOTE=vivid.sk;506850]dlhodobo zvyknuti na sledovanie niecoho ineho[/QUOTE]Sice je to zde k tématu OT, ale podle mě to platí i na boje LCD/plazma. Jakmile si člověk zvykne na jedno, připadá mu druhé už horší, i kdyby to bylo sebelepší.

PS: neříkám, co je lepší.
vivid.sk (11472)|31.1.2015 19:05
[QUOTE=KamilZ;506851]připadá mu druhé už horší, i kdyby to bylo sebelepší[/QUOTE]
Do tej miery by sme mali byt profesionalni, ze subjektivne hodnotenia (len to, co mam doma, to sa pocita) by sme mali minimalizovat. Isteze sa kazdy vzdy rozhoduje podla subjektivnych osobnych preferencii a podla dalsich kriterii, ktore povazuje za prioritne. Ale kedze dnes neexistuje idealna TV, vzdy pojde o technologicky kompromis.

K vyssie uvedenem teme treba rovnako doplnit, ze aj ked korektne nastavime zobrazovac (ci uz PDP/LCD, cokolvek ...), aby farebne podanie zodpovedalo standardu, su tu stale dalsie veci, ktore maju zasadny vplyv na vnimanie obrazu. A to je processing TV (scaling, deinterlacing, MCFI, ...), rychlost panela a nakoniec subjektivny vnem pohybu (na ktoreho vplyv ma vsetko predtym menovane, aj samotna zobrazovacia technologia a LCD tu hra posledne husle).
QVVE (0)|31.1.2015 20:08
Zeptám se tedy z druhé strany první otázkou. Jak mám nastavit h6200, aby se mi při sportu nesekal obraz. Všechny fičůrky mám dle doporučení vypnuté, sekání je i na sekundy. A druhá, jde nějak omezit jev, kdy kamera nebo titulky přejíždí a u obrysů to na nějaké milisekundy kostičkuje jak při starých nahrávkách s nízkým datovým tokem? Někdy je to více patrné, někdy méně. Signál HD Skylink.
vivid.sk (11472)|31.1.2015 20:35
[QUOTE=QVVE;506875]nesekal obraz[/QUOTE]
Co to znamena "sekal" obraz? Nezda sa ti dostatocne plynuly, alebo ti seka raz za nejaky cas? Popis to presnejsie.

Aky mas zdroj signalu (v tomto pripade STB a aky vystup mas nastaveny)?
QVVE (0)|31.1.2015 20:39
po nějaké půlsekundě, někdy i na vteřinku. Když to přepnu a vrátím, jede to normálně.
bastlir (3245)|31.1.2015 20:46
Koukám, že se tu dostaneme k jiné problematice, jako např. nastavení antény (DVB-S/DVB-T) tak, aby signál byl vyhovující i pro HD kanály. A také ... dekódování kanálů.
QVVE (0)|31.1.2015 21:06
Třeba jo, co víš :). Leda že by byla ta anténa alergická na sportovní přenosy. TV jede normálně a najednou se obraz začne sekat po delších i kratších intervalech. Dělá to jen u sportu na čt4, signál 90 kvalita 93, STB Vantage. Na Philipsu to nikdy nedělalo a to mazání taky ne. Nevím co myslíš tím výstupem, sorry. Propojené je to HDMI kabelem do vstupu HDMI1, jestli je to ono :).
roman2277 (582)|31.1.2015 21:46
[QUOTE=QVVE;506875]Zeptám se tedy z druhé strany první otázkou. Jak mám nastavit h6200, aby se mi při sportu nesekal obraz. Všechny fičůrky mám dle doporučení vypnuté, sekání je i na sekundy. A druhá, jde nějak omezit jev, kdy kamera nebo titulky přejíždí a u obrysů to na nějaké milisekundy kostičkuje jak při starých nahrávkách s nízkým datovým tokem? Někdy je to více patrné, někdy méně. Signál HD Skylink.[/QUOTE]Jediná rada.Kup si Plazmu.(tam nemusíš řešit tyto banality)
QVVE (0)|31.1.2015 21:50
Tím to nebude, předtím jsem měl taky LCD a obraz super. Začínám mít pochyby o tom Samovi.
dboxii (16)|31.1.2015 22:10
[QUOTE=QVVE;506837]Já tomu právě moc nehovím, proto jsem rád alespoň za to málo na netu. Mě nejde o kalibraci barev, ale chci vědět jak mají být položky v menu zhruba nastaveny, aby mi hrály v pohodě rychlé scény, aby se obraz nemazal, aby byl obraz ostrý atp. Já když to budu zkoušet metodou pokus omyl, tak mě možná manželka dřív vystěhuje, než to naladím. Ten cnet je pěkný, ale vadí mi trošku ta neostrost, ten druhý je fakt pěkný na hokej, ale není dobrý na sd. Já se k tomu zdárnému konci snad nějak doberu no,ale nedivím se že někteří u toho nastavování propadli depresi.[/QUOTE]

Dle mého je úplně jedno kdo si to podle čeho nastaví, a kalibrace je podle mě úplná blbost a krok zoufalců - ale pokud má někdo 3 000 na víc tak proč je nevyhodit. Po kalibraci sahne snad jen ten kdo si špatně vybral TV. Kdyby vybral lépe kalibraci nepotřebuje.
A kdyby někdo chtěl kalibraci tak nebude psát sem a nebude se radit s ostatníma, jde o to že se chce podělit s názorem ostatních, tím se chci zastat QVVE
QVVE se tu snaží jen dopátrat pokud možno co nejlepšího nastavení a právě od toho by takové to fora měli přeci být aby si sem lidi mohli přijít pro radu, nebo něco prodebatovat, když na to někdo reaguje s posměchem nevidí si sám na špičku nosu , ačkoliv může mít pravdu, těžko bude jedno nastavení at už jaké koliv pasovat všem, to zkrátka není možné, ale co se tím dá dosáhnout je to že si aspoň ti kteří o svém nastavení pochybují alespoň porovnají zda by se nenašlo ještě něco lepšího co by s obrazem mohli svépomocí udělat, ale když už někdo o obrazu pochybuje, možná je dobré se ohlédnout po jiné TV , jak jsem psal já, bohužel u této TV jsem s kvalitou obrazu nepochodil, ale to nemusí bát případ všech, někomu ta olejomalba jak píše QVVE může vyhovovat, já se snažil nastavit to či ono, ale plus mínus to nevedlo ke spokojenosti, ano něco s něčím se změnilo, ale nikdy né na tolik abych byl s obrazem spokojen a ten považuji u TV za to nejdůležitější. Koukám na TV philips a s obrazem maximální spokojenost, tak živé a ostré podání obrazu si u samsungu nedokážu ani s fantazii představit. Měl jsem Samsung i Philips současně puštěné , stejný film, pokud možno nastaveno tak aby mi obraz vyhovoval, ale Samsung hodně daleko pokulhával, až se na to nedalo dívat.

Ti co snad považují PLAZMU za něco na co by se dalo bez slepeckých brýlí koukat , tak myslím že ani neví co to je kvalitní obraz, nikdy jsem neviděl plazmu co by měla dobrý obraz ...... vždy patlanice , ale věc názoru, někomu to tak může vyhovovat.
QVVE (0)|31.1.2015 22:22
No mě se zase ten obraz tak špatný za ty peníze nezdá, ale vadí mi to trhání obrazu. Teď se dívám, že je to i na jiných programech. Ženská kývla prudce hlavou a hlava jí místo toho sekavě poskočila. To mazání bych chtěl taky potlačit, zase je to jen u rychlého přejíždění kamerou a nebo když jedou z vrchu dolů po skončení pořadu titulky.
dboxii (16)|31.1.2015 22:33
[QUOTE=QVVE;506896]No mě se zase ten obraz tak špatný za ty peníze nezdá, ale vadí mi to trhání obrazu. Teď se dívám, že je to i na jiných programech. Ženská kývla prudce hlavou a hlava jí místo toho sekavě poskočila. To mazání bych chtěl taky potlačit, zase je to jen u rychlého přejíždění kamerou a nebo když jedou z vrchu dolů po skončení pořadu titulky.[/QUOTE]

ŠKUBALO MI TO na Sam.... TAKY , ale to se dá potlačit, v nastavení v MENU , už nevím kde přesně ale bylo to tu několikrát popsané, někdo to má asi umyslně nastaveno na škubání a říká tomu přirozený obraz, nic méně já na škubání zvyklí nejsem, a ani si zvykat nechci . Všiml jsem si toho hlavně u scény kde někde převažovala bílá, například v místnosti kde bylo okno tak při pohybu kamery škubání okna, nebo vrcholky hor pokryté sněhem při pohybu kamery velké škubání, to se pak +- dalo potlačit v menu.
QVVE (0)|31.1.2015 23:45
Myslím, že máš pravdu. Kdyby si si náhodou vzpomněl, tak mě nasměruj. Já to zkusím pohledat. Dík.
bastlir (3245)|1.2.2015 01:45
To roman2277: To jsou přesně ty "chytré" výkřiky, které nikomu nepomohou. Navíc mě to připadá, jako když majiteli Superba s píchlou gumou někdo radí, aby si raději koupil Favorita. :-k

To QVVE: Z praxe vím, že za sekající se obraz jakákoliv TV sama o sobě nemůže. Pominu-li chybné nastavení, čemuž moc tedy nevěřím, většinou se to projeví po uchopení kabelu a pohybu s ním - neboli konektor/y. U příjmu pozemního vysílání to bývá častější jev, neboť se zde zpravidla a bohužel nepoužívají F-kové konektory. Když nebudu brát v úvahu individuální nároky na obraz, ale takový kvalitativní průměr, dost záleží na nastavení obrazu na připojeném zařízení, prostřednictvím kterého se na TV zobrazuje přijímaný kanál. Pokud však tato zařízení někdo (obecně) propojí např. scartem, nemůže očekávat od této sestavy žádné zázraky.
Mně se např. tehdy na novém Samovi sekal obraz za satelitu díky nevhodnému CI modulu. Někde jsem tu na fóru zveřejňoval svůj test modulů vč. aktualizace SMITa.
dboxii (16)|1.2.2015 02:50
[QUOTE=QVVE;506907]Myslím, že máš pravdu. Kdyby si si náhodou vzpomněl, tak mě nasměruj. Já to zkusím pohledat. Dík.[/QUOTE]

Nevim zda je to přesně to co potřebuješ ale píše se o tom na strane 18 https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37301-samsung-2014-uexxh6200-uexxh6400-uexxh6500
DEJ VĚDĚT ZDA TI NĚJAKÁ VOLBA , MOŽNOST POMOHLA ...


KOPIE ZDE :
Zdravím,
mám technický dotaz na TV UE48H6200 o zobrazování 23,976/24p obsahu na této TV. Obraz není plynulý tak jak by měl být (je to takový ten efekt, když zobrazujete 24p obsah na 60hz refreshi - drobné cukání), pokud je volba Motion Plus v TV nastavena na hodnotu "Vypnuto".
Aby se obraz začal správné zobrazovat, tak se musí Motion Plus nastavit na některou z dostupných položek(tím ho aktivovat) a pak vrátit hodnotu zpět na Vypnuto. Pak je ihned vidět změna plynulosti a je to v pořádku.
Vypadá to, že se TV po změně vstupní frekvence správně neadaptuje na vstupní signál, pokud je Motion Plus vypnut. Stejný problém je při přehrávání souboru přímo na TV z připojené USB flashky.

Řešením je mít Motion Plus zapnut alespoň na hodnotu "Vlastní" a všechny položky stáhnout na 0 a vypnout. Jenže aktivní Motion Plus způsobuje občasné cuknutí v obraze(při rychlejší scéně apod.), což není zrovna moc příjemné, takže se takovým "vylepšením" zásadně vyhýbám.

Zdrojem signálu je Intel NUC/HD5000 s Win7 propojený přes HDMI. Stejné zařízení provozuji s monitorem HP ZR2440w, který podporuje frekvence od 24hz a tam žádný takový problém není a vždy zobrazuje vše tak jak má (24/25/50/60hz).

Má někdo podobný problém?


PS: jinak musím říct, že podsvícení u této TV není zrovna nejlepší. Kromě již dřívě zmíněných svítících ledek na okraji jsou vidět i svislé pruhy při horizntálním pohybu kamery.
QVVE (0)|1.2.2015 07:17
Díky moc, ano bude to ono. Myslel jsem si, že jde o jeden problém a oni to byly problémy dva. Když jsem opravil jeden a viděl jsem, že to zase seká, tak jsem přenastavil, ale ono to bylo zase to druhé sekání :). Ty dlouhé záseky dělá zřejmě to moution+ v kombinaci s něčím bílým (je to jen dohad), protože se mi to stalo u krasobruslení a lyžování, když jsem měl ten hodně přepálený obraz. Z toho nastavení dtestu jsem hodně ubral, pozoroval jsem tam přesně ty pruhy podsvícení, o kterých psal ten uživatel PBK, teď už mi to nedělá. Píšu to tady pro ty lidičky, co si to sami neumí nastavit a psali mi do mailu, vám zkušenějším to možná bude připadat samozřejmé. Další věc, která mi hodně pomohla, bylo stažení barev z těch 50%. Hrozně to mazalo, čím byl horší signál a pomohlo to kupodivu i u těch HD programů. Asi to nastavené zase tak špatně nemám, teď jsem to náhodou přepl na Nova Cinema HD a dávali tam nějaký pořad o natáčení Bitvy pěti armád a bez keců jsem na to hleděl s otevřenou pusou, nádhera. Po přepnutí na jiný HD kanál to trošku opadlo, ale stále je to dobré. A opravdu dost záleží na jakou TV jste se dívali předtím :).

I když vím, že tohle nastavení zřejmně moc lidí nepoužije :), mrkněte se prosím, jestli tam nemám nějakou položku hodně ulítlou. Dík.
Nastavoval jsem to v režimu Standard, z toho Film jsem se nedokázal dobrat konca:
podsvícení 15
kontrast 80
jas 46
Ostrost 20
barvy 42
Odstín 50/50

A já to říkám pořád, kdo se nezeptá, nic se nedozví, i když se musí počítat i s jízlivými reakcemi, nebo radami typu kup si plazmu :).
roman2277 (582)|1.2.2015 09:16
[QUOTE=dboxii;506895]Dle mého je úplně jedno kdo si to podle čeho nastaví, a kalibrace je podle mě úplná blbost a krok zoufalců - ale pokud má někdo 3 000 na víc tak proč je nevyhodit. Po kalibraci sahne snad jen ten kdo si špatně vybral TV. Kdyby vybral lépe kalibraci nepotřebuje.
A kdyby někdo chtěl kalibraci tak nebude psát sem a nebude se radit s ostatníma, jde o to že se chce podělit s názorem ostatních, tím se chci zastat QVVE
QVVE se tu snaží jen dopátrat pokud možno co nejlepšího nastavení a právě od toho by takové to fora měli přeci být aby si sem lidi mohli přijít pro radu, nebo něco prodebatovat, když na to někdo reaguje s posměchem nevidí si sám na špičku nosu , ačkoliv může mít pravdu, těžko bude jedno nastavení at už jaké koliv pasovat všem, to zkrátka není možné, ale co se tím dá dosáhnout je to že si aspoň ti kteří o svém nastavení pochybují alespoň porovnají zda by se nenašlo ještě něco lepšího co by s obrazem mohli svépomocí udělat, ale když už někdo o obrazu pochybuje, možná je dobré se ohlédnout po jiné TV , jak jsem psal já, bohužel u této TV jsem s kvalitou obrazu nepochodil, ale to nemusí bát případ všech, někomu ta olejomalba jak píše QVVE může vyhovovat, já se snažil nastavit to či ono, ale plus mínus to nevedlo ke spokojenosti, ano něco s něčím se změnilo, ale nikdy né na tolik abych byl s obrazem spokojen a ten považuji u TV za to nejdůležitější. Koukám na TV philips a s obrazem maximální spokojenost, tak živé a ostré podání obrazu si u samsungu nedokážu ani s fantazii představit. Měl jsem Samsung i Philips současně puštěné , stejný film, pokud možno nastaveno tak aby mi obraz vyhovoval, ale Samsung hodně daleko pokulhával, až se na to nedalo dívat.

Ti co snad považují PLAZMU za něco na co by se dalo bez slepeckých brýlí koukat , tak myslím že ani neví co to je kvalitní obraz, nikdy jsem neviděl plazmu co by měla dobrý obraz ...... vždy patlanice , ale věc názoru, někomu to tak může vyhovovat.[/QUOTE]Tak to jsi asi neviděl jedny z posledních modelů Plazmy od Panasoniku.Patlanice je jen pouze jakékoliv LCD.(žádná hloubka obrazu při členitosti,pleťová barva obličejů má tak maximálně 2 odstíny,obrysy čehokoliv v hororu jsou tragédie,ploché světlo a mohl bych pokračovat dále a dále.) LCD mám doma jen na animované pohádky a na hry z konzolí.Tam jsou vhodné,ale na filmy a sport ani omylem.
PS:copak asi myslíte,že používají TV studia apod?
QVVE (0)|1.2.2015 09:42
Někde jsem zaslechl, že Panasonic přestal plazmy vyrábět, ale jestli je to pravda nevím. Určitě ten obraz bude super, ale při velké úhlopříčce je to obrovské zrcadlo. Navíc rada kup si plazmu, když jsem si nedávno koupil led moc nepomůže. Těžko si pobřežím kupovat další tv.
Tonito (53)|1.2.2015 09:43
roman2277 :

Myslím si, že na to, co napsal uživatel dboxii je zbytečné reagovat. Stačilo mi, když jsem si přečetl první a poslední odstavec jeho odpovědi ... :-)

QVVE :

Jízlivé reakce sklídíš, pokud se tady budeš ohánět dtestem a jemu podobnými "odbornými" testy ... Pokud si jen trochu nastuduješ problematiku a rozdíly mezi jednotlivými technologiemi, tak se nemusíš vyptávat. Stejně tak by jsi se dočetl, že veškeré tyto rádoby pomůcky v menu TV dokáží obraz mnohém více domrvit, než mu pomoci. Nehledě na to, že každý panel (jedno či plazmový nebo LCD) je z továrny nastavený v povolených tolerancích, takže radit a nastavovat podle nějakých testů je absolutní nesmysl. Proto tyto hodnoty platí jen pro profesionálně nakalibrované TV, byt´ uživatel dboxii nás bude přesvědčovat o něčem jiném. Internet je plný těchto informaci, chce to jen chtít si je dohledat ...

Tony
roman2277 (582)|1.2.2015 09:48
[QUOTE=QVVE;506931]Někde jsem zaslechl, že Panasonic přestal plazmy vyrábět, ale jestli je to pravda nevím. Určitě ten obraz bude super, ale při velké úhlopříčce je to obrovské zrcadlo. Navíc rada kup si plazmu, když jsem si nedávno koupil led moc nepomůže. Těžko si pobřežím kupovat další tv.[/QUOTE]Já to samozřejmě plně chápu.Ale nedá mi nereagovat na některé členy zde,když mám doma 4 televize.(2 plazmy a 2 LCD) Takže si klidně pustím do všech stejný signál a rozdíl je zde jasně markantní.
tesla15 (505)|1.2.2015 09:53
dboxii
To já naopak v životě neviděl kvalitní LCD ( LED ) - vždy porovnání vedle ssebe. KONEČNO u mne kdy jsem viděl BLIKAJÍCÍ LCD Samsung řada 5 - 100 Hz. Prokazatelnou pravdou byla nevyhovujíci PLAZMA SONY, JVC, LG. Nejlepší PIONEER, PANASONIC, MARANTZ, PHILIPS a ještě LOEVE. Jakékoliv LCD jsem odmítnul doseřizovat, bylo to marnotratnění času. ZDŮRAZŃUJI, vždy se jednalo o nejvyšší řady.
CABASSE,LED-PLAZMA Sams..jpg Graf CRT,LCD,OLED ve tmavém odstínu..jpg CRT,OLED,LCD ?erná.jpg 4.jpg CCE07072011_00000.JPG OLED,LED,CRT,PLAZMA barevn?.jpg OLED,LCD,CRT porovnání.jpg
ladinek123456 (81)|1.2.2015 10:27
Tady se to ale rozjelo...QVVE jsem potesen,ze se ti podarilo Tv.nastavit k tve spokojenosti.No doufam,že se tady nezačnete hádat.dboxii tak podle tebe je kalibrace Tv.blbost jo,no na to neni co říci....Doma mam jak Pdp Panasonik obraz super tak novou UE55H7000 po kalibraci obraz super,a( ted babo rad) .
QVVE (0)|1.2.2015 10:39
Kalibrace blbost není, ale 99% majitelů ji nikdy nepoužije. Přesto se většina pokusí naladit tv jak jen to půjde nejlíp a 80% z nich to vzdá, ale i tento výsledek za to stojí. Každá rada dobrá. Proto když někdo napíše nech si zkalibrovat nebo kup si jinou tv, byť má pravdu, tak to moc nepomůže.
dboxii (16)|1.2.2015 12:58
[QUOTE=ladinek123456;506939]Tady se to ale rozjelo...QVVE jsem potesen,ze se ti podarilo Tv.nastavit k tve spokojenosti.No doufam,že se tady nezačnete hádat.dboxii tak podle tebe je kalibrace Tv.blbost jo,no na to neni co říci....Doma mam jak Pdp Panasonik obraz super tak novou UE55H7000 po kalibraci obraz super,a( ted babo rad) .[/QUOTE]

Psal jsem to proto, že lidi kteří si pořizuji TV s ohledem na každou korunu, a už předem se ptají zda se vyplatí víc model ten či onen a jestli jim za ten dražší model ty 2 000 Kč bude stát, tak už vidím jak pak dají na Vaši radu at si jdou v každém případě udělat kalibraci od profiku, protože podle všech chytrolínu zde je obraz z továrny na dvě věci, a z profesionálního hlediska to musí být pouze nastaveno dle profika, nikoliv podle ničeho jiného. To je opravdu rada pro lidičky.
Myslím si to co QVVE " 99% majitelů ji nikdy nepoužije. Přesto se většina pokusí naladit tv jak jen to půjde nejlíp "

A pokud kupuji TV s vědomím že je nutná kalibrace tak je možná na místě se opravdu zamyslet nad tím zda kupuji pro mne vhodnou TV ?????? / jestli není lepší vybrat rovnou TV kde mi bude podání obrazu vyhovovat a to i bez kalibrace. Ale nikomu to přeci nezakazuju, hlavně né profíkum, at mají obraz zkalibrovaný.
Ale je to jen dohad o něčem co nemá konec, někomu to může vyhovovat tak někomu zase jinak, a těžko jeden bude přesvědčovat o tom že jeho nastavení je to nejlepší.
Když jeden bude tvrdit že zelená je nejlepší barva na světě má snad pravdu ????

Otázka s Plazmou je to samé / pokud někomu vyhovuje at si vychutná skvělé podání obrazu z plazmy já nikomu jeho dojem neberu, jen jsem napsal svůj názor. Mě bohužel nikdy žádná plazma neučarovala, ba naopak - katastrofa.
Ano je pravda že novou plazmu jsem neviděl, možná to bude i tím že plazmy jdou všeobecně do kytek . Prodejny je moc nenabízí, a výrobci s výrobou končí - pro mne to není žádný zármutek a naopak jejich krok chápu.
dboxii (16)|1.2.2015 13:06
[QUOTE=tesla15;506934]dboxii
To já naopak v životě neviděl kvalitní LCD ( LED ) - vždy porovnání vedle ssebe. KONEČNO u mne kdy jsem viděl BLIKAJÍCÍ LCD Samsung řada 5 - 100 Hz. Prokazatelnou pravdou byla nevyhovujíci PLAZMA SONY, JVC, LG. Nejlepší PIONEER, PANASONIC, MARANTZ, PHILIPS a ještě LOEVE. Jakékoliv LCD jsem odmítnul doseřizovat, bylo to marnotratnění času. ZDŮRAZŃUJI, vždy se jednalo o nejvyšší řady.[/QUOTE]

Jak jsem několikrát psal, každý může mít pravdu, ale co vyhovuje jednomu bohužel nemusí vyhovovat druhému.
Pokud někomu vyhovuje Plazma a nedá na ni dopustit - je to fajn, já mu to jen přeji, a pokud bude tvrdit že má nejlepší obraz, má jistě svou pravdu, a ano pro něj je podání obrazu zřejmě nejlepší. Ale to nemusí platit u ostatních .

Klidně tu někdo může spustit hlasování zda je pro něj lepší plazma či LCD atd .... Všichni budou mít svou pravdu.
ladinek123456 (81)|1.2.2015 13:36
Dboxii
Lidičky at si nastavuji Tv.jak se jim zachce je me to uplne jedno,preji ostry obraz a cisty zvuk.
dboxii (16)|1.2.2015 13:46
V tom jsme za jedno , souhlasím s tebou.
bastlir (3245)|1.2.2015 14:12
To dboxii:
Nesmírně mě tu se... různé výkřiky do tmy, u Tebe cením to, že se snažíš pomoct a že si s tím dáš práci. Nemá smysl se tu dohadovat s lidmi, co mají plazmu doma, dohadovat, která technologie je lepší. Je však pravda, že zhruba před patnácti lety jsem byl plazmou také unešený.
A k tomu nastavení ..... když přijdeš do obchoďáku, kde je vystaveno hafo televizorů, každý zákazník půjde k jiné TV s tvrzením, že právě tato TV má nejlepší obraz. A to dokonce i k LCD. Dokonce byly vedle sebe dvě typově stejné TV, avšak jedna "o číslo" menší, byly samozřejmě různě nastavené no a někteří lidé vždy na jednu z nich reagovali, že by si takovou s takovým obrazem nikdy nekoupili.
Aniž bych chtěl nějakého majitele popudit .... proč lidé dnes převážně kupují ledky, když je plazma tak dobrá? Nebo snad nikdo z nich tomu nerozumí?

Ještě dodávám, pokud tu nějaký majitel právě koupeného zařízení žádá o pomoc, nepovažuji za vhodné, doporučovat mu prostudování nějaké problematiky. Pak by toto fórum nemělo smysl. To však neplatí pro uživatele, kteří jsou líní si přečíst aspoň návod.
roman2277 (582)|1.2.2015 15:18
Jenže vtip je v tom bastlíři že já mám doma obě technologie(plazma i LCD). Takže reálně mohu posoudit bez předsudků na co se která TV hodí nejlépe.A proč končí Plazma? Na to je primitivní odpověď-peníze,zisk!!(LCD TV může vyrábět skoro každý v garáži) A jen tak mimochodem prestižní AV servery mají jasno v kvalitě zobrazení-první místa na žebříčku zabírají zcela jasně Plazmy.Takže nevím co zde chcete řešit.
PS:v osmdesátých letech taky zvítězilo VHS na úkor Bety ač bylo nejen obrazově horší.Dějiny znají bohužel jen zisk a vymytí mozků reklamou.
Ivo Mašek (10205)|1.2.2015 15:37
Palec nahoru. Škoda, že ve volných tematech nelze udělit body.
tdlmarek (1566)|1.2.2015 18:24
[QUOTE=roman2277;506969]Takže reálně mohu posoudit bez předsudků na co se která TV hodí nejlépe.[/QUOTE]
Bohužel však hodnotíš pouze podle svých kritérií. Je třeba dodat, že i ty nejlepší plazmy blikají, zpravidla jim bzučí zdroje, za pohybujícími se objekty se tvoří duha a občas překvapí dalšími muškami jako např. line-bleeding. Tohle nejsou žádné výkřiky do tmy, ale fakta potvrzená jak recenzemi, tak zkušenostmi uživatelů po celém světě, a sám jsem si to ověřil i na vlastní oči - nejnovější jsem měl GT60, takže argument o starých nebo levných plazmách zde padá. Potom už je jen otázkou, zda danému uživateli některé z těchto vlastností vadí, či nikoliv. Protože pokud se nedokážu přenést přes ten stroboskopický projev panelu, tak mohou být barvy, černá, kontrast a kdoví co ještě sebelepší, ale zobrazovadlo je to ve výsledku nepoužitelné.

Ale tohle nemá dnes už cenu rozebírat, jelikož o tom bylo napsáno dost a dost, a protože plazma už není dostupná, tak je to zcela passé. Ale právě kvůli tomu, že plazma už dostupná není, tak zde vidím tendence ji zpětně idealizovat a vyvolávat u dnešních uživatelů dojem, že v době kdy se ještě dala koupit, tak byla situace mnohem jednodušší než dnes. Nebyla.


Také mi přijde docela vtipné, jak se postupně ukázalo, že za hlavní příčinou nespokojenosti tazatele a tedy i celé téhle diskuze je bug ve firmwaru Samsungu. Jako sorry, ale pokud se obraz opravdu náhodně škube a "řešením" je zapnout Motion Plus a následně jej znovu vypnout, aby se nastavení ustálilo (na jak dlouho?) v nějaké nechybující poloze, tak všechny zdejší hypotézy a názory stojí na dost vratkých základech.

Závěrem bych proto chtěl zopakovat trefný postřeh od uživatele dboxii:
[QUOTE=dboxii;506959]A pokud kupuji TV s vědomím že je nutná kalibrace tak je možná na místě se opravdu zamyslet nad tím zda kupuji pro mne vhodnou TV ?????? / jestli není lepší vybrat rovnou TV kde mi bude podání obrazu vyhovovat a to i bez kalibrace.[/QUOTE]

Na základě čehož si dovolím takové přátelské popíchnutí, že je to může být docela zajímavý argument pro Panasonic, kde v poslední době nebyla potvrzena ani rošáda s panely od různých výrobců, ani žádné skryté bugy ve firmwaru ovlivňující obraz (pokud se bavíme o E-modelech) a tovární nastavení Cinema a True Cinema bývá recenzemi opakovaně chváleno jako velmi přesné, bez akutní nutnosti dalších úprav (pro běžného uživatele). :-!!! :-D

Ostatně tohle byl jeden ze základních argumentů, které jsem zde v někdejších dobách právě u plazem často opakoval - řady ST a GT sice měly po kalibrací obraz velice podobný, ale před kalibrací to byla právě GT, která byla de facto (v rámci možností) zkalibrovaná již od výroby.
KamilZ (10277)|1.2.2015 18:34
(kráceno)
[QUOTE=tdlmarek;506988]Je třeba dodat, že i ty nejlepší plazmy blikají, zpravidla jim bzučí zdroje, za pohybujícími se objekty se tvoří duha a občas překvapí dalšími muškami jako např. line-bleeding. Tohle nejsou žádné výkřiky do tmy...Potom už je jen otázkou, zda danému uživateli některé z těchto vlastností vadí, či nikoliv. Protože pokud se nedokážu přenést přes ten stroboskopický projev panelu, tak mohou být barvy, černá, kontrast a kdoví co ještě sebelepší, ale zobrazovadlo je to ve výsledku nepoužitelné.....Ale právě kvůli tomu, že plazma už dostupná není, tak zde vidím tendence ji zpětně idealizovat a vyvolávat u dnešních uživatelů dojem, že v době kdy se ještě dala koupit, tak byla situace mnohem jednodušší než dnes. Nebyla.[/QUOTE]Tak za tohle je zase palec nahoru ode mě, lépe bych to nepopsal a cítím to naprosto stejně.
roman2277 (582)|1.2.2015 19:42
Marek to sice napsal hezky,ale každopádně je plazma daleko menší zlo než sebedražší LCD.A to mi nikdo nevyvrátí.
EDIT:jsem docela zvědavý na tu novou nanotechnologii u LCD, jestli přinese nějaký reálný užitek.
QVVE (0)|1.2.2015 20:03
[QUOTE=tdlmarek;506988]hlavní příčinou nespokojenosti tazatele a tedy i celé téhle diskuze je bug ve firmwaru Samsungu[/QUOTE]

No, ono to už díky vividovi neškube. Dal mi podnět která funkce by na to mohla mít vliv, tak jsem studoval na netu. Taky už vím proč mi to tolik nemaže. Diskuze je super, ve vyhledávači bych vůbec nevěděl na co se zaměřit, takhle jsem hledal už jen co jsem potřeboval.
tesla15 (505)|1.2.2015 20:38
[QUOTE=tdlmarek;506988]Bohužel však hodnotíš pouze podle svých kritérií[/QUOTE]

Jsa " vyprovokován " zdejším barevným hodnocením si odlehčím. Prosím, neuražte se. Jste si opravdu jistí, že Váš zrak je na úrovni PRŮMĚRNÉHO POZOROVATELE ? Doporučuji dát na barevnost přeměřit než začnete v případě vady marnotratit čas.
Zjištěno, až 40% mužů oproti 2 % žen snížen barvocit, hlavně v R a G. Po vypití alkoholu u každého klesá citlivost na R.
55496.jpg